Feestcomité start voorbereiding 600 jaar Achterveld Schrijfavond Amnesty International ACHTERVELD MET WINST SVA in 't nieuw Brandweer op St. Josephschool SVA damesvoetbal sleept eerste winst binnen Bejaarden op reis B!8ï3SKlfflïi „J K.P.0. winterprogramma Collecte Prinses Beatrixfonds Programma carnavals vereniging Nieuw clubhuis LTV De Eemelaar Klaveijassen Talenpraktikum Amersfoort Kursussen spreekvaardigheid s.v. Achterveld LEUS DER KRANT ZWANENBORDSPEL DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Het feestcomité van Achterveld Is inmiddels begonnen met de organisatie van het feest in verband met het 600-jarig bestaan bestaan van Achterveld. Dit feestcomité wil er een groot feest van maken. Hoewel dit feest pas in 1982 gevierd zal worden, dat is dus over drie jaar, heeft het feestcomité gemeend nu reeds te beginnen omdat het in elkaar zetten van een dergelijk feest een hele organisatie is en voor eventuele te houden manifestaties reeds vroegtijdig een aanvraag bij de betreffende instanties moet worden gedaan. Hoe het allemaal in zijn werk moet ;aan weet het comité ook nog niet pre ses en daarom zal er op maandag 10 september een vergadering worden gehouden in de koffiekamer van Ons Gebouw en niet in de grote zaal. De aanvang is om 20.00 uur. Voor deze vergadering zijn uitgenodigd afgevaar digden van alle Achterveldse vereni gingen. Indien er een vereniging door omstandigheden geen uitnodiging heeft ontvangen zijn de afgevaardigden van de betreffende vereniging op 10 september toch van harte welkom. In het Trefpunt van vorige maand heeft gestaan dat iedereen op deze vergade ring was uitgenodigd. Dit is echter be slist niet juist. Alleen de afgevaardighe- den van de verenigingen zijn voor deze bijeenkomst uitgenodigd Het feestco mité hoopt dat alle verenigingen een afvaardiging zullen sturen want hun hulp en hun ideeen heeft het feestco mité hard nodig. ACHTERVELD - Nu de vakanties achter de rug zijn begint Amnesty International weer met zijn schrijf- avonden. Ook nu heeft Nel Schwa- german in Achterveld haar woning schrijfavonden deelnamen behoe ven niet meer naar Leusden doch kunnen nu ook in Achterveld terecht. De schrijfavonden in Achterveld zul len steeds worden gehouden op de tweede maandag van de maancT Dc ecste schrijfavond zal dan zijn op maandag 10 september bij Nel Schwa- gt rman, ^an Oldenbarneveltstraat 84 var, "\j0-21 .30 uur. Nu deze schrijfa vonden in Achterveld zullen worden gehouden hoopt men dat er een grote deelname zal zijn. Het doel van deze maandelijkse schrijfavonden is om door middel van brieven bij autoriteiten van diverse landen te bewerkstelligen, dat zij bepaalde politieke gavangenen bijv. betere behandelen, een eerlijk proces geven of in vrijheid stellen. Om dit doel te bereiken moet er zoveel mogelijk brieven worden geschreven. Het is ge bruikelijk dat er een aantal voorbeelden van brieven klaar ligt, dat over geschre ven kan worden. Daarnaast is er altijd informatie over de landen aanwezig. Ook ontbreken pen en postpapier niet. De landen waar maandag naar ge schreven wordt zijn: 1Singapore, met het verzoek om de onvoorwaardelijke vrijlating van een goudsmid, die in augustus 1970 werd gearresteerd zonder in staat van be schuldiging te zijn gesteld. 2. Brazilië waar de president wordt ge vraagd om een eerlijk proces, dan wel vrijlating van een echtpaar, dat sinds 1974 is verdwenen. 3. Zuid Afrika, waar verzocht wordt om de onmiddellijke opheffing van de ban ning die aan iemand zonder opgaaf van redenen is opgelegd. 4. Chinese Volks Republiek, om infor matie over de verblijfplaats en om on middellijke vrijlating van een man, waarvan voor het laatst in 1974 iets is gehoord. De schrijfgroep Amnesty International nodigt iedereen uit om te komen schrij ven voor de politieke gevangen. ACHTERVELD - Achterveld heeft op het Amersfoortse Sportpark .Nlmmerdor" verrassend van Ams- vorde gewonnen. Een goede start van de competitie dus. Scheids rechter Rigter die verhinderd was werd vervangen door de Barnevel der Nahumura, die kan terugzien op een goede wedstrijd. Al na 10 minuten mo M doelman aanvoerder Bertus Tolbc m capitu leren. Uit een door Amsvorde te nemen corner werd de bal na enig heen en weer getrap achter de Achterveldse doelman gewerkt. Grensrechter Cor v. Marwijk protesteerde wegens onreg lementair spel, doch de scheidsrechter wees resoluut naar de middenstip. Achterveld was echter niet ontmoedigd en trok goed combinerend ten aanval Jan Boersen, op de linkervleugel, werd veel door Jan Kerkhof en de opkomen de back Cor Hoogland gelanceerd. De voorzetten die voor het Amsvorde doel belandden werden echter in de kiem gesmoord door de goed sluitende Ams vorde defensie. Ook al door de 1-0 voorsprong gesteund konden de Ams- I vorde mannen rustig uitverdedigen De eerste reële scoringskans voor Achterveld ontstond uit een cornerbal Via een kopbal van Albert Tolboom be landde de bal bij Arie Wouters die ech ter hoog over knalde. Amsvorde kon moeilijk onder de Achterveld-druk uit komen en bepaalde zich tot snelle uit vallen. Herman Kerkhof en Klaas v. d. Heuvel vielen hierbij op door hun uitste kend verdedigend spel Achterveld ver hoogde zijn inzet en bleef vechten voor het zo zeer kostbaar verdiende tegen- puntje. Gesteund door een actief en goed sluitend middenveld werden de voorwaartsen aan het werk gezet. En ja hoor, met succes! Albert Tolboom wist uit een haag van spelers de bal door te koppen naar Jan Kerkhof. Deze laatste wist op zijn beurt koppend van dichtbij het doel van Ams vorde te treffen 1-1 dus. Direct hierna toen de voorstopper te zacht terug speelde op zijn doelman was het Jan Boersen die hiervan dacht te profiteren. Een zeker schijnend schot volgde, doch door te gehaast schieten werd een unieke scoringskans de grond in ge boord. Ruststand: 1-1. Al gauw in de 2e speelhelft knalde Piet Vos vanuit de 2e lijn op de Amsvor- de-veste en de Amsvorde doelman moest tot het uiterste gaan om de bal tot corner te tikken. Achterveld voetbalde niet mooi maar wel effectief en Amsvorde begon onze kerder te spelen. De Amersfoorters die na de rust Wery inzetten gingen feller op de man spelen maar scheidsrechter Nahumura hield de strijd kort. De zojuist ingezette Wery trapte in het heetst van de strijd een Achtervelder tegen de grasmat en ging op het boekje van de scheidsrechter. Het spelpeil zakte hierna iets terug maar Achterveld behield het beste van de 2 strijdende ploegen. Zo konden we zien dat Jan Kerkhof en Piet Vos de Amsvorde doelman niet konden pas seren met hun schoten. 10 minuten voor tijd speelde Jan Kerkhof zich vrij bij een bal uit het middenveld. De attente rechtsbuiten tikte de bal door naar de op snelheid liggende Jan Boersen die de uitgelopen Amsvorde doelman het nakijken kon geven. Ams vorde probeerde via onsamenhangend spel terug te komen maar zowel mid- denlinie als achterhoede gaven geen duimbreed toe. De Amsvorde-man Uitslagen zondag 2 september 1979: Amsvorde 1 - Achterveld Achterveld 2 - VVZA 2 NSC 2 - Achterveld 3 Achterveld 4 - APWC 5 HVC 5 - Achterveld 5 Achterveld 6 - B'veld 4 Dames: Achterveld - Houten Programma zondag 9 1979: Achterveld 1 - Lelystad 1 Quick 4 - Achterveld 2 Achterveld 3 - ODI 2 Amsvorde 5 - Achterveld Achterveld 5 - VVZA 5 KWA 8 - Achterveld 6 Dames: Dorestad - Achterveld Het instituut voor effektieve talenstudie. Engels, Duits, Frans, Spaans, Italiaans, Nederlands. Individuele talenpraktikumkursussen (10,40,60 of 100 uur) voor - beginners gevorderden - vergevorderden Algemeen toeristisch, commercieel, economisch en technisch taalgebruik. Iedere morgen, middag en avond lessen. GESPECIALISEERDE KURSUSSEN INTENSIEVE SPOEDKURSUSSEN BEDRIJFSKURSUSSEN Inlichtingen 033-29097 Wery maakte aanmerking op de leiding (reeds eerder was hij genoteerd) en moest het terrein verlaten. De resteren de speeltijd (met 10 man) speelde de thuisclub zo onsamenhangend dat er in de stand geen verandering meer ge bracht kon worden. Opstelling: Bertus Tolboom, Arie Wouters, Cor Hoogland, Herman v. Ruitenbeek, Johan Hak, Piet Vos, Jan Kerkhof, Jan Boersen, Albert Tolboom, Herman Kerkhof en Klaas van de Heuvel. 1-2 3-0 2-2 4-1 4-2 8-2 5-0 september 14.30 14.30 12 00 i 12.30 12 00 11.00 10.00 ACHTERVELD - Maandag 17 sep tember zal In hotel De Roskam de jaar lijkse algemene ledenvergadering wor den gehouden De aanvang van deze vergadering is 20.00 uur Inmiddels is ook het carnavals programma voor het seizoen 1979-'80 bekend. Dit ziet er als volgt uit. Prin senbal op 10 november, boerenkielbal op 19 januari 1980, groot Carnaval op 15 februari 1980, carnavalsoptocht op 17 februari 1980, kinderkarnaval op 17 februari 1980. tiener carnaval op 18 fe bruari 1980, bejaardencarnaval op 19 februari 1980 en halfvastenbal op 16 maart 1980. Hoewel het lang zover nog niet is kunnen degenen die er belang in stellen de genoemde datums toch reeds in hun agenda noteren. ACHTERVELD - Bij het einde van het voetbalseizoen 1978-1979 bleek dat de shorts van de spelers van het tweede elftal zodanig versleten waren dat het niet meer mogelijk was om met deze shirts het nieuwe seizoen te be ginnen. Dank zij het electro-technisch installatiebedrijf van Ben Smeeing uit Amersfoort kon de eerste wedstrijd in de competitie in nieuwe shirts worden gespeeld. Het elftal kreeg van de ge noemde firma de nieuwe voetbalkle ding aangeboden hetgeen zowel door het bestuur als door de spelers zeer op prijs werd gesteld. De schenking van deze shorts betekende voor de clubkas, die er zoals op de ledenvergadering bleek niet al te rooskleurig voorstaat, weer een hele verlichting. De eerste gespeelde wedstrijd in de juist begon nen competitie met de nieuwe kleding werd door het elftal nog gewonnen ook. ACHTERVELD - Door het per soneel van de R.K. basisschool St. Joseph is een project begonnen met hun leerlingen over brand, brand weer en de daarbij behorende bij komstigheden. In verband met dit project was er door de leerlingen al een werkstuk gemaakt. Om de leer lingen een duidelijk inzicht te geven betreffende de brandpreventie was ook een verzoek gericht tot de Leusdense vrijwillige brandweer om op de school enige uitleg te komen geven over hun werk en tegelijkertijd de kinderen het materiaal te tonen. Vorige week was het dan zover. De Achterveldse bluswagen en de Leusdense materiaalwagen versche nen bij de school Voor dat echter de bezichtiging van de wagens plaats vond werd er eerst door enkele Achterveldse en Leusdense brandweermannen in el ke klas verteld over het ontstaan van branden, hoe er met het materiaal werd gewerkt en dat er niet alleen branden door de vrijwillige brandweer worden geblust, doch dat er ook veel ander werk door hen wordt gedaan. Hierna mochten de leerlingen groepsgewijs de beide wagens bezichtigen. Ook tijdens dit bezichtigen werd er een duidelijke uitleg gegeven hoe erzowel metdeblus- wagen als met de materiaalwagen wordt gewerkt. Vooral de duidelijke uit leg betreffende het gebruik van een persluchtmasker en het gebruik van de mobilifoon werden aandachtig aange hoord. Het was wel nodig dat de leerlin gen alles met volle aandacht volgden want ze wisten dat er hierna een werk stuk moest worden gemaakt over het geen ze gezien en gehoord hadden Als sluitstuk van het project hoopt men de gelegenheid te hebben ook een brand te kunnen zien of zelf te doen blussen ACHTERVELD - Donderdag 6 september start de Achterveldse KPO afdeling met het winterpro gramma. Buiten dat programma bij de leden is bezorgd zijn er ook een aantal van deze programma's be zorgd bij een aantal dames die nog geen lid zijn van de KPO. Qjt js gc. daan in de eerste plaats om te pro beren het leden bestand uit te brei den doch ook In de tweede plaats om te proberen ook wat jongere vrou wen bij de vereniging te krijgen. Er zijn wel enkele jongere vrouwen lid doch het bestuur vindt het zeer jam mer dat er verschillende zijn die nimmer of heel zelden op een bijeen komst verschijnen. Het bestuur wil langs deze weg zien te voorkomen dat de vereniging gaat vergrijzen en dat zou heel jammer zijn. De start van het nieuwe seizoen op donderdag 6 september begint om 19.30 uur met een Eucharistieviering Na deze kerkdienst gaat men naar D 'Ouwe Peerdestal waar door personeel van de Oud Hollandse Tinnegiterij A. H Roessingh van Iteron uit Wassenaar het oude ambacht tingieten zal worden gedemonstreerd. Na afloop van deze demonstratie zal er gelegenheid zijn om de met hand vervaardigde voorwerpen te kopen. Hoewel het niet altijd meevalt om een "Tort oroqramma in elkaar te zetten is het nu toch weer gelukt een interessant programma te brengen. Een avond zal worden verzorgd door een pedicure. Er zal een lezing worden gehouden over hormonen en alles wat daar mee ver band houdt. In de maand december zal weer gezamelijk het kerstfeest worden gevierd De heer Hendriks uit Kor- tenhoef zal een dia-avond verzorgen over de vier jaargetijden. Degenen die deze dia serie al eens gezien hebben zullen zeker iedereen aanraden deze eens te gaan zien Ook zal er nog een handwerkavond worden gehouden en als slot zal dan de jaarlijkse leden vergadering worden gehouden waar aan ook nog een bingo verbonden zal zijn. ACHTERVELD - In de week van 17 t/m 22 september zal weer de jaarlijkse collecte worden gehouden voor het Prinses Beatrix Fonds. In de loop der jaren was het mogelijk de doelstelling van het Prinses Beatrix Fonds flink te doen uitbreiden. Het fonds draagt zorg voor Multiple-Sclerose, Spina-Bifadi, Spierdystrofie, Chorea van Huntington en poliopatienten. Het helpt indivi dueel waar nodig is, bij aanpassingen, bij vervoersmiddelen en om eens op vakantie te gaan. Doch het stimuleert ook het weten schappelijk onderzoek. Van niet alle genoemde ziektebeelden is de oorzaak al bekend. Het reikt de helpende hand bij groepsvakanties voor gehandicap ten en aanpassingen en voorzieningen waar elders geen middelen te vinden zijn. Vele miljoenen worden er elk jaar besteed maar daarvoor is het ook nodig dat die bedragen ter beschikking ko men. Het fonds wil graag helpen maar dat niet alleen Stuur de collectanten niet zonder meer door Degenen die tijdens de collecteweek niet thuis zijn of door omstandigheden geen bezoek krijgen van een collectant dan de gift altijd nog worden overgemaakt op het giro num mer 969 van het Prinses Beatrixfonds te 's-Gravenhage ACHTERVELD - Zondagmorgen speelden de Achterveldse dames hun eerste wedstrijd In de competitie 1979-1980. Het was een thuiswed strijd tegen de dames uit Houten. Reeds drie minuten na het begin- signaal was het M. Hak die vanaf een afstand van ongeveer 30 meter wist te scoren. Dit gaf Achterveld moed en al spoedig na het eerste doelpunt was het L. Kerkhof die de stand op 2-0 bracht. Dit namen de Houtense dames niet en al spoedig maakten zij het spel. Er kwamen van die zijde verschillende mooie aanvallen, doch de Achterveldse achterhoede gaf geen krimp en wist zo de tegenpartij van doelpunten maken af te houden. Van lieverlede wist Achterveld het spel weer te bepalen hetgeen tot resul taat had dat L. Kerkhof door nog twee maal de keepster van de tegenpartij te passeren de stand voor de rust op 4-0 bracht. In de tweede speelhelft kwam Achter veld met twee wisselspeelsters in het veld L. van Middelaar werd vervangen door I van Houten, terwijl M Ruiten beek werd vervangen door J. van Dijk Ook bij de tegenpartij had er een wissel plaatsgehad. De keepster bleek te zijn vervangen. Dit bleek wel een goede zet te zijn geweest want na de rust werd deze keepster slechts eenmaal gepas seerd. Het was ook nu weer L. Kerkhof die het vijfde doelpunt in deze wedstrijd voor haar rekening nam. Zondag 9 september speelt Achter- ACHTERVELD - Tijdens het geza- 1 menlijk koffiedrinken met de bewoners van Huize St. Joseph kwamen de feestelijkheden welke te Scherpenzeel werden gehouden ter spraken Tijdens dit gesprek kwam naar voren dat enkele bewoners de versiering e d daar ook wel eens wilden zien. Dank zij een zeer spontane medewerking van twee me dewerksters van het huis hebben deze bejaarden hun zin gekregen De beide medewerksters stelden hun vrije tijd en hun auto ter beschikking zodat vijf van de bewoners op een middag naar Scherpenzeel zijn geweest Na Scherpenzeel te hebben bezichtigd werd er gezellig koffie gedronken in Renswoude, waarna men weer huis waarts keerde Dit is een geste geweest die zeer op prijs werd gesteld en door iedereen zeer werd gewaardeerd, vooral omdat het hier enkele bejaarden betrof die gezien hun lichamelijke ge steldheid nergens of vrijwel nergens meer heen kunnen gaan. Veel is er over dit reisje nog nagepraat waarbij zowel degenen die waren meegeweest als bij de overigen steeds naar voren kwam dat men niet alleen tijdens de werk uren, doch ook nog in de vrije tijd nog 1 iets over had om een medemens een plezier te doen veld een uitwedstrijd tegen Dorestad Aanvang van deze wedstrijd is otti 10.00 uur. Voor L. Kerkhof kan dit een belangrijke wedstrijd worden. De mo gelijkheid is met uitgesloten dai 2ij in deze wedstrijd haar 200ste doelpunt zal ACHTERVELD - Uitslagen van za terdag 1 september: Junioren Achterveld A1 - Amsvorde A1 1-17 Soest A3 - Achterveld A2 6- 0 A P W C. B1 - Achterveld B1 6- 0 Achterveld B2 - Quick B5 12-0 Achterveld C1 - C.J V V C1 1-6' S.E.C C3 - Achterveld C2 4- 1 Pupillen Achterveld D1 - T O.V. D1 12-0 Hoogland D3 - Achterveld D2 2- 3 Achterveld D3 - A P W C D4 1-3 V.V.Z.A E2 - Achterveld E1 1-0 Baarn E4 - Achterveld E2 1-1 Achterveld F1 - S.O.V.A. F1 0- 2 Programma voor zaterdag 8 sep tember. Junioren V V.Z. 49 A1 - Achterveld A1 16.15 Achterveld A2 - K V V A A2 16 15» Achterveld B1 - Cobu Boys B1 15.00 Aqhterv^J B2 - vrij Achterveld C1 - QuidcCl 15.00* Achterveld C2 - Spakenburg C4 13 45" Achterveld D2 - Limvio D2 13.00 C.J.V.V. D3 - Achterveld D3 12.00. Achterveld E1 - H V.C E1 12.00 Achterveld E2 - V.V.Z.A E5 13 00 S.E.C. F2 - Achterveld F1 12 00 ACHTERVELD - Zaterdag 8 sep tember is het dan zover dat de nieuwe clubaccommodatie van de Tennisver eniging De Eemelaar officieel in gebruik zal worden genomen Hoewel het club huis nu reeds in gebruik is zal dit zeer mooie gebouw met de gezellige kantine en geriefelijke kleedkamers zaterdag om 16.00 uur officieel worden geopend door de burgemeester van*de ge meente Leusden mr. J. W. M. Radema ker. Aansluitend zal het bestuur dan re ceptie houden tot 19 00 uur. ACHTERVELD - Vrijdag 7 sep tember zal er in de Hessenkar een voorronde klaverjassen worden ge speeld dit in verband met de Hessenkar klaverjascompetitie die op vrijdag 4 oktober zal aanvangen, De klaverjas- wedstrijd zal aanvangen om 20 00 uur. De deelnemers worden verzocht op tijd aanwezig te zijn zodat er op tijd met de wedstrijd kan worden begonnen. Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige van ons kado. Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 2 maanden gratis. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9, Leusden-C. tel. 033-41495. gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer)

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9