m: ,Rooie vrouwen" keurden hun jaarwerkplan voorlopig goed Stichting Valleiconcerten organiseert zeven concerten De reis van Grospo - fraaie SF in woord en beeld Notuleren, uniek boek als praktische handleiding Hockeyjeugd flink op schot ■eusder krant Samenstelling: Bert Vos V DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Belangrijke punten op de vergadering van de Rooie Vrou wen Leusden op woensdag 29 augustus in de Til waren kandidaten te vinden voor de kerngroep en te vens kandidaten voor kontaktvrouw. Verder werd er gepraat over de voorlopige opzet van het jaarwerk plan. Omdat uit de drempelkursus naar voren kwam, dat In ieder geval de rooie vrouwen die met de kursus meegedaan hadden, aktief willen zijn in bijvoorbeeld het organiseren van thema-avonden of het plaatsnemen in werkgroepjes, die een bepaald onderwerp behandelen, houdt dat in dat de taak van de kern groep verlicht wordt, hoewel er altijd, vooral op gewestelijk gebied diverse werkzaamheden gedaan moeten wor den. Drie kerngroepleden treden af. Dit zijn Jeanet, Barbara en Sandra Ans van Kemenade wil zich beschikbaar stellen als kerngroeplid Wordt dit tij dens de jaarvergadering goedgekeurd, dan zal de kerngroep voorlopig bestaan uit Ted Jansen en Ans van Kemenade. Een nieuwe kandidate voor kon taktvrouw werd deze avond nog niet gevonden Vera Joosten (kon taktvrouw) zal nog iemand, die deze avond niet aanwezig kon zijn telefo nisch benaderen voor deze funktie. Hoewel de nieuwe taak van de kern groep meer coördinerend zal zijn, met daarbij het bijstaan van de kon taktvrouw, zal er voor de kontaktvrouw toch nog veel werk te doen zijn, wil je het niet te veel gaan versnipperen. Voor de jaarvergadering in september moe ten er in ieder geval kandidaten zijn, die zich beschikbaar willen stellen HET JAARWERKPLAN Voorlopig staan de volgende punten op het programma. In ieder geval een thema-avond besteden aan de boekjes ,,ln de roos". Het onderwerp „herver deling van arbeid" zal door de landelijke kerngroep in diskussievorm uitgegeven worden Tien hoofdstukken zullen daaraan gewijd worden. Het voorstel kwam of daar een werkgroep voor ge vormd kon worden om dit door te ne men. Wat nog niet vast staat, maar wel geopperd is, of na afloop van deze be sprekingen hier een thema-avond aan gewijd kan worden. Een volgend programmapunt is het houden van een thema-avond met de andere PvdA-leden. Vanuit de PvdA is de vraag naar voren gekomen of de rooie vrouwen een avond willen verzor gen met als onderwerp „emancipatie". In deze opzet was de groep er niet voor. Wanneer het een gemengde groep zou worden, waarin, zij die van de rooie vrouwen belangstelling hadden, kon plaatsnemen, dan kon de groep zich daarmee verenigen. Dit voorstel zou teruggespeeld worden naar de PvdA. Dit jaar zullen er werkgroepjes ge formeerd worden waarin, wie voor dat onderwerp belangstelling heeft, kan plaatsnemen. Met genoeg deel neemsters zullen de volgende groepjes van start gaan: Gemeentepolitiek (die draait al met 7 vrouwen) Herverdeling arbeid Aktie - landelijke - plaatselijke aktiviteiten. Literatuur-film. Kinderop vang (is al veel voorwerk voor verricht) Introduktie-informatie Tijdens de vergadering gingen er al intekenlijsten rond, zodat, wanneer je geïnteresseerd was, je dit vast kenbaar kon maken Een volgend punt was een rooie vrouwenkrant. Gepraat werd er over, of zo'n krantje wel of niet samen met de plaatselijke partijkrant uit moest komen. Er is afgesproken dat in eerste in stantie informatie en ander belangrijk nieuws bij de notulen gevoegd zullen worden Bovendien zal er bij iedere vergadering een muurkrant opgehan gen worden, waarop iedereen die iets te vermelden heeft, dit op de muurkrant kan doen. Blijkt dat dit samen voldoende kopij voor een krant geeft, dan kan alsnog de rooie vrouwenkrant ter discussie ko men. Tijdens de rondvraag vroeg een van de leden waarom er niet een half uurtje bijgepraat was, voor de vergadering. Dit was namelijk tijdens de drempelkursus als een verlangen naar voren gekomen. Ook dit werd in het jaarwerkplan opge nomen. Met deze kleine wijzigingen werd het jaarwerkplan voorlopig goedekeurd Ted Jansen, afgevaardigde van de rooie vrouwen in de vrouwenraad, bracht verslag uit van de afgelopen ver gadering. Onder andere vroeg zij de le den of er bezwaar tegen was, dat de rooie vrouwen tijdens de braderie ter gelegenheid van het jaar van het kind, in de kraam van de vrouwenraad met koffie en gebak gingen staan. Praktisch iedereen had daar bezwaar tegen. Na tuurlijk wilde de groep tijdens de brade rie iets doen, maar meer voor en met kinderen Veel vrouwen wilden hieraan meewerken. Herma Sleumer zal kon- takt opnemen met de ini tiatiefneemsters Tot slot werd er afge sproken wat er de volgende avond moest gebeuren wanneer de raad ging stemmen over het wel of niet doorstu ren van de aanvraag om subsidie voor kinderopvang. ledereen zou ter plekke aanwezig zijn, al of niet met kinderen of la waaimakende instrumenten. De vol gende vergadering (tevens jaarver gadering) wordt gehouden op 12 september in de Til. LEUSDEN - De stichting „Vallei- concerten" organiseert In het zesde seizoen van haar bestaan een serie van zeven concerten. Drie daarvan worden gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk in Leusden-Zuid, de overige in het Brouwershuis in Bar- neveld en in Sparrendam te Hoeve laken. Men kan zich abonneren op de hele serie en dat kost 45.-. CJP-houders en 65-plussers betalen 35,-. Losse kaarten, die telkens 's avonds aan de zaal verkocht worden kosten res pectievelijk 9 - en 7,-. Een abonnementskaart wordt u toe gezonden na overschrijving van het verschuldigde bedrag - naar het bankrekeningnummer 335936563 van de penningmeester Valleiconcerten bij de Rabobank in Leusden of - naar het girorekeningnummer 278135 van de Rabobank in Leusden met vermelding: t.g.v. penningmeester Valleiconcerten, rek. nr. 335936563. Gezien de beperkte plaatsruimte en de veel ruimere verspreiding van deze aankondiging dan vorige jaren, worden belangstellenden aangeraden snel te reageren. De abonnementen worden in volgorde van binnenkomst van de beta ling toegewezen. Meer inlichtingen kunt u krijgen van de secretaris van de stichting i.o., de heer J. G. Meyer, Prinses Margrietlaan 5, 3832 CJ Leusden-Zuid (tel. 033- 40485). Het programma van de concertserie ziet er als volgt uit: 1 donderdag, 18 oktober 1979 NH Kerk, Leusden-Zuid Collegium Instrumentale Brugense. Dit kamerorkest uit Brugge bestaat uit strijkers, houtblazers en een clavecim- bel. 2. donderdag, 22 november 1979: Brouwershuis, Barneveld. Het Amsterdams Strijkkwartet. Jeannelotte Hertzberger, viool, Jan Hulst, viool; Rena Scholtens, altviool; Ben de Ligt, cello 3. vrijdag, 21 december 1979 NH Kerk, Leusden. Uitgeverij Rostrum te Haarlem brengt wonderlijke, fraaie, fascine rende soms erg opwinnende boeken op de Nederlandse markt, die opval len door hun bijzonder knappe grafi sche afwerking. Soms zijn het recht streeks geïmporteerde boeken, vaak zijn het Nederlandse vertalingen van gerenommeerde schrijvers en voor al tekenaars. Want dét is hun spe cialiteit: het uitbrengen van bundels, waarin vooraanstaande illustratoren en kunstenaars het verleden, heden en toekomst uitbeelden. Wie kent bijvoorbeeld niet die schitterende illustraties van SF-kunstenaars als Foss? Kortgeleden bracht Rostrum een nieuw deel uit in Nederlandse vertaling: „De reis van Grospo", waarin SF- auteur Harry Harrison en illustrator Jim Burns op harmonieuze wijze samen werken. Harrison vertelt het wonderbaarlijke, griezelige, spannende verhaal over de koude en ellendige planeet Strabismus, waar de verknipte kolonel Moort en de verbannen soldaat Edeldeel een bevoorradingspost voor ruimteschepen bemannen. Als ze bericht krijgen, dat de Grospo, de grondverzettende spoorweglegger, zal aankomen, blijkt dit na de landing een robotachtige ma chine met een hoog IQ te zijn, die spoorrails legt voor de volgtrein, be stuurd door de grijze admiraal Klojo, .boeken, voor u besproken geassisteerd door de zwoele, mooie sexy luitenant Polly-Styreen Skuim. En dan begint de reis Het moet duidelijk zijn, dat Harrisson een knotsgek verhaal schreef (laat dat maar aan hem over), waarin hij de draak steekt met het militarisme en an dere amusante zaken. Hij laat griezeli ge buitenaardsen opdraven (al dan niet gevleugeld), monsters maken de reis tot een nachtmerrie. En hoewel Har rison in zijn beschrijvingen soms weinig aanvulling behoeft, heeft illustrator Jim Burns toch maar het zeker voor het on zekere genomen en in 34 schitterende olieverf-schilderijen de reis van Grospo in beeld gebracht. En dat alles heeft geresulteerd in een inspirerend en fas cinerend platen-verhalenboek van klasse. Een boek om te lezen, te bekij ken nog eens te bekijken. Jammer al leen, en dat geldt voor de meeste uitga ven van Rostrum, dat het geen gebon den uitgaven zijn. Bert Vos „De reis van de ürospo", door Harry Harrison en Jim Burns. Oorspronke lijk titel: „Planet Story". 1979, Verta ling: Pon Ruiter. 115 blz. groot for maat, paperback. Prijs 27,90. Meestal is het maken van notulen wat men pleegt te noemen een heidens karwei. Velen besteden er hun kostbare avonduren of het hele weekend aan. Er wordt dikwijls rommelig vergaderd, maar er moet een ordelijk verslag komen. Veel deelnemers aan de vergadering hebben moeite met de uitdruk kingsvaardigheid. Zij drukken hun bedoelingen dan onduidelijk uit, maar die bedoelingen moeten wel helder in het verslag staan. Herhaal delijk worden sprekers in de rede gevallen, zodat hun gedachtengang onderbroken wordt. De notulist zit dan met onafgemaakte zinnen en moet maar zien dat hij er wat van maakt. Wie onduidelijk spreekt zodat hij niet te verstaan is, verwacht toch zijn woorden goed in het verslag te rug te vinden. Actief deelnemen aan de vergade ring en achteraf moeten notuleren brengt met zich mee, dat men te weinig heeft opgeschreven: en dan toch een verslag maken. Niet zelden is de notuliste de enige dame in het vergadergezelschap. Zij mag dan voor de koffie zorgen, terwijl de ver gadering gewoon doorgaat. En de notulen moeten toch volledig zijn. Tot nu toe was er geen hulp voor iemand die moest notuleren. Er was geen boek dat men als handleiding kon gebruiken. Tot voor kort was er ook geen opleiding waar men het notuleren kon leren. Een uiterst merkwaardige situatie, in het licht van het grote belang dat de notuelen dikwijls hebben. Iemand krijgt opdracht om iets heel be langrijks te doen en moet dan zelf maar zien hoe hij of zij dat klaar speelt. Niemand weet welke eigenschappen er nodig zijn om te kunnen notuleren en toch wordt de opdracht tot notuleren blindelings gegeven aan wie dan ook en hulp om het te kunnen uitvoeren was er niet. Specialisten vergaderen en men geeft aan niet-ingewijden tot taak daar een verslag van te maken, maar die kon dat nergens gaan leren. Weliswaar zijn er cursussen voor vergaderen en over schriftelijk rapporteren, maar het notu leren brengt een heel aparte pro bleemwinkel met zich mee. Met die problemen kon men nergens terecht. Ook de opleidingen van directie-sec retaresses laten in dit opzicht verstek gaan. Bij uitgeverij Samson is onlangs het eerste boek over notuleren versche nen: Wim Kuin, Notuleren, oriëntatie en handleiding (prijs 37,50). In geen en kel taalgebied bestond tot dusver een handboek dat de notulist wegwijs maakl in het doolhof van problemen rond hel notuleren. Wie dit boek leest gaat vanzelf be grijpen, dat schrijven over dit onder werp en heel nodig is en heel moeilijk is De vergadersoorten zijn vele en de ei sen die aan de notulen worden gesteld kunnen heel verschillend zijn De schrijver heeft het gevaar van generali serend schrijven over een taak, die tel kens weer anders uitgevoerd moet worden, goed onderkend Met een be roep op de lezer om relativerend te le zen is hij erin geslaagd om de pijlen koker van de notulist goed te vullen. Na verwerking van dit boek is een notulist opgewassen tegen alle vergadersitua ties Het boek van Wim Kuin mag terecht uniek worden genoemd. Een onont- Anner Bijlsma, cello 4 zaterdag, 26 januari 1980 Spar rendam, Hoevelaken Margreet Honig, sopraan; Rudolf Jansen, piano 5. zaterdag, 23 februari 1980: Spar rendam, Hoevelaken. Doe-het-zelf-concert. Een inmiddels al tot traditie geworden evenement. Abonnementhouders van deze serie maken voor elkaar en voor ieder die maar komen wil, gratis een avond mu ziek. 6. donderdag, 20 maart 1980: Brouwershuis, Barneveld. Kees Hülsmann, viool; Frédéric Meinders, piano. 7 donderdag. 17 april 1980: NH Kerk, Leusden. Het Utrechts Blaaskwintet. Ank Mulder, fluit; John Schreuder, ho bo; Wim Vink, klarinet; Hans Dullaert, hoorn; Jos van Acht, fagot. Aanvangstijden kwart over acht. gonnen gebied werd omgeploegd. In vier delen werd de complexe stof dus danig opengelegd op een prettig lees bare wijze, dat notulisten van elk niveau het kunnen verwerken. De ondertitel „oriëntatie en handlei-1 ding" is terecht gekozen Wie zich glo baal wil oriënteren, die treft op blz. 17 een leesadvies aan, zowel voor de op drachtgevers als voor de notulist. Elk van de 18 hoofdstukken wordt vooraf gegaan door een informatieve samen vatting van dat hoofdstuk van éèn ol twee bladzijden, zodat men goed georiënteerd elk hoofdstuk kan lezen. „Notuleren, door Wim A. Kuin. Uitge geven door Samson, Uitgeverij, Te Alphen aan de Rijn. Paperback, 218 blz, 37,50. PARKEERPROBLEMEN Op de Lindenlaan in Leusden-cen trum deed zich op dinsdag 28 augustus een parkeerprobleem voor. Mevrouw De V. kon niet met haar auto wegrijden, omdat iemand zijn auto voor haar gara ge had geparkeerd De auto stond voorts met de wielen in het plantsoen De politie nam de zaak ter hand BEKEURINGEN Op dinsdag 28 augustus moest de politie op de Arnhemseweg te Leusden- zuid 8 fietsers bekeuren, die door het rode licht heenreden. Eén bestuurder van een auto ging op de bon. omdat hij geen geldig deel III in zijn auto kon to nen VERNIELING Een inwoner van Leusden depo neerde op woensdag 29 augustus een klacht bij de politie. De lieve jeugd had vernielingen aangebracht aan zijn tuimnmeubilair. Het gebeurde op de Asschatterweg. PAALTJE VERNIELD Mevrouw B reed in Leusden-zuid een betonnen paaltje omver, toen zij met haar auto achteruit reed. De auto liep lichte schade op MAN MET SOKKEN Bij de politie kwam op woensdag 29 augustus een telefoontje binnen dat een man aan sommige Leusdense deuren sokken trachtte te verkopen, en boos werd als men niets van hem wilde afnemen. De politie stelde een onder zoek in. EENZIJDIG ONGEVAL Op de Doornseweg vond in de nacht van vrijdag 31 augustus om 00 45 uur een eenzijdig ongeval plaats. Een Amerikaans militair verloor vermoede lijk door te hoge snelheid, de macht over het stuur. Hij vloog in een flauwe bocht van de Doornseweg de bocht uit en ramde een verkeersbord en een boom. en reed een lantaarnpaal omver De militair moest voor een onderzoek worden overgebracht naar het Amers- foortse ziekenhuis De Lichtenberg. SLAPENDE MAN AANGE TROFFEN In een flat in Leusden-centrum werd op vrijdag 31 augustus een slapende man aangetroffen. Daar stak overigens niets achter. Deze man is zo nu en dan aan de wandel, en als hij moe wordt, legt hij zich hier of daar te ruste, zo deelde de politie mee. INGEBROKEN Bij de kleuterschool De Bongerd werd op vrijdag 31 augustus ingebro ken. Rode wijn werd in het aquarium uitgegoten, en de indringers deden zich te goed aan chocolademelk BOCHT TE GROOT GENO MEN Op de Voskuilerweg vond op vrijdag 31 augustus een aanrijding plaats tus sen een personen- en een vrachtauto. De heer Z. uit Leusden nam in zijn personenauto een bocht op de Voskui lerweg te ruim. en kwam hierdoor in botsing met de vrachtauto, bestuurd door de heer B uit Veenendaal. Beide auto's liepen schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor VERNIELINGEN AAN AUTO Mevrouw H uit Leusden-centrum deed er op vrijdag 31 augustus bij de politie aangifte van, dat er vernielingen aan haar geparkeerd staande auto waren aangericht De ruitenwissers, de antenne en de benzinedop moesten het ontgelden. De politie onderzoekt wie dit strafbare feit op zijn conto dient te krij gen POGING TOT INBRAAK De Chevron-pompen op de Doorn seweg hebben zelden rust. Ook op zondag 2 september moesten ze het weer ontgelden. Er werd een poging tot inbraak gedaan. Een klapraam werd met geweld geopend. Daar de alarm installatie zich ogenblikkelijk in wer king stelde, werden de inbrekers ge stoord. Zij verdwenen, en konden niets meenemen LEUSDEN/CENTRUM - Het MHCL-jeugdtoernool, dat zaterdag zou worden gehouden, is vanwege het vroege begin van de competitie uitgesteld tot de herfstvakantie. De beloofde dlsc-jockey was wel aan wezig en heeft na afloop van de wed strijden de jongelui nog een hele tijd plezierig bezig gehouden. Overigens zijn op de eerste competitiedag zeer veel doelpunten gescoord. Snel ge teld 132 in 19 wedstrijden. Het warme en vooral erg drukkende weer zal wel mede van Invloed zijn geweest Wij kunnen ons voorstellen, dat bij een snelle achterstand de animo wat vermindert. Bovendien moeten di verse teams nog op elkaar inge speeld raken. De uitslagen waren Meisjes A1 -Kameleon A1 0-8 Meisjes B1-Hilversum 82 0-5 Meisjes C1-Fletiomari C1 7-0 Meisjes D1-Soest D1 3-9 Jongens A1-Be Fair A2 2-2 Jongens B2-Laren B4 1-7 Jongens C1-Schaerweyde C1 11-0 Jongens C2-Gooische C3 1-9 Jongens D4-Haaskamp D2 1-0 Hilversum B5-Meisjes B2 0-8 Doorn C2-Meisjes C2 5-0 Fletiomare D1-Meisjes D2 0-4 Amersfoort A3-Jongens A2 5-4 Huizen Bl^Jongens 81 0-6 Laren C6-Jongens C3 1-4 Soest D1 -Jongens D1 2-8 Huizen D1-Jongens D2 6-2r SCHC D3-Jongens D3 3-3 Voordaan D2-Jongens D5 0-5 SPUIEN HOOFDWATER- LEIDINGEN In de maand september zal de hoofdwaterleiding gespuid worden - in de wijk Groenhouten op 3, 6.10 en 13 september bij de Hamers- veldseweg, Ambachtsweg, Leus- broekerweg, Schutterhoeflaan, Arnhemseweg om en nabij Bavoort. Op 17 september bij de Schutter hoeflaan, Arnhemseweg om en nabij Bavoort, Trekerweg, Paradijsweg, Molenhoekje, kern Leusden-Zuid Op 20 september bij de Molenhoekje, Ooievaarshorsterweg, Trekerweg, Heetvelderweg, kern Leusden-Zuid. Op 24 september in de kern van Leusden-Zuid op 27 september en 1 en 4 oktober. Op bovenvermelde data zal van 19.00-24.00 uur de hoofdleiding, voor water worden gespuid. Dit is nodig om kalk- en ijzeraanslag uit de leidingen te verwijderen. Denkt u er aan dat op de dinsdag- en vrijdag ochtenden, na de hierboven ver melde data de kraan op bruin water te controleren? Ook als u even bui ten het genoemde gebied woont. 1 Dit bruine water is niet schadelijk voor de gezondheid maar wel voor het wasgoed. Laat daarom de kranen lopen tot er weer helder water uit komt. Tijdens het spuien kan de druk bij de waterleiding verminderen, j 3 5? i' j Heerlijk dat u er weer eens bent, tante.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11