laad eenstemmig over brief I.K.V. anwezigheid kernwapens leen zaak voor gemeente Harm Offereins: „Ten onrechte geweldige verwachtingen gewekt t.a.v. ijsbaan" Open huis van Blijhof, nieuw gebouw is klaar! EHBO Leusden oefende Exploitatie bleek „giller" ZONDAG 16 SEPTEMBER Dashorst organiseert rommelmarkt voor 't kind Snel belissen over accommodatie voor Rockers INTERNATIONALE SCHOOL VOOR WIJSBEGEERTE Vóórdat u uw keukenkeus maakt plaatselijk nieuws 1 DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 LEUSDEN - Kernwapens zijn van een veel hogere orden dan geacht mag orden tot de plaatselijke huishouding te behoren. Als de raad van Leusden let met deze zienswijze van de commissie Algemene Bestuurszaken eens is Bl dit aan de afdeling Leusden van het Interkerkelijke Vredesberaad worden neegedeeld. Namens de I.K.V.-werkgroep Leusden schreef de heer Sleumer in april van ||it jaar een brief aan de Raad, met als onderwerp de mogelijke aanwezigheid an kernwapens op de vliegbasis Soesterberg en de gevaren die dit met zich ree kan brengen voor onder meer de Leusdense bevolking. Als achtergron- informatie werd een publikatie in Hervormd Nederland bijgevoegd waarin en ondubbelzinnig nee werd uitgesproken tegen alleen al het bezit van ernwapens. Tevens werd in het artikel aangetoond dat een afschrikkings ysteem met dergelijke wapens athisch en moreel niet verantwoord is. I De I.K.V.-werkgroep vroeg de Raad. elet op het vorenstaande zich in een lotie uit te spreken over haar veront- jsting en afkeuring tegen de aanwe- gheid van kernwapens zo vlak bij de renzen van onze gemeente. Tevens ou een rampenplan voor Leusden oodzakelijk zijn omdat aan- en afvoer an de wapens over de weg of via de jcht grote risico's met zich mee brengt. De Leusdense gemeenteraad heeft eerste instantie het schrijven van de werkgroep voor kennisgeving aange- lomen en terugverwezen voor behan- leling in de commissie Algemene Be stuurszaken. zodoende kwam de brief «x>r op de agenda van de donderdag I gehouden openbare vergadering van de commissie. Ook de raadsleden welke in de commissie zitting hadden vonden het geen plezierig idee dat er mogelijk naast hun deur kernwapens liggen. Geen mens kan echter met ze-- kerheid zeggen of de wapens inder daad op Soesterberg aanwezig zijn. Ook was een ieder het met de visie van burgemeester Rademaker eens dat de in het geding zijnde aspecten uitgaan boven het plaatselijk gezichtsveld. Niemand van de aanwezigen had er enigs behoefte aan om straks de raad voor te stellen een motie aan te nemen waahn haar afkering wordt uitgespro ken over de mogelijke aanwezigheid van kernwapens op nauwelijks 10 km van het centrum van Leusden. Wel vonden de heren R. Bloemhof (P.L.) en J. Koninenbelt (CDA) dat er een brief naar het I.K.V. teruggezonden zou kun nen worden waarin de Raad zeg de verontrusting van de werkgroep te de len. G. van Tiel (VVD) vond zelfs dit laatste niet noodzakelijk omdat de brief van de werkgroep uitgaat van een aantal on zekerheden Wel zou het mogelijke gevaar van kernwapens meegenomen kunnen worden in een in de maak zijnde ram penplan Dit laatste wilde de bur gemeester wel toezeggen al zal niet met elke voorkomende ramp rekeninv gehouden kunnen worden. AROB-PROCEDURE De letters AROB komt men steeds vaker tegenin persmedia Wat er achter deze letters schuil gaat is voor een leek maar ook voor professionele be stuurders een vaak niet geheel duidelij ke zaak. Dit bleek duidelijk bij de be handeling van de ..verordening inzake de behandeling van bezwaarschriften ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen" zoals dit onderwerp op de agenda van de commissievergadering voorkwam ,,We zitten te worstelen met AROB- procedures" ..heel gecompliceerde materie" en ..letterlijk en figuurlijk brood voor juristen" waren uitspraken van burgemeester Rademaker. Om moge lijke procedurefouten in de toekomst te ontlopen wordt de Raad voorgesteld nu al vast een commissietje in het leven te roepen die mensen in instellingen die een beroep doen op de wet AROB in eerste instantie moet gaan horen. Om practische redenen wordt voorgesteld de commissie samen te stellen uit twee leden van de raad. PARKEREN ..Borden weghalen of bekeuren" was de menig van dhr. H Offereins (GPV/ SGP) naar aanleiding van een door hem naar voren gebracht punt bij de rondvraag. Spreker krijgt zo langza merhand de indruk dat er in Leusden- centrum meer geparkeerd wordt op plaatsen waar dit niet mag dan op plaatsen waar dit wel is toegestaan. De burgemeester kon wel met dhr Of- fereins meevoelen al is hij wel van me ning dat het goed zou zijn alle ge plaatste vorden in Leusden nog eens te bekijken op hun doelmatigheid. Vooral op de marktdag zijn alle geplaatste vor den zo langzamerhand wel wat irreëel omdat er in de omgeving van de markt nu ook nog gebroken en gebouwd wordt, aldus de burgemeester. Samen met de politie gaat hij alle vorden en verkeersmaatregelen in de gemeente de komende tijd opnieuw bekijken. (van een onzer verslaggevers.) LEUSDEN - „Ik vind dat het col lege best eens even het boetekleed aan kan trekken. Er zijn ten onrechte geweldige verwachtingen ten aan zien van de Ijsbaan gewekt. In het voorjaar werd er een prachtig plan gelanceerd, dan vraagt er Iemand naar de exploitatie, en dan Is het maanden stil. Die exploitatie blijkt ondertussen een giller, maar daar hoor je als raadslid niks meer van. Het enige dat het college doet Is dan Ineens met dit voorstel komen". Het voorstel dat Harm Offereins (SGP/GPV) aldus begroette in de commissie Welzijn van maandagavond was dat van Gijs van Woudenberg (wethouder, CDA) om op korte termijn een krediet te voteren voor een ..uitge klede" ijsbaan. De wethouder wil graag dat er in de raadsvergadering van ok tober een bedrag daarvoor wordt be schikbaar gesteld Het gaat daarbij om alleen een ijs baan zonder de eerder aangekondigde aantrekkelijke recreatietoestanden daaromheen Dat blijkt financieel inder daad niet haalbaar Overigens was het Offereins die indertijd naar de exploita tie informeerde Wanneer de raad vol gende maand een krediet beschikbaar stelt, dan betekent dat nog lang niet dat er deze winter een ijsbaan ligt Omdat de plaats waar de baan moet komen - 05" b. 13 LEUSDEN - Zondag 16 sept. van 14.00-16.00 uur houdt Blij hof Openhuis ter gelegenheid van het gereedkomen van het nieuwe gebouw aan de Ans- friduslaan. ledereen is van harte welkom om in en uit te lopen en een kopje koffie te drinken (Li monade voor de kinderen) een praatje te maken met bestuur, docenten, leidsters en andere Leusdenaren die we op Blijhof hopen te ontmoeten. ledereen is welkom zeker de mensen die zich in hebben gezet voor de verwezelijking van het gebouw De spontane hulp die geboden werd. speelde een be langrijke rol om de streefdatum 16 sept. te halen. Dan moest het nieuwe gebouw klaar zijn om te kunnen starten met de aktivitei- ten, want maandag 17 sept. draait de speelzaal weer in haar eigen gebouw Maandag start eveneens de poppen kursus. Dinsdag begin nen de kinder kursussen en woensdag het volksdansen Natuurlijk kunt u zondag alle in formatie krijgen over de aktovi- teiten van de vereniging en u eventueel opgeven voor de kur sussen van het nieuwe seizoen Welkom op Blijhof, Ansfridus- laan 49. tel. 41627 Harm Offereins (GPV/SGP): ex ploitatie giller nabij de haakse bocht in de Noorderin slag naast het Burg. Buiningpark - niet in een geldend bestemmingsplan ligt, moet er bij de provincie een verklaring van geen bezwaar worden gevraagd. Bovendien moet er vergunning worden verkregen voor de noodzakelijke ont gronding. Volgens informatie van Of fereins duurt het negen maanden voor zo'n vergunning afkomt en dan kun je de ijsbaan voor deze winter wel verge ten. Wat dan. vroeg Lilly van Amerom (WD). Van Woudenberg: ..De ijsclub zal moeten roeien met de riemen die ze heeft. En ik vind dat de gemeente dan maar bij moet springen wanneer er mankementen verholpen moeten wor den" Kom keukens kijken, zowel in kunstslof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 nv showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midden^Nederland keukcn beurs "oudcnberg Voorslr 39-41 Tel 03498-2824'* Maandags gesloten. LEUSDEN - Gekerm tegenover de openbare basisschool de Heerd don derdagavond 6 september deden de EHBO'ers uit hun vergadering opschrik ken. Het bleek dat op drie plaatsen in de bouw vrouwen van de trap waren gevallen en drie mannen van een stoepje waren gegleden. U begrijpt, de EHBO vereniging Hamersveld hield een buiten oefening. De drie wed- strijdploegen rukten het eerst uit. Met EHBO tas onder de arm, onder toeziend oog van de heren Wlndhouwer (instructeur), Grit (nog net voorzitter) Verha gen (arts) en Te Niet (instructeur) deden zij hun plicht. Het was niet misselijk, de EHBO'ers konstateerden bij de dames een hersen schudding en een wond aan het hoofd en bi| de heren een open beenbreuk. De gewonden, een groep lotusmensen (landelijke organisatie tot uitbeelding van slachtoffers) had zich zo goed in hun rol ingebeeld, dat het voor de om standers bijna een echt ongeval leek. De wedstrijdploegen. per ploeg vier man. traden kordaat op. stelden de pa- tienten gerust, dekten al of niet de hoofdwond van de vrouw steriel af. ver bonden het been van de man en belden in de Heerd de GG GD De GG GD had het op dat moment erg ,druk en verzocht de EHBO'ers de slachtoffers naar De Heerd te brengen Dat gaf nogal wat moeilijkheden. De vrouw, die van de trap was gevallen, lag net in een vrij donkere nis en het was ontzettend moeilijk om haar op een voorzichtige manier uit die nis te halen. Daarbij kwam. dat de vrouwen die gevallen waren, niet al te tenger van postuur waren, zodat het op de bran card leggen nogal wat problemen gaf. Na de wedstrijdploegen waren de vol gende drie ploegen aan de beurt Dezelfde ongelukkige vrouwen en mannen waren weer van de trap en de stoep gevallen. Bij deze laatste ploegen was het duidelijk te zien, dat zij het min der vaak gedaan hadden. Soms had iedereen de leiding, een andere keer niemand. Het gebroken been werd zelfs een keer met een piepklein gaasje verbonden, maar over het algemeen werden de patiënten goed behandeld en verbonden. Na gflooD werden in De Heerd de kleine en grote fouten besproken. Onder het oog van alle EHBO'ers gebeurde in de zaal nogmaals een ongeval. Een heer viel van een huishoudtrap en een vrouw verwondde zich lelijk aan een tafel Onmiddellijk kon de wedstrijdploeg zich weer verdienstelijk maken en dat was het slot van de oefening. VERGADERING Tijdens de kleine vergadering die hierna gepland was, deelde de heer Grit mee, dat hij zijn voorzitterschap ging beëindigen, vanwege zijn nieuwe loopbaan elders in het land. Met de goedkeuring van alle aanwe zigen werd de heer J. C. van Dijk ge kozen als nieuwe voorzitter. Met een speech ten afscheid van de heer Grit startte hij zijn nieuwe bestuursfunc tie (tot dat moment was hij secreta ris) Tot nieuw bestuurslid werd met ieders goedkeuring de heer J. K. F. Brandsema gekozen. Een mooi glasreliêf was het afscheidscadeau voor de heer Grit, overhandigd door de heer van dijk, waarna iedereen de heer Grit bedankte en hem het beste In zijn nieuwe loopbaan toewenste. LEUSDEN - In het kader van het Internationale Jaar van het Kind wordt op het pleintje Dashorst (wijk De Rossenberg) op zaterdag 29 september aanstaande een rom melmarkt georganiseerd. In geza menlijk overleg hebben de Dashorst- bewoners besloten dat de opbrengst van het gebeuren zal worden over gedragen aan de voor Libelle-leze- ressen en -lezers bekende Shehera- zade. Onder dit pseudoniem schrijft Maria Oomkens In het genoemde damesblad over kindertehuizen in onder meer Sri Lanka en Bangla Desh, waarvoor zij ook aktie voert. Zaterdag over veertien dagen zullen de carports op Dashorst tussen 13.30 en 18.00 ingericht zijn als stands. Te vinden zijn dan onder meer een rom- melkraam, koffiekraam, warme worstkraam, boekenkraam, speel- goedkraam, enveloppenkraam, pop penkast, rad van avontuur, kledingk- raam. enz Uiteraard is het de bedoeling dat zo veel mogelijk mensen de rommelmarkt gaan bezoeken. Maar de Dashorsters hebben uw hulp ook nodig bij het op zetten van de rommelmarkt. Wie spul letjes heeft die op de rommelmarkt ver kocht zouden kunnen worden moet niet schromen dat te melden bij de Das horsters. Het gaat om oude boeken, speelgoed dat toch niet meer gebruikt wordt, afgedankte meubelstukken enz. Dat alles kan in de week van 16 tot en met 22 september worden afgegeven bij de familie Pot, Dashorst 7. Wie het niet zelf kan komen brengen, kan even bellen met de familie Pot, die dan verder voor het afhalen zorgt. Het telefoon nummer is: 41910. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) heeft de Leusden se „Rockers" toegezegd dat er op korte termijn een beslissing zal worden ge nomen over het al of niet beschikbaar stellen van een accommodatie. Een af vaardiging van de Rockers is vrijdag op bezoek geweest bij de wethouder en heeft hem toen voorgehouden dat de club al heel lang wacht op een ruimte. De wethouder heeft daarop beloofd de zaak snel af te handelen „Positief of negatief', aldus Van Woudenberg LEUSDEN - De Internationale school voor Wijsbegeerte houdt een cursus wetenschapsfilosofie De cursus is op 5 donderdagavonden: 25 oktober, 1, 8, 22 en 29 november, elke keer van 19 30 tot 22.00 uur, met drs C C. Boers en drs H. Procee. In deze cursus wordt van verschillen de kanten en stromingen materiaal aangedragen om een zinvolle discussie mogelijk te maken over zaken als: - de objectiviteit en zuiverheid van wetenschap; - de groei van wetenschap; - de aard van waarneming in weten schap; - de rationaliteit van wetenschap; - de verhouding tussen wetenschap en samenleving Er wordt gebruik gemaakt van het boek: Het verschijnsel wetenschap, een inleiding in de wetenschapsfilosofie (Boom, Meppel) van Herman Konings veld. I I i ii

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15