POLITIE MERKWAARDIG!! - DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 loep op Leusden ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie - Rommelmarkt Ij VERNIELINGEN AAN PER SONENAUTO Mevrouw De V belde de politie op zondag 26 augustus, dat aan haar per sonenauto. die stond geparkeerd op de Esdoornhof, vernielingen waren aan gebracht Dit is vermoedelijk het werk van de zich vervelende jeugd. De politie speurt naar de onverlaten AANRIJDING Een eenzijdige aanrijding vond op zondag 26 augustus plaats op de La- peersweg De bestuurder van een auto verloor de macht over het stuur, en reed tegen een boom. Het bleek een 18-jari- ge inwoner van Leusden te ziin. die de auto even had geleend, en die niet in het bezit was van een rijbewijs DODE REEGEIT AANGE TROFFEN In Leusden-zuid werd op de rijweg nabij de Vierweg een dode reegeit aan getroffen Van degene, die het dier aanreed, is niets bekend GEEN VOORRANG Dat voorrang verlenen een verkeers- voorschrift is, waaraan door de weg gebruikers niet altijd gevolg wordt ge geven, bleek weer eens op zondag 26 augustus op de kruising van de Groene zone en de Noorderinslag Mevrouw T. uit Zaandam verleende met haar personenauto geen voorrang aan de auto van de heer H uit Leusden. De beide auto's raakten bij de botsing, die het gevolg was van deze onacht zaamheid, beschadigd De ene auto had zware schade aan de rechterzijde De andere auto werd aan de linkervoor- zijde beschadigd. PARKEERPROBLEMEN Op zondag 26 augustus ontstonden er moeilijkheden op het tennisveld vanwege het foutief parkeren van di verse bezoekers van de tennisbaan in Leusden-zuid aan de Bavoortseweg. De tennissers en de bezoekers hebben er kennelijk veel moeite mee om een stukje te lopen van en naar het par keerterrein. Ze parkeren kris-kras el ders. Proces verbaal is tegen hen op gemaakt. VERDACHTE PERSONEN GESIGNALEERD Bij de begraafplaats aan de Dodeweg werden enkele verdachte personen ge signaleerd. Toen de politie ter plekke arnveerde bleken deze personen via het gaas rond het kerkhof te zijn ver dwenen. Zij lieten hun auto achter. De politie heeft de zaak in onderzoek ge nomen. STORING DOOR ZENDAMATEUR Op maandag 27 augustus kwamen er bij de Leusdense politie klachten bin nen over storing, die zou worden ver oorzaakt door zendamateurs in Leus den. De politie heeft de zaak in onder zoek genomen CROSSBROMFIETSERS VEROORZAKEN OVER LAST In Leusden-centrum klaagde men op maandag 27 augustus over de overlast die het publiek ondervond door cros sende bromfietsers. De politie zegde toe extra aandacht aan dat probleem te zullen besteden, en het ligt in de bedoe ling dat bij herhaling de bromfietsen in kwestie in beslag zullen worden geno men. AGRESSIEVE BROMFIET SERS De politie zal in de komende weken extra aandacht besteden aan de agres siviteit, die sommige bromfietsers op de fietspaden menen te moeten uitleven. Zij hinderen de fietsers, en brengen de ze zelfs in bepaalde gevallen in gevaar Op dinsdag 28 augustus kwamen er bij de politie wederom diverse klachten over deze bromfietsen binnen. BURGERS MISDRAGEN ZICH IN RAADSZAAL Burgemeester Rademakers ver tolkte mijn gevoelens op treffende wijze „aan de opvoeding van de bur ger moet nog het één en ander ge beuren Inderdaad, want wat zich voor mijn ogen als argeloze be zoeker van de raadsvergadering af gelopen donderdag in de raadszaal en het gemeentehuis afspeelde rond het agendapunt Emancipatieactivi teiten was ronduit schandalig. Reeds om zeven uur had zich een groep van naar schatting 20 vrouwen met de nodige blèrende kinderen verzameld voor de ingang van het gemeentehuis. En wel op zo'n wijze, dat de geachte notabelen zich slechts met de grootste moeite naar binnen konden worstelen. Hier en daar werd zelfs gemompeld van molestering door die engê vrouwmensen. Eenmaal binnen werd men wel haast gedwongen een in cellofaan verpakt onduidelijk soort stroopwa fel aan te pakken, waarvan de bete kenis mij overigens volledig ontging. Doch dat was nog niet alles. Bij agendapunt 8 aangekomen barstten degoeddeels in uiterst opvallendeen aanstootgevende kleding gestoken vrouwspersonen in joelend gehuil uit. het volstrekt onmogelijk gemaakt haar/zijn mening te uiten. Asbakken vlogen door de raadszaal en on schuldige, maar volledig geïndoc trineerde kinderen bestormden het gemeentelijke Walhalla. Kinderen, die naar mijn mening verstoken zijn van een vertrouwde huiselijke haard, omdat moeder zich zo nodig moet ontplooien. De chaos was onbeschrijfelijk; stoelen en tafels werden omverge gooid en op beestachtige wijze ver nield met als afgrijselijk hoogtepunt het onder luid gejuich breken van de voorzittershamer. Doch wat een moed van onze eerste burger om op zo'n moment te durven zeggen, dat onze burgers nog wel wat opvoeding behoeven. Zo'n krasse bewering spreekt mij aan. Ik kan gelukkig weer rustig sla pen. Over ons fatsoen wordt ge waakt. Martin Joosten Koolzaadland 15 Leusden opgepakt wordt om er een flinke grol la Wiegel" over heen te gooien. Met dit laatste doelen wij op het ge dicht dat wethouder Wagenaar in el kaar had gewrocht als antwoord op een rijm uit het hart van de ini tiatiefneemsters. Dit antwoord luid de: behalve werken en studeren, is óók het principe van de heren heel andere daden, onder andere kinderen baren, en om dit te stimuleren... etc." Waarna de wethouder opstond om aan de vertrekkende vrouwen een pak met Pampers uit te delen. Je zou natuurlijk ontzettend kwaad kunnen worden over de manier waarop iemand het nodige respect voor an dersdenkenden niet kon opbrengen. Ook die mensen, meneer Wage naar, behoren tot onze maat schappij. Ook zij hebben recht op een serieuze behandeling van hun problemen en behoeften. Want ook daar ligt uw verantwoordelijkheid. Vervelend natuurlijk, maar zo is het toch echt. Inderdaad Burgemeester zijn er „burgers aan wiens opvoeding nog het een en ander moet gebeuren", maar wij hopen dat u bij het uitspre ken van deze woorden vooral dacht aan uw olijke wethouder. Ook uw ver antwoordelijkheid is het. dat min derheden in uw gemeente niet bela chelijk worden gemaakt, zonder mo gelijkheid zich te verweren. Studen tikoze oubolligheid bent u toch al te boven? Tenslotte merkwaardigheid 4 Da brief van 4» VAMMHtiMSIMM ven), geschreven mede onder ver antwoordelijkheid van Evelien Blom. Buiten de raadszaal voorstandster van kinderopvang, maar binnen de raadszaal tóch tegen doorsturing van de subsidieaanvraag stemmen, stemde ons droevig. Jammer van dat eigen geweten! Kortom een „allerplezierigst" en merkwaardig avondje uit, die raadsvergadering. Namens Rooie Vrouwen Leusden Vera Joosten-Scheveers kontaktvrouw. (CML) zitting te laten nemen in de werkgroep? 4. Wat zijn volgens u de overwegin gen om de werkgroep, zoals door B en W. voorgesteld te formeren? Een aantal groeperingen die zich zeer voor de ver keersveiligheid inzetten voelen zich niet vertegenwoordigd Worden de wijk belangen (Leusden Zd, Achterveld) voldoende behartigd? Zo ja. Hoe stelt u zich de contacten voor tussen de toe komstige werkgroep verkeersaangele- genheden en de bestaande actie/ver- keerswerkgroepen? 5 Valt het formuleren van een ver keersplan onder de taakstelling van de te formeren werkgroep? 6. Bent u van mening dat de verte genwoordiger van Veilig Verkeer Ne derland een inwoner van deze ge meente dient te zijn? Hoogachtend, ENFB. Veilig Leusden Zuid. Veilige Schoolroutes Achterveld en Aktiegroep Veilig Over LANDELIJKE - MANIFES TATIE PRO REGE UTRECHT, augustus 1979 U.V.V. OP BRADERIE RO- ZENDAAL Op 28 augustus jl. werd door het win kelcentrum Rozendaal weer een bra- dene georganiseerd waar ook een stand van de U. V V present was. Naast de verkoop van diverse handwerkjes werden er ook 190 loten verkocht waar voor 5 prijzen beschikbaar waren De eerste prijs was een tafellaken en werd gewonnen door mevr. Luï-Goudplevier 49, tweede prijs, een sprei, door mevr Kimzuur - Koolzaadland 16, derde prijs, een wandkleed, door mevr Velt- huizen - Lindelaan 10, vierde prijs, een paar t v.-sokken, door mevr Alberts - Kwintlaan 23 en de vijfde prijs, box speeltjes, door mevr Eikenaar - Kon Julianalaan 31Deze prijzen zijn inmid dels bij de winnaars thuis bezorgd De U.V.V. kan terugkijken naar een ge slaagde en gezellige braderie WERKGROEP VERKEERSAAN- GELEGENHEDEN Vragen aan de leden van de Com missie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening. N a.v het voorstel van B. en W. d d. juli '79 over te gaan tot de wijziging van de werkgroep verkeers- aangelegenheden, stellen wij u de vol gende vragen: 1. Bent u niet van mening dat: Doelstelling, taakomschrijving en be voegdheden van een dergelijke werk groep, duidelijk en volledig moeten worden vastgesteld, alvorens tot de samenstelling van de werkgroep moet worden overgegaan? 2 Bent u van mening dat de werk groep advies moet uitbrengen aan de raadscommissie? 3. Bent u van mening dat de werk groep te allen tijde in openbaarheid dient te vergaderen? Zo ziet. hoe ver klaart u dan het voornemen vertegen woordigers van een inspraakcomité trekken was de eindstand 4-1 in het voordeel van de O C. Aan elk feest komt een einde Om 18 00 uur was het einde van het Kin- derlandfeest. De mensen die dit alles georganiseerd hebben konden moe en voldaan een eind aan het feest maken De opbrengst van de middag was 2500,-. In overleg met het team zal een cadeau voor de school uitgezocht worden Dag in dag uit staat de deur gastvrij open in de protestantse militaire tehui zen. Na hun diensttijd zijn alle militairen van welke rang of godsdienst ook daar hartelijk welkom. In Hohne (Duitsland), Ermelo, Den Helder. Oirschot enz Kortom, bij 41 kazernes en legerplaat sen in Nederland en Duitsland Zeven van de grootste bestaan dit jaar 25 jaar Met een feestelijke jubileumviering wil len wij dat gedenken Tevens worden de nieuwste ontwikkelingen gepresen teerd, zoals - aanvullende ontspanning voor het aan Unifil toegevoegde Nederlandse detachement in Libanon, door middel van video-programma s. - het gezamenlijk beheer en exploita tie van het Holland Huis in Tel Aviv, met de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen, - diverse nieuwbouwprojekten, waar onder Den Helder en - een miljoe- nenprojekt - Mönchen/Gladbach- Rheindahlen (Duitsland) Op zaterdag 8 september a s. om half 11 vindt de landelijke manifestatie plaats in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht. Het programma vermeldt Na opening door de voorzitter, de heer W. H. van Haersma Buma en een woord van bezinning door ds. N. Ko- renhoff, plaatsvervangend hoofdleger- predikant, zal de feestrede door me vrouw J van Leeuwen, oud Tweede Kamerlid, worden uitgesproken. Het geheel wordt omlijst door optre den van het Aalten's Christelijk Mannen koor en de Utrechtse Politie Muziek Ver eniging. 's Middags spelprogramma on der leiding van Dick Passchier. Sluiting 16.00 uur Naast leden en donateurs zijn be langstellenden hartelijk welkom. Na dere informatie op het Centraal Bureau, Nieuwe Gracht 90 Utrecht, tel 030- 333511 (3 lijnen). ZATERDAG TOERTOCHT Zoals affiches alom In het dorp aankondigen wordt aanstaande za terdag de Batavus-toertocht verre den. Bij de voorinschrijving hebben zich al 2500 liefhebbers aangemeld. Maar het organisatiecomité laat we ten dat er plaats is voor nog veel meerfietslustlgen en dat Inschrijven nog mogelijk is. Wie mee wil doen en nog niet heeft ingeschreven kan zich zaterdag nog bij de start aanmelden. Die vindt plaats bij het eetcafé „De Hakhorst" aan het einde van de Noorderinslag. Men kan kiezen voor 40, 75 of 150 kilometer. De langste twee afstanden starten tussen 8.00 en 10.00 uur, de 40 kilometer-rijders kunnen vertrek ken tussen 9.00 en 12.00 uur. AVONDVLIEGPROGRAM- MA SOESTERBERG HER VAT Dezer dagen is het zogenoemde avondvliegen weer begonnen. Dit betekent, dat een aantal dagen per maand de helikopters van het 298 Squadron in de avonduren zullen vliegen. In principe zijn dat enkele maandag- en donderdagavonden per maand. Het avondvliegen is noodzakelijk om de vliegers en de waarnemers te oefenen in het opereren bij schemering en bij duisternis. Gedurende de zomer maanden zou een dergelijk vliegprogramma gezien de tijden van zonsondergang pas om 22.00 uur hebben kunnen beginnen. Om onder meer de regio van Soesterberg te ontzien voor wat betreft de dan ont stane geluidsoverlast, is het avond vliegen derhalve in de zomermaan den achterwege gebleven. Tijdens de afgelopen raadsverga dering zijn er rond het punt Eman cipatie-zaken een aantal merkwaar dige dingen gebeurd, waarop wij tij dens de vergadering (democratie!) geen gelegenheid hadden te reage- l ren. Vandaar dit stukje. Een aantal vrouwen in Leusden is zeer serieus bezig met het opzetten van een opvangmogelijkheld voor kinderen. U weet dat. Aan de orde kwam donderdagavond het doorsturen van een subsi dieaanvraag bij CRM om dit plan te kunnen realiseren. Nu zijn wij niet geneigd in toeval te geloven maar tijdens deze verga dering werd dit geloof danig op de proef gesteld. Merkwaardigheid 1 Juist vóór de start van de behande ling van het punt Emancipatiezaken werd een ieder verblijd met beschuit met muisjes vanwege onze 20.000ste Inwoner. Met z'n allen fijn smullen, juist onder de uiteenzetting van de enige voorstander van door sturing (P.L. fraktie). Concentratie was 100% ja, ja! Toeval? Misschien niet, mogelijk wel. Maar zelfs al is het laatste juist, dan ge tuigt dit van weinig betrokkenheid bij de problemen van „andersdenken den". Merkwaardigheid 2 Van de zijde van de Vrouwenraad was een brief gericht aan de Ge meenteraad waarin de meerderheid het verzoek aan de Raad richtte gun stig te beslissen over de aanvraag tot subsidie voor kinderopvang. Maarde brief was er niet, toen weer wel, was er pas 2 dagen en was er toen plotseling al een week, alleen niet bij de fraktie voorzit(st)ers. Toch maar vlug voorgelezen door onze burgervader en verder doodge zwegen. Foei, is het regel dat er met ingezonden stukken op die manier wordt omgesprongen, of toch...? Merkwaardigheid 3 Wethouder Wagenaar. Ook binnen onze groep staat humor toch hoog in het vaandel al wordt nog wel eens het tegendeel beweerd. Maar helaas moeten wij konstateren dat de humor door sommige heren - Pannekoekjes bakken omdat de kinderen op levensgrote fo to's van het onderwijzendteam konden gooien Er waren 3 teamleden die het zwaar te verduren hadden! De hele middag bleef het gezellig druk Rond 16 00 was er touwtrekwed strijd tussen Oudercommissie en teamleden De teamleden, bang dat ze zouden verliezen, bonden het touw aan een paal maar de O C. trok het team met paal en al over de streep Na 4x OPENING BEJAARDEN SOCIËTEITEN OPEN DAG DE TIL Op zondag 16 september zal in het Jongerencentrum „De Til" weer een open dag worden gehouden. Op overzichtelijke wijze zal dan het programma voor het komende seizoen worden gepresenteerd. De nu reeds bekende aktiviteiten zullen in een programmaboekje worden opgenomen wat in ruime oplaag dan reeds aanwezig zal zijn en door iedere belangstellende kan worden meegenomen. Het bestuur en leiding hoopt dat zeer vele van de gelegenheid gebruik zullen maken en dat er ook met be stuur en leiding gesproken gaat worden. Uit deze kontakten hoopt men ook een inzicht te krijgen uit mogelijke wensen en verlangens welke er zowel bij jongeren als ouderen nog leven omtrent dit stuk jeugdwerk. Op deze dag zullen naast het programma van de Stichting R.K. Jeugd en Jongerenwerk een over zicht worden geboden van de ak tiviteiten van de K.P.J. het Meisjes Gilden en de Hobbyclub. Dus ook ieder die hierover wat nader wil we ten kan terecht. De dag wordt ge houden tussen 10.00 en 17.00 uur. Wat programma betreft reeds geheel gepland zijn de Disco avonden en middagen. Het Tienerprogramma, de spelmiddagen voor de kinderen, het filmprogramma en de kaartavonden. Enkele spelavonden en droppings enz. Kortom een bijna volledig pro gramma. leder is welkom en niet al leen de jeugd en jongeren maar ook de ouders. RADIO INSTUIF Radio Instuif, ziekenomroep van het psychiatrisch ziekenhuis Zon en Schild te Amersfoort zoekt en thousiaste medewerkers voor haar diverse programma's. Wat men zoekt zijn mensen die belangstelling hebben voor de techniek en/of voor de presentatie van de diverse pro gramma's. U kunt schriftelijk of telefonisch of telefonisch kontakt opnemen met de heer Kees Broekman, afdeling Ont spanning van Zon en Schild, Utrechtseweg 266 te Amersfoort 033-38534 toestel 260. Het is weer zover! Op donderdag 6 september as. gaat de senioren- societeit Sportzaal Groenhouten, De Meent 4. Leusden-Centrum weer open, van 2 uur tot ca. 4 30 uur. De sociëteit op de dinsdagmiddag in de Roda-kan- tine. Burg Buiningpark te Leusden- Zuid is inmiddels al van start gegeaan, ook hier van 2 uur tot ca 4 30 uur. le dereen is bij beide sociëteiten van harte welkom. Men hoopt alle oude bekenden weer te kunnen begroeten maar hoopt tevens een aantal nieuwe bezoekers/ sters te mogen verwelkomen Er is voor ieder wel iets van zijn gading: kaarten - handwerken of een gezellig babbeltje maken OPENBARE LEDEN VERGADERING PVDA De PvdA Leusden start het nieuwe politieke jaar met een openbare le denvergadering op 6 september a.s. in De Til. Deze vergaderingen zijn in principe toegankelijk voor een ieder. Gespreksonderwerp zal deze avond o.a. zijn de gang van zaken rond de meerjarenbegroting van de ge meente Leusden. Voorts zullen aan de orde komen de activiteiten, die men zich voorstelt het komend jaar te ondernemen. Op de agenda is reeds gewag gemaakt van ge spreksthema's, die In het kader van de verkiezingen van 1981 binnen de PvdA centraal zullen staan t.w. on derwijs, emancipatie, vrede en veiligheid, economie en cultuur beleid. Derhalve een allesomvattend scala, waarover politieke bezinning noodzakelijk is. Echter niet alleen ernst. Circa 22.00 uur zal de vergadering worden beëindigd, waarna nog gezellig kan worden nagepraat. POSTZEGELVERZAME LAARS KOMEN BIJEEN De eerste bijeenkomst na de zo- mervacanties zal plaatsvinden op dinsdag, 11 september a.s. in de sporthal de Meent. Aanvang 20.00 uur. Alle verzamelaars, ook die nog geen lid zijn, worden uitgenodigd eens te komen kijken. Door de aan sluiting van de verzamelaars van de Bank Giro Centrale is niet alleen het ledenbestand belangrijk toegeno men, maar ook nieuwe verzamel gebieden (en ruilmogelijkheden) ontstaan. Inlichtingen bij de secretaris: Ter- berghorst 17, tel. 033-42318. De jeugd komt bijeen op de 3de zaterdag van de maand van 10.00- 12.00 uur. Alle jeugdige verzame laars zijn van harte welkom. Inlichtingen: mevrouw D. Brand- sen, Bisschopsweg 208 Amersfoort, 033-26550. KINDERLAND VIJFJAAR JONG I.Q^A Grabbelen LEUSDEN - Onder dit motto heeft zaterdag 1 september een groots feest plaatsgevonden, 's Morgens vroeg was de Oudercommissie met assistentie van een aantal ouders druk in de weer om de kramen op te bouwen, die nodig waren om de fancy fair om 14.00 uur te kunnen starten Na een morgen van hard werken in de brandende zon was het dan zover. Om 14.00 uur kwamen de Loco-bur gemeester de heer J. Wagenaar en de heer H. Bunnik. voorzitter van de Oudercommissie, in een rijtuig aange reden Na een korte felicitatietoe spraak, waarin „Kinderland" werd ge memoreerd als een school die altijd aan de weg timmert, werd het teest geopend door de heer J Wagenaar. Na een ferme duik door een papieren ere- boog was het zover De belangstelling was groots. In korte tijd was het schoolplein vol mensen, die er voor zorgdendat het feest een groot - Wethouder Jan Wagenaar verrichte de opening van het Kinderland-festijn succes zou worden. Er waren 15 eve nementen om aan mee te doen. Grote trekpleister was het cafe-drink terras, de Sateh-kraam en het rad v. Avontuur. Er waren grootse prijzen te winnen die bijeengebracht waren door de Ouder- commissie De Leusder middenstand, er waren 53 bedrijven die prijzen be schikbaar stelden, verdient een woord van dank. De Rommelmarkt leek op een warenhuis. Door de kinderen was zoveel opgehaald dat 3 kramen te weinig waren om alles op kwijt te kun nen. Grote hilariteit in de ballengooikraam v

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19