I chietproeven bij De Wetering lienen alsnog plaats te vinden Tabaksschuur 't Spul: openluchtmuseum? Skateboardbaan op einde Middenweg leusder krant fagenaar betreurt beslissing commissie Financiën: Golfbaan in Leusden Speelveld in Leusden/Zuid toch hersteld Algemene begraafplaats voor Leusden Kantoren centrum Princenhof krijgt unieke opzet R.O. in het kort. i ©W Raadscom missie Algemene Bestuursza ken bijeen Norm voor schietcomplex moet zijn, dat er niets is te horen OïS-l )NDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 plaatselijk nieuws \.QSi> ."3 n de redaktie) EUSDEN - De door wethouder Wagenaar (VVD) aangekondigde Jetproeven zullen naar zijn overtuiging alsnog plaats moeten vin- in om vast te kunnen stellen, in hoeverre tegemoet moet worden omen aan de nu naar voren gekomen bezwaarschriften inzake de Inleg van een schietcomplex op het sportpark Valleikanaal, waar in het onderwerp-bestemmingsplan is de commissie Ruimtelijke 'dening werd behandeld. De voorzitter betreurde, dat de commissie nanciën onder voorzitterschap van wethouder Mandemaker (PL) de ivraagde tienduizend gulden voor de schietproef had afgewezen, ndat dergelijke schietproeven zinloos zouden zijn zonder dat de [iet aanwezige) normen bekend zijn, waaraan zal moeten worden Idaan. Wethouder Wagenaar vond dit een trieste zaak en hij deed >n beroep op de raadsleden om alsnog op dit besluit terug te komen, commissie R.O. en PW. ging in ieder geval akkoord met het orstel van de heer Wagenaar. In zijn betoog stelde voorzitter Wa- naar, dat het er niet om ging of het al dan niet geproduceerde geluid n bepaalde geluidsgrens met hoeveel decibels ook zou overschrij- •n, maar dat gegarandeerd kon worden, dat regematig geluid, bij- orbeeld met een sterkte als het tikken van een potlood op een tafel, iet zal voorkomen. „Want", zo stelde de voorzitter, „ook dat is verlast en geluidshinder, ook al ligt dat geluid ver beneden de grens an het toelaatbare". bouwd dienen te worden, zodat de be langhebbenden later niet alsnog hinder zullen ondervinden van het aan te leg gen schietcomplex. Wethouder Wagenaar: „Ik heb niet de illusie, dat dit plan uiteindelijk niet bij de Kroon terecht zal komen. Het kan dan ook wellicht een langdurige zaak worden. Zodra echter de Kroon heeft beslist en het plan alsnog doorgang kan vinden, dan zijn wij als raad verplicht een bouwvergunning af te geven, ook al zijn we er misschien niet van overtuigd, dat er géén geluidsoverlast zal ontstaan zonder dat dit kan worden tegengegaan door hantering van de hinderwet. Als op dit punt onzekerheid bestaat kan de raad op dat moment (als het plan door de Kroon is goedgekeurd) dat deel van het bestemmingsplan intrekken. Daar na kunnen wij alsnog alle eisen stellen, die tot resultaat moeten hebben, dat de omwonenden geen last zullen hebben van het schieten". dragen door Marion Defares (PL) die er op wees, dat vooral de psychische overlast van een schietcomplex niet te ondervangen is door de hinderwet Daar moeten de bewoners niet het slachtoffer van worden. Er zal een ui terste zorgvuldigheid betracht moeten worden. Of zoals de heer van Tiel (VVD) het uitdrukte: „De leefbaarheid van onze burgers waarborgen, dat is de taak van de raad" Deze meningen werden gedeeld door de andere commissieleden De heer Offereins (GPV/SGP) drukte zich het sterkste uit „Het komt er gewoon op neer, dat de omwonenden niets mogen horen". De heer Voormolen (CDA) was toch van mening, dat die tienduizend gulden best uitgespaard kunnen worden. „Het moet mogelijk zijn om onze eigen nor men te stellen", vond hij, „we moeten dusdanige eisen stellen aan de inrich ting van het schietcomplex, dat het ge en dergelijke instanties". Voorzitter Wagenaar merkte op, dat hij tot nu toe zo'n vijftien verschillende schietcomplexen had bezocht, waar van verschillende zonder meer naar buiten uit geen geluid produceren. „Het is in de praktijk wel degelijk mogelijk", stelde hij AKOESTISCHE POEPJES VLIEGEN NET VERDAGEN Het ontwerp-bestemmingsplan dient p de a.s. raadsvergadering van sep- jêmber vastgesteld te worden. „Verda- ing hiervan is niet meer mogelijk", zo lelde voorzitter Wagenaar met nadruk, ^omdat dan de uiterste termijn is ver breken en de hele procedure opnieuw moet beginnen, een verlies van ettelijke jaren werk, tijd en geld. Hoewel hij voor stelde om het voorstel van het college te accepteren, inclusief het ongegrond verklaren van de bezwaarschriften, omdat dit op juridische gronden niet an ders kon, wees hij er op, dat de raad ten aanzien van de rechtszekerheid van de burger toch haar verantwoordelijkheid heeft en dat daarom zekerheden inge- PSYCHISCHE OVERLAST Een belangrijk kriterium werd aange heel aan onze eigen normen voldoen. We moeten gewoon niks kunnen horen en die garantie moeten we gewoon vooraf geven. Ik ben van meningdat dit mogelijk moet zijn in overleg met TNO De heer M. C. Kuijpers, één van de indieners der bezwaarschriften was van mening, dat zijn bezwaarschrift onvoldoende was behandeld en vond, dat hij een toelichting moest geven. Hij had de indruk, dat de schietbaan èn het te produceren geluid „een akoestische bespikke ling van het geluidsdecor" zal wor den. De heer Kuijpers: „Ik heb de in druk, dat men dent, dat die paar tik jes niet zo erg zijn als één luide knal. Je kunt het dan vergelijken met 2500 piepkleine vliegen-poepjes op een ruit terwijl je zegt: de ruit is schoon". Hij raakte daarmee de kern van de diskussie, die voordien door de com missie was gevoerd die akoestische vliegenpoepjes hebben wel degelijk in vloed op de psychische gesteldheid van mensen, die gevoelig zijn voor de re gelmatige, eigenlijke minimale geluid jes. ADVIES AAN RAAD De commissie nam (met enige twijfels weliswaar) het advies van voorzitter Wagenaar over. Voorge steld wordt om het pré-advies van het college (goedkeuring van het plan en ongegrond verklaren van de bezwaren) te aanvaarden, maar daarbij wel enkele dwingende voor waarden te stellen. De raad zal daar bij niet eerder medewerking verle nen aan een artikel 19 procedure voor de hand van de tienduizend gulden kostende schietproef, dat het complex geen geluid zal opleveren, dat kan leiden tot welke overlast dan ook. Als het bestemmingsplan defi nitief is goedgekeurd (eventueel na behandeling door de Kroon) en de bezwaren zijn dan nog niet weg genomen, dan dient de raad direkt dét deel van het bestemmingsplan in te trekken om zich te kunnen bezin nen op de problemen, zonder dat de procedure voor het totale bestem mingsplan opnieuw behoeft te be ginnen. „En uiteindelijk' aldus wet houder Wagenaar, „is geluidsover last, die achteraf alsnog wordt ge- konstateerd, voor verantwoordelijk heid van de raad, die dan maatrege len dient te treffen om die overlast teniet te doen". De enige norm die gesteld mag worden is: je mag niets horen. De commissie ging met dit voorstel akkoord. (Van de redaktie) LEUSDEN - Als het aan wethouder Wagenaar ligt gaat de befaamde (in middels door de jeugd bijna afge broken) tabaksschuur van 't Spul in Groenhouten naar het Openlucht museum in Arnhem of wordt afge broken. indien monumentenzorg een sloopvergunning wil verstrek ken. Wat het eerste betreft had de wethouder niet veel hoop, omdat de toestand van de tabaksschuur zeer slecht is. Restauratie vraagt een enorm bedrag, terwijl dan de vraag blijft wat er mee gedaan moet wor den. De commissie Ruimtelijke Or dening en Publieke Werken wacht af. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het college is van plan de raad binnenkort voor te stellen om 'en tijdelijke skateboardbaan aan te leggen op het nu ongebruikte stuk Mid denweg tussen sportpart (Valleilaan) en de plaats „waar de grond van boer Daatselaar begint", zoals voorzitter Waqenaar de commissieleden van R.O". en PW meedeelde. Er zal een zogenaamde „hellingshoek" worden gekocht, nodig om deze baan optimaal te maken „We kunnen dan meteen uittesten of deze sport van tijdelijke of van meer permanente aard is", aldus de voorzitter. Marion Defares (PL) vroeg zich af, waarom voor skate board-rijders wel snel en voor rol schaatsers nog steeds geen voorzie ningen zijn aangelegd. Voorzitter Wa genaar dacht, dat dit ook voor een deel te wijten is aan de rolschaatsers, die nooit effektief op dit soort voorzieningen hebben aangedrongen. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het ziet er naar uit, dat de gemeente Leusden binnen af- l zienbare tijd de beschikking zal krij gen over een heuse golfbaan en dan hebben we het niet over midget- of minigolf, maar over het betere werk. Door de aanleg van de nieuwe rijks weg 28 ontstaat in de omgeving (ten W. van Dwars Hederik en Verhey en de politieschool De Boskamp een gebied, dat daar uitstekend geschikt voor zal zijn, aldus de heer Roggekamp. Voor zitter Wagenaar vertelde, dat hij over dit plan verschillende gesprekken heeft gevoerd met een initiatiefgroep, die de^ golfsport in Leusden wil gaan beoefe nen. Op dit moment wordt overleg gepleegd met alle belanghebbenden en instan ties. die hierbij betrokken dienen te worden, tot de Russische ambassade toe. Op een vraag van Marion Defares en de heer Kuijpers bevestigde voor zitter Wagenaar, dat het beslist geen besloten club gaat worden, maar een geheel „open golfbaan" (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente heeft met alle in Leusden gevestigde kerkgenoot schappen overeenstemming bereikt over de aanleg van één algemene be graafplaats. Wethouder Waqenaar (Van de redaktie) LEUSDEN - Het door de Plantsoe nendienst op verzoek van omwonen den vorig jaar onbruikbaar gemaakte speelveld aan de van Hardenbroek van Lockhorstlaan, zal weer gedeeltelijk, op verzoek van andere belanghebbenden, in ere worden hersteld. „We hebben getracht de kool en de geit te sparen", aldus de heer Roggenkamp tijdens de vergadering van de commissie Ruimte lijke Ordening en PW", en daarom zal voor voldoende afscherming worden gezorgd om de overlast aan de omwo nenden tot een minimum te beperken. Het veld zal dan ook meer geschikt zijn voor basketbal en korfbal e.d De ver andering zal overigens worden betaald uit de post „aanpassingen speelgele- genheden", waarvoor in 1979 nog geld beschikbaar is. vond dit tijdens de openbare vergade ring van de commissie R.O. en PW. een verheugende zaak. Deze algemene begraafplaats zal worden aangelegd naast de reeds bestaande Hervormde Begraafplaats aan de Vloosdijkseweg. „In feite wordt het een uitbreiding van deze begraafplaats", aldus de heer Roggenkamp in een korte toelichting op dit plan. LEUSDEN - Om aan de vraag naar kantoorruimte te kunnen voldoen wordt in de gemeente Leusden de unieke mogelijkheid geboden om als mede-eigenaar deel te nemen In een gemeenschappelijk kantoren centrum. De gemeente Leusden heeft een oppervlakte bouwgrond gereserveerd t.b.v. een kantoren gebouw voor ondernemingen en vrije beroepsultoefenaren, die bij voorkeur afkomstig zijn uit Leusden en de regio Eemland. Op instigatie van de gemeente Leus den is een zo breed mogelijk georiënteerde werkgroep samen gesteld (architect, register-accountant, makelaar, notaris). Deze hebben een onderzoek verricht inzake de mogelijk heid van het bouwen van een dergelijk gemeenschappelijk kantorencomplex in het plan Princenhof. Een vereniging van eigenaren zal de bouw van dit kantorencomplex reali seren, waarbij gedacht wordt aan units van 50 tot 200 m2 vloeroppervlak. To taal is er ca. 1850 m2 vloeroppervlak uitgeefbaar. Door deze opzet is het mo gelijk een kantoor naar eigen smaak en grootte te realiseren en de stich- tingskosten laag te houden. Om ex pansiemogelijkheden voor de ge bruikers niet bij voorbaat uit te sluiten en om wijzigingen in de gebruiksindeling mogelijk te houden, zal binnen het om hulsel van het gebouw een nader te kiezen mate van flexibiliteit van indeling mogelijk blijven. Door de werkgroep is inmiddels een rapport uitgebracht met name de vol gende aspecten uitvoerig worden toe gelicht: - gebruik van het gebouw - kostprijs/stichtingskosten - bouwkundige aspecten - financieringsaspecten - fiskale aspecten - rechtsvorm (regeling gemeen schappelijk eigendom) Dit rapport inschrijvings c.q. ehque- LEUSDEN - De commissie Alge mene Bestuurszaken komt don derdag 6 september 1979 bijeen in de teformulieren zijn voor belangstellen den uit de regio Eemland verkrijgbaar bij het sekretariaat van de werkgroep: Makelaardij R B. R Hamersveldseweg 26, Leusden. Het ligt in de bedoeling, hen. die door het indienen van een in schrijvingsformulier hebben blijk gege ven van belangstelling, uit te nodigen voor een bijeenkomst, welke plaats zal vinden eind oktober 1979. raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. De vergadering begint om 20.00 uur en op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening; 2. Mededelingen; 3. Vaststelling verslag vorige ver gadering (2 aug. 1979); 4. Brief IKV Leusden inzake kern wapens; 5. Informatie over gemeen schappelijke regelingen; 6. Verordening inzake behandeling van bezwaarschriften ingevolge de Wet AROB; 7. Ontwerp-statuten stichting, die in het algemeen aktiviteiten in Leus den kan gaan behartigen; 8. Uitbreiding werkgroep Naamge ving Wegen; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. Voorts ligt het in de bedoeling om in het besloten gedeelte van de ver gadering aan de orde te stellen het overzicht „vaste maandelijkse ver goedingen". LEUSDEN - De commissie Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken ging schoorvoetend ak koord met het voorstel om toch over te gaan tot de verbetering van de bocht in de Heiligenbergerweg. Ook de rekonstruktie van het kruispunt Groene Zoom-Burg. de Beaufortweg gaat door. Er zullen tijde lijk verkeerslichten worden geplaatst voor het fietsverkeer, terwijl op een later tijdstip fietstunnels zullen worden aan gelegd. De commissie drong ten aan zien van beide projekten op de grootst mogelijke spoed aan. De burg de Beaufortweg zal vanaf de Groene Zoom richting Heiligenbergerweg wor den afgesloten voor doorgaand verkeer (behalve voor fietsers). Na aanleg van de fietstunnels - in relatie met de aan sluiting op rijksweg 28 - zal het kruispunt weer geheel worden openge steld voor alle verkeer. „Wat er ook ge beurd, die tunnels staan vast", zei wet houder Wagenaar om alle twijfels over het plan weg te nemen. De commissie ging - sommige leden schoorvoetend - akkoord met het voorstel. Het voorstel tot de instelling van de werkgroep Verkeersaangelegenheid zal worden uitgesteld tot de volgende vergadering Door tijdgebrek, het was inmiddels half twaalf geworden - vond de commissie het onjuist om een der gelijk belangrijk onderwerp nog te be handelen. De ingediende vragen door vier verkeersgroeperingén in de ge meente Leusden (ENFB, Veilig Leus den-Zuid, Veilige schoolroutes Achter veld en Aktiegroep Veilig Over) zullen dan tevens (met de antwoorden van de gemeente) worden behandeld. Het was vooral de heer Ossendrijver (CDA) die gekant was tegen een onmiddellijke behandeling van het voorstel. Beant woording van de vragen door de later ingestelde werkgroep, achtte de com missie onjuist. De ijsbaan zal dit jaar niet gereed komen. Wethouder Wagenaar heeft de moed opgegeven en liet duidelijk blijken de naar voren gebrachte ar gumenten tegen het ijsbaanplan, door de raadsleden, niet bepaald op prijs te stellen. „Het enige wat we nog kunnen doen is gewoon die kale vijver graven, misschien dat we er dan nog wat aan hebben", verzuchte de wethouder. Kan dat nog vóór de a.s. winterperiode? De heer Rog genkamp: „Daar ga ik niet meer van uit, het spijt me". De ijsclub gaat op nieuw een zwaar seizoen tege moet

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5