ijftigjarig huwelijksfeest van iet echtpaar v. Daatselaar-de Ruyter Spannende finales Eemelaartoernooi Brokx werkt aan beleid voor goedkeuringen Familie-toernooi De Eemelaar Bloed afname SPETTERFESTIVAL OP 1 SEPTEMBER TOTO EN LOTTO BIJ SVA: VORIG JAAR f 5200,- IN KAS leasden krant Leusder Krant VOOR WONINGBOUW IN DE VRIJE SEKTOR: K.P.J.- aktiviteiten Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? FOTOKOPIE NODIG? SCHIETEN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 2 ACHTERVELD - Vrijdag 17 lugustus vierde het echtpaar E. van )aatselaar W. H. M. van Daatselaar- le Ruyter hun 50-jarig huwe- ijksfeest. De officiële datum van het luwelijk was 17 juli maar in verband net de vakanties werd het feest uit gesteld tot vrijdag 18 augustus. De heer van Daatselaar is geboren in iet Gelderse gedeelte van Achterveld erwijl zijn vrouw het levenslicht aan schouwde in Alphen a/d Rijn Het hu welijk werd echter voltrokken in Hazers- woude Het echtpaar heeft steeds in Achterveld gewoond en verblijft nu reeds enkele jaren in Huize St. Joseph. Zij hebben drie kinderen en 9 kleinkin- leren. De heer Van Daatselaar wordt in eptember 87 jaar terwijl zijn echt- enote in januari van dit jaar 86 jaar leworden is Het werk, dat door de ruidegom is verricht heeftsteeds in het dminstratie vak gelegen. Toen het postkantoor in Achterveld gereed was, ),werd zijn broer daar benoemd als kan toorhouder Daar deze echter in ver band met de mobilisatie in 1914 in dienst moest, werd de heer Van Daat selaar verzocht, indien zijn broer geen 'vrijstelling van dienst kreeg, op te tre den als waarnemend kantoorhouder. Hij heeft hiervoor inderdaad ook exa men gedaan Maar hij heeft zijn broer slechts tweemaal behoeven te vervan gen. omdat deze toch vrijstelling uit de militaire dienst kreeg Later moest hij zelf in militaire dienst. Drie jaar is hij militair geweest, maar zijn diensttijd ook steeds op de administratie doorge bracht In 1928 werd hij benoemd tot boekhouder bij de Coöperatie te Ach terveld 33 jaar is hij bij deze Coöperatie als boekhouder werkzaam geweest Zelfs nog vier jaar na zijn pensionering is hij daar gebleven. Stil zitten kon hij echter niet, want na zijn afscheid bij ge noemde Coöperatie werd hij admini strateur bij het oude St. Elisabeth te Amersfoort Dit is slechts van korte duur geweest Op een gedaan verzoek van het toenmalige kerkbestuur werd hij boekhouder van Huize St Joseph Hier is hij in totaal nog negen jaar werkzaam geweest Hij aanvaardde deze baan, omdat hij liever in Achterveld wilde wer ken. dan elke dag op en neer te moeten van Achterveld naar Amersfoort. Zo heeft de heer Van Daatselaar gewerkt tot zijn 80ste jaar Verder is hij nog 21 jaar bestuurslid geweest van het Wit Gele Kruis, is commandant geweest van de indertijd bestaande vrijwillige landstrom en is ook nog blokhoofd ge weest van de BB Hij heeft een zeer arbeidzaam leven achter de rug. ..Ik heb dit alles kunnen doen", zegt hij, ..maar ik heb hierbij onnoemelijk veel steun ondervonden van mijn echt genote. Ondanks haar huishouden had zij toch ook nog steeds tijd voor mij en daardoor hebben wij ook een heel fijn huwelijksleven achter de rug. Mijn vrouw en ik zijn dan ook heel dankbaar, dat we dit feest nog samen met onze kinderen en kleinkinderen konden meemaken" Het feest begon met een H. Mis in de kapel van het huis Daarna was er een gezellig samen zijn in de recreatiezaal, Achtervelds nieuws waar tevens gelegenheid was om te fe liciteren Hiervan is door heel veel Achtervelders gebruik gemaakt. Er kwamen zelfs nog mensen, die tijdens de laatste oorlog bij de familie Daatse laar ondergedoken waren geweest Het gouden bruidspaar werd bij hun binnenkomst door alle aanwezigen met een lied welkom geheten, dat staande werd gezongen. Nadat een kopje koffie was geschonken, was het de directeur van het huis, de heer Hilhorst, die het gouden paar namens hem en het be stuur toesprak ,.U viert vandaag uw feest met uw kinderen, kleinkinderen, bewoners van het huis en sinecura en inwoners uit de omgeving Jullie heb ben beiden een zeer arbeidzaam leven achter de rug Ook huize St. Joseph heeft van uw kennis kunnen profiteren Negen jaar bent u hier nog als ad- minstrateur werkzaam geweest Ik heb zo nog eens even de boeken er op na geslagen en ik heb gezien dat het sala ris wat u in die tijd in twee weken ver diende, nu in twee dagen opgaat aan pension-geld. U bent nu ongeveer 1V2 jaar hier in huis. Wij geloven wel, dat u beiden hier wel gewend bent. Namens het bestuur wens ik u beiden het aller beste toe" Tijdens de hierop volgende recep tie bleek, dat hoewel beiden niet meer aan het openbare leven deel nemen. zij toch niet vergeten waren. Tijdens deze receptie verscheen ook de burgemeester van Leusden de heer Rademakers. Names het ge meentebestuur bood hij hen de al lerbeste wensen aan. Dit was voor het echtpaar wel een verrassing en werd dan ook zeer op prijs gesteld. Na het kopje koffie bleef men onder het genot van een borreltje nog ge ruime tijd gezellig bijeen. Na afloop werd het feest nog gezellig in intieme kring voortgezet. 11v Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - De organisatie van het Eemelaartournooi werkte voortref felijk Bijna geheel volgens het draai boek werd de lange reeks partijen af gewerkt. Zondag stonden de finales op het programma met hier en daar toch wel verrassende resultaten Het werd een tournooi, dat een herhaling t z.t alleszins waard is Achterveld heeft op De finalisten van het herendubbelspel v.l.n.r. Tjalma, de Graaf, van Keulen en Eleveld. een plezierige manier propaganda ge maakt voor een van de snelst groeiende takken van sport en die groei is terecht. De uitslagen van de finalepartijen wa ren: GDB Cloo/Tjalma - Hilberts/v. Keulen 7-6 en 6-0 DEC v Dommelen - Eleveld 5-7 7-5 en 1 -6 HEC: Adegeest - Boelen 6-1 en 6-2 DEB Reinalda - Cloo 1-6 en 3-6 HEB v. Keulen - de Graaf 3-6 en 1-6 HDB: Tjalma/de Graaf - v Keulen/Ele- vekJ 3-6, 6-2 en 2-6 GDC Stuyvenberg/v d Top - Loos/v Wolferen 6-3 en 6-4 DDC Boom/Eleveld - Offermans/ Clarenbach 2-6, 7-6 en 1-6 HDC: Vis/Adegeest - Heerhen/'Heili- gers 6-2 en 7-6 GDD Markering/Hoksbergen - Bos boom/Bosboom 3-6, 7-6 en 6-3 HDD v Peers/Severs-Scherpenzeel/ Scherpenzeel 2-6 en 3-6 DDD de Rooy/d'Engelbronne - Küh/ Huiting 6-4 en 7-5 .^«9.5 LEUSDEN - „Om het beroep op de kapitaalmarkt niet te overschrijven, zijn we bezig met een rijks- goedkeuringenbeleid voor de vrije sectorwoningbouw in te voeren. Als je de inflatie wilt bestrijden en daar door de werkgelegenheid wilt be vorderen, kun je de overheidsuitga ven niet ongelimiteerd laten groeien. U moet van mij aannemen dat ik buitengewoon gelukkig zou zijn als iedereen in dit land een redelijke huisvesting had, er geen woning nood zou zijn en er allemaal redelijke huren waren, maar als er dan veel ACHTERVELD - Nu de vacanties weer achter de rug zijn, zal ook de K.P.J gaan starten met de activiteiten voor het seizoen 1979-1980 Er wordt gestart met een geheel nieuw bestuur bestaande uit Harry Tolboom, voorzit ter, Wim v.d. Tween 2e voorzitter, Bea van Hamersveld. secretaresse. Jan Pommer, penningmeester en leden Manna Wouters, Gerda Hilhorst en Bert Wouters. Dit nieuwe bestuur is vol goe de moed aan het werk gegaan en heeft voor het nieuwe seizoen een heel aan trekkelijk activiteiten-programma in el kaar gezet De eerste activiteit van het nieuwe seizoen zal de uitwisseling zijn met de K.P.J afdeling Geesteren in Gelder land Deze uitwisseling zal plaats vin den op 31 augustus. 1 en 2 september meer mensen in steeds mindere mate aan het arbeidsproces zouden kunnen deelenmenik weet niet wat dan erger is. Die overweging moeten we steeds weer maken." Dat zegt staatssecretaris mr. G. P. Brokx van Volkshuisvesting in het nieuwste nummer van Bouwfonds INDRUK, een uitgave van de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten in Hoevelaken. Sinds anderhalf jaar en zo n tachtig tot honderd uur per week helpt hij de woningnood bestrijden. „Ik heb een zware taak, maar ik heb niet het gevoel dat ik een kruis draag," vindt hij. Oplossen van de woningnood is immers geen si necure. MEER VAKMENSEN NODIG Bij dat oplossen ondervindt staats secretaris Brokx extra problemen Doordat de laatste jaren de differen tiatie in de woning veel uitvoeriger, veel intensiever is geworden heeft dat wel een rol gespeeld op het arbeids- marktpotentieel Veel van het werk concentreert zich op de Randstad en er gebeurt daar veel meer dan alleen wo ningbouw Maar het zijn wel dezelfde timmerman en dezelfde metselaar die het werk moeten doen Bouwvakkers liggen niet voor het oprapen en boven dien is er in de voorgaande jaren ken nelijk vaak gedacht ..Die bouw. da s een bedrijfstak waarin ik het niet tot m'n 65ste volhoud Je moet daarom voor zichtig zijn in hoeverre je de druk mag opvoeren TEKORT INLOPEN ,,ln het westen van ons land zou 25 procent meer woningen kunnen worden geproduceerd dan in 1978 omreden van de bestemmingsplan capaciteit, omreden ook van de arbeidsmarktcapaciteit en ook gezien het ter beschikking staande budget In de meerjarenraming zit een inhaal van het tekort. Het zit erin, zoals de ramin gen nu zijn, dat we dan in een jaar of zeven of zoiets het tekort hebben inge lopen Wat niet wil zeggen dat de wo ningbouwmarkt daarna in zou storten Dat hebben ze in Zweden ook gedacht, maar dat bleek niet zo te zijn SUBSIDIEREGELING Over woningen voor één- en twee persoonshuishoudens zegt de staats secretaris in het Bouwfonds-interview ..Ik heb me tot de gemeenten gewend om in ieder geval voor 1979 te proberen de aantallen zoals die op de begroting staan te halen Van Dam, mijn voor ganger, heeft gezegd dat er tot 1980 veertigduizend wooneenheden moeten worden gebouwd Dat lijkt me iets te optimistisch ingeschat.' En over de nieuwe subsidieregerling voor Pre- mie-A-woningen, die door het Bouwfonds onwerkbaar wordt ge noemd ..Ik denk dat het goed is mijn nieuwe regeling enkele maanden toe te passen Hoewel nog niet is bewezen dat zij onwerkbaar is, is men bezig om haar zonodig om te werken Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Zaterdag 25 en zondag 26 augustus wordt er door de Lawn Tennis Ver de Eemlaar weer een familie toernooi georganiseerd De aanvang van dit toernooi is op de beide dagen 9 30 uur Alle Eemelaarleden (dus zowel senioren als junioren) kun nen hieraan meedoen. Elk lid van de vereniging speelt met een familielid of dit familielid nu wel of geen lid van de vereniging is Is dit familielid geen lid van de vereniging, zal het worden geïntroduceerd Het moet natuurlijk wel een echt familielid zijn. Er worden tij dens dit familie-toernooi alleen dubbels gespeeld, dus dames dubbel, heren dubbel en gemengd dubbel Er wordt in poules gespeeld en elke poule wordt ingedeeld naar sterkte Het beloofd weer een toernooi te worden, waar ze ker van goed tennis zal kunnen worden genoten Hopenlijk is er bij dit toernooi net zoveel publiek aanwezig als afgelo pen week tijdens het open toernooi Henk Tjalma in volle actie. ACHTERVELD/STOUTENBURG - Even als voorgaande jaren zal de plaat selijke EHBO. ook dit jaar weer een bloedafname organiseren ledereen van 18 - 65 jaar zal weer in de gelegen heid worden gesteld om bloed te geven Met het gegeven bloed kan dan weer het leven van een medemens worden gered Vorig jaar hebben meer dan 250 per sonen bloed afgestaan tijdens de in Achterveld georganiseerde bloedaf name De organiserende plaatselijke E H B O. hoopt dat er ook dit jaar weer een record opkomst zal zijn. De bloedafname zal plaats vinden op dins dag 4 september a s. in Ons Gebouw, Hessenweg 214 De tijd zal zijn van 19 00 - 21.00 uur Zoveel mogelijk zullen alle inwoners huis aan huis worden bezocht, waarbij dan de gelegenheid zal zijn om zich op te geven Mocht men door omstan digheden geen huisbezoek hebben ontvangen, of was men tijdens dit be zoek niet thuis, dan zijn diegenen op die dinsdagavond 4 september van harte welkom Tijdens het huisbezoek zullen de le den van de E.H.B O tevens de dona- tiegelden en eventuele giften innen. Zoals men vermoedelijk wel weet wor den deze gelden besteed aan ver bandmateriaal. oefenmateriaal, onder houd en inrichting van verbandpost. kosten van cursussen enz ACHTERVELD - De leden van de schietvereniging Ons Genoegen had den een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan een kleiduiven schiet wedstrijd Aan deze wedstrijd die werd gehouden op de kleiduivenbaan te Bunschoten werd door 17 leden deel genomen In totaal konden er 25 punten worden behaald Gezien het behaalde aantal punten, dit met uitzondering van J. Voorburg Gz. bleek dat het kleiduiven schieten blijkbaar toch wel moeilijker is dan het schieten op de gewone baan. De uitslag was aantal pnt 1 H. Voorburg Gz. 20 2. H J. van Nimwegen 13 3. J. E. van Hamersveld 12 4 F Koenen 12 5. G Schimmel 11 6. B Voskuilen 11 7 H J. v. Ruitenbeek 9 8 W Voskuilen 8 9. W Wittebrood 8 10. A v. Daatselaar 7 11 P Smink 6 12. A Vlug 6 13 J J v Hamersveld 6 14. G. Tolboom 6 15. W v d Kitersteeg 6 16 H. Hols 4 17 J. van Rossum 3 ACHTERVELD - Met het nieuwe voetbalseizoen is ook weer het nieuwe totoseizoen begonnen ledereen boven de 18 jaar die een kansje wil wagen kan meedoen De eerste prijs ligt meestal zo rond het half miljoen Er zijn ver schillende spelvormen waarmee men kan meedoen Maar niet alleen dat er een behoorlijke prijs mee gewonnen kan worden, men helpt er ook de ver eniging mee en die hulp kan de vereni ging momenteel heel goed gebruiken Dit gezien de op komst zijnde forse ver hoging van de huur van de velden en andere stijgende kosten Voor elke gul den die via de toto of lotto binnen komt krijgt de verenigingskas 12V2 cent. Mogelijk wordt er gezegd ..dat is ook niet veel maar alle beetjes helpen Voor degenen, die het afgelopen seizoen hebben meegedaan is het mis schien wel leuk om te weten dat zij hier door de verenigingskas van S.V.A met ruim 5200 - hebben helpen verster ken De vereniging is hier natuurlijk heel dankbaar voor Zij, die nog niet met de toto of lotto meedoen, maar hier wel interesse voor hebben, kunnen zich hierover voor laten lichten bij één van de inleveradressen zijnde de kantine op het sportpark, bij cafe De Hessenkar of in de winkel bij bakker Schouten Ook is er een mogelijkheid om de ingevulde formulieren thuis te laten afhalen De contact-adressen hiervoor zijn H. de Jong, tel 2022 en W. Houtveen. tel 1906. LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag 1 september wordt in het zwem bad Bavoort van 13.30 tot 15.30 uur het 3e Spetterfestival georganiseerd ter afsluiting van het „zomersei zoen". Het voltallige zwembadper soneel heeft meegewerkt aan de voorbereidingen. Er worden 12 „nat te" en evenveel „droge" spelletjes gespeeld en in de krant van de vol gende week komen wij daarop nog terug. Het Caballero-circus luistert het spetterfestival op het o.m. wed strijden op hometrainers en een kwiss. Voor de wielerwedstrijden worden nog deelnemers gezocht van 16 jaar en ouder. Er wordt ook een „rondemiss" gekozen (hiervoor is geen leeftijdsgrens gesteld). Can- didaat-renners en -missen kunnen zich aanmelden bij de kassa van het zwembad. Er zijn leuke prijsjes te verdienen. Hometrainerwedstrijden bij het Spetterfestival!

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11