S.V. Achterveld afd. Jeugdvoetbal Clubhuis tennisvereniging Eemelaar in gebruik genomen Uitslagen Ons Genoegen Bloedafname in Achterveld r Algemene ledenvergadering E.H.B.O. Achterveld Amersfoortse Culturele Henk Elsink's One-Man- Show vier dagen in De Flint Theater ter opening A.C.R.-seizoen 79/80! DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 Achtervelds nieuws III. Dick Bnjna c Merels b.v 1974 Vóór-première van de nieuwe show. Het Is Henk Elslnk toevertrouwd om van elk gewoon moment Iets ongewoons te maken. Ook In deze nieuwe show zal hij u weer verrassen met ontroerende, maar bovenal komische momenten uit het leven van alledag. Door zijn toedoen - ondersteund met pittige muziek - wordt het leven even boven het alledaagse verheven. Het orkest staat onder leiding van Helmlg van der Vegt. Vier Inspeelvoorstellingen met vriendelijke openingsprljzenop: zondag 23 september a.s. te 20.15 uur maandag 24 september a.s. te 20.15 uur. dinsdag 25 september a.s. te 20.15 uur. woensdag 26 september a.s. te 20.15 uur. Toegangsprijzen: f 15,-; t 12,50 pas 65/cJp. Kaarten vanaf maandag 17 september a.s., telkens vanaf één week voor de voorstelling vla de kassa van De Flint. De kassa is geopend op werkdagen van 10-15 uur en één uur voor aanvang van de voorstellingen. Telefonisch reserveren vanaf 17 september a.s. op werkdagen van 11-15 uur vla tel.: 033-726094. ACHTERVELD - Dinsdagavond 18 september zal de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de E.H.B.O. worden gehouden. De vergadering zal aanvangen om 20.00 uur en wor den gehouden in Ons Gebouw. De agenda die dertien punten bevat ziet er als volgt uit 1opening door de voorzitter, 2. notulen. 3. mededelingen, 4. jaarverslag secretaris, 5. jaarverslag penningmeester, 6. verslag kascommissie, 7. benoeming kascommissie, 8. activiteitencommissie, 9. bestuursverkiezing, 10. 30 jarig bestaan van de vereniging, 11. contributie. 12. rondvraag, 13. sluiting Periodiek aftredend zijn mevr. A. van Eist en de heer L. A. Smink. Beiden hebben zich herkiesbaar gesteld. In verband met de vele werkzaamheden acht het huidige bestuur een be- stuursuitbreiding met twee leden wel noodzakelijk Het bestuur stelt als kan didaten voor R. Vos en Th. Blom. Na men van tegen kandidaten kunnen tot voor de aanvang van de vergadering worden ingediend. De kandidaatstelling van tegenkandidaten moet dan wel door tenminste vijf leden zijn onderte kend. Inmiddels zijn ook de oefenavonden bekend voor het seizoen 1979-1980 Dit zijn 16 en 30 oktober, 13 en 27 no vember, 11 december, 8 en 22 januari 1980, 12 en 26 februari en 11 en 25 maart. Om in het bezit te blijven van een geldig diploma moeten tenminste acht van deze oefenavonden worden be zocht. Alleen in zeer bijzondere geval len kan hiervan worden afgeweken. Om zowel de praktische als de theoretische kennis bij te houden op het gebied van de E.H.B.O. is het wel wenselijk om de\ oefenavonden te bezoeken. y ACHTERVELD - De uitslagen van zaterdag 8 september lulden: Junioren: WZ'49 A1-Achterveld A1 3-1 Achterveld A2-KVVA A2 1-1 Achterveld B1-Cobu Boys B1 0-0 WZA B4-Achterveld B2 uitgest Achterveld C1-Quick C1 0-4 Achterveld C2-Spakenburg C4 0-4 Pupillen: SEC D1-Achterveld D1 0-5 Achterveld D2-Limvio D2 0-0 CJW D3-Achterveld D3 1-1 Achterveld E1-HVC E1 1-2 Achterveld E2-WZA E5 1-11 SEC F2-Achterveld F1 0-4 05S-3 ACHTERVELD - Nu de onderlinge 3. wedstrijden geweer op de buitenbaan 4 te Scherpenzeel weer achter de rug zijn 5. kon de totale uitslag worden bekend 6. gemaakt. Er werd geschoten in de A-, 7 B- en C-klasse. De totale uitslag was. A-klasse 1J. van Rossum 47.1 2. P. van Nimwegen 46.9 3. W. J Lagerweij 46.3 4 H. J. van Ruitenbeek 45.0 5. H J. van Nimwegen 42.9 B-klasse 1. J. E van Hamersveld 44.9 2. J. Voorburg Gz 43.3 3. G. Schimmel 42.8 4. F. Koenen 40 3 5. W. Voskuilen 39.5 6. T. Vos 39.1 C-klasse 1 P. Smink 45.1 2. W. v.d. Kletersteeg 39.1 Programma voor zaterdag 15 sviri.. Achterveld A1-Hoogl.vn. A1 16.15 Quick A3-Achterveld A2 13.15 Limvio B1-Achterveld B1 15.00 Achterveld B2-VVZ49 B2 15.00 SEC C1 -Achterveld C1 15.00 Achterveld C2-HVC C2 13.45 Pupillen: Achterveld D1-Limvio D1 13.00 WZ'49 D3-Achterveld D2 13 00 Achterveld D3-Roda D6 13.00 Soest E2-Achterveld E1 12 00 WZ'49 E3-Achterveld E2 11.00 Achterveld F1-WZA F2 12 00 G. Tolboom 38.8 A. van Daatselaar 38.2 A. Vlug 37.4 H. Hols 34.6 J. J van Hamersveld 33.3 Door de schietvereniging Ons Ge noegen werd ook deelgenomen aan de S.K.G.V. zomenwedstrijd Aan deze wedstrijd werd door Achterveld met drie korpsen deelgenomen en wel in de A-. B- en C-klasse. In de A-klasse wisten de schutters beslag te leggen op de tweede prijs geweer en in de C-klaasse de 1 e prijs met de buks. Ook wist men daar nog beslag te leggen op vijf per soonlijke prijzen. Wim Groenewegen en echtgenote bekijken de oorkonde. Wegens de grote belangstelling voor de bloedafnameavond waren de bran- Icards in Achtervëld de gehele avond bezet. ACHTERVELD - Vorige week dins- werd door de EHBO te Achterveld een bloedafnameavond georga- Tussen 19.00 en 21.00 uur kon tussen de 18 en 65 jaar bloed afstaan. Deze bloedafname is een succes geworden. Vanaf het mo ment dat de zaal van Ons Gebouw open ging tot aan het moment dat de zaal van Ons Gebouw open ging tot aan het moment van sluiting zijn de aanwezige brancards niet onbezet geweest. De bloedafnemers en de daarbij inge schakelde helpster en helpers zijn die twee uur druk in de weer geweest. In totaal hebben 250 perosonen deze avond bloed afgestaan. Omdat het de ze avond de 22ste maal was en de ver eniging deze maand 30 jaar bestaat had het Rode Kruis zich niet onbetuigd gelaten. Voor elke boloedgever was er een leuke attentie. ACHTERVELD - Zaterdag werd het nieuwe clubhuis van de Tennisver eniging De Eemelaar officieel in ge bruik genomen. Voordat de officiële opening plaatsvond werd er eerst een rondgang door het dorp ge maakt. Het bestuur met echtgenotes en de officieel genodigden maakten de rondgang in een paardetram. Zij werden vooraf gegaan door een grote groep Eemelaar kinderen in tennistenue, het muziekkorps en de majorettes van D.W.S. Ook de ruiters van de rijvereniging De Singels ontbraken niet in deze optocht. Met een vertraging van ongeveer een half uur arriveerde men bij het nieuwe clubgebouw. Direkt na aankomst werd door de voorzitter van de vereniging alle aanwezigen van harte welkom gehe ten. Hierna gaf hij een kort overzicht over het ontstaan van de vereniging. Een vereniging die nog maar negen jaar oud is kan natuurlijk niet terug zien op een belangrijk verleden en zo is er dan ook nog weinig te vertellen. Ruim negen jaar geleden werd er onder het genot van een borreltje in een van de Achterveldse horecabedrijven door een van de aanwezigen de vraag opgewor pen. Waarom kunnen we hier niet ten nissen". Reeds spoedig daarna werd de tennisvereniging opgericht. Deze kreeg de naam „Achterveldse ten nisvereniging". Kort daarop werd ond medegedeeld dat de twee tennisbanen die er toen waren lagen op het voorma lig grondgebied van het slot Eemelaar Dit heeft de leden toen doen besluiten om de naam van de vereniging om te dopen in ,,De Eemelaar". De opening van de tennisbanen en de toen z.g. kantine werd verricht door de toenmali ge locoburgemeester de heer Van Zandbergen. Er is begonnen met twee banen waar later nog twee banen zijn bijgekomen. De officiële opening van de banen geschiedde door de toenma lige burgemeester de heer Van der Post. LEDENSTOP ,,We dachten toen zo nu kunnen we wel een jaar of tien vooruit. Dit bleek echter niet waar te zijn. Ongeveer drie jaar geleden zijn we begonnen over een nieuw clubhuis. Het resultaat is dat waar we nu voor staan. Het viel wel eens niet mee tijdens de bouwtijd, doch dank zij onze buur S.V.A., hadden we toch kleedkamers en water. We zijn de ze vereniging daar zeer dankbaar voor. Onze vereniging telt momenteel onge veer 400 leden en we hebben een le denstop ingevoerd om de Achterveldse inwoners gelegenheid te geven lid van onze vereniging te worden en zo te kunnen deelnemen aan de tennissport. Ondanks het vorstverlet en ook nog een langdurig regenverlet wist de firma Bouwmeester toch nog vrijwel op tijd het gebouw op te leveren. We zijn ook de burgemeester, de wethouders, de raad en de ambtenaren heel dankbaar voor de medewerking die we hebben gehad. Tijdens de bouw van de ac commodatie werd er ook een bouwcommissie in het leven geroepen Er was een flinke belangstelling van het publiek tijdens de opening van het nieuwe clubhuis. Wim Groenewegen krijgt de ere-speld van de vereniging opgespeld we gens grote verdiensten voor De Eemelaar. Wethouder Van Woudenberg onthult een plaquette tijdens de officiële opening van het nieuwe clubhuis. die onder leiding stond van Wim Groenewegen. Dank zij zijn medewer kers en alle vrijwilligers die hebben ge holpen staan we nu voor dit mooie ge bouw. Een applaus voor de bouwcom missie en alle vrijwilligers is hier zeker op zijn plaats. Van de heer Groenen wegen is dit nu zijn vijfde projekt en hij heeft het weer aangedurfd. Als dank hiervoor is hij het eerste lid van de ver eniging die ik nu graag de zilveren ver- enigingsspeld wil uitreiken Deze speld, door de vereniging zelf ontworpen, zal alleen bij hoge uitzonderingen worden uitgereikt". Hierna speldde de heer Wessels de heer Groenewegen de zil veren speld op en overhandigde hem een hierbij voorkomende oorkonde. Zijn echtgenote werd in de bloemetjes ge zet. Hierna werd de heer Van Wouden berg, wethouders van sportzaken ver zocht een in de gevel aangebracht ta bleau te onthullen. Dit tableau stelde de samenwerking tussen de vereniging en de gemeente voor. Daarna was het de beurt aan Rade makers om het gebouw officieel te ope nen. Hij hoopte dat iedereen die van dit clubgebouw gebruik zou maken het hier ook zeer gezellig zouden hebben. Het is een geschenk aan allen die hier gebruik van zullen maken. Het is het huis van de vereniging en ik hoop dat iedereen zich in dit huis zal thuisvoelen. Veel eigen werk is aan dit clubhuis gedaan Er was steeds een uitstekende samenwerking tussen de gemeente en de vereniging. We wensen de vereniging heel veel geluk met dit nieuwe gebouw. Hierna drukte de burgemeester op een knop waarna de verpakking van het gebouw, bestaande uit vijf blauwe linten automatisch verdween. Na de opening werd er door het be stuur van de vereniging nog een recep tie gehouden die zeer druk werd be zocht. De dag werd besloten met een feestavond voor de seniorleden. De ju nior-leden houden deze nog even te goed. Het clubhuis is een mooi, ruim op gezet gebouw. Er zijn aanwezig een bestuurskamer, een gezellige en mooi ingerichte kantine. Ook zijn er kleedkamers voor de dames en voor de heren, gescheiden van elkaar. Bij de kleedkamers zijn ook douches aanezig. Een flinke bergruimte is niet vergeten. De inrichting van het ge bouw is zo goed als geheel door de eigen leden volbracht. De bar, de be timmering e.d. zijn onder leiding van de bouwcommissie met vrijwilligers voor elkaar gebracht. Het is een ge bouw waar de vereniging trots op kan zijn. Burgemeester Rademaker verricht de opening van het nieuwe clubhuis van De Eemelaar.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17