Lookhorst- kampioenschap kreeg nat staartje Nat slot aan veteranentoemooi Zaterdag spetterfestival Jan Peter van Doorn clubkampioen LTV Zwemvieniaagse groot succes Hamershof op hoogste punt Mogelijk ABO- cursus in Leusden Biezenkamp moet woonrijp gemaakt worden leusder krant I - I I 1 leu sd er k rn n 1 1 Jligf ■Vi^3 «MaÊgj Winkels eerste kwartaal volgend jaar open DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1979 LEUSDEN/CENTRUM - Het zater dag op het Burg Buirungpark gespeel de veteranen-voetbaltournooi van Ro ll da'46 heeft een zeer vochtig einde ge- '1 kregen Nadat de wedstrijdenreeks j lange tijd begunstigd werd door uitste- j kend voetbalweer, strooide Pluvius 's middags roet in het eten. Het over- i vioedig neerkomen regenwater maakte uitspelen onmogelijk. Het betrof ten slotte veteranen en ook de velden moesten worden ontzien. Penalties brachten de beslissing. Onsportief was het wegblijven van Candia, de Meern en Almere. Een inderhaast gevormde Roda-combinatie maakte van het deel nemersveld nog een achttal. Rode-za- terdaq won met 4-0 van Radiostad en met 3-0 van Roda 7 Tegen CJVV werd het 1-1 en in het nemen van straf schoppen als finale benutte de ploeg 3 van de 5 kansen. Unicum - de verstko- mende formatie uit Lelystad - schoot viermaal raak en werd tournooiwinnaar, vóór Roda-zaterdag en Roda-zondag met 0-2 tegen CDN, 3-0 tegen Spa kenburg en 0-0 tegen Unicum als re sultaten. Roda-penningmeester A. A. v. d. Last richtte voor de prijsuitreiking een dankwoord tot de organiserende zater dagcommissie en de schiedsrechter v. d. Hoven. Jeltes, v. d. Hoeven en Bit- terling (die een waardebon kregen als blijk van waardering). De door onze krant beschikbaar gestelde sporivi- teitsbeker ging met CDN mee naar Driebergen LEUSDEN/CENTRUM - Een dag langer dan de geplande 14 dagen heeft het clubkampioenschap van de LTV Lockhorst geduurd. Uitgere kend op de finaledag heeft een enorme regenbui in de namiddag het tenniscomplex compleet onder wa ter gezet. Pas op zondagmiddag konden de prijzen door voorzitter Martin de Boer aan de winnaars wor den uitgereikt. Met uitzondering van de HDA van Roland Dijkgraaf/Wer- ner Matszat - Haiko Bloemendal/ Reinder Schaap, die a.s. zondag (11.00 uur) op het Buiningpark wordt uitgespeeld, heeft de uit Jan El- sackers, Ronald Dijkgraaf en Karei Cohen bestaande toernooicommis- sie. de geweldige klus kunnen kla- De 225 deelnemers speelden 245 nartiion on m i wii toch met ciifers aan de gang zijn delancjsteuitgespeeldepartij. in het DDB tussen Bea Casander/Thea Elsacker en de dames Helmers/De Ko ning, duurde 2 uur en 50 minuten Het record aantal games in één partij, die nog niet eens helemaal tot een einde kwam. was niet minder dan 45 en te tellen in de finale HEC tussen Ton de Wijze en Jan Bosman. Dat grapje heeft trouwens ..twee dagen" geduurd. Za terdag won Bosman de eerste set met 6-4, waarna De Wijze met 6-2 de twee de voor zijn rekening nam. Bij 2-0 in het voordeel van De Wijze in de derde set maakte ..overstromingsgevaar" een voorlooio einde aan het soel dat zon dag voortgezet werd Wij willen niet be weren. dat Bosman's benoeming tot voorzitter van Roda '46 op de vooraf gaande vrijdag van invloed geweest is. maar bij de stand 13-14 (een verschil van 2 punten is vereist) gaf hij - laat ons maar zeggen wegens oververmoeid heid - de strijd op Het uiterst plezierig, maar vooral zeer sportief gespeelde toernooi, kreeg een paar zeer span nende slotpartijen en uiteraard een lan ge lijst kampioenen in de diverse cate gorieën. Wij willen het vemelden van de uitslagen beperken tot de finales HEC. Ton de Wijze - Jan Bosman 4-6. 6-2 en 14-13 (waarna Bosman opgaf) HDC: P. v. Beek/P Bakker - Bosman/ Kuyk 6-1 en 6-1 DEB: Loes Wagenaar - Marie José de Boer 6-1, 3-6 en 6-2. DDB: Thea Elsacker/Bea Casander - Ineke Kiesling/Betty Zevenboom 2-6, 6-4 en 6-4. HEB: F Barkhuis - Wil Kooy 6-3 en 6-4. GDB Betty en Daan Zevenboom - Hans en Lies Ackers 6-2. 6-7 en 6-2. HDB: Wil Kooy/y. d. Brink-Gerrit Bolk/ Hans Ackers 6-0. 1 -6 en 6-4 DEA: Marieke Vos - Marijke Wessel 6-0 en 6-1. DDA: Joop en Marieke Vos - Margitte Bloemendal/Ursula Stuhlmeyer 6-2 en 7-6. HEA. Gijs Willem van Keulen - Haiko Bloemendal 1-6. 6-4 en 11-9. GDA: Gijs Willem van Keulen/Marjan van Schijndel - Roland Dijkgraaf/Ma rieke Vos 2-6. 6-1 en 6-4 LEUSDEN - A.s. zaterdagmiddag wordt van 13.30 tot 15.30 uur, voor de derde maal, ter afsluiting van het buitenseizoen van het Leusdense zwembad het Spetterfestival gehou- den. Voor abonnementhouders is de toegang gratis en de overigen beta len 1,- entree. Jan Bergsma maakte het omvangrijke draaiboek. De organisatie-commissie bestaat uit de heren A. Kraaikamp, L. van Westgeest en H. van Schaik. Infor maties zijn te verkrijgen aan het zwembad. Het Spetterfestival 1979 bestaat uit 12 „natte'' spelletjes in de zwembaden en evenveel „droge" activiteiten op de speelweiden en het tegelplateau. Tot de eerste groep behoren o m Klein Duimpje (met laarzen door het bad), zaklopen in het water boegspriet lopen, de bandenbrug en de baggermolen Gebeurtenissen op het droge omvatten o a het Caballero-cir- cus (de mini-Tour de France), de zeep- helling (lachen, gieren, brullen), een fietsslalom. mastklimmen en straatte kenen Veel van de spelletjes zijn eigen .uitvindingen" van het badpersoneel. Op diverse onderdelen zijn punten voor leuke prijsjes te verdienen Candidaat- wielrenners en dito-rondemissen moeten zich voor het begin van het spelcircuit even aanmelden. LEUSDEN/CENTRUM-Twaalf van de zestien finalisten in de club kampioenschappen 1979 van de LTV Leusden luisteren naar vier achter namen. De titelstrijd werd een onder onsje van Van Doorn, Klave, Slijpen en Van Loo. De resultaten van de finalepartijen waren- j HE: J P van Doorn-A van Loo: 6-2 en 6-1. DE: B Klave-M van Loo: 6-4 en 6-0 I HD: J. P van Doorn/W. Pronk-A. van Loo/H Binkhorst: 6-2 en 6-0. DD: B Klave/L. v Wijngaarden-M. v. Loo/H. v. Miltenburg: 6-4 en 6-4 GD: M. Dlijpen/A. v. Loo-M. v Loo/P. Slijpen: 6-3. 6-7 en 6-4. De winnaars kregen bloemen en de bijbehorende bekers worden uitgereikt op de a.s. slotavond van het zomersei zoen Opvallend was. dat de gravelba- nen van de LTV Leusden de over vloedig gevallen regen veel beter kon den verwerken dan die van de LTV Lockhorst. Na de plensbui van zater dagmiddag kon aan het Valleikanaal al weer spoedig worden gespeeld Naast de eigen kampioenschappen werden op het park een deel van de partijen voor het Amersfoorts kampioenschap afgewerkt. LEUSDEN/CENTRUM - De voor de 6e maal in Leusden gehouden zwem- vierdaagse is een doorslaand succes geworden, mede door de optredende disc-jockey's en het overige rand- gebeuren. In totaal werden 730 medal- jes uitgereikt aan de deelnemers, die erin slaagden op 4 avonden 500 meter in een slag naar eigen keuze te zwem men De onderverdeling was als volgt: 325 bronzen medaljes (1e maal). 215 zilveren medaljes (2e maal) en 100 qouden plakken (3e maal). Voorts goud met een 4-tje. 5-je of 6-je voor 50. resp 20 en 10 deelnemer^ met 4. 5 of 6 van die evenementen achter zich. Vermel denswaard is ook de deelname van ,,de blauwe mutsen", een groepje al wat oudere dames, dat dagelijks en al vele jaren in Bavoort zwemt Voor het ge- costumeerde zwemmen op de slotdag stelde de LZ PC de Haaien een aantal prijsjes beschikbaar Het was al met al een geslaagde vierdaagse met ruim honderd deelnemers meer dan verle den jaar Een zeer grote attractie bij de Zwemvierdaagse vormde bovenstaand luchtkussen Misschien dat het ding er met het Spetterfes tival ook weer is. plaatselijk nieuws LEUSDEN - Op woensdag 22 augustus 1979 hebben de heren ing. A. de Reus, directeur van het Uit hoorns Bouw- en Aannemingsbe drijf B.V. (U.B.A.), en Ing. A. Damhoff directeur van Delta Lloyd Vastgoed, de vlag gehesen ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt bij de bouw van het nieuwe hoofdcen trum „Hamershof". De commerciële units van het complex kunnen door de toekom stige gebruikers worden gehuurd of gekocht of, onder een zogenaamd lease-contract worden aanvaard. Momenteel is reeds 95% van de be schikbare ruimte toegezegd. Het ontwerp is van het architec tenbureau Spruit. De Jong en Heringa te Utrecht en de Werkgroep Kokon Ar chitecten te Rotterdam, die als „Maat schap Samenwerkende Architecten Hoofdcentrum Leusden" gezamenlijk tekenen; voor de technische uitwerking van de bouwfasen draagt ieder van de partners voor haar deel van het plan de eindverantwoording Adviseur voor constructie is het Bureau Groenendijk Poot te Rotterdam. Distnbutie-planologisch advies en verkeerstechnisch onderzoek werd verricht door het Centraal instituut voor het Midden- en Kleinbednjf (C.I.M.K.) te Amsterdam. De winkelplanning en branchede taillering geschiedden in samenwerking met de Rijksconsulent voor de Midden stand en met vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amersfoort. Ter voorkoming van de beruchte tochtverschijnselen in open of half open centra van een dergelijke omvang werd een uitgebreid windhinderon- derzoek qedaan in de windtunnels van LEUSDEN - De nieuwbouw van het winkelcentrum De Biezenkamp is inmiddels zover gevorderd, dat ver wacht kan worden dat in de maand oktober het merendeel der winkels geopend zal zijn. In nauw overleg met de eigenaren en winkeliers van De Biezenkamp en Amro Projek- tontwikkeling b.v. werd een tech nisch plan voor de aanleg van ver hardingen en groenvoorzieningen opgesteld. Dit plan voorziet o.a. in de aanleg van een rijwielroute langs De Biezenkamp. de bestrating van het gebied tussen de winkels, de aanleg van parkeerplaatsen en aanvullende groenvoorzieningen Daar een deel van de grond particuliere eigendom is werd over de overname van deze gronden met de eigenaren onderhandeld. Deze onderhandelingen zijn nu zover gevorderd, dat de realise ring van het plan mogelijk wordt. Ten einde de bestratingswerkzaamheden zoveel mogelijk voor de opening van het gehele winkelcentrum te laten plaatsvinden, verzoekt het college de raad een krediet voor deze werkzaam heden te voteren Daar dit werk een vervolg is op de reeds eerder in dit gebied door de Fa G. J. van Schoonhoven te Veenendaal vernchte werkzaamheden stelt het col lege voor ook deze werken onderhands aan eerdergenoemde firma op te dra gen Het voorstel komt vanavond in de raad. LEUSDEN/CENTRUM - Er wordt in Leusden zeer veel aan sport gedaan en niet in het minst door de jeugd. Om de sportbeoefening zo goed mogelijk te laten functioneren zijn begeleiders no dig. Een groot aantal Leusdense sport clubs heeft een tekort aan mensen, die het prettig vinden om de sporters te be geleiden Animo alleen in die richting is echter niet voldoende. Een bepaalde „vakkennis" is eveneens nodig en die is onder meer te verkrijgen door deel te nemen aan een ABO-cursus ABOisde het Instituut TNO te Apeldoorn. Naar aanleiding daarvan werd. waar nodig, het ontwerp aangepast aan de uitkomst van het onderzoek. Het gehele complex wordt gebouwd door het Uithoorns Bouw- en Aanne mingsbedrijf B.V (U B.A.). Voor winkels, horeca, ambachten en diensten is op de begane grond circa 7400 m2 beschikbaar Daarnaast is eveneens op de begane grond ruimte gereserveerd voor kantoren tot circa 1000 m2. Op de eerste etage is boven dien nog 1500 m2 kantoorruimte be schikbaar De winkelruimte en de winkelstraat zijn afgedekt met een betonplaat in voorgespannen constructie Deze vormt de basis voor het op dit niveau ontworpen „dorpje" van 103 woningen, dat een geheel eigen karakter krijgt. Via twee liften, een aantal hellingba- nen en trappenhuizen bereikt men de brede loopstraten van dit dorpje, waar op de toegangsdeuren van de wonin gen uitkomen De architecten zijn erin geslaagd hier en daar. boven grote winkels zoals su permarkten en hoekwinkels, een soort plein te ontwerpen. Nagenoeg alle straten en pleinen zijn met elkaar ver bonden. sommige zelfs via luchtbrug gen over de winkelstraten heen. zodat een levendig beeld ontstaat. De woningen krijgen alle een zelf standige verwarmingsinstallatie De bedrijfsruimten, waaronder ook de kantoren, worden daarentegen aange sloten op een centraal ketelhuis Het project bevat éen grote, duidelijk herkenbare, parkeerplaats en een viertal kleinere parkeeraccommodaties op de binnenhoven van het winkelcen trum. De winkelunits worden aan de on dernemers als zogenaamde „kale ruimten" beschikbaar gesteld, waarbij zijzelf voor de verdere afwerking zor gen De winkeliers konden op kosten van de opdrachtgever tot een bepaald be drag zelf een winkelpui laten ontwer pen. Wilden zij dit niet dan is een stan daard voorgevel aangebracht, waarin toegangsdeuren en/of een eentref en/ of een entreeportiek zijn opgenomen De kantoorunits worden compleet af gewerkt. behalve vloerbedekking en meubilair worden zij gebruiksklaar op geleverd. De eindbeslissing bij de toewijzing van de winkels is door de gemeente Leusden aan zich gehouden; dit ge beurde met het oog op de coördinatie van de belangen van de Leusdense on dernemers. omdat tegelijkertijd met de sloop van het noodwinkelcentrum „Ro- zendaal" zal worden begonnen Bo vendien krijgt een uitbreiding van het bestaande winkelcentrum „de Biezen kamp" in deze periode zijn beslag. De totale stichtingskosten van het project bedragen voor het woning gedeelte circa 12,5 miljoen gulden (ex clusief BTW) en voor de winkels en kantoren 18,1 miljoen gulden (exclusief BTW) Het project zal naar verwachting in het eerste kwartaal 1980 door de win keliers in gebruik kunnen worden ge nomen afkorting van Algemene Basis Oplei ding (in de sport), die gericht is op alle vormen van leiding geven. Deze cursus is tevens ondergrond voor elke verdere opleiding. De ABO bestaat uit twee on derdelen en met name leiding geven en sportgezondheidsleer. De cursus duurt 12 wekelijkse avonden van 2lh uur en kost in de provincie Utrecht 55,- (in clusief het leerboek ad 11 -). Er wor den ABO s gehouden in heel Nederland en om de Leusdenaren zoveel mogelijk terwille te zijn heeft de Sportstichting Leusden vergevorderde plannen om zo n cursus hier ter plaatse te organi seren Daarvoor zijn minimaal 15 deel- nemersnodig en dat aantal lijkt in Leus den gemakkelijk te vinden. In verband met de korte aanmeldingstijd - de slui ting daarvan is onverwachts vervroegd tot uiterlijk 3 september a.s. - is een spoedige opgave noodzakeliik. U kunt zich aanmelden bij de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport ..Leusden", p/a Burg. De Beaufortweg 63, Leusden-Centrum, telef 033- 41247, toestel148 of 228, alwaar ook eventueel inlichtingen zijn te krijgen. „Met wie heb je afgesproken, met mijn zoon of mijn dochter?"

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17