Antilopen I wordt kampioen Antilopentoernooi werd groot succes ;siwr Nimmerdor werd prov. kampioen Doe-het- zelf motortrial Roda-'46 veteranen- voetbal toernooi Hockey Grasbaanmotor- wedstrijden in Amersfoort Clubkampioen schappen van LTV Lokhorst DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 BfTUSllCF* klIBltï Sport 15 SPORTSPLINTERS WIELRENNEN. In samenwerking met de RTC Amersfoort organiseert het wielercomité Woudenberg op woensdag 29 augustus de 2e amateurwielerronde van Woudenberg. Tot de 83 ingeschreven renners behoren o.m. Sjaak Pieters en Gerrit Möhlmann en de streekrenners J. en T. van Eekeren. J van Kleef. J. Sandbrink en E. Smit (allen Amersfoort). D Willigenburg (Leusden) en W. Pater (Barneveld). De wedstrijd begint om 18.30 uur en gaat over 80 km Vooraf wordt een trimmersronde gereden. AUTOSPORT. De AMAC organiseert op 8 september (eerste start om 12 01 uur vanaf rest. de Faam. Hoogland) de 17e Gelderse Valleirit met een lengte van 120 km (60 km routebeschnjving en 60 km kaartlezen) Inschrijving is tot 1 sep tember mogelijk bij mevr. N. Verhoeven (tel 033-802859). X VOETBAL. Op zaterdag 25 augustus wordt in Soest op de velden van SEC en S.O. Soest het pupillen-voetbaltournooi Amersfoort ten bate van het prinses Bea- trixfonds gehouden. Onder de 17 deelnemende verenigingen bevindt zich ook S V. Achterveld met 2 D-ploegen en een E-team TOERFIETSEN. Voor de 2e fietstocht Midden-Nederland (afstanden van 40.75 resp 150 km) van toerclub Batavus hebben zich inmiddels ruim 1500 deelnemers gemeld. Het dubbele aantal wordt aan de start verwacht De tochten vinden plaats op 8 september. Gestart kan worden vanaf café Hakhorst te Leusden tussen 08.00 en 12.00 uur. De eindcontröle sluit op 17 00 uur Informaties: Roggelaan 1 te Leusden-C. Telef. 42617. Donderdag 23 aug.: 19.00 uur: oefenvoetbal Roda (zo)- Amersfoortse Boys op het Buiningpark. Vrijdag 24 aug.: 20.00 uur alg ledenvergadering Roda "46 in het clubhuis. Zaterdag 25 aug.: 09.30 uur: familietournooi LTV de Eemelaar op het Kerstenssportpark 11 00 uur informele opening MHCL- clubhuis op het sportpark aan het VAI- leikanaal (ingang gemeentekwekerij) 13.00 uur: oefenvoetbal EFC (Ermelo)- Roda (zat) te Ermelo. Zondag 26 aug.: 09.30 uur: vervolg Eemelaar-fami- lietournooi op het Kerstenssportpark 11.30 uur: 2e dag MHCL-openings/lu- strumfeest 14.20 uur: dameshandbal Celeritas 2 - Impala 14.20 uur: herenhandbal Impala-Seijst op het Buiningpark 14.30 uur oefenvoetbal Achterveld- Bilthoven op het Kerstenssportpark 19 15 uur: idem Houten-Roda (zo) te Houten. LEUSDEN/CENTRUM - Het An- tilopen-korfbaltournooi is zaterdag zeer succesvol verlopen. De tournooi-commlssie- Martin Ver steeg, Tony en Derk Hueting, Kees van Bueren en Cees van Roon - heeft het bijzonder getroffen met het weer en kon de wedstrijdenreeks mooi volgens het schema afwerken. Ook nu weer bleek korfbal een uitgespro ken familiale aangelegenheid te zijn. Clubs met complete gezinnen kozen hun vaste picknickplekje op het Buiningpark en hernieuwde van daaruit de al eerder gemaakte con tacten. De EHBO-afdeling Leusden had, overigens alleen met allerlei kleine akkefietjes, behoorlijk wat werk. Dat komt meer voor bij het competitiebegin met onvoldoende getrainde spelers en speelsters, die veelal op nieuwe schoenen aan het werk waren en dat schijnt niet de meest ideale oplossing te zijn. Bur gemeester J. W. M. Rademaker kwam in de loop van de dag ook even kijken (o.m. naar Zwart Wit uit Del den) hoe de zaken verliepen en de Sportstchting was informeel aanwe zig via de heren B. W. Peddemors en G. G. van Tiel. Korfbaltechnisch was het tournooi zeer sterk bezet met toppers als PKC, Archipel, Blauw Wit, Rust Roest. Keizer Karei en Die Haghe in poule A. Hier bleken Archipel en PKC de sterkste formaties Slechts via een iets beter doelgemiddelde werd Archipel winnaar. Antilopen 1 speelde mee in groep B en zoals het een goed gastheer betaamt, eindigden de Leusdenaren beschei den. maar wel met op één na het groot ste aantal doelpunten vóór De eind stand werd: I Swift 1 2. PKC 2 3. Blauw Wit 2 4 Roest Roest 2 5 Voorwaarts 1 6. Antilopen 1 7 pnt. (28-17) 7 pny. (19-14) 5 pnt. (19-20) 4 pnt. (13-18) 4 pnt (11-21) 3 pnt. (20-20) Antilopen 2 deed het verrassend goed in groep C en bleef maar 1 puntje achter bij PKC 3 (de Papendrechters waren in het gehele tournooi erg sterk) Via het doelsaldo werd Die Haghe 2e. De top drie werd gevormd door: 1. PKC 3 8 pnt. (21-13) 2. Die Haghe 2 7 pnt. (21-10) 3 Antilopen 2 7 pnt. (17-12) Bij de junioren was de overmacht van PKC enorm vijfmaal winst en 64-0 als score. KOAC werd 2e en de nog niet volledig op elkaar ingespeelde Antilo pen met 2 punten 5e. Toch bleek de organiserende vereniging ook over een winnaar te beschikken. Dat was de as- pirantenploeg A (12-14 jaar), die met 4 overwinningen en 30-5 rechtstreeks op de 1 e prijs afstevende. Zwart Wit werd met 3 punten achterstand 2e. Bij de as piranten van 11-12 jaar werd PKC win naar voor de Meeuwen en Antilopen B. De Leusdense C-groep finishte als 5e. Bij de pupillen (8-10 jaar) was PKC we derom heer en meester Zwart Wit werd 2e. Antilopen 1 kwam op de 3e en An tilopen 2 op de 4e plaats. De pechprijs (een beker van de Leusder Krant) ging De barbecue na afloop van het tournooi trok eveneens veel belangstelling. naar KOAC 2. een op het laatste mo ment ingevallen team. die voor alle moeite beloond werd met 5 nederlagen Het tournooi werd afgesloten met een gezellig samenzijn (barbecue, muziek van de East Greek Jazzband, enz.) en nu redds beloofden diverse verenigin gen om volgend jaar weer van de partij te zullen zijn Ook het Belgische Voor waarts - voor dag en dauw uit Deurne vertrokken - heeft een plezierige dag beleefd en komt in 1980 zeker terug De officiële scheidsrechters hielden aan hun karwei een kruik Leusder Spul over. LEUSDEN/CENTRUM - ,,Dat kan nooit goed gaan", sprak 5 jaar geléden een al wat op leeftijd gekomen ,tHa- mersvelder", die U vast wel gekend heeft (God hebbe zijn ziel!) bij het voor het eerst van zijn lange leeftijd aan schouwen van, wat een hockeywed strijd genoemd werd, op een hobbelig knolleveldje aan de Noorderinslarj Hij doelde o.m. op de z.i. zeer ongezdnde gebogen houding van de spelers tij dens het spel op een door de regen meer dan vochtige oktober-zondag- middag in 1974. Het kan ook november geweest zijn, maar dat doet er niet, toe. De man leek nog bijna gelijk te krijgen toen steeds binnen 5 minuten het eerste slchtoffer het terrein van de strijd moest verlaten, al was dat slechts als gevolg van een tik met een stick op zijn rechterknie. „Ik ga toch maarliever een potje biljarten", riep het baasje, dat kenneli/k hockey genoeg had gezien en vertrok. Ondanks de sombere voor spelling ging (en gaat) het goed met hockey in Leusden. Oordeelt u zelf maar aan de hand van wat hier in 5 jaar bereikt werd. Vergeet daarbij niet, dat Leusden nog altijd een dorp en geen stad is, al wordt dat nog wel eens be weerd. Onze hockeygemeenschap telt nu reeds meer dan 400 leden en circa 35 teams. Het eerste herenelftal, het vlaggeschip zogezegd, heeft nog maar twee klassen boven zich in de nationale competitie en speelt hoger dan menige stadsclub. In Utrecht, Rotterdam, Zoetermeer en (bin nenkort) 's Gravenhage gaan vereni gingen prat op hun veld van kunstgras, maar het milieu-vriendeliike Leusden prefereert natuurlijke gazons, en heeft met het grasvliesveld toch maar mooi nog steeds een Nederlandse exclusi viteit. Op het bijzonder fraai gesitueer de hockeypark kwam onlangs het riante clubpaviljoen gereed en daar mee een einde aan diverse specula ties. Niet verder vertellen, maar er werd zelfs beweerd, dat de mooie „bun galow" aan het Valleikanaal de nieuwe ambtswoning van onze burgervader zou worden. Met de hand op mijn hart kan ik u zeggen, dat dit beslist niet het geval is. p.c. Bob Leijdes aanvoerder van het enige winnende Antilopeteam. ontving de voor de prijsuitreiking had Antilopenvoorzitter Niek Laheij nog een „bood- Uiterste concentratie (en toch elegant) kenmerkt de ware antilope. prijs van onze sportmedewerker. schap voor het volk". Hier werd Evert de Bruin nog overeind gehouden door de dames. LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste twaalftal van de korfbalclub Antilo pen wordt kampioen en promoveert naar de 1e klasse. Dat zei trainer Evert de Bruin weliswaar niet letter lijk, maar het komt er wel op neer. Er zijn overigens maar weinig trainers, die zo duidelijk met hun plannen voor de draad komen, maar wij mo gen dat wel. Het getuigt in alle geval van moed en vertrouwen en het team mag best weten, wat ervan wordt verwacht. Wij spraken Evert zater dagmiddag tijdens het Antilopen- tournooi, dat ondanks de beschei den klassering van de Leusdense standaardploeg, een zeer groot suc ces is geworden. Als een goede gastheer liet Antilopen de winst aan de bezoekers. Bovendien was de ploeg met gerenommeerde 1e Was sers en res. hoofdklassers als Blauw Wit 2, Die Haghe2, PKC 2, Swift 1 en Voorwaarts 1 behoorlijk zwaar inge deeld. Knap waren de 20 treffers, die de Leusdenaren scoorden en met het oog op de per 8 septmeber a.s. beginnende nieuwe competitie had den de roodzwarten aan de 5 tournooiwedstrijden een voortref felijke oefengelegenheid. Evert de Bruin is realist en optimist. Hij vindt een nederlaag niet erg, als de tegenpartij beter speelt. Goed preste ren is veel belangrijker. De Bruin gaat zijn 3e Antilopenjaar in en geeft zijn ploeg een uitstekende kans op het kampioenschap van de 2e klasse. Hij is er vast van overtuigd - wij hopen, dat de spelers en speelsters er ook zo over denken - dat Antilopen, ingedeeld met Kameo (Maartensdijk), RDZ (Zeist), THOR (Harmeien), SKF (de Veenen- daalse ex-1e klasser). DKV (Muiden). HKC (Utrecht), en Revival (de promo vendus uit Voorthuizen), bepaald niet LEUSDEN - De Landelijke Rijver- enlging Nimmerdor is zaterdag in Doorn met 818 llz pnt. provinciaal onder hoeft te doen voor de concurren tie Sterker nog Antilopen heeft nu de kans en de mogelijkheden om voor het eerst in haar bijna 15-jarig bestaan in de 1e klasse te komen. Het kan een mooi 3e lustrumgeschenk van de topploeg worden. Wanneer het hele team zich volledig inzet, moet het kunnen lukken kampioen van Utrecht geworden. In dit verenigingskampioenschap werd uitgekomen met een equipe van 10 De vorige competitie, zeker niet opti maal gespeeld door de Leusdenaren. leverde een 3e plaats op. Mauke Costa heeft haar plaats in de standaardforma tie ter beschikking gesteld Nieuw daarin zijn Marion van Buren en Karin Osnabrugge. Verder staan dezelfde spelers en speelsters van vorig jaar. ruiters. Daarvan werd Nimmerdors achttal 1e, een groep van 3 ruiters bij de dressuur 5e en een drietal spring ruiters 2e. De winnende equipe be stond uit W. Oosterboer op Olaf (en springen), mevr. A. Oostra op For maat (en springen), mevr. M. v.d. Burg op Irdo, mej. M. Birnie op San- dor (en springen), mej. B. v.d. Pol op ParsivFal (en dressuur), mej. P. Schuuring op Orean (en dressuur) mej. H. van Andel op Nikara (en dres suur), mej. C. v.d. Heuvel op Pascal, mevr. A. J. Hoogendoorn op Nobles se en J. v.d. Berg op Patrick. Deze met al hun ervaring Evert de Bruin ter beschikking. K.C. Antilopen komt dit jaar met 12 teams in de veldcompetitie uit en wel bij de senioren met 4. bij de junioren met 2, bij de aspiranten met 4 en bij de pupillen met 2. equipe gaat op 1 september naar de Levade te Apeldoorn om de natio nale titel te bekampen tegen de ove rige provinciale kampioenen. Voorts komen individueel (M) uit de provin cie: 2e Fr. Oostra op Formaat 130 pnt. 4e mej. B. v.d. Pol op Parsi Fal 121 nnt. A.s. zaterdag wordt te Wouden berg een kringconcours gehouden voor paarden en pony's. Aanvang 08.30 uur. De LRV Nimmerdor is daar vertegenwoordigd met 22 ruiters resp. amazones. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag organiseert de Cross Vereniging Leus den op het ijsbaanterrein aan de Ru- bensstr. te Amersfoort weer gras baanraces onder auspiciën van de Grasbaan Motorrenners Bond en het Koninklijk Nederlands Motornjders Verbond. Er worden o.m. vier wedstrij den gereden, die meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Met een zeer oterk rennersveld. w.o. diverse CVL-leden. wordt een bijzonder span nende motorsportmiddag verwacht. Tot de deelnemende leden van de organi serende verenigingen behoren o m. Wim de Haas, Barend van Uffelen, Reinier van Gulik, Henk Jansen. Bert van Duinkerken en Ron van Dam. Van 11.- tot 13 - wordt op het parcours ge traind en de wedstrijden beginnen om 14,- uur. LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag 1 september organiseert de Motor sport Vereniging Amersfoort op een terrein achter de Lapeerseweg een doe-het-zelf motortrial (aanvang 14,— uur) De MSV zorgt voor een beveiligd parcours en motoren en iedereen van 8 tot 80 jaar mag 2.50 laten zien. hoe hij of zij met de motor uit de voeten kan Deze trial wordt afgewisseld met snelheids- en springstunts door een aantal motorprominenten. LEUSDEN/CENTRUM - Op het Burgemeester Buiningpark worden de ze week de clubkampioenschap voor senioren van de LTV Lockhorst gehou den De wedstrijdenreeks heeft een zeer goed verloop tot nu toe A.s zater dag worden de finales gespeeld De wedstrijden beginnen dan om 10 00 uur en rond 16 00 uur wordt de prijsuitrei king verwacht. Woensdag 28 aug.: 19 00 uur oefenvoetbal Roda (zat) - DOSC (Den Dolder) op het Buining park. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zater dag van 09 30 tot circa 16.00 uur wordt op het Burg Buiningpark het vetera- rïen-voetbaltournooi van R '46 gehou den. De spelers mogen dan wel wat aan snelheid zijn kwijtgeraakt, maar voetballen kunnen de ..oudjes" nog best Er wordt in twee poules gespeeld (Driebergen), Spakenburg, Unicum (Lelystad) en Candia (Rhenen). Groep B omvat Roda-zondag, de Meern, CJVV (Amersfoort). Radiostad (Hil versum) en Almere

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15