eusdense gospelgroep .Reformation" bestaat 10 jaar LEUSDEN AARDIG VAARDIG Najaarsoefening Kwaliteit nieuwe programma Dolf de Vries nog wisselvallig lieuwe leden zijn welkom Wijkorgaan Groenhouten Another Movie n Claeverenblad Cine Leusden groeit en bloeit )ONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 wordt, blijven de meesten nog wat na en vaak is het een gezellige boel. De jon geren van „Reformation" zijn zinnig bezig zonder aan de gezelligheid voor bij te gaan. De optredens van de groep zijn niet evangeliserend. Bij de Neder landse liederen wordt er hooguit een titel aangekondigd en bij de Engelse liederen een summiere vertaling De liederen worden zoveel mogelijk aangepast aan het thema van de dienst of van de avond. Vaak wordt „Refor mation" gevraagd voor jeugddiensten, open deurdiensten en bijzondere dien sten. De groep heeft verder meege werkt aan de festiviteiten tijdens Leus den 1200 Bij kerkconcerten in Leusden en omgeving bleven zij ook niet onbe tuigd. De toernee naar Duitsland in 1975 was een van de grote successen. Gemiddeld worden er per seizoen zo'n 13 uitvoeringen gegeven. Voor het komende seizoen staat er voorlopig op het programma: 9 sep tember: jeugddienst ter gelegenheid van de opening van de jeugdweek in Leusden 11 november: jeugddienst Marcuskerk in Leusden. 2 december optreden in Soest. Verder wordt er dit jaar in ieder geval weer een toernee naar Duitsland ge houden, een lang weekend ter gele genheid van het 10-jarig bestaan en in mei volgt dan de receptie onder leiding van het koor voor alle leden, oud-leden en belangstellenden. De leden van het koor bestaan voor een groot deel uit jongeren die nog niet zo lang in Leus den wonen en door het koor veel an dere jongeren hebben leren kennen. Wie geïnteresseerd is kan altijd even binnen komen tijdens de repetities, 's zondags om 12.00 uur in de Mar cuskerk. Een goede leuze van het be stuur: „Zingen hoef je niet te kunnen, dat leren wij je wel". En verder kan „Reformation" ook mu zikanten goed gebruiken. Vooral zit men nu dringend verlegen om een pianist(e). Maar het combo kan ook verder nog wel versterkt worden. .EUSDEN - Het komende seizoen bestaat de gospelgroep „Reformation" jaar. die tien jaren heeft de groep niet alleen In Leusden, maar ook in andere patsen van het land en zelfs in het buitenland bekendheid gekregen. De spelgroep, die je ook jongerengroep zou kunnen noemen bestaat mo- pnteel uit ±20 leden, 5 alten, 5 sopranen, 6 bassen en het combo. De leeftijden variëren van 16 tot 23 jaar. Dat houdt in, dat in die tien jaren tuurlijk niet altijd dezelfde jongeren hebben meegezongen in de gospelgroep, ii verloop dat de groep meemaakt komt vaak doordat men elders gaat studeren, »rken of dat men het gewoon te druk krijgt. Aanvankelijk startte de groep in 1970 het afgelopen jaar is Jacqueline Verra. Leusden-Zuid met Kees van Buuren één van de initiatiefnemers onder igentschap van de heer J. A. op 't it. Vier jaar heeft deze dirigent met veel thousiasme de gospelgroep geleid, nnie Vis-Kleinjan. die voor die tijd zelf .Reformation" meezong nam het di- entschap op zich toen meneer Op 't if het te druk kreeg. Minnie Vis speelt f piano en blokfluit. Als onderwijze- had zij de ervaring om mensen het en ander op een prettige wijze aan Aad Zevenbergen heeft het 2 r van Minnie Vis overgenomen en leerlinge van het muzieklyceum als diri gent bij „Reformation" gekomen. Ook zij zong eerder in het koor. Eigenlijk brak voor „Reformation" nu een nieuw tijdperk aan. De groep die voorheen met orgelbegeleiding zong, ging over op pianobegeleiding. Maar inmiddels is de pianiste vertrokken. De andere leden van het combo zijn er nog wel: Jan Campagne, drums en Ron Treep, basgitaar/klarinet vormen zij de muzikale begeleiding. Het afgelopen jaar is er hard gewerkt en het bestuur van „Reformation" is erg tevreden over de kwaliteit. Toch blijven zij werken om het nog beter te krijgen. De groep is niet alleen bezig met re peteren en uitvoeringen geven „maar", zo redeneert het bestuur: „het zingen moet gebeuren in een goede sfeer". Daarom wordt er voor de leden één keer per jaar een gezellig weekend georganiseerd en een paar keer per jaar een gezellige avond. SFEER Na de repetitie, die iedere zondag om 12.00 uur in de Marcuskerk gehouden plaatselijk nieuws LEUSDEN - Dit is een oproep aan alle Leusdenaren die iets te bieden hebben op het gebied van de kunst, cultuur en kreativiteit. Zoals onlangs reeds werd medegedeeld zal de Lionsclub Leusden In het weekeinde 2 t/m 4 november a.s. in de boerderij „De Hakhorst" een tentoonstelling organiseren van werken van Leusdense ingezetenen op het gebied van de kunst, cultuur en kreativiteit in de meest ruime zin. Hieraan kunnen beroepsmensen meedoen maar ook amateurs in de leeftijd na de lagere school. Het ligt in de bedoeling dat de tentoonstelling een beeld zal geven van de kreatieve aktiviteiten op het gebied van de schilder- en beeldhouwkunst en van de toegepaste beeldende kunsten. Daarnaast zal er gelegenheid bestaan om iets te tonen op het gebied van toneel, cabaret, muziek, zang, voordracht enz. Dit zal dan worden ingepast in het programma van het weekeinde Wat dit laatste betreft wordt opgemerkt, dat deze aktiviteiten een tijdsduur van 11/2 2 uur niet te boven mogen gaan. Leusdenaren en Leusdense groepen of organisaties welke aan deze manifestatie wensen deel te nemen worden verzocht zich hiervoor aan te melden bij de Lionsclub Leusden p/a de heer S. Lakeman, Kon. Julianalaan 89 te Leusden-Zuid, of telefonisch bij de heer Lakeman, welke overdag telefonisch bereikbaar is op het raadhuis, onder telefoonnummer 41247 of 's avonds thuis onder 42009 Aanmelding gaarne zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 oktober LEUSDEN - De popgroep Another lovie uit Amersfoort zal op 15 sept. a.s. I seizoenspits afbijten van de zater- agavondsoos van het Claeverenblad. Mede door hun grootse succes tij dens het popgebeuren op 26 mei j.l. in 't Claeverenblad is besloten deze suc cesvolle formatie nogmaals uit te nodi gen. Hun muziek varieert van rustige ,.luister"-nummers tot stampende rock n roll. De entreeprijs bedraagt 1,50. Deur open om 20.00 uur; aanvang optreden plm. 21.00 uur en de toegang is voor jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. SOESTERBERG - Onder leiding van het geallieerd opperbevel in Europa •tart één dezer dagen de jaarlijkse serie najaarsoefeningen AUTUMN-FOR- 6e, die een vijfentwintigtal nationale en multinationale NAVO-oefeningen Imvat. De Koninklijke luchtmacht neemt deel aan de oefening COLD-FIRE van de 2e en •e geallieerde taktische luchtmacht van 12-21 september aanstaande. COLD- pIRE is een oefening in luchtverdediging en in het verlenen van luchtsteun aan Manoeuvres te land. Bij deze oefening zijn personeel en vliegtuigen uit zes landen betrokken. De meeste vliegoperaties zullen, zowel overdag als 's nachts, boven de Bondsrepubliek worden uitgevoerd Naast de Nederlandse militaire liegbases Leeuwarden, Twenthe, 'eelen, Gilze-Rijen, Eindhoven en Vol ei, is ook de vliegbasis Soesterberg in eze internationale luchtoefening be- 'okken. Alhoewel de vliegbewegingen edurende de daguren niet veel groter uilen zijn dan normaal, kan in de perio- e 12 - 21 september in de avond- c q. achturen worden gevlogen. Het is dan >ok niet uitgesloten, dat in de nacht van ondag 16 op maandag 17 september anstaande met de jachtvliegtuigen an het Amerikaanse 32e Tactical ïghter Squadron vanaf de vliegbasis Soesterberg starts voor onder- scheppingsvluchten zullen plaatsvin den. Ook moet rekening worden ge houden met het feit, dat er doorgevlo gen kan worden tot maandagnacht 02 00 uur (18 september). Van 24 tot 27 september aan staande zal op de vliegbasis Soesterberg een reeds eerder ge plande basisoefening plaatsvinden. Dit is een gekombineerde grond- en luchtoefening waarbij op onregel matige tijden het luchthoornalarm- systeem zal worden gebruikt. (Van de redaktie) LEUSDEN - De filmclub „Clne leusden" groeit en bloeit. Op dit moment heeft de club reeds 20 leden. Het opti misme van het bestuur bleek terecht te zijn. Op de startavond werden verschillende suggesties ge daan voor het komende pro gramma en te ontwikkelen ak tiviteiten. Zoals: het maken van titels, monteren, draai boek maken, geluid bij de film, het maken van een dokumen- taire, een speelfilmpje maken of een animatie-filmpje. Verdere mogelijkheden zijn: het uitnodigen van gasten van andere filmclubs, het organi seren van een excursie, bij voorbeeld naar een filmfesti val of een filmstudio, con sumenten-voorlichting, het maken van een journaalfilm over bepaalde aktiviteiten in Leusden, films maken op ver zoek van een Leusdense ver- De bijeenkomsten van Cine Leusden zullen steeds worden gehouden in de Schaapskooi van Groot-Krakhorst. De eerstkomende clubavond is op 15 oktober a.s. Wie belang stelling heeft voor de filmclub „Cine Leusden", kan zich hiervoor opgeven bij de se cretaris van de vereniging, de heer M. S. Bremer, Kornoelje 14, telefoon 42865. Hij is graag bereid om alle informaties te verstrekken. COLLECTE Van 17 tot en met 21 september a.s. zal er ook In Leusden/Centrum en Zuid worden gecollecteerd voor het Beatrix Fonds, ter financiële on der steuning van de hulp aan li chamelijk gehandicapten. LEUSDEN - Zo'n kleine honderd Leusdenaren hebben vorige week vrij dag de eerste voorstelling meege maakt van het nieuwe solo-cabaret- programma van Dolf de Vries. In eet café de Hakhorst probeerde De Vries zijn tweede solo-programma uit, dat hij brengt onder de titel „We mogen niet klagen". Degenen die niet mogen kla gen in de ogen van Dolf de Vries zullen misschien in de eerste plaats de men sen in de Westerse Wereld zijn. De derde wereld en de houding van het Westen daartegenover is één van de zaken die Dolf de Vries in zijn nieuwe programma oppakt. Het is kennelijk een onderwerp dat hem interesseert, getuige ook een reis van tien maanden die hij in 1977 en 1978 met zijn gezin door heel Zuid-Amerika maakte. Een prima nummer als ..Impressariaat" gaat daar bijvoorbeeld over, evenals het ook wel aardige nummer over de voorzitter van een Nederlandse Ka merdelegatie, die een bezoek brengt aan een ontwikkelingsland. De dele gatieleider is meer bezig met zijn eigen problemen, zoals daar zijn de muskie ten die hem steken en de vraag hoe hij zo gunstig mogelijk overkomt via de televisie in het vaderland, dan met de problemen waarvoor hij eigenlijk ge komen is. Voor degenen die denken: maar zo denk ik er toch met over, heeft De Vries voldoende stof tot nadenken in huis. De carrièremaker gaat onder het mes, evenals de gas-op-de-plank-rijder en de ouders die hun kinderen opfokken tot kansrijke deelnemers in de maat schappelijke competitie. Uit een dergelijke onderwerpen keuze valt te concluderen dat Dolf de Vries een geëngageerd caberetier is, zoals dat heet. Dat maakt hem voor mij tot een sympathiek artiest en daarom vind ik het jammer dat hij een en ander niet in allemaal even sterke nummers weet uit te werken. Er zijn prima num mers, er zijn er die door een betere vormgeving en presentatie aan kracht zouden winnen Prestatiemaat schappij", ,,Jaar van het Kind",Wees eerlijk jongen") en er zijn ronduit ver velende en slechte stukjes bij. Tot die laatste categorie behoort voor mij het wat keutelige verhaaltje over de „Duif' en de conference over de reden dat er geen liefdesliedje in het programma is opaenomen. Hoogtepunten vond ik het eerder genoemde .Impressariaat", het ge heel uit jargon opgebouwde nummer over de jongen die een conflictje met zijn ouders achter de kiezen heeft, en niet te vergeten Briefgeheim". Stuk voor stuk scherpe teksten, prima type ringen en uitstekend gebracht. In z'n totaliteit een programma dat, na via de try-outs wat te zijn bijgeschaafd, heel aardig zal worden. Mede dankzij de composities en gitaarbegeleiding van Gerry Truppe en de licht- en gluistech- meken van Mari-Louise Blaauw. Marnix Kreyns LEUSDEN - Nu de vakanties voor bij zijn, nemen ook de aktiviteiten van Groenhouten weer een aanvang. Op 18 september a.s. houdt zij een openbare bestuursvergadering in de boederij Hamersveldseweg 5, te genover het gemeentehuis. Op de agenda zijn de volgende punten gezet: 1. Opening 2. Notulen van verg. d.d. 11 juni j.l. 3. Ingekomen en uitgegane stukken 4 Discussie-nota van B en W. inz. de wijkgroeperingen in Leusden 5. Werkplan 1979/1980 6. Financiën 7 Pleinvertegenwoordiging 8. Bijzondere winteraktiviteiten 9 Rondvraag 10. Sluiting - De goed gevulde zaal van de Hakhorst. - Dolf de Vries tijdens zijn op treden in de Hakhorst.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11