CENTRUM DE TIL Veel belangstelling voor open dag Latent Talent Vrouwen- kafé Leusden Kinder-doe-feest Stichting Kreatieve Handvaardigheid OPEN DAG JONGEREN- Werkgroep toonde het project Verkeerscursus DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 plaatselijk nieuws 13 LEUSDEN - Zondag 16 september a.s. zal in het jongerencentrum „De TH" een open dag worden gehouden. Van 10.00 t/m 17.00 uur is leder van harte welkom. Op deze dag zal het programma voor het komende seizoen gepresenteerd worden. Evenals vorige jaren zal het pro gramma in drukvorm uitgegeven worden. Naast het werk wat door de stichting „R.K. Jeugd en Jongeren werk" in „De Til" gebeurt zal ook de K.P.J. het Meisjes gilde en de Hob byclub tonen wat zij op hun terreinen te bieden hebben. De besturen en leiders zullen over de dag verspreid aanwezig zijn om inlich tingen enz te verstrekken De organi satoren hopen dat velen, zowel jonge ren als ouderen op deze dag nader zul len komen kennis maken Als er nog LEUSDEN - Door de afdeling Leusden van V.V.N. zal bij voldoende deelname weer een verkeerscursus worden gegeven. Deze cursussen worden gegeven om uw theoretische kennis weer geheel op peil te bren gen. Ook zullen de eventuele nieuwe verkeersregels, de nieuwe borden en alle wijzigingen die de laatste jaren aan de wetgeving zijn toegevoegd bij te leren. In de afgelopen vijf maan den hebt u in de Leusder krant een aantal tekeningen kunnen aantreffen met daarbij gestelde vragen. wensen op of aanmerkingen zijn zullen zij die graag vernemen of doorpraten Op deze dag zal voor de jongeren eveneens gelegenheid zijn om z.g. le- getimatiebewijzen (pasjes) aan te vra gen. Hiervoor moet men medebrengen 2 gelijke foto's en een of ander bewijs dat men inwoner van Leusden is (zwem- of leesabbonnement enz.). De ze zijn verkrijgbaar vanaf de leeftijd van 14 jaar Ze zijn dus bestemd voor toe gang op de discoavonden of middagen. Nadere mededelingen hier over in het programmaboekje. Om 15.00 uur wordt in de achterzaal een serie dia's vertoond over de vakan tieweken van de jongens in 1979 te St. Anthonis, dit om zo eens een inzicht te geven we er zoal op vakantieweken ge daan wordt. Over de mogelijkheden in 1980 ook nadere inpichtingen in het programmaboekje. Mogelijk zijn de antwoorden voor de ze vragen door u opgezocht. Is het boekje waarin u de vragen opzocht nog wel geheel bij De cursus is niet alleen voor automobilisten, doch ook voor motorrijders, bromfietsers fietsers en voetgangers. Indien er voldoende deel name is zal de cursus aanvangen op 10 oktober a.s. De kosten van cursus be dragen 30,-lesmateriaal inbegrepen. Er zullen in totaal 8 lessen worden gegeven waarna een examentje en een slot avond volgt. Voor data van de cur sus die de advertentie in dit blad. Het is te hopen dat zowel Leusden Centrum als Leusden Zuid zich dit jaar nu ook eens van hun goede kant laten zien. Twee jaar achtereen is er geen cursus gegeven wegens gebrek aan deelna me. Wel een bedroevend resultaat op een zo groot aantal inwoners. WBW :r was ruime belangstelling voor de concerten van de docenten van de .eusdense Muziekschool. de huiskamer van de boerderij speelden docenten van de Leusdense Muziekschool. I. os LEUSDEN - Veel Leusdenaren vonden zondag de weg naar de boerderij Krakhorstwaar Latent Talent een open dag hield. Op de open dag <on men zich laten informeren over de diverse cursussen die de werkgroep in haar najaarsprogramma heeft te bieden. Overigens is het alweer de zevende dat Latent Talent met een kompleet cursusproject komt. De open dag liet hetzelfde beeld zien als voorgaande keren: een 6 700 bezoekers en een honderdtal aanmeldingen. Ook deze keer zal het totaal aantal aanmeldingen rond de duizend liggen, aldus één van de organisatoren Diederick van den Wall Bake. In alle ruimten van Krakhorst konden bezoekers kennismaken met hun eventueel toekomstige docent(e), op een aantal stands kon men aan de hand van voorbeelden een indruk krijgen van wat het betreffende cursusonderwerp gaat omvatten Talen en creatieve cursussen kregen zoals gewoonlijk de meeste aanmel dingen De meeste cursussen voor de ze onderwerpen zijn al volgeboekt, voor enkele cursussen kunnen zich nog mensen aanmelden. De motieven waarom men zich aanmeldt voor een cursus blijken nogal uiteen te lopen Het aanleren van bijvoorbeeld een hand vaardigheid blijkt soms maar bijzaak te zijn Mevrouw Ter Schegget. docente baby- en peuterkleding maken had bij voorbeeld de ervaring dat veel nieuwe inwoners van Leusden zich bij haar aanmelden om in contact te komen met andere lotgenoten in Leusden. Mag je grote kennissenkring hebben, die graag de kookkunst van beide dames wilden leren. Omdat de eigen keuken te klein is, gaat men nu in de schuur van de Krakhorst voor een groter aantal men sen lessen geven. Een voorproefje konden de bezoekers al krijgen. Tegen een geringe vergoeding kon men op de stand pangsit-goreng en een Indisch pasteitje nuttigen. Margie en Sascha van Esch uit Hoofddorp, nichtjes van één van de do- ce tes waren voor dag en dauw opge staan om al het lekkers op tijd klaar te krijgen. Erg blij was de heer Van den Wall Bake met het feit dat voor het eerst een plaatselijke middenstander bereid was gevonden een cursus te leiden. Het gaat hier om Gerrit Blom die in zijn werfplaats een cursus „Sleutelen aan uw (trim)fiets" gaat geven. Deze cursus is al ruimschoots volgeboekt tot groot verdrvet van vele mensen die zich on- verrichterzake kwamen aanmelden. AANMELDEN Voor een aantal curussen kan men zich nog aanmelden. „Windmolens in Nederland" is zo'n voorbeeld De heer Vas Visser (een oude Zaanse mole- naarsnaam) stelt zich voor in twee avonden alle aspecten van widmolens aan de orde te laten komen. „Land schap om Leusden", „Model spoorba nen", Schaken en sportvliegen zijn ook voorbeelden waar men nog enkele aanmeldingen kan gebruiken. Extra aandacht verdient ook de „cursus" 10 jaar Leusden-C Henk van der Leest gaat met een groepje mensen door middel van video, geluidsbanden, dia's en eventueel gedrukt materiaal de as pecten, verbonden aan de groei van Ook een demonstratie pottenbakken werd gegeven op de open dag van Latent Talent. Leusden, te onderzoeken. Het project zou kunnen uitmonden in een tentoon stellinkje voor de Leusdense bevolking. Voor dit project kan men zich nog opge ven. KINDEREN Ook de kinderen worden niet verge ten door Latent Talent, voor kinderen vanaf 6 jaar worden er al cursussen georganiseerd die allen in de creatieve sfeer liggen. Ook op de open dag kon den de kinderen zich uitleven in de spe ciaal voor hen ingerichte knutseltafel. Veel kinderen maakten gebruik van de gelegenheid om een poppetje in elkaar verwachten dat vooral jonge moeders zich aanmelden voor bovengenoemde cursus, in de praktijk melden zich ook veel oma's aan die voor hun kleinkin deren wat willen fabriceren. Ook de motivatie van docenten is to taal verschillend Elze den Hartog woont nu 1 jaar in Leusden, is jarenlang lerares geweest en wil dolgraag in haar vakgebied iets blijven doen. Zij heeft zich daarom aangemeld voor het geven van twee cursussen: stoffen versieren en wandkleden maken. CHINEES-INDISCH KOKEN Voor de dames Hollander en Loen bleek er een totaal andere reden te zijn om zich aan te melden. Beiden van be roep secretaresse, hadden zich aan gemeld voor het geven van lessen Chi nees-Indisch koken, omdat ze een Aandacht voor het zelf maken van poppen. te knutselen, te verven of te „spatten" met verf. In het drukke gebeuren was de huiskamer van de boerderij een oase van rust te noemen. In een wisselen de bezetting concerteerden hier 6 docenten van de Leusdense mu ziekschool. De opzet van de organi satoren om op de open dag een zo rijk gevarieerd mogelijk programma te bieden bleek hiermee ten volle ge slaagd. Dinsdag 18 september wordt nog een avond georganiseerd voor alle docenten en voor hen die zich willen aanmelden als docent voor het cursusproject voorjaar 1980. Een ieder die nog nadere inlichtingen wil kan terecht op telefoonnummer 41580 in Leusden. LEUSDEN - Maandagavond 17 september wordt er in het Vrouwen- kafé een informatiemarkt gehouden. Vanaf 20.00 uur kunt u in de Hakhorst terecht voor informatie over: Vrouwenkafé: wat is dat, wat willen ze, wat hebben ze al gedaan, wat kunt u er doen. Op deze avond kunt u thema's inbrengen waar u eens over zou willen praten Ook willen we peilen of er ge noeg belangstelling is om een vrouwenmuziekgroep te starten en een groep die iets wil doen met zelf ge schreven gedichten, verhaaltjes. Kursussen/trainingen: V.O.S.-kursus: d.i. leren opkomen voor jezelf. V.I.D.O.-groep: d.i. vrouwen in de overgang. Praatgroepen: voor alle leeftijden, over allerlei onderwerpen praten F.O.R.T.: d.i. feministische oefen- groepen radikale therapie Uit deze groepen en trainingen die het afgelopen jaar al gedraaid hebben zijn deelneemsters en/of begeleidsters aanwezig om alle informatie die u wenst te geven Werkgroep kinderopvang: de ge schiedenis tot nu toe over het kinderop- vangprojekt Leusden. Wilt u gebruik maken van de kinderopvang mogelijk heid, schrijf dan deze avond hiervoor in, want het gaat echt van start. Boekenstand: iemand uit Amers foort verkoopt boeken, die specifiek ge richt zijn op vrouw-zijn. Leestafel: er is een leestafel met di verse boeken, tijdschriften, stencils, informatiebladen, roldoorbrekende kin derboeken. etc. etc. U kunt kontakt opnemen voor infor matie met: Riet van Heerewaarden, Melafier 7, Leusden Tel 43689 LEUSDEN - Ter oriëntering voor ouders en kinderen publiceren wij hierbij een overzicht van de aktiviteiten op het Kinder-doe-feest op 15 september. De opening wordt verricht door wethouder G. van Woudenberg en zal om 14.00 uur plaatsvinden. Op welke manier dat zal gebeuren blijft een verras sing. Naast de basisschool „De Bongerd" doet ook de kleuterschool mee aan het maken van werkstukken voor de ten toonstelling, die gehouden zal worden in de huiskamer van Groot Krakhorst. Helaas ziet de Muziekschool geen kans om medewerking te verlenen Het feest wordt georganiseerd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar en de toegang is gratis. De initiatiefnemers Joop Vos en Ada Slagter wijzen er op dat er onge veer 50 mennen actief aan de organisa tie van het feest meewerken. Een tiental van hen is al vanaf mei elke dinsdag ochtend met de voorbereidingen bezig. Zonder hun inzet zou de organisatie van dit massale kinderfeest niet moge lijk zijn geweest. De verdeling van de activiteiten over de verschillende gebouwen van Groot Krakhorst is als volgt: In en bij de boerderij zelf vinden plaats vlinders maken, muziekinstrumenten, timmeren van totempalen, en letters timmeren. Bij de schaapskooi vinden plaats face painting en mutsen maken en in de var- kensschuur is plaats voor het poppen maken, vlaggen maken en costume- ring. Op het grasveld voor de boerderij ten slotte wordt het grote totemspel ge houden. In de huiskamer is de tentoon stelling van werkstukken van leerlingen van de kleuter- en lagere school. Buiten zijn er zes info-kramen, waar te vinden zijn: Blijhof, Bibliotheek, Nationale Cultuur Dienst, Informatie Doe-feest. S O S-kinderdorp en Latent Talent. Het Kinder-doe-feest is voor alle kin deren uit Leusden in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Er is gerekend op 500 kinderen, kom dus in grote getallen meedoen. Neem je vrolijke gezicht en je oudste kleren mee iq-sw. qii LEUSDEN - De werkgroep welke zich tot doel gesteld heeft in Leusden tenminste f 48 000,- bijeen te brengen voor het inrichten van een dorp in Tan zania is zondag officieel met haar activiteit gestart. Zij deed dit door een stand in te richten in de boerderij.Groot Krakhorst" waar tegelijkertijd de „open dagvan Latent Talent plaats vond In het kader van het „jaar van het Kind" hebben zich een aantal Leusde naren verenigd in een werkgroep die samen met de stichting Kinderhulp gaat trachten zo'n 400 kinderen te helpen Het is de bedoeling dat met het geld dat de Leusdenaren gaan opbrengen een geheel nieuw dorp wordt gesticht in het Kilossadistrict in Tanzania. Een naam voor het dorp is ook al bedacht: „Rudewa-Msimba, wat deze naam betekent in simpel Nederlands kon geen van de aanwezigen uw re porter vertellen. Al eerder heeft de Haagse Stichting Kinderhulp uit geld van inzamelingen en giften reeds 4 andere dorpen ge sticht Komt het dorp tot stand, dan blijkt in de praktijd de ontstane samenleving self-supporting te zijn, zodat het niet direkt nodig is een later stadium het dorp blijvend financieel te steunen. Met 48 000,- kunnen een aantal zeer wenselijke zaken in een dorp ge realiseerd worden. Voor het bouwen van een eenvoudige kliniek is, inclusief de inrichting 16 000- benodigd. Een jeugdcentrum zou 9.000- moeten kosten, een centrum waarin jonge (a.s.) moeders onderwezen kunnen worden in zaken als hygiëne, voedingsleer, etc. kan er komen voor 8.000.-. Een school kan opgericht worden voor de som van 15.000-, dit met inbegrip van noodzakelijke inventaris en schoolbehoeften. Op de stand was voor een ieder te zien hoe één en ander gerealiseerd zou moeten worden. Dit kon aan de hand van een maquette, vervaardigd door leraren van de technische school „Don Bosco" Aan de hand van een diapre sentatie samengesteld door de Leusdenaar Henk van Leest kon verder een goede indruk verkregen worden van het projekt. Gebruiksvoorwerpen uit Tanzania, alsmede wat fotomate riaal completteerde het geheel. Al dat materiaal is a.s. zaterdag ook weer te zien op het kinderfeest van de Stichting Creatieve Handvaardigheid. BRADERIE EN SPETTERFES TIVAL Op 6 oktober is er voor een ieder die niet aanwezig was opnieuw een kans het getoonde materiaal te bekijken. Op het burgemeester Buiningpark wordt een braderie georganiseerd, terwijl in het zwembad tegelijkertijd een „spet terfestival" plaats vindt De opbrengst van het geheel komt ten goede aan het projekt. Verder hoopt de werkgroep op medewerking van alle Leusdense ver enigingen. Op dit ogenblik zijn er nog te weinig aanmeldingen binnen om de ac tie een succes te doen worden, aldus één van de initiatiefnemers, de heer R J. A. van Gooi Hij hoopt en rekent er echter op dat dank zij de inspanning van velen het streefbedrag voor het eind van dit jaar gehaald zal kunnen worden Medewerking daarbij wordt ook ge vraagd aan Leusdense bedrijven. Om de Leusdense bevolking van dag tot dag te laten zien hoe de stand van za ken is worden er in Leusden-centrum. Achterveld en Leusden-zuid ther mometers geplaatst waarop af te lezen is hoeveel geld er op dat moment inge zameld is. Tevens is er op af te lezen welke zaken er met dat geld gefinan- cieerd kunnen worden Ook deze ther mometers zijn geheel belangeloos door leraren van Don Bosco vervaardigd. „Als ieder Leusdens gezin 10 - zou afstaan voor het dorp in Tanzania, is de actie al een succes" aldus de heer Van Gooi, die er vast van overtuigd is dat de Leusdense bevolking het dorp van de grond gaat krijgen. BALPOINTS Een bijdrage kan men bijvoorbeeld ook leveren door een mapje van vier balpennen te kopen De mapjes kosten 2,50 en de pennen zijn van een op druk van de aktie voorzien. De rijks daalder gaat in z'n geheel naar de aktie toe. De pennen worden op de volgende adressen verkocht: Boekhandel Vos. Hessenweg. Achterveld; Firma Hols. de Bieshaar, Leusden-zuid, Firma Hols. De Rozendaal. Leusden-centrum; Fir ma Boon, De Biezenkamp, Leusden centrum; Firma Van de Tweel, Har- mersveldseweg, Leusden-centrum. Informatie was te verkrijgen over de cursussen Spaans en Frans. De stand van de cursus Chinees-Indisch koken waar men pangsit-goreng kon proeven.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13