l LEUSDER KRANT 1 1 I i Er kwam geen kip op de bruiloft GRASKAAS part-time huishoudelijk assistente assistent(e) St. Elisabeth Ziekenhuis Amersfoort LEUS DER KRANT ZWANENBORDSPEL ^specialiteit: j Schoonheid in l I Gouden ketting 49.- 79.' Gouden dames horloges 159.- 198. Gouden sterrenbeeld 49.- Gouden graveerplaat 49. Gouden damesringen98.- Verlovingsringen per paar 198.' Zaanse klokken139.-198.- Friese staartklok 498.- l Herenhorloges 39.- 88.- Jongens/meisjes- horloges29.- Alleen deze week: 9 Schitterende gouden oorbellen200 - nu 98.- ff jiBfJiiTirnririBTTTiic^ zilver.schoonheid in goud. Maar bovenal.„De Goudvalleischoonheid in prijs 1 t l 4 1 l l J Gouden dameshorloge Massief zilveren dames horloge met ketting Massief zilveren armband 130.- NU 59.- Dit kan alleen De Goudvallei. Dit doet alleen De Goudvallei. Zoals u weet.er is maar ene Goudvallei. en dat is „De Goudvallei' Extra vakantie aanbiedingen: Mooie massief zilveren ketting22.50 nu 10.00 Gouden kruisje 5000 nu 29.00 Massief zilveren graveer- hangplaat (echt uniek) Shortie (halssnoer) GRATIS: ja gratis ontvangt iedere koper een waardevol geschenk Ook in cassettes het goedkoopste adres van Nederland. Cassette edelstaal CASSETTE EDELSTAAL 375. 545.- DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 LEUSDER KRANT 20 VALKENHOEVE FEEST VIERDE Laten we éen ding van tevoren af spreken: we laten het bij deze foto's. Alle andere pleintjes, die straks ook een feestje gaan bouwen, zullen ver geefs bij ons aankloppen voor pu- blikatie. Waarom we dan wel deze foto's plaatsen? Pure willekeur hoor ik al iemand fluisteren. Nee hoor. de Valkenhoeve is gewoon het eerste pleintje in de tweede fase waar op echt Leusdense wijze (kinderfeest en barbecue) de saamhorigheid van de nieuwe bewoners wordt geaccentueerd. Fotograaf Johan Sneevliet was er natuurlijk bij. Hij woont daar De bruid in tranen, de bruidegom In de zenuwen. Het orkest speelt een weemoedig wijsje voor een bijna lege zaal. De drankflessen blijven dicht. Pa en schoonzoon gaan In dlskussle over de oorzaak van dit debdcle. „De trouwkaarten zullen wel bij de PTT zijn blijven liggen", oppert pa. „Trouwkaarten?", zegt schoonpapa verbluft. „Trouwkaarten?". Snel overleg met het bruidspaar wijst uit, dat de trouwkaarten waren vergeten. Zorg dat zoiets u niet overkomt. Niets Is zo erg als In eenzaamheid te trouwen als je een volle zaal verwacht. Kom tijdig eens naar ons kantoor om een van die prachtige eigentijdse trouwkaarten uit te zoeken. Onze modellenboeken mag u ook thuis inkijken. U slaagt zeker. Rozendaallaan 9 - Leusden-Centrum. ALLE NEDERLANDS EN GELS? Het is een feit dat wij in het buiten land de image hebben allemaal ta lenwonders te zijn. De titel van dit stukje, maar dan zonder vraakte- ken, is een stellige bewering van vele buitenlandse bezoekers aan Neder land. Het is vaak zo dat zij klagen geen Nederlands te kunnen spreken, niet alleen omdat onze taal zo moeilijk is, zodat het dikwijls met het Chinees op één lijn wordt gezet, maar vooral omdat de buitenlander de kans niet krijgt om Nederlands te spreken. Als hij een voorzichtige dappere poging doet het moeizaam aangeleerde Hollands wat stamelend in praktijk te brengen, dan wordt hij in zijn eigen taal, of een andere gemeenschappe lijke taal te woord gestaan. Spreken alle Nederlanders dan Engels? Dat zeker niet, want elk jaar krijgt het Institute of English Studies te Veenendaal weer duizenden vol wassenen, die van het nul-niveau af Engels gaan leren, en vele anderen die hun bestaande kennis willen ver diepen. Omdat het Institute aktief is in vele plaatsen groot en klein, ko men deze cursisten, die in hun eigen plaats les willen hebben, overal van daan. Ook bij andere cursusprojek- ten voor volwassenen (Open School of Volksuniversiteit) nemen de ta lencursussen een dominerende plaats in, en het Engels spant hierin de kroon. Er is dus duidelijk behoefte om zich een zekere uitdrukkingsvaar digheid in het Engels aan te meten c.q. deze te verbeteren. Blijkbaar willen wij aan de ons opgeplakte image tegemoet komen. Inlichtingen over: het speciaal voor volwassenen ontworpen lessysteem, dat op heel veel plaatsen in Nederland gevolad kan worden, zijn verkrijgbaar bij het Institute of English Studies, de Schelf 27, Veenendaal, 08385-16000. Als het aan hen lag spraken alle Ne derlanders volgend jaar nog Engels. WEEKEND MET BLIJFHOF Blijhof organiseert 1 en 2 sep tember, een fiets-kampeerweekend naar Baarn voor kinderen vanaf 8 jaar. Blijhof heeft een prachtige fietsroute uitgestippeld naar 't buitencentrum „Buitenzorg" in Baarn. De kinderen die zin hebben om mee te gaan kunnen zich voor 25 augustus, dus meteen doen, opge ven bij Karin Oskamp, Bruinhorst 2 of Marianne Kleuters, Dinkelwijk 18. De kosten zijn 15,- voor leden van Blijhof, niet leden betalen het dub bele. Bij opgave betalen en de kin deren krijgen dan ook een brief mee met alle nadere gegevens. DE GOLFBREKER HEEFT ZORGEN De - hopelijk bij velen wel bekende - omroepvereniging „De Golfbre ker" zit in de problemen. Volgend jaar maart zal de vereniging haar 25- jarig bestaan vieren, dus wel reden om blij te zijn, anderzijds hebben ze problemen, want ze komen leden te kort. Nog steeds zijn er instellingen, die met een verzoek bij de vereniging komen, om ook in aanmerking te komen voor de ontspanningspro gramma's van „De Golfbreker", en daar zit nu het probleem! „De Golfbreker" heeft mensen nodig, die bereid zijn om een deel van hun vrije tijd ter beschikking te stellen, door medewerking aan een programma. Mochten er dus mensen zijn, die voelen voor de doelstellingen van deze vereniging, en het gezellig vin den mee te werken om een pro gramma technisch of qua presenta tie te realiseren, dan kunnen ze zich opgeven voor een kennismakings gesprek, op 25 augustus a.s. in onze studio. Kandiaten dienen aan de vol gende voorwaarden te voldoen: Leeftijd: minimum 18 jaar. Opleiding: minimum mavo of gelijk waardig technische opleiding. Goede kontaktuele eigenschappen. U kunt zich telefonisch aanmelden op de nummers: 03495-6327 en 033- 41778. Bij geen gehoor, op het ant woordapparaat van de vereniging: 033-17772. Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige van ons kado. Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 2 maanden gratis. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9, Leusden-C. tel. 033-41495. gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer) LEUSDEN-AARDIG-VAARDIG Onder dit motto zal de onlangs op gerichte Lionsclub Leusden in het weekeinde 2 t/m 4 november a.s. een manifestatie organiseren op het ge bied van de kunst, cultuur, kreativi- teit, enz. in de meest ruime zin. Deze manifestatie zal worden ge houden in „de Hakhorst", waar zo wel het eetkafé, de expositieruimte en de schuur ter beschikking zullen staan. Alle Leusdenaren in de leeftijd na de lager school en die iets te bieden hebben op dit gebied kunnen aan dit evenement deelnemen. Dit kan b.v. iets zijn van muziek, proza, beelden de kunst, kreativiteit enz. Voorts ligt het in de bedoeling om gedurende deze dagen e.e.a. op te luisteren met een aantal hoogtepunten, zoals b.v. toneel, kabaret, muziek, voordracht. Een en ander zal zo worden georga niseerd dat dit gaat uitmonden in een aaneenschakkeling van aktiviteiten. Omtrent deze manifestatie heeft men reeds kontakt gehad met een aantal organisaties binnen de ge meente, die op dit gebied aktiviteiten ontplooien, zoals Latent Talent, de kreativiteits-tentoonstellingsgroep van mevr. De Gooijer uit Leusden- zuid, de schildersclub Loysden en de Vrije Kwasten. Allen stonden zeer positief tegenover deze gedachten. Het ligt in de bedoeling, dat bin nenkort op ruime schaal aandacht deze manifestatie zal worden gege ven omtrent inschrijving e.d. Hier over zullen organisaties in Leusden en op een of andere manier aktief op dit terrein worden benaderd. Daar naast zal voaldoende publiciteit aan het geheel worden gegeven, om ook die mensen, die niet-verenigs- gebonden zijn te bereiken. Eventuele baten van het geheel zullen worden aangewend om een nog niet afge bouwde plantenkas bij Lisidunahof te kunnen voltooien. Het St. Elisabeth Ziekenhuis te Amersfoort telt 320 bedden. In het ziekenhuis zijn ongeveer 600 mensen werkzaam. Binnen de Civiele Dienst hebben wij enkele vakatures. Voor de Huishoudelijke Dienst zoeken wij belangstellenden voor de funktie van Wij hebben twee plaatsingsmogelijkheden, te weten op één van onze verpleegafdelingen met werktijden op maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.15 uur en één in onze personeelsflat met werktijden op maandag tot en met vrijdag van 12.30-16.30 uur n.m. De te verrichten werkzaamheden zijn van huishoudelijke aard. Voor de Voedingsdienst zoeken wij een voor werkzaamheden in de Broodkeuken. Het dienstverband is echter van tijdelijke aard De werktijden zijn op maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.15 uur. Voor nadere inlichtingen over bovenstaande vakatures kunt u telefonisch kontakt opnemen met de afdeling Personeelszaken, van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 8.00-17.00 uur n.m. op nummer (033) 5 04 44, toestel 200. Sollicitaties kunt u richten aan de afdeling Personeelszaken van het ziekenhuis t.a.v. mevrouw A.M. Mulder-Arentzen, Ringweg Randenbroek 110, 3816 CP Amersfoort. «*444*46 46 ^ïniITTTlTT^u.ii 1 liTiiiï OP DE LEUSDER MARKT (tegenover cafetaria De Swartesteegh). Holland Kaascentnim I In kaas de baas Als u uit uw kennissenkring een abonnee voor de Leusder Krant opgeeft, ontvangt u, zowel als de nieuwe abonnee van ons gratis Het Leusder Krant Zwanenbordspel Bovendien ontvangt de nieuwe 4 met gouden band 675.-NU 483.- (heel erg mooi)190.-NU 89.' heel erg mooi 25.00 NU 12.50 met brillant zetting, echt iets om bij de graaf of bij de baron op rtn theevisite te gaan 145.00 NU 75.UU CASSETTES: reeds 198.- en een uitgebreide Ja, en dan het allermooiste, het allerduurste. geen 700.- maar Bovendien ontvangt u geheel gratis: de theelepels - gebaksvorkjes - suikerschep - suikertang - broodzaag - slacouvert taart- schep. Ook zijn de modellen leverbaar in het hardpleet 100 en natuurlijk alles in een prachtige cassettedoos. Oos temde 95. Scherpemeei Tel 03497 1607 Stationsstraat 143 Apeldoorn Tel 065 218880 Amsterdamsestraatweg 699. Utrecht Tel 030-444040 Hoofdstraat 87. Velp Tel 085-618096 Columöusiaan 392. Utrecht Tel 03O484527 Koopavond donderdags te Utrecht en Apeldoorn vri/dags te Scherpenzeel en Velp ALLES 14 KARAAT GEKEURD GOUD

Leusder Krant | 1979 | | pagina 20