Puntensysteem bepaalt wie voor woningwetwoning in aanmerking komt Werkgroep zet mes in te lange straatnamen ■■■"i.WUl f Plattelandsvrouwen beginnen weer aan nieuw seizoen ■e—siler» km— Raads commissie R.O. vergadert Vrouwenraad hield eerste vergadering FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant I DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1979 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Vanavond stelt de raad In haar maandelijkse vergade ring een nieuwe verordening in het kader van de woonruimtewet vast. Bij die verordening hoort als bijlage het waarderingssysteem dat de Leusdense adviescommissie wo ningverdeling hanteert bij het toe wijzen van woningwetwoningen. De ze criteria waren tot nog toe niet openbaar, maar zullen zeer velen interesseren. Ze beantwoorden de vraag: wie krijgt er in Leusden een huis en wie niet, omdat ze in aange vulde vorm ook gelden voor pre- miehuur- en premiekoopwoningen. Het waarderingssysteem werkt met punten, die als volgt worden toege kend: INSCHRIJVING Als woningzoekenden kunnen alleen worden ingeschreven inwoners van de agglomeratie waarvan Leusden deel uitmaakt. Voora.s echtparen geldt, dat minstens één der partners in de ge meente Leusden woonachtig dient te zijn (dit moet de man zijn). De inschrijvingsduur wordt per jaar gehonoreerd met 5 punten met dien verstande dat de inschrijving wordt geacht te zijn ingegaan per 1 januari daaraan voorafgaande. De minimum leeftijd voor de meting wordt normaliter voor gehuwden ge steld op 18 jaar en voor ongehuwden op 20 jaar. LEEFTIJD DER ECHTPAREN EN ALLEENSTAANDEN De leeftijd der echtparen en a.s. echtparen wordt vergoed met een aantal punten gelijk aan de halve ge zamenlijke leeftijd. Indien de vrouwelij ke partner meer dan drie jaar ouder is dan de manlijke partner wordt voor elk jaar boven de genoemde 3 jaar 1 punt extra toegevoegd. De leeftijd van alleenstaanden, als ook van weduwen en weduwnaren, al dan niet samenwonend met één of meer kinderen, wordt vergoed met een aantal punten gelijk aan de en kele leeftiid. De peildatum Is 1 januari van elk jaar. WOONRUIMTETEKORT Het woonruimtetekort wordt bepaald door het aantal ontbrekende vertrek ken. Voor elk ontbrekend vertrek wor den 10 punten berekend Het ontbreken van of het gemeen schappelijk gebruik van W C., kelder of bergruimte, wordt steeds vergoed met 5 punten met een maximum van 10 pun ten. De woonruimte voor een echtpaar wordt bepaald op minimaal 3 vertrek ken, t.w. woonkamer, keuken en slaap vertrek. Voor elk of twee kinderen van het zelfde geslacht wordt één vertrek als noodzakelijk geacht. Het gemeenschappelijk gebruik van een vertrek wordt als ontbrekende ruimte aangemerkt Beschoten zolderruimten en zgn bij keukens, worden niet als vertrekken beschouwd Behoorlijk afgewerkte zol- dervertrekken wel (waarbij te verstaan vaste trap). De woonruimte voor een al leenstaand persoon wordt bepaald op minimaal 2 vertrekken MEDISCHE INDICATIE De Ml. wordt uitsluitend gradueel gewaardeerd M.I. IV, absoluut voorrangsgeval. M.I. Ill, urgent, waardering 20 punten. M.I. II, gewenst, waardering 10 pun ten. M.I. I, een verklaring van huisarts en specialist is vereist, waardering 0 pun ten. SOCIALE INDICATIE Samenwoning 2 gezinnen (kamer bewoner of inwoning alleenst.) 10 pun ten. Samenwoning van meer dan 2 ge zinnen, 20 punten. Zeer slechte verstandhouding bij samenwoning, 10 punten. Gescheiden wonen, 15 punten Inwoning alleenstaande boven 30 jaar, 10 punten Zomers Buiten, 10 punten. WOONTECHNISCHE INDICATIE Dit heeft betrekking op de graad van bewoonbaarheid der woning De waar dering is analoog van de medische indi catie W.I. IV, absoluut voorrangsgeval (b.v. onbewoonbaar verklaarde wo ning). W.I. Ill, urgent, waardering 20 pun ten. W.I. II. gewenst, waardering 10 pun ten. W.I. I. waardering vaststellen door de gemeente, waardering 0 punten. VOORRANGSGEVALLEN Deze gevallen vallen buiten de ur gentie-bepalingen. Medische indicatie IV en Woontech- nische indicatie IV Rijks-voorkeurslijst Woningen die ontruimd dienen te worden i.v.m. uitbreiding en of sane ring. Gerechtelijke ontruimingen anders dan door eigen schuld (d.w.z. niet bij wanbetaling, wanbewoning en over last). GEVALLEN VAN ELDERS Behalve de onder punt A sub a ge noemd categorie, kunnen gezinnen die zich in Leusden wensen te vestigen en waarvan het gezinshoofd economisch gebonden is aan de agglomeratie eveneens worden ingeschreven. De onder a genoemde gevallen moeten een wachttijd doormaken van 2 jaar, waarvan in bijzondere gevallen kan worden afgeweken Het gestelde in a en b geldt eveneens voor aanstaande echtparen. In het algemeen dienen de onder a bedoelde gezinnen in eerste instantie te trachten een womngruil tot stand te brengen, voorzover zij althans over zelfstandige woonruimte beschikken Voor gezinnen van elders, welke niet economisch gebonden zijn aan de agglomeratie wordt steeds de moge lijkheid opengelaten een rechtstreekse ruil tot stand te brengen. INDIVIDUEEL BEKIJKEN Met andere woorden: het is niet eenvoudig om in Leusden, anders dan in de vrije sector, aan een wo ning te komen. Overigens maakt de heer L. Boogaard, chef van de afde ling Welzijnszaken van de gemeente Leusden, de kanttekening dat het niet mogelijk is om aan de hand van bovenstaande criteria strikt te werk te gaan. Boogaard:„leder geval wordt uiteraard individueel bekeken en het is altijd mogelijk dat bepaalde omstandigheden je van de algemene regels moeten doen afwijken." - u -,f I .w Woningen in aanbouw; hoe krijg je er één toegewezen? LEUSDEN - De raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening vergadert aanstaande dinsdag in het gemeentelijk voorlichtingscen trum aan de Zwarteweg Op de agenda van de bijeenkomst, die om 20 00 uur begint, staat 1 Opening. 2. Verslag vergadering 7 augustus 1979 3. Informatie betreffende; - realisatie kantorencomplex in plan „Princenhof" LEUSDEN - De werkgroep naam geving wegen gaat de gemeenteraad voorstellen de soms zeer lange straatnamen in de gemeente Leus den wat in te korten. Belangrijkste reden hiervoor is de verregaande automatisering van onze maat schappij waarbij de verwerkbaarheid van allerlei gegevens het vaak nood zakelijk maakt te lange namen in te korten. Juist het gebruik van al deze ingekorte namen komt de duidelijk heid niet ten goede. Vooral verhuis wagens en andere expediteurs ziet men vooral in Leusden-Zuid vaak rondjes rijden omdat het opgegeven adres zo is afgekort dat het op de straatnaambordjes nauwelijks is terug te vinden. De voorzitter van de werkgroep bur gemeester mr. J. W. M. Rademaker pleitte er voor. vooral niet overhaast te werk te gaan omdat naamsverandering van wegen nogal veel werk met zich meebrengt voor ambtenaren van de Burgerlijke Stand, alle officiële papieren zullen aangepast dienen te worden aan een nieuwe situatie. Ook voor de P T T. (postcodeboeken) en de belas tingdienst brengt naamsverandering van wegen werk met zich mee. Per soonlijk vond de voorzitter dat gestreefd zou moeten worden naar straatnamen van maximaal 13 letters, dit bleek ech ter niet in alle gevallen haalbaar. LEUSDEN-ZUID Vooral werd er gesproken over de Dit soort straatnamen wekt verwarring. straatnamen in Leusden-Zuid. De straatnamen Van Hardenbroek van Ammerstollaan en Van Hardebroek van Lockhorstlaan zijn duidelijk voorbeel den van namen welke nogal eens ver wisseld worden. Wordt als adres v.H.v. Lockhorstlaan opgegeven opgegeven dan komt men regelmatig terecht op de Lockhorsterweg. Het voorstel van de werkgroep is dan ook om de namen van Ammerstol en Lockhorst weg te laten en beide lanen, die in eikaars verlengde liggen, de van Hardenbroeklaan te gaan noemen. Op zich een simpele zaak want een vooruitziende geest heeft gezorgd dat de huizen in beide lanen gewoon doorgenummerd zijn Ook voorvoegsels als burgemeester, koningin, prins en prinses zullen als het aan de werkgroep ligt tot het verleden gaan behoren. In een enkel geval zal waar het om een dubbele geslachts naam gaat. contact opgenomen wor den met nabestaanden van de betrok kene naar wie de laan genoemd is. Ook andere straatnamen welke nog al eens problemen geven bij mensen die deze straat zoeken kwamen aan de orde. Het feit dat er straten zijn (Hak- horst en Krakhorst) die naar bekende boerderijen zijn genoemd, welke een belangrijke plaats innemen in de ge meente. werkt nogal eens verwarring in de hand. Exploitanten van de boerde rijen zal dan ook gevraagd worden bij al hun correspondentie, aankondigingen etc. duidelijk te vermelden aan welke straat hun perceel gelegen is. LANGENBEEK Ook hield de werkgroep zich nog be zig met het geven van nieuwe straat namen in de gemeente Voor de wijk Langenbeek moest men nog vier na men hebben. Voorgesteld gaat worden de nog niet benoemde (en nog niet aangelegde) straten de namen te ge ven van visotter, egelwier, grondel en stekelbaars. Deze namen sluiten aan op de reeds eerder benoemde straten in het plan Langenbeek. welke allen genoemd zijn naar dieren in en op het water. Het verlengde van de Beekrid der. de doorgaande weg door Lan genbeek gaat lopen door de nog aan te leggen wijken Munnikhove en Bosveld Met het naamgeven van deze weg wil de de leden van de werkgroep liever nog even wachten tot bekend is welke namen men gaat geven aan de straten in bovengenoemde wijken T SLUISJE Een reeds lang bestaand weggetje, tot nu toe naamloos, gaat ook een naam krijgen. Het gaat om het weggetje langs het Valleikanaal waaraan onder meer de gemeentelijke kwekerij ligt. Aan het eind van het pad is het nieuwe onder komen van de hockeyclub verrezen Lag het in de lijn om een naam te geven die doet herinneren aan de waterlinie waarvan de dijk langs het Valleikanaal deel uitmaakte, een aantal leden van de werkgroep hadden bezwaar tegen een naam die doet herinneren aan de oor log. De beste naam die men kon verzin nen was ,,'t Sluisje" LEUSDEN - Met nieuwe energie gaat de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen van start. Voor het komend half jaar staan er weer leuke en interessante onderwerpen op het programma. Donderdag 6 september - aan vang 20.00 uur: Deze avond staat in het teken van ,.het jaar van het kind". De heer W. G. A v.d. Ham. inspecteur narcotica van het district Utrecht, zal een lezing hou den over drugs-verslaving. In de pauze zal er een collecte worden gehouden ten bate van de aktie.redt kinderogen" De avond wordt gehouden in de Mar- cuskerk, Aschatterweg te Leusden-C. Donderdag 13 september: Fietstocht. Het ligt in de bedoeling, wanneer het weer het toelaat, te fietsen naar Soest om aldaar een bezoek te brengen aan het rusthuis voor paarden „de Paardenkamp". Daarna pan- nekoek eten (voor eigen rekening) in de pannekoekenboerderij „De Smicker te Soest. Van de tijd hangt het af of er nog een bezoek gebracht kan worden aan de edel- en siersteenslijperij „De Sprong" Dinsdag 2 oktober: Koffieochtend in de Johanneshoeve. Hamersveldseweg 40. Leusden-C Heeft y kleine kinderen thuis, neem ze rustig mee, speelgoed is aanwezig. De koffie is klaar om 10 00 uur. Tevens zal deze ochtend gebruikt worden om ge zamenlijk wat te maken voor de ver koop op de braderie, die georganiseerd wordt 6 oktober a.s in het kader van „het jaar van het kind". Woensdag 10 oktober - aanvang 20.00 uur: Kringavond Voordrachtkunstenares Nel Kars zal deze avond optreden in „De Heijhorst", Hovenierslaan te Scherpenzeel. Kaarten zijn verkrijgbaar op de eerste bijeenkomst 6 september 3.75. voor met-leden 4.50 of bij mevrouw v.d Steeg, Waterhoen 4 tel. 43653. Geprobeerd wordt het vervoer met elkaar te regelen. Dinsdag 16 oktober - aanvang 20.00 uur: Lezing met dia's over „Wonen en werken in Staphorst", vroeger en nu Na de pauze klederdrachten uit Stap horst en Rouveen Deze avond waarbij ook leden van de K.P.O. zijn uitgeno digd. wordt gehouden in boerderij „Groot Krakhorst", Bolderikhof 18. Leusden-C. entree 2.50 inclusief kof fie, dit als tegemoetkoming in de kosten voor deze avond Donderdag 25 oktober: Dag-excursie naar Staphorst, dit aansluitend op de lezing van 16 ok tober. Het programma ziet er als volgt uit Na de koffie met de bus door het gebied naar een Staphorster boerderij. Vervolgens naar een houtdraaierij en een Staphorster manufacturenzaak. Tot slot een bezoek aan de oudste kerk in de gemeente Staphorst. Kosten 25,- inclusief Staphorster koffietafel Vertrek 8.30 per touringcar van de parkeerplaats tegenover de Marcuskerk, terug in Leusden 16.30 uur Opgave voor deze excursie bij me vrouw Pollé tel 43957 of op de bijeen komst van 16 oktober. Woensdag 7 november: Koffieochtend in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg. De koffie is klaar om 10.00 uur. Ook hier geldt, heeft u kinderen thuis, neem ze gerust mee. Dinsdag 20 november aanvang 20.00 uur: Bingo-avond. Maandag 17 december - aanvang 20.00 uur: Kerstavond, welke grotendeels ver zorgt zal worden door eigen leden T.z.t. hoort u hierover meer De avon den van november en december wor den gehouden in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg 40. KURSUSSEN De vervolgkursus Hindelooper schilderen begint op dinsdag 4 sep tember en omvat 4 middagen. Inlichtin gen mevrouw Nolten. tel 44165. Huisvrouwengymnastiek. Deze kur- sus is samen met de KPO georgani seerd De kursus is geschikt voor alle leeftijden, het gaat hier om lichamelijke oefening, zonder toestellen onder lei ding van een gediplomeerd sportlera- res De cursus wordt gehouden van donderdagmiddag 4 oktober tot en met 8 mei 1980. Jute poppen maken. Deze kursus start donderdag 1 november van 9 00 tot 12.00 uur in de varkensschuur van „Groot Krakhorst" en omvat 3 lessen De leeskring. Ook dit seizoen wordt de leeskring weer hervat in de biblio theek te Leusden-C. Opgaven voor bo vengenoemde kursussen en leeskring op de bijeenkomsten of bij mevrouw Neger, tel. 44038 Handwerken De handwerkgroep gaat ook dit seizoen weer van start on der leiding van mevrouw de Jong Heeft u belangstelling om deel te nemen aan deze groep, neemt u dan eens kontakt op met mevrouw de Jong. tel 42653, misschien is er een mogelijkheid om een nieuwe groep te vormen. - tabakschuur in plan „Groenhouten" - skate-boardbanen - speelgelegenheid aan de van Hardenbroek van Lockhorstlaan. 4 Vaststelling ontwerp bestem mingsplan „sportcomplex Vallei- kanaal". 5. Bijstelling woningbouwprogramma 2e fase. 6. Noodakkommodatie op het terrein van de voormalige boerderij Mid- den-Krakhorst t.b.v. het jeugd- en jongerenwerk. 7. Notitie Vijf Vinger Theorie (VVT). 8. Schrijven Gedeputeerde Staten in zake bochtverbetering Heiligen- bergerweg. 9. Rekonstruktie kruispunt Burg. Beaufortweg/Groene Zoom. 10 Onderhoud gedeelte Leusder- broekerweg tussen Hamersveld seweg en Valleikanaal. 11Instelling werkgroep verkeer. 12. Recht van opstal t b v uitbreiding clubgebouw „Blijhof". 13. Rondvraag 14. Sluiting LEUSDEN - Na een hartelijk welkom aan de aanwezigen, opende mevr. Do- nia de vergadering van woensdag 22 augustus van de Vrouwenraad Leus den De notulen van de laatste verga dering. 11 mei waren goedgekeurd. Er werd meegedeeld dat mevrouw v. Hasselt de Vrouwen Raad vertegen woordigt in de werkgroep van 't jaar van het kind in onze gemeente. Besloten werd om 4 kramen te claimen op de braderie van 6 oct ten bate van het project in Tanzania Voorts kwam de subsidie aanvraag van de „kinderop vang aan de orde. De meerderheid van de vergadering gaat er mee akkoord om een brief naar de raad te sturen en als nog te overwegen de aanvraag door te sturen naar CRM De subsidie aan vraag van de Vrouwen Raad en de K.P.O. zijn wel naar C R M gezonden. Er is met de gemeente een gesprek gaande om te komen tot oprichting van een Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw. Het is bijzonder be langrijk om vrouwen mee te laten den ken met de nieuwe bouwplannen in de gemeente De sociale kaart is naar iedere vereniging gestuurd en daar kan commentaar op geleverd worden. Ook is het hele collecteplan van onze gemeente doorgelicht en het blijkt dat het merendeel van de collectes een goed „dak" boven hun hoofd hebben „In oktober gaat het nu tweede deel van de cursus „Gesprek als Hulpverle ning" van start en wel op 21 -28 spet. en 5 en 12 oct. Vrijdagochtend van 9.30- 11.30 in de huiskamer van „Groot- Kralhorn de cursus gesprek en diskus- sie techniek gaat 7-14-21 -28 november van start ook van 9.30-11.30 zelfde plaats. Opgeven zo spoedig mogelijk bij de secr. E Blom, Kanaalweg 5 (03425- 1888) Ook zal er weer een contactochtend worden georganiseerd in het begin van 1980. Om 12 uur sloot mevr Donia deze vruchtbare vergadering. Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7