E Omwonenden niet gelukkig met snackbar CML wil mee praten over plaats woon wagenkamp BEZWAREN TEGEN SPORTCOMPLEX VALLEIKANAAL ONGEGROND VERKLAARD Ten Berge: „Woonwagen bewoners selecteren" LEUSDER KRANT TösTlT DE LEUSDER KRANT DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1979 plaatselijk nieuws Groot deel bezwaarschriften gericht tegen schietcomplex LEUSDEN - Tegen het ontwerp-bestemmingsplan „Sportcomplex Valleikanaal" zijn in totaal 220 bezwaarschriften ingediend, waarvan 215 gelijkluidend (stencil). De bezwaren zijn hoofdzakelijk gericht tegen de aanleg van een schietcomplex door de Schietvereniging Leusden (SVL) op het nabij de wijk De Wetering gelegen terrein van het sportcomplex in aanleg. Zoals bekend is juist over dit sportcom plex een langdurige strijd gaande tussen een deel van de wijkbewo ners en de gemeente en de SVL. Verder is er een bezwaarschrift tegen de plaats en de hoogte van de CAI-antennemast en een bezwaar schrift gericht tegen de aanleg van het sportcomplex in verband met de aanwezigheid van enkele agrarische bedrijven. B. en W. stellen de raad voor alle bezwaren ongegrond te verklaren. Dinsdagavond zal de raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken zich in een openbare vergadering over het plan en de bezwaren buigen.) 20.00 uur, gemeentelijk voorlichtingscentrum Zwarteweg). SCHIETCOMPLEX Het merendeel van de bezwaarden zijn van mening dat op planologische gronden het aan te leggen schiet complex kan worden geweerd uit het plan en zij verzoeken de raad dit ook te doen. B en W. zijn van mening, dat er geen enkele reden aanwezig is om het schietcomplex op planologische gron den te weren. De zinsnede in de voorschriften ,,dat de schietbaan al dan niet van een over kapping kan worden voorzien" vinden de bezwaarden (waaronder zelfs inwo ners van Groningen, Uitgeest. Den Haag, Dordrecht, Zwijndrecht, Meppel, Barendrecht, Driebergen, Soest. Amersfoort. Amsterdam,Amstelveen, Muiderberg, Papendrecht en Utrecht) onjuist, omdat daarmee de rechts zekerheid van de burger kan worden aangetast. Zij eisen, dat zonder meer een overkapping wordt aangebracht om geluidshinder zoveel mogelijk te voorkomen. B. en W. wensen deze zinsnede te handhaven, omdat de mogelijkheid om het complex te overkappen opengela ten dient te worden, maar dat aan de andere kan op dit moment niet met ze kerheid kan worden vastgesteld of die overkapping ook inderdaad nodig zal zijn. De rechtszekerheid van de burger wordt volgens B en W. niet aangetast, omdat die rechtszekerheid „in dit geval niet alleen door middel van het be stemmingsplan kan worden gewaar- BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreyns Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWtHKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld): De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijft-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoon Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f 14,25 per half jaar en f28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uun 03420-4679 NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Óngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. borgd." (Gedoeld wordt op de hin derwet). PARKEERPLAATSEN Een ander bezwaar vond men in het algemeen het naar de mening van de bezwaarden te weinig geprojekteerden aantal parkeerplaatsen, zodat een par keeroverlast voor de wijk zelf gevreesd moet worden „Er is geen voldoende ruimte voor parkeerplaatsen in het plan zelf", stellen de indieners van de be zwaarschriften. Zij wijzen op het ont breken van parkeerplaatsen op het ge bied „sportdoeleinden II" dat buiten de Liniedijk ligt B. en W. delen die be zwaren niet. Zij zijn integendeel van mening, dat doorbreking van de Li niedijk met een weg ongewenst is. gelet op de landschappelijke waarde van de Liniedijk. Bovendien zou dan de ge- projekteerde speelweide per auto moeten worden doorkruist Bezwaar den. die stellen dat het per voet over steken van de speelweide door de schutters (met wapens en munitie) ge vaar oplevert voor de daar spelende kinderen, krijgen eveneens ongelijk. ,,B. en W. zien niet in hoe hierdoor ge vaar kan ontstaan, daarbij in redelijk heid aannemende dat bij ven/oer van vuurwapens en munitie de nodige voor zichtigheid wordt betracht „Overste ken van de wei met auto's zal echter juist wel gevaar opleveren voor de spelende kinderen", konkluderen B en W in hun advies aan de raad De heer G. M. A. de Weerdt, zoals bekend één van de felste tegenstan ders van de schietbaan, had naast de eerder genoemde bezwaren, ook nog bezwaren tegen de deels aan te leggen aarden wal om het schiet complex, dat hij als ontsierend be schouwd, terwijl hij het beter acht om het gehele complex een aarden wal te leggen en niet gedeeltelijk, zoals nu wordt aangegeven. B. en W. delen die mening niet. Verschillende andere aangevoerde bezwaren van de heer De Weerdt wor den door B en W. in het kader van het ontwerpbestemmingsplan niet relevant geacht. De door de heer De Weerdt getrokken konklusies in zijn bezwaar schrift worden voor kennisgeving aan genomen. De bezwaren van de heer de Weerdt spitsen zich daarna toe op het rustige wandelgebied, waar het sportcomplex nu zal verrijzen en de aantasting van het gebied ten noorden ervan, dat vol gens hem van grote landschappelijke waarde is. B en W. denken daar duidelijk an ders over „Het gebied waar de schiet baan is geprojekteerd is eigendom van de gemeente en niet als wandelgebied opengesteld voor het publiek B. en W. zien niet in hoe dan een wandelgebied verloren kan gaan De Liniedijk is even eens niet opengesteld voor het publiek, hoewel daar wel wordt gewandeld. Het college zegt in haar advies aan de raad van mening te zijn, dat dit gebruik als wandelgebied door de schietbaan niet wordt belemmerd. De bewering dat het gebied ten noorden van het sportcom plex van grote landschappelijke waarde zou zijn, wordt niet door de heer De Weerdt geargumenteerd. B enW.; „In het bestemmingsplan Buitengebied- Oost heeft dit gebied de bestemming „agrarisch gebied" gekregen. I. 02 M (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Niet iedereen Is ge lukkig met de plaats die de gemeente de heer J. G. Maarsseveen heeft toe gewezen voor het exploiteren van een snackbar. „Jacco's snackbar" staat vanaf vandaag in het toekom stig buurtsteunpunt Langenbeek, vlak bij de Hakhorst en de Montes sorischool. In de loop van de middag heeft burgemeester J. W. M. Rade maker de opening verricht. Met name een aantal bewoners van de wijk Alandsbeek-Oost, die vlak bij de cafetaria wonen, hebben de gemeente laten weten dat zij niet gelukkig zijn met de lokatie van het imposante snack- gebeuren. Ook de exploitanten van het eetcafé De Hakhorst konden wel een betere plaats voor het bedrijf bedenken De omwonenden maakten op 6 juni hun bezwaren aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar Zij heten weten stank, vervuiling en la waaierige jongelui te vrezen, wanneer de snackbar zou komen op de plaats waar hij nu staat Die bezwaren werden door het college niet gegrond geacht. Jongstleden maandag werd er een openbare zitting op het gemeentehuis gehouden, waar één bewoner en de NOORDERRANDWEG VALLEILAAN De bezwaren, die de heer De Weerdt heeft tegen de volgens hem onvol doende capaciteit van de Noorder randweg en de Valleilaan om het toe genomen verkeer van en naar het nieuwe sportcomplex op te vangen, worden door het gemeentebestuur in haar advies aan de rand niet gedeeld Volgens haar is die capaciteit zelfs ruimschoots voldoende. Ook voor wild parkeren hoeft niet te worden gevreesd Er zijn voldoende parkeerplaatsen bin nen het plan, zegt het college. INWONER-TAL Traditie-getrouw maakt de Stichtse Milieufederatie bezwaar tegen de in het ontwerp genoemde inwonertal van 29.000 in het jaar 1985. Volgens B. en W hoeft de reclamant zich eerder niet ongerust te maken, omdat het sport complex is gebaseerd op de huidige behoefte aan sportaccommodaties De prognose-cijfers worden dan ook niet exploitant van De Hakhorst hun be zwaren nog eens naar voren brachten. Ook dat zonder succes. De heer Maarsseveen moet zijn huidige stek aan de Hamersveldseweg verlaten, omdat op die plaats een nieuw gebouw van de Rabobank moet verrij zen Maarsseveen heeft een vergun ning voor twee jaar gekregen Voor wat betreft de verkoop van drank heeft hij verlof B. hetgeen inhoudt dat alleen al coholvrije dranken verkocht mogen worden. Het ligt in de bedoeling dat Maarsseveen zich uiteindelijk in een meer definitieve behuizing in het buurtsteunpunt zal vestigen met zijn bedrijf. Jacco's nieuwe snackpaleis. van betekenis geacht voor de capaciteit en de inrichting van het plan. MAST De natuurbeschermingsconsulent voor het Staatsbosbeheer heeft be zwaar tegen de plaats en de hoogte van de mast. maar krijgt geen voet aan de grond bij het college In haar advies aan de raad stelt zij dan ook. dat een an tennemast van 75 meter (zoals re clamant zegt) waar ook geplaatst, tot in de wijde omgeving van Leusden zicht baar zal zijn. Overigens is gekozen voor een mast, die de zichtbaarhsid zoveel mogelijk beperkt Bovendien stellen B. en W dat de aangegeven plaats door de metingen als de beste wordt aange wezen en achten het uit oogpunt van veiligheid in ieder geval niet gewenst om de mast op aanraden van de na tuurbeschermingsconsulent dan maar in de bebouwde kom neer te zetten tus sen de verschillende wijken in. AGRARISCHE BEDRIJVEN Ook het bezwaar van de Landbouw schap wordt niet gedeeld Het schap was van mening, dat de afstand tussen plan en dichtsbijzijnde agrarische ves tiging te klein is om een goede agrari sche produktie te kunnen waarborgen. B. en W vertellen aan de hand van de Hinderwet, dat geen sprake kan zijn van een beperking van de produktie van die agrarische bedrijven De hinderwet staat een produktie va 2500 m.v.e. 's toe voor bedrijven op een afstand van de door het Landbouwschap genoemde ,300 meter, waarbij B. en W. aantekent, dat 1 m.v.e gelijk is aan 1 mestvarken, 1 mestkalf. 1,5 fokzeug, 15 legkippen met natte mestopslag. 30 legkippen met droge mestopslag en 100 mestkui- kens B. en W. adviseren de raad op grond van bovenstaande dan ook om alle bezwaren ongegrond te ver klaren en het ontwerp-bestem mingsplan „Sportcomplex Valleika naal" vast te stellen, waarbij wordt aangetekend, dat de antenne-mast op 87 meter wordt bepaald. I-6>4 LEUSDEN - Leden van de werk groep ruimtelijke ordening van het comité milieuzorg Leusden hebben j.l. dinsdag uitgebreid gepraat over een eventuele plaats van het op te richten woonwagencentrum In Leusden. Zoals bekend moet de ge meente Leusden voor 1 januari a.s. een plaats aangewezen hebben waar voor 1982 tien woonwagens ge plaatst kunnen worden. In de periode 1982-1985 dient dit kamp uitgebreid te woeden tot 15 wagens. Een bericht in onze krant dat een functionaris van het woonwagenschap Amersfoort had voorgesteld dat eerst binnen het college van burgemeester en wethouders een plaats voor het woonwagencentrum vastgesteld zou moeten worden en dat pas daarna een inspraakprocedure zou dienen te star ten was bij de voorzitter van de werk groep. de heer J. H A. M. ten Berge duidelijk niet in goede aarde gevallen Als de gesuggereerde procedure ge volgd zou worden kan het gemeente bestuur zeker op een bezwaarschrift van het C.M.L. rekenen, aldus de heer Ten Berge De heer M. T Pais. direc teur gemeentewerken, kon hem dienaangaande geruststellen: B en W. nemen de suggestie niet over en laten het duidelijk aan de gemeenteraad over een plaats vast te stellen. Overigens geeft het woonwagenplan van de provincie Utrecht wel een aantal normen aan betreffende de plaats waar een woonwagencentrum zou dienen te komen Een absolute voorwaarde is dat de plaats ligt binnen een straal van 800 meter van een winkelcentrum en scho len. Verder staat in het plan dat het goed is een plaats aan te wijzen welke mee te nemen is in een te realiseren woningbouwproject, randvoorwaarde is bovendien dat de grond eigendom van de gemeente dient te zijn. Als men aan alle voorwaarden wil voldoen dan ko men er in de praktijk een vijftal gebieden in aanmerking, allen gelegen in de om geving van veelal nog te realiseren woongebieden in Leusden-centrum. De gemeenteraad zal uit deze vijf voor te stellen gebieden een keus moeten maken of zelf met een geheel nieuw voorstel moeten komen. AUTOSLOPERIJ Veel leden zagen op tegen de activi teiten welke men verwachtte dat woon wagenbewoners zouden gaan vernch- ten in de gemeente Men ziet in de ge meente liver geen plaats verrijzen waar grote stapels autowrakken liggen Ook de voorzitter was het hiermee ten volle eens, Hij pleitte dan ook voor een se lectieprocedure van toekomstige be woners van het woonwagencentrum waarbij gezocht wordt naar mensen die niet het beroep van autosloper uitoefe nen. Toekomstige bewoners zullen zich verder moeten aanpassen aan de eisen die ook aan andere inwoners van Leus den gesteld worden Zo kan niet toege staan worden dat er op het centrum een bedrijf wordt uitgeoefend waarvoor duidelijk een bedrijfsruimte benodigd is Nadat B en W een voorstel aan de gemeenteraad hebben doen toekomen is er voor de bevolking nog alle gele genheid voor inspraak Voor het woon wagencentrum zal een normale be stemmingsprocedure gevolgd dienen te worden waartegen zoals bekend be zwaar gemaakt kan worden WONINGBOUW 2E FASE Aan de orde kwam tevens het wo ningbouwprogramma in de tweede fa se. Na de enquete naar woningwensen binnen de gemeente Leusden en wo ningbehoefte-onderzoeken in de regio gaat de gemeente het woningbouwpro gramma nogal rigoreus wijzigen Het is uit de diverse onderzoeken gebleken dat er nauwelijks behoefte is aan nieuwe premiehuurwoningen in de ge meente, omdat veel mensen uit de ou de woonkernen verhuizen naar een ei gen huis in de tweede fase en dan in veel 'jevallen een huurwoning ach terlaten. De behoefte aan premie koopwoningen en woningen in de vrije sector is duidelijk groter. Stonder er in de oorspronkelijke plannen in het ge heel geen woningen opgenomen voor éénpersoons huishoudens en zéér kleine gezinnen, in het nieuwe plan is ook aan deze behoefte duidelijk tege moetgekomen Met deze nieuwe ont wikkeling toonde de werkgroep zich erg content. Aanstaande dinsdag worden tijdens de vergadering van de ge meentelijke commissie Ruimtelijke Or dening de juiste cijfers bekend ge maakt. Wel is nu al bekend dat aan het aantal te bouwen woningwetwoningen niets veranderd wordt. In de tweede fa se zal ruim 40% van het woningbestand bestaan uit woningen in deze categorie

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3