Roda '46 Leusden: Problemen voor een deel overwonnen Niets aan toeval overlaten Roda-parlement weer compleet iföZTMVOO Hoofdklasse? SI1NCT §?©Tr leu sd er» kram Is Corjfef Voetbal circus c€greneia< DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1979 Sport 13 LEUSDËN-CÉNTRUM - Het seizoen 1978-1979 is voor Roda '46 met de nodige problemen geëindigd. De trainers van de zaterdag - en z dagsenioren stapten op, ruim de helft van de bestuursleden haakte af en het velden tekort bleef bestaan. Op 15 augustus 1965 werd het fraaie Bur gemeester Buiningpark in gebruik genomen. Met o.m. op zaterdagen 2 en op zondagen 3 voetbalvelden was dat 15 jaar geleden een geweldig complex. Leusden groeide inmiddels van dorp tot kleine stad - en de voetbalclub groeide mee tot ruim 600 leden - maar ondanks vele toezeggingen in die richting, kon het BB- park tot op de dag van vandaag niet uitgebreid worden. Roda - inmiddels bijna 40 elftal len - heeft daar nog steeds de be schikking over de 2 respectievelijk 3 velden. Met eerst 2 en sinds enkele jaren nog eens 2 noodvelden extra heeft de club zich beholpen, maar in 1981 moeten de noodvelden ont ruimd worden ten behoeve van de woningbouw. Een spoedige ver betering van de situatie op het Buiningpark is niet in zicht. Wel wordt op gezette tijden ge sproken over de aanleg van een derde sportpark met een aantal voetbalvelden elders in Leusden- Centrum en het zou best mogelijk kunnen zijn, dat dit eerder gereali seerd is dan de geplande uitbrei ding aan de Bavoortseweg. Wan neer Roda op twee ver van elkaar gelegen complexen in Leusden moet spelen, komt dat niet direct de eenheid in de vereniging ten goede. Dat dat mede van invloed ge weest is op het verloop in het be stuur, laat zich raden RODA-ZATERDAG Belangrijk voor de nabije toe komst is de trainerswisseling, die overigens niet met de problemen verband hield. Zondag-trainer Wim de Gans sluit gewoon zijn langduri ge trainersloopbaan definitief af en zijn zaterdag-collega Martin Ruitenberg prefereerde de training van de jeugd. Als zodanig blijft hij voor Roda behouden. In zijn plaats bij de senioren komt nu de Amers- foorter Richard Beumer. Hij is in de keistad geboren in 1946 en dus even oud als Roda '46. Hij heeft de laatste twee jaar als assistent van Jan de Jongh gewerkt bij DOVO (Veenendaal) met het zaterdaglandskampioenschap als sluitstuk. Met het inmiddels verwor ven D-diploma begint hij nu zelf standig in Leusden. Het zaterdagstandaardteam de buteerde in het afgelopen seizoen als 1 e klasser en pas tegen het ein de van de wedstrijdenreeks moes ten de Leusdenaren afstand doen van de kansen op de titel. Uit de oude formatie verdwenen 3 spelers en naast een aanvulling uit de jeugd kreeg de selectie er een vijftal spe lers van elders bij. Het eerste con tact met de spelersgroep viel gun stig uit voor de heer Beumer. Trainer R. Beumer Ton Kool wordt leider van het 1e en André Snoek van het 2e elftal. Naar een verzorger zijn de rood zwarten nog op zoek. De zater- dagploeg gaat opnieuw een poging doen om als eerste van de Leusdense standaardteams de hoofdklasse te bereiken RODA-ZONDAG Ook de zondagafdeling van Roda '46 gaat de nieuwe competitie in met een andere trainer: de ruim 35- jarige. in Baarn geboren en daar wonende Evert Willem van Ginkel. Rechtstreeks vanuit de aspiranten afdeling kwam hij op 15-jarige leeftijd in het eerste elftal van de v.v. Baarn. dat toen in de 2e klasse speelde van de KNVB-zon- dagcompetitie. Amper 2 jaar later stapte hij, met onder andere Ruud Maas en Ben nie Marcus, in het betaalde voetbal. Dat heeft zo'n jaar of tien geduurd, waarvan de laatste drie als contractspeler van Wagenin- gen. In zijn Amersfoortse semi- profperiode promoveerde hij met HVC van de 2e naar de 1 e divisie en een bijzonder leuk meenemertje bij Wageningen was het bereiken van de halve finale om de Nederlandse voetbalbeker tegen de F. C. Den Haag. Ook voor het beroepsvoetbal geldt een tijd van komen en een tijd van gaan. Evert wilde actief blijven in de voetballerij en behaalde in zijn Wageningse tijd het bondstrainers- diploma D (en later C). De combinatie van voetballer (bij Wageningen) en trainer (bij Baarn) is op den duur een te zware belas ting geworden en toen Evert Willem ook de zondagformatie van Baarn onder zijn hoede kreeg, beperkte hij zich tot het oefenmeesterschap en de resultaten mogen ,er zijn. De zondagploeg was in de loop der ja ren teruggevallen naar de 1 e klasse van de Afdeling Utrecht. Mede dankzij Van Ginkel werd opnieuw de hoofdbond bereikt. Het succes van de zaterdagploeg was nog Mei de heren J. de Haan (vertegenwoordiger in hel hoofdbestuur), A. Lier (wedstrijdsecretaris) en R. Beumer (trainer) bespraken wijde plannen van Roda-zaterdag. groter. Vier achtereenvolgende kampioenschappen brachten het elftal van de Baarnse trainer uit de 3e klasse van de onderbond naar de 3e klasse van de KNVB Nu gaat de uitdaging bij Roda '46 beginnen, want dat is het toch wel. De Leusdense zondagploeg wordt vaak met ,,te groot voor ser vet, maar te klein voor tafellaken" aangeduid en is in haar 33-jarig be staan nooit hoger gekomen dan de 1e klasse van de KNVB-afdeling Utrecht. Dat zou moeten kunnen, volgens Evert van Ginkel, die niet aan de klus was begonnen, wanneer er geen uitzicht zou zijn. Met de 27 man grote selectie (Roda 1 en 2) is hij inmiddels - weer of geen weer - gestart en bepaald niet,op de hoop van zegen" Niets wordt aan het toeval overgelaten bij de opbouw' vandeoloea diehetindeknmende jaren moet maken Uiteraard kwam nog maar weinig van de opzet in de openbaarheid (zo zijn immers de trainers) Van Ginkel wil de spelers, die uit eindelijk amateur zijn, hun plezier in voetbal best gunnen, maar houdt de heren wel duidelijk voor ogen, dat voetbal een teamsport is, het geen inhoudt dat de totaliteit niet opgeofferd wordt aan individualis me Roda heeft voldoende kwaliteit om zich meer dan alleen maar te handhaven in de klasse A, een zeer interessante groep van 12 clubs, waarvan ruim de helft uit de directe omgeving. Met een stevig partijtje voetbal laat Evert van Ginkel de roodzwar ten op 2 september - thuis tegen zijn ex-club KVVA - direct in het diepe duiken Alle mogelijkheden tot een zeer spannende competi- tieverloop lijken aanwezig. Roda-zaterdag Roda-zondag LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag avond werd in het Roda-clubhuis o.l.v. penningmeester A. A. v. d. Last (bij ontbreken van een voorzitter) de jaarvergadering 1979 gehouden met een zeer goede ledenopkomst. Het belangrijkste agendapunt - naast het voorstel tot contributieverho ging met 6,- per lid per jaar - was de ditmaal wel zeer omvangrijke be- stuurs(her)verkiezing. Het be- stuursverloop in het afgelopen ver enigingsjaar deed sterk denken aan het bekende verhaal over de 10 kleine negertjes. Roda '46 had geen gemakkelijk jaar en 6 van de 10 kop mannen, die aan het seizoen 1978- 1979 waren begonnen, gaven suc cessievelijk de pijp aan Maarten. Al leen secretaris C. A. Leijenaar, pen ningmeester A. A. v. d. Last, 2e pen ningmeester H. Klasens en junioren afgevaardigde A. Swarte haalden het einde van de rit. Het pleit voor de vereniging, dat door gezamenlijke krachtsinspanning het parlement weer compleet is geworden, met dien verstande, dat de sterkte van 10 op 9 man is teruggebracht. Secretaris Leijenaar kreeg met 100% van de stemmen een nieuw mandaat en de heer Swarte met 1 stem tegen Met eveneens 1 tegenstem en 3 onthoudin gen werd de heer J M Bosman de nieuwe Roda-voorzitter. Hij is 33 jaar oud, in Amersfoort geboren, 5 jaar woonachtig in Leusden. gelukkig ge trouwd en vader van 2 Roda- jeugdspelertjes Hij heeft een blauwe maandag bij de KWA-pupillen ge voetbald en is thans manager van een Amerikaans bedrijf (in papier) en doet iets denken aan Erik Vilé (uit het betaal de voetbal) maar dan wel in een heel wat bedachtzamere versie. Hij heeft tennis en psychologie als hobby De door net restant van het oestuur verder voorgestelde bestuurskandida- ten werden eveneens gekozen, zodat de Roda-top er thans als volgt uitziet voorzitter. J M Bosman; pen ningmeester. A. A. v. d. Last; secretaris, C A Leijenaar (Ansfriduslaan 42, Leusden-Centrum, tel. 44686) en de heren J. J. de Haan (afdeling zaterdag), J. Elshof (afdeling zondag). A Swarte (afdeling junioren), B de Haan (afdeling pupillen), J. Verhoeve en P A. M Wen- del (beide laatsten vooralsnog voor al gemene zaken) Volledigheidshalve melden wij nog. dat de heer A. v d. Braak, wedstrijdsecretaris is van de zondagafdeling (Pauwenhoeve 31 Leusden-Centrum, tel 42780) en de heer G. v d. Vis, als opvolger van A Lier, dezelfde functie heeft in de zater dagafdeling (Wilgenlaan 20, Leusden- Centrum. tel 41638). Inmiddels heeft de zaterdagafdeling ook weer de beschikking over een ver zorger. Dat is de heer G. Dietrich uit Leersum. Achter de bar bij Roda zijn Frits en Alie Wijnands vertrokken met een bloemetje voor haar en een en velop voor beiden. Zij worden per 17 september opgevolgd door Ab en (een andere) Alie Waakhond Bob blijft (als geschenk van Frits Wijnands aan de club) in Leusden de bezittingen van de voetbalclub tegen inbrekers verdedi gen. Dit houdt tevens in, dat Hessel de Ruig (uit de zaterdag-selectie) lid van Roda moet blijven. Niemand anders dan hij durft namelijk het hondebeest uit te laten! In de rondvraag vroeg Dennis Smink (zelf reeds in het bezit van een exemplaar) wanneer de vertrokken Ro- da-bestuursleden hun herinneringsas bak zullen krijgen Dat oude gebruik bij de Leusdense voetbalclub wordt niet afgeschaft en op de t.z.t te houden me dewerkersavond kriiqt een ieder, waar hij recht op heeft. RcxlT 4b EEFC 1 - Roda '46 1 gestaakt wegens regen Posta 3 - Roda 46 3 1-0 2-2 Afdeling zaterdag 1-9-1979 CSV Vitesse 1 - Roda '46 1 14.30 Hulshorst 3 - Roda'46 3 13 00 Roda '46 4 - Sparta 4 13 00 SOVA 5 - Roda '46 5 12.30 Hierden 5 - Roda'46 6 13.00 Roda'46 7 - EFC 7 16.15 SDCP 9 - Roda'46 8 11.00 Roda '46 2 vrij RODA UITSLAGEN EN PROGRAM MA AFD. ZONDAG Donderdag 23 augustus: Roda 1 - Amersf. Boys 1 1-0 Roda 2 - Amerst Boys 2 Zondag 26 augustus: Houten 1 - Roda 1 Houten 2 - Roda 2 Progr. 30 augustus: Roda 1 - Dorestad 1 Roda 2 - Dorestad 2 Zondag 2 september: Roda 1 - KVVA 1 Soesterberg 2 - Roda 2 VVZA 3 - Roda 3 Roda 4 - Soest 5 BFC 5 - Roda 5 Quick 11 - Roda 6 Roda 7 - HVC 6 Quick 13 - Roda 8 V AFD. JUNIOREN: Maandag 27 augustus: Roda B1 - SDO B1 Progr. zaterdag 1 september: Roda A1 - Bilthoven A1 Roda A2 - VVZA A2 Unicum B1 - Roda B1 5-0 2-0 2-5 19.00 uur 19 00 V 14 30 10 30 10 45 '1 30 9 30 V. 10.30 11 30 V 9.30 0-0 16.15 16.15 V. 13.30 Spakenburg B2 - Roda B2 V. 15.30 Roda B3 - Baarn B2 15 00 CJVV B2 - Roda B4 V 15.30 HVC C1 - Roda C1 V 13.00 Roda C2 - Cobu Boys C1 13.45 Roda C4 - Hoogl.veen C2 13.45 Afmelden junioren vrijdagavond tussen 19 en 20 uur telef 42463 Roda C2 Wit shirt Afd. Pupillen Roda D1 - Soest D1 13 00 IJsselm vogels D2-Roda D2V. 12.00 Roda D3 - Amersf Boys D2 13 00 SEC D2 - Roda D4 V 12.00 Roda D5 - Baarn D4 12 00 Limivio D3 - Roda D6 V 12 00 Rod D7(x) Quick D5 12 00 Roda 08 - VVZA D6 12 00 Roda E1 - Soest E1 11.00 Roda E2 (x) Quick E2 11.00 KVVA E3 - Roda F3 V 12 15 VVZA E7 - Roda E4 V 10.15 (x) Roda E2 en Roda D7 wit shirt wie het verste zal komen in de race voor de titel? Het programma ver meldt de navolgende wedstrijden: 1e klasse A (zaterdag 1 september): Brederodes - VVJ CSV Vitesse - Roda "46 Eminent Boys - Sperwer Griftboys - Lopik JSV - Puem Benschop is vrij. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het is weer zover: in het komende weekend begint de nieuwe voetbalcompetitie. Roda en Achterveld hebben onlangs hun jaarvergadering gehad en star ten met frisse moed en vol vertrou wen op drie fronten de aanval op de hoofdklasse. Met drie spiksplinter nieuwe trainers: Evert van Ginkel bij Roda-zondag, Richard Beumer bij Roda-zaterdag en Pierre Kisters bij Achterveld. Wij kijken de kat nog even uit de boom en vragen ons niet af wie van de drie het zal halen, maar 1e klasse B (zondag 1 september): Naarden - DWSM Maluku Muda - VVZA LEUSDEN/CENTRUM - De zomer - of wat daar tot nu toe voor doorging - is weer bijna voorbij. Om precies te zijn op 23 september om 16.17 uur en wie nog steeds hoop heeft op een zomerse periode, moet ik op gezag van de Enk- huizer Almanak - en die moet het toch weten - helaas teleurstellen. Er komt dit jaar echt geen hittegolf meer, evenmin als in de eerste maanden van 1980 De weersgesteldheid blijft minder dan in voorgaande jaren en dat wil dus zeg gen: van matig tot slecht. Ondanks de ze sombere voorbeschouwing is het voetbalcircus inmiddels hoopvol aan de startlijn verschenen. In de grond van de zaak bestaat geen werkelijk verschil tussen deze sport in de betaalde eredivisie en de ook voetbal genoemde vrijetijdsbeste ding in de 1e klasse van de KNVB-af- deling Utrecht. De meesten van u zijn pas terug van vakantie en daarom blijf ik liever wat dichter bij huis en beperk ik mij, met uw welnemen, tot de laatstge noemde categorie Met een schone lei wordt aan de nieuwe competitie be gonnen, hetgeen betekent, dat o.m. Roda en Achterveld in het zondag voet bal evenveel kans hebben op het kam pioenschap. Roda heeft zelfs nóg een ijzer in het vuur en met name in de zaterdaggroep. De titel komt elke week een stuk dich terbij door alleen maar te winnen en dat zal dit seizoen geen probleem zijn. De drie Leusdense standaardteams heb ben een nieuwe trainer en die willen zich - zo lijkt mij - wel manifesteren. Dat kan niet beter dan winnend, zodat wij nog heel wat mogen verwachten. Jammer is alleen, dat meer clubs met deze gedachte van start gaan Voetbal blijft voetbal en volgens de hedendaagse grondregels duurt het al meer dan een eeuw, dat 22 spelers schoppend en koppend tweemaal drie kwartier een bal achterna hollen, waarbij een man met een fluitje en twee hulpjes met een vlaggetje de zaak tot een goed einde moeten brengen Met 2 simpele puntjes als beloning voor de winnende ploeg. Een gelijkspel geeft elk van de teams slechts recht op de helft van de buit en het verliezende elf tal, dat vaak net zo hard en soms zelfs harder gewerkt heeft, komt louter voor de baard van de keizer in actie Hulde voor hem, die dat allemaal bedacht heeft! Je vraagt je wel af. waarom voetbal zo'n massa belangstellenden - week-in en week-uit en weer of geen weer - actief en passief naar de sport velden trekt en waarom het overgrote deel daarvan uit mannen bestaat. Wie het weet. mag het zeggen Ik zie u zon dag nog wel eens langs de li/n bij Ach terveld of Roda. P. C. Zaterdag 1 september: 08 00 uur: nat schietkampioenschap- pen 300 m standaardgeweer op de Leusderheide (org SvL. KSVR en COM) 13.30 uur 3e Spetterfestival in het zwembad Bavoort 14 00 uur motortnal MSV Amersfoort, a d Lapeerseweg 1 14 30 uur competitievoetbal Vitesse - Roda te Breukelen. Zondag 2 september: 10.00 uur. damesvoetbal SVA - Houten op het Kerstenssportpark 13.00 uur: dameshandbal Nederhorst - Impala te Nederhorst 13 15 uur: herenhandbal SDO - Impala te Bussum. 14.30 uur hockey Leusden - Randwijck aan het Valleikanaal 14.30 uur: voetbal Roda - KVVA op het Buiningpark (tijdens de rust demon stratie met honden) 14.30 uur: voetbal Amsvorde - SVA op Nimmerdor, Amersfoort. Dinsdag 4 september: 20 00 uur jaarvergadering badminton club Leusden in Hakhorst. Woensdag 5 september: 20.00 uur: jaarvergadering Binnensport Vereniging Leusden in het clubhuis a d. Zwarteweg Veensche Boys - Laren Lelystad - Nederhorst Amsvorde - Achterveld Roda'46 - KVVA Een interessant competitiebegin met direct al twee streekderby's. Voor deze wedstrijden geldt in ieder geval, dat de eerste klap meer dan een daaldei waard zal zijn en als wij een voorzich tige gok mogen doen, lijken de thuisclubs de beste papieren te heb ben. Het kan natuurlijk ook net an dersom uitvallen, want zo gaat dat bij voetbal. Roda-zaterdag kan in Breukelen op een warme ontvangst re kenen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13