'fU leusil er krant MHC-LEUSDEN UIT DE LUIERS |j DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 sP°rt I Bijna zes jaar Mixed Hockey Club Leusden ningmeester P. de Vos, secretaresse mevr A. Swierenga, wedstrijdsecreta ressen mevr. M Ponsen en jeugdcom missaris C. Beunder. Op een klein grasveldje achter de bejaardenwonin gen aan de Asschatterweg werden de eerste balletjes geslagen, in afwachting van wat nog zou komen. Het gemeen tebestuur zag de nieuwe sportonder neming wel zitten en verleende alle medewerking. Binnen een jaar kregen de hockeyers twee voorlopige velden en wat later een oude bouwkeet als clubhuis in gebruik Op een regenachti ge zondagmiddag in begin september 1974 opende de toenmalige bur gemeester A. H v d Post met een fer me afslag het tijdelijke complex. De daarop volgende eerste competi tiewedstrijden van Heren 1 en Dames 1 tegen Barneveld werden met 2-1 resp 3-1 gewonnen. De dames bleven op het goede pad en sloten het eerste seizoen al direct af met het kampioenschap en de bijbe horende promotie. Een jaar of wat later moesten zij echter weer een stapje te rug. Heren 1 ging iets minder onstuimig van start en werd 2e in 1974. In 1976 en 1978 werd wel beslag gelegd op de titel en via de daarop volgende promoties werd de landelijke 2e klasse bereikt en daarin speelt dit standaardteam nog steeds. Onderlussen groeide de club gestaag verder Het ledental heeft nu de 400 reeds overschreden. De wo ningbouw in Leusden werd aanleiding tot verhuizing van de club naar het nieuwe sportpark aan het Valleikanaal, waar op dit moment drie velden (waar onder als eerste en enige in Nederland het veelbesproken grasvlieveld) aan gelegd zijn Daarnaast beschikt de MHCL over twee goede noodvelden aan de Middenwea EIGEN CLUBHUIS Een goed lopend verenigingsleven is alleen maar mogelijk via een eigen clubhuis Het hockeyhokje (meer was het niet) aan de Noorderinslag is met de noodvelden verdwenen en een tijdlang hebben de spelers en speelsters zich moeten behelpen met de kleedgele genheid van het ver van de nieuwe vel den gelegen gymnastieklokaal aan de Asschatterweg Plannen om van een oude boerderij aan de Middenweg voor een paar jaar een noodonderkomen temaken leden schipbreuk en dankbaar werd daarom het aanbod aanvaard om tijdelijk het clubhuis van de LTV Leus den mede te gebruiken De zomersport tennis en de wintersport hockey bleken toch geen ideaal blijvende combinatie en alle partijen zijn zeer gelukkig, dat het hockeypaviljoen thans (vrijwel) ge reed is. Onder archetectuur van de heer L. H de Keyser (zelf oud-hockeyer) heeft het bouwbedrijf Heilijgers in het oostelijk deel van het hockeypark, waar uiteindelijk plaats is voor 5 velden, het fraaie en knusse clubhuis gerealiseerd. Het gebouw bestaat in feite uit twee vierkante ruimten, waarvan het éne met een punt in het andere binnendringt Het ..verpozingsgedeelte" met puntda ken omvat een vrije ruimte, een bar en een vijftal iets verhoogde zithoeken, waarvan éen met een open haard Het ..bedrijfsgedeelte" (hal met garderobe, toiletten, douche- en kleedruimten, een EHBO- resp Scheidsrechterskamer en de keuken met bergruimte) is plat afge dekt. Maar wat maken wij ons druk? Waarom gaat u zelf niet eens kijken hoe gezellig (en functioneel) het ..hart" van de vereniging is? Het clubhuis vervult in elke vereni- Met deze formatie promoveerde Heren 1 naar de 2e klasse (1978). De basis van het huidige clubhuis. Het hockeyhokje aan de Noorderinslag. Het damesteam, dat in 1975 kampioen werd. FEESTPROGRAMMA Een speciale commissie heeft een al even speciaal feestprogramma in el kaar geknutseld t.g.v de lustrumviering en de informele ingebruikneming van het clubhuis. Tevens verscheen een keurig gedrukte (en om te bewaren) ex tra editie van het clubblad 't Stickertje De toenmalige burgemeester A. H. v. d. Post opende het hockeypark aan de Noorderinsiag in september 1974 met een ferme afslag. Zelfwerkzaamheid bij de clubhuisbouw Allemaal onder het motto ..MHC Leus- y den uit de luiers Het feest wordt on- derling gevierd Voor de senioren op 25 en 26 augustus met o m. een vijfkamp e op zaterdag. Onderdelen daarvan zijn j fietsen, estafette, hockey, turnen en 1 roeien op het Valleikanaal. Op zondag - zullen, mede als laatste voorbereiding c op de a s competitie, onderlinge wed- strijden worden gespeeld, waarbij de teams zoveel mogelijke in hun basisop- stelling zullen verschijnen. In de namid- v dag volgt een „feestwedstrijd" Gegevens daaromtrent werden angstvallig gehouden, maar een ver- I rassing wordt het wel Voor de jeugd worden allerlei activiteiten gehouden, i zoals een onderling toernooi en een spelletiescircuit (met een alaemeen klassement) en ook voor die categorie komt er nog een extra verrassing. Het programma voor het komende week einde luidt Zaterdag 25 augustus: 11.00 uur ontvangst van de leden 11.30 uur: (informele) opening van het clubhuis en begin van het lu- strumweekend. 12.00 uur: aanvang vijfkamp 21 00 uur: feestavond voor leden bo ven de 16 jaar m.m.v. valery's band Zondag 26 augustus: 11.30 uur ontvangst van de leder koffie 12.00 uur aanvang onderlinge wed strijden uur feestwedstrijd 17 30 uur: aanvang barbecue Inwoning bij de LTV Leusden. a.s. zaterdag en zondag plaats voor de seniorleden en op 2 september komt de jeugd aan haar trekken. Met 'n „Open Huis'' voor genodigden en heel hockeyminnend Leusden wordt het paviljoen zeer binnenkort of ficieel geopend door het „niet-spe- lend lid" J. W. M. Rademaker, plaat selijk beter bekend als burgemeester van Leusden. Ondanks allerlei pro blemen is de MHCL zeer voor spoedig gegroeid. Van „anderhalf elftal" ruim 5 jaar geleden tot 10 se niorenteams (6 heren- en 4 dame selftallen) en minimaal 25 jeugdploegen (15 formaties jongens, 9 idem meisjes en een aantal dito mini's) bij het begin van de competi tie 1979-1980. Een waarlijk stor machtige ontwikkeling van een sport die voor 5 oktober 1973 in Leusden alleen maar van horen zeg gen bekend was. Nog steeds gaat die groei voort en dat kan met de op gang gekomen afbouw van Leusdens „tweede fase" nog wel een tijd aanhouden. Van elders naar Leusden verhuisde hockeyliefhebbers vonden elkaar als toeschouwer bij de hockeywereld- kampioenschappen van 1973 in Am stelveen en van het één kwam het an der. Via een huis aan huis bezorgd stenciltje en een oproep in onze krant kregen de echtparen Bernard. Swiernga, Ponsen en De Vos, zoveel repons. dat op 5 oktober in restaurant Nieuw Leusden een oprichtingsverga dering werd gehouden. Met circa 80 le den kwam toen de Mixed Hockey Club Leusden tot stand. Het eerste bestuur uit voorzitter J. Bernard, pen- Lambiek (Ponsen), eerste reserve van Heren 1 (1974). ging een sociale functie Niet alleen op zaterdag en zondag tijdens en na de wedstrijden. Vergaderingen, commis sie- en elftalbesprekingen en allerlei in structieve bijeenkomsten (vooral be langrijk met het oog op de zeer om vangrijke jeugdafdeling) kunnen er worden gehouden en op zijn tijd natuur lijk ook een feestje Bij een hockeyclub kan tegenwoordig iedereen ontspan ning vinden. Het elitaire van vroeger is helemaal weg. De heren heben hun prestatie- en recreatieve teams Een deel van de dames speelt evens op re sultaat maar een groeiend aantal vrouwelijke leden houdt zich bezig via de speciale huisvrouwencompetitie, desgewenst op een doordeweekse ochtend De jongens en meisjes heb ben hun eigen wedstrijdenreeksen en spelenderwijze worden de allerjong sten onder de noemer ..mini" in het hockeyspel bekwaamd Voor ieder ge zinslid is plaats en wij kennen hele fami lies, die zich met hockey ontspannen en dan te bedenken, dat dit goed 5 jaar geleden in Leusden niet mogelijk was' Waar je met een goede begeleiding toe kunt komen wordt o m aangetoond met het feit, dat het herenstandaardteam van de veel oudere Amersfoortse hoc keyclub - met een heel wat groter „achterland" - niet hoger speelt dan Heren 1 van Leusden Voor een verdere klim dient gewacht te worden op een grotere doorstroming vanuit de jeugd Reeds diverse ex-ju nioren hebben in het eerste team een vaste plaats veroverd. Deels als gevolg van een zekere aanleg, maar meer nog door goede training. Een volgende wens van het hockeybestuur staat nauw in verband met die training. Plan nen tot realisatie van veldverlichtmg bevinden zich in een vergevorderd sta dium Een verlicht trainingsveld geeft enorme mogelijkheden, omdat de se nioren en de oudere jeugd over het al gemeen slechts 's avonds in de gele genheid zijn voor een extra uurtje trai ning. Die verlichting is een kostbare zaak - door de penibele monetaire po sitie van de gemeente moet e.e.a. vooralsnog uit de clubkas worden be taald - maar zo noodzakelijk, dat men er toch zo spoedig mogelijk aan wil be ginnen Ook dit is overigens een duide lijk teken, dat het zo slecht nog niet gaat met de vereniging. LEUSDEN/CENTRUM - Op 5 ok tober 1978 bestond de MHC Leusden 5 jaar. Bewust - en dus niet alleen met een bezulnlgingsknipooog naar Bestek '81 - heeft de hockeyclub de viering van het eerste lustrum een jaar uitgesteld en gecombineerd met de informele ingebruiknemeing van het riante clubhuis op het sportpark aan het Valleikanaal. Dat feit vindt

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19