(X Provincie vindt verbetering haakse bocht Heiligenbergerweg niet nodig Aktie krijgt vorm „Voorgestelde verbetering nodigt uit tot harder rijden" mm-qtó EB BDU „Leusden geeft om het kind" Deze week in de Leusder Krant Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden |.6i FOTO-KOPIE NODIG? De Leusder Krant: Wekelijks prima door de bocht... RAAD LEUSDEN. KOMT BIJEEN TALENPRAKT1KUM AMERSFOORT Reimus&Snel LEUS DER KRANT ZWANENBORDSPEL Donderdag 30 augustus - 11e jaargang no. 27 -1979 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het provinciaal bestuur vindt dat de gemeente Leusden nog maar eens goed moet nadenken over de vraag of verbetering van de haakse bocht in de Heiligenbergerweg nu wel zo verstandig is. De provincie heeft de gemeente laten weten dat zij haar beslissing over goedkeuring yan het .in april in deze genomen raadsbesluit heeft verdaagd tot eind oktober. In de tussentijd moet het gemeente bestuur dan nog eens komen tot een heroverweging van het ge nomen besluit. De provincie is er weliswaar van overtuigd dat verruiming van de nu zeer scherpe bocht het rijcomfort van de weggebruiker zal verbeteren, maar men ziet er ook nadelen aan verbon den. ,,De verruiming van de bestaande, nagenoeg haakse, bocht zal, naar wij menen, het rijcomfort van de weg gebruiker wat verhogen, doch an derzijds de kans op het uit de bocht geraken nauwelijks doen verminderen, daar de voorgestelde verbetering uit nodigt tot harder ri|den', zo laat de pro vincie weten, en zij vervolgt:Als neven effect van de hogere snelheid ver wachten wij een toenemende onveilig heid op de beide nagelegen kruispun ten Bovendien zal een soortgelijke be- bakening en markering moeten worden aangebrcht als thans in de huidige si tuatie aanwezig is. Handhaving van de bestaande situa tie met een betere bebakening en mar kering zou - aangezien er geen sprake is van een ,.black-spot" en de huidige bocht verantwoord gereden kan wor den met een snelheid van circa veertig kilometer per uur - aanbeveling verdie nen. In verband met een en ander lijkt het dan ook niet verantwoord thans ruim 150.000- te besteden aan de beoogde bochtverbetering", aluds het door gedeputeerde Kees Letschert on dertekende provinciale schrijven. Het verzoek tot heroverweging wordt in ieder geval gehonoreerd. Bur gemeester en wethouders stellen de raad voor de brief in de eerstvolgende vergadering van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken te behandelen In een reactie op de provinciale brief zegt ir. Pais, directeur gemeentewer ken: ..De bestaande, vrijwel haakse, bocht in de Heiligerbergerweg heeft een straat van 25.000 meter en geen verkanting noch bochtverbreding. De ontwerp snelheid van deze bocht is 25 km/uur. Met personenauto's is de bocht nog bereidbaar met snelheden tot maximaal 40 45 km/uur enkele typen auto's uitgezonderd, bij droog weer De toegestane snelheid op de aan sluitende wegvakken is 80 km/uur, door de ligging van de weg is de werkelijke snelheid dikwijls hoger Aan de huidige situatie zijn de volgende nadelen ver bonden: 1het verminderen van desnelheid van 80 km/uur naar 25 km/uur ge schiedt door het late moment waarop de bestuurder (deze reageert sterker op de signalen van het wegdek, dan op de waarschuwingsborden) wordt gewaar- Die bocht kan zo best blijven liggen, vindt de provincie. schuwd. zeer abrupt waardoor de rem beweging zich nog voortzet in de bocht (slipgevaar). 2. het gemis aan overgangsbogen noodzaakt de bestuurder tijdens de rembeweging tot een zeel snel uitge voerde stuuruitslag. Tesamen met bruusk remmen een verhogen van het slipgevaar, 3. het gemis aan overgangsbogen heeft er toe geleid, dat in de bocht geen goede verkanting aanwezig is. De mid delpunt vliedende kracht op de auto wordt derhalve niet opgevangen door een stelsel van krachten veroorzaakt door wrijving van de banden op de weg samen met een relatieve verhoging van de druk van de band op het wegdek, doch alleen door v.n wrijving. Vooral bij vochtig wegdek blijkt deze kracht alleen vaak onvoldoende". 2. door de aanwezigheid van over gangsbogen krijgt de bestuurder de gelegenheid het stuurwiel gelijkmatig te verdraaien, hetgeen slipneigingen voorkomt; 3. de verkanting in de ontworpen bocht heeft een veel grotere weerstand tegen de middelpunt-vliedende kracht (ook bij hogere dan de ontworpen snelheid) De afstand van de bocht tot aan de kruispunten met de Groene Zoom en met de Lockhorsterweg zijn respec. 280 m en 400 m waardoor uitqaande van 25 km/uur in de huidige bocht de naderings snelheid van de beide kruispunten zelfs bij een relatief niet snelle auto ver boven de 80 km/uur kan zijn. Dergelijke naderingssnelheden zijn overdag en 's avonds wanneer de kruispunten door stoplichten zijn geregeld voor geen en kele bestuurder interessant, terwijl 's nachts wanneer de stoplichten zijn uit geschakeld hogere snelheden niet te eerwachten zijn wegens het binnenri|- jen van min of meer bebouwde gebie den c.q het naderen van het viaduct aver de R W. 28. Een verhoging van de naderings snelheden door de bochtverruiming is derhalve niet te verwachten. Resumerend meen ik uw college te moeten adviseren uw standpunt inzake de verruiming van de bocht in de Heili gerbergerweg niet te herzien", aldus Pais in zijn advies aan het college. DISCONTINUÏTEIT ..Ook de thans ontworpen bocht zal als een discontinuïteit in de weg worden ervaren, doch deze bocht is zo ontwor pen, dat 1de ontwerpsnelheid is 55 km/uur waardoor de benodigde vertraging sterk wordt verminderd. Bovendien wordt de bestuurder door de overgangsbogen eerder gewaarschuwd, zodat de rem beweging niet meer in de bocht plaats vindt. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdag s gesloten. LEUSDEN - Langzaam maar zeker begint de aktie, die in Leusden in het kader van het internationale Jaar van het Kind wordt gehouden, vorm te krijgen. Was vorige week het doel van de aktie bekend - de werkgroep koos voor een dorpenprojekt in Tan zania nu heeft de aktie ook zijn motto en wat nog belangrijker is: binnenkort zal een financieel bo dempje gelegd kunnen worden. De medewerkers van het Leusdense zwembad Bavoort, die zich vanaf het begin met veel enthousiasme achter de aktie hebben gesteld, hebben de werkgroep laten weten dat zij de helft van de netto-opbrengst van het Spetterfestival dat aanstaande za terdag in het zwembad gehouden wordt ter beschikking van de aktie willen stellen. De aktie, dieLeusden geeft om het kind'' is gaan heten. Aart Staartjes zal op woensdagavond 3 oktober aanstaande een avond in Leusden komen verzorgen Staartjes heeft voor de Ikon enkele televisiefilms gemaakt over de projekten van de Stichting Kinderhulpplan, waarvoor de werkgroep de gelden heeft bestemd. Aart Staartjes zal iedere belangstellen de graag voorlichten over de projekten van de stichting. BRADERIE Ook aan de braderie, die voor 6 ok- tober in het zwembad Bavoort gepland staat en gecombineerd zal worden met een spetterfestival, wordt achter de I schermen hard gewerkt Nog steeds kunnen verenigingen, bedrijven en in stellingen zich voor deelname aan de braderie opgeven Het is de bedoeling dat men van de organiserende werk groep een kraam huurt, waarin men iets doet dat geld oplevert voor het gekozen doel Uiteraard mag men daarbij gerust propaganda maken voor de vereniging of de instelling Er hebben zich reeds een aantal deelnemers gemeld, maar op het grote terrein van Bavoort kunnen er nog veel meer meedoen. Belang stellenden kunnen zich melden bij het secretariaat van de werkgroep: Jo Po lak, Gersteland 2. telefoon 41131 Verder blijft het mogelijk dat ieder een individueel iets op touw zet Waar bij het, ter coördinatie wel gewenst is dat ook deze aktiviteiten aan het secre tariaat bekend worden gemaakt. Wie eerst eens meer wil weten over het doel van de aktie. kan zich vervoegen op de Open Dag van Latent Talent, waar de werkgroep met informatiemateriaal aanwezig is Dat gebeurt ook bij de op handen zijnde ,,Dag van het Kind" van de stichting Creatieve HandvaaiJ-q- heid" Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. PAQINA 3: Bezwaarschriften ongegrond verklaard Omwonenden niet gelukkig met snackbar PAQINA 5: - Mogelijk AROB-zaak kinderopvang CML wil meepraten over woonwagenkamp Braderie succes PAQINA 7: - Puntensysteem woningtoewijzing openbaar Straatnamen te lang PAQINA 9: - Creatieve Handvaardigheid organiseert „Dag van het kind" Rob de Vries in de Hakhorst PAQINA 11 - Achtervelds nieuws PAQINA 13,15 EN 17: Sport PAQINA 1 9: - Boekennieuws PAQINA 21 EN 23: - Loep op Leusden PAQINA 27: „Warriors" in Amersfoort LEUSDEN - Vanvond (donderdag 30 augustus 1979) vergadert om 19.30 uur in het gemeentehuis, Hamersveldse- weg de gemeenteraad Op de agenda staat: 1 Opening 2 Mededelingen 3. Notulen 4 Ingekomen stukken. 5 Naamgeving wegen 6. Benoeming lid van de advies commissie inzake toekenning ge meentelijke studiebeursen 7. Vaststelling verordening ingevolge de Woonruimtewet 1947 8 Emancipatie-activiteiten. 9. Subsidie-aanvraag Gereformeerd Pedagogisch Centrum te Zwolle 10. Vaststelling 72e begrotingswijzi- Tél. 033-29097 Engels. Duits, Frans, Spaans, Italiaans an Nederlands. EPPEKTIIVE TALENSTUDIE Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen tw makelaardij og hamersvetdseweg 26 leusden, tel. 033-44569 ging 1977 algemene dienst (eindwijziging). 11 Vaststelling 69e begrotingswijzi ging 1978 algemene dienst (alge mene wijziging). 12. Vaststelling 70e begrotingswijzi ging 1978 algemene dienst (ra ming kapitaal uitgaven en raming overige materiële uitgaven). 13 Buitengewone aflossing van een geldlening. 14 Vaststelling 37e begrotingswijzi ging 1979 algemene dienst (over boeking kredieten van 1978 naar 1979) 15. Krediet inzake advisering ver keerslichtenregeling 16. Rondvrag 17. Sluiting. baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en - verkoop van onroerend goed. Hamersvetdseweg 10a, 3833 GP Leusden C. telefoon 033-43880. Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige van ons kado. Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 2 maanden gratis. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9, Leusden-C, tel. 033-41495. gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer)

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1