i.H.B.0. Achterveld bestaat 30 jaar ZONNEBLOEM ORGANISEERDE ZIEKENDAG Start herdenking Achterveld 600 Eerste bijeenkomst K.P.O. lieusder kram: Mi muziek Staffhorst kuift uprofiterenvaneen ekstra grote meevaller Ledenvergadering Oudervereniging R.K.-scholen \-Vr LEDENVERGADERING CARNAVALSVERENIGING Eminent viert feest. 1 DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 Achtervelds nieuws 19 uiArH r%r\r\ r., -i won Hn nnmnanlo MlOl IWdnOin Ho70 oon.on OA Ion. CHTERVELD - 30 September zal het dertig jaar geleden zijn dat In Achter- •j een EHBO afdeling werd opgericht. Het waren de heren Van Hameryveld Amersfoort en Bouwman uit Utrecht die In 1949 bezig waren om het aantal |BO afdelingen In de provincie Utrecht uitte breiden. In dat jaar hadden zij In Achterveld succes. Op vrijdag 30 september 1949 vond in de zaal van Coöperatie de oprichtingsvergadering plaats. Tijdens deze oprlch- gsvergaderlng waren er ongeveer 60 65 personen aanwezig. Uit deze >te opkomst bleek dat er voor een EHBO afdeling in Achterveld wel be- igstelling was. Deze oprichtingsavond werd geleid door de heer van Ha- »rsveld uit Amersfoort. )eze gaf een korte uiteenzetting over EHBO. Hierna gaf hij het woord aan heer Bouwman die aanwezig was I afgevaardigde van het District jrecht. Deze hield een inleiding be- jjffende het werk van de EHBO Hij jonde door het geven van voorbeelden i het dagelijkse leven de noodzaak In de EHBO aan Ook bracht hij naar Iren dat het voor een ieder de plicht is m zijn medemens zowel lichamelijk als feestelijk de nodige hulp te verlenen, fe derde spreker was die avond aan- jezig de heer Braun de plaatselijke fis Deze was voor de EHBO omdat Eze volgens hem geheel onmisbaar Sfes en zeker noodzaak. Na deze uit- jenzettingen kwam naar voren wat een sursu zou gaan kosten. Dit zou onge- jèer tien gulden gaan bedragen waar- jbven dan nog de kosten van het Dranje kruis bokje en het examengeld ^amen Vijfenveertig van de aanwezige per- ipnen gaven zich deze avond op Dit waren vijfentwintig heren en twintig lames. Na de pauze werd overgegaan ipt de verkiezing van een werkbestuur. In dit bestuur werden gekozen W. W van Dijk als voorzitter, als pen ningmeesteres mevr. A. Kleinveld - Sijmons, meij. J. Lammers als sec retaresse J. W. Focks als tweede voor zitter mej A. Schouten als 2e secreta resse en A. M. van Daatselaar als be heerder van de goederen. Docent werd de arts Braun en instructeur werd bro- der Brookhuis. De eerste cursus les startte op 14 oktober. De duur van de cursus was ongeveer 26 weken waarna examen moest worden gedaan. In het begin van 1950 werd het tijdens de op richtingsvergadering gekozen werkbe stuur nu als definitief bestuur gekozen. De Achtervelde EHBO is een bruisende vereniging die niet meer uit het Achter- veldse leven is weg te denken. De ver eniging heeft natuurlijk ook zijn ups en OWNS MEEGEMAAKT. In 1956 bleek het ledental geslonken te zijn tot 24 waarvan erop de jaarlijkse ledenverA- DERING SLECHTS 12 verschenen. In 1951 werd voor het eerst subsidie aan gevraagd bij de toenmalige gemeente Stoutenburg en bij de gemeente Bar- neveld. Door de gemeente Stoutenburg werd een subsidie verleend van 75,Fe gemeente Barneveld wees de subsidieaanvrage af, hoewel er bij de vereniging leden waren die in het Barneveldse gefaelte van Achterveld woonden en daar ook door de EHBO. hulp werd verleend als dit nodig was. WEDSTRIJDEN In 1951 hield men ook de eerste on derlinge wedstrijd De 1 e prijs was voor degroepno.l.v. H. Berg de tweede prijs ging naar de groep o.l.v. mevr. L Kleinveld-Sijmons en de derde prijs was voor de groep o.l.v. mej. T. Boer- sen. Na deze eerste onderlinge wedstrijd zijn nog veel deelnamens gevolgd aan de rayons, districts en landenwedstrijd. Aan de Landenwedstrijd is reeds acht maal achtereen deelgenomen. In deze wedstrijd werd 1 x een 2e en 1 x een 3e plaats behaald. Indien men aan de lan denwedstrijd mag deelnemen dan moet men bij de rayons- en districtswedstrij den ook als eerste eindigen hieruit blijkt dat de Achterveldse afdeling in deze ewedstrijden ook acht maal als eerste is geëindigd. Het is zelfs voorgekomen dat met drie deelnemende ploegen bij een rayonswedstrijd een 1 e, 2e en 3e plaats werd behaald. Ook door de leiders en leidsters van de deelnemen de ploegen zijn vercschillende malen eerste plaatsen behaald. De Achter veldse afdeling is ook in het bezit van een van de drie gesgagen medailles De kampioensploeg van EHBO-vereniglng Achterveld. van de gemeente Nieuwegein. Deze medaille werd gewonnen tijdens de districtswedstrijden in die gemeente door de leider van de deelnemende Achterveldse ploeg de heer W. Hilverts. Als bijzonderheid kan zeker vermeld worden dat Achterveld de enige vereni ging is aangesloten bij de Katholieke Bond van de EHBO waar aan vijf leden het gouden bondssigne is uitgereikt en aan een lid het zilveren bondsinsigne. AKTIVITEITEN Bij het vijftienjarig bestaan vond er ook een uniek gebeuren plaats In dat jaar werden in heel de provincie Utrecht vijf Maltheser Kruisen uitgereikt in zilver voor het 15-jarig lidmaatschap van de EH80. Van deze vijf gingen er liefst drie naar Achterveld. In de loop der jaren zijn er door de vereniging zowel te Achterveld als te Stoutenburg diverse verbandposten ingericht. Ook is de Tour de Junior ondenkbaar zonder de plaatselijke EHBO 21 jaar zijn leden van de vereniging tijdens de tour aanwezig geweest. Het eerste jaar was de ver eniging niem aanwezig doordat de ver- zoriging voor de eventuele ongevallen werd gedaan door de Rode Kruis afde ling van Barneveld. Vooral de laatste jaren worden de Achterveldse EH- BOujk op divers evenementen gezien om bij eventuele ongevallen de eerste hulp te verlenen. Dit komt voor bij de auto- en motorcrosses in Leusden en in Amersfoort. Bli|kbaar heeft de Achter veldse afdeling een zo goede reputatie dat zij door andsre verenigingen wordt verzocht om bij evenementen de eerste hulp te willen verzorgen. Ook werd dit jaar voor de 22ste maal een bloedafnameavond georgani seerd. Ook deze bloedafnameavonden zijn steeds een succes geweest. Door het Rode Kruis werd in verband met het feit dat de EHBO te Achterveld 30 jaar bestond en voor de 22e maal een af- nameavond had georganiseerd dit zo op prijs gesteld dat er voor elke donor een leuke attentie beschikbaar werd gesteld Het bestuur heeft inmiddels wel enkele wijzigingen ondergaan. Van het huidige bestuur, bestaande uit W. Hilverts voorzitter, mevr. L. Kleinveld- Sijmons. A. L. Janssen secretaris, mevr, A. van Eist-v. d. Geest en L. H. xmink leden, is de penningmeesteresse mevr. Kleinveld 30 jaar bestuurslid en penningmeesteresse geweest. Zij is de enige van het bestuur dat bij de oprich ting werd gekozen die nog in actieve dienst van de vereniging is. De vereni ging telt ook diverse ereleden. Dit zijn de heer W. W. van Dijk die 27 jaar voor zitter van de vereniging is geweest. Hij is ereliden erevoorzitter van de vereni ging Buiten de eerder genoemde on derscheidingen werd de heer van Dijk voor het vele werk dat hij voor de ver eniging had gedaan ook nog onder- schuiden tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Berg die ook erelid is, is 26 jaar bestuurslid geweest waarvan 25 jaar werkzaam als secreta ris. Mej. A. Wijntjes is ook erelid. Zij is 26 jaar lid van de vereniging geweest waarvan 20 jaar als bestuurslid. Na twintig jaar als docent te zijn opgetre den hetgeen door hem steeds geheel belangeloos werd gedaan legde de arts Braun dit werk neer Hij had zijn praktijk over gedaan aan arts Boersma die van af 1969, docent van de vereniging is geweest inmiddels in samenwerking mst de arts Koch. De instructeur broeder Brookhuis had reeds in 1962 in verband met gezondheidsredenen zijn werk neer moeten leggen en werd op gevolgd door de heer Windhouwer die momenteel nog instructeur van de ver eniging is Begonnen in 1949 met 45 leden is dit ledenaantal momenteel uit gegroeid tot 122 De feestelijke herden king zal plaatsvinden op 5 oktober. De leden van de vereniging en het bestuur vormen een hechte band. Dit blijkt wel uit het feit dat er wel eens sprake is geweest om het bestuur over te dragen aan jongere leden. Dit werd echter niet geaccepteerd Het ging goed zo en zo moest het blijven De besturen van de vereniging hebben nimmer voor dic tator willen spelen. Dat is nu nog zo. Alle door het bestuur te nemen besluiten worden dan ook pas uitgevoerd als ze met de leden zijn doorgesproken Niet alleen de mensen achter de tafel zijn belangrijk, doch zeker ook de mensen voor de tafel. De vereniging telt vele 10-, 15- en 20-jarige leden. Het EHBO-team in aktie tijdens de realistische oefening EHBO-voorzltter Hilverts zet het kanrploenstem in de bloemen ACHTERVELD - Zondag werd weer de landelijke nationale ziekendag ge houden. Zo werd ook in Achterveld door de Zonnebloem de ziekendag georganiseerd. Na eerstd de Eucharistieviering te hebben bijgewoond ver zamelden ongeveer 80 personen zich in D'Ouwe Peerdestal. Nadat allen voorzien waren van een kopje koffie opende de voorzitter de heer J. Colem- gem deze bijeenkomst. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom en hij hoopte dat ze van deze morgen zouden genieten. Hij was blij dat er zoveel aanwezig waren. Velen zouden hier ook wel bij willen zijn doch kunnen gezien hun lichamelijke of geestelijke gesteldheid niet. als ik zo de zaal rond kijk zie ik weer loond. Jammer was wel dat in verband nieuwe gezichten doch ik mis er ooK weer enkele die er andere jaren wel bij waren. Zo is nu eenmaal het leven en we moeten dit dan ook aanvaarden. Na dit openingswoorden kwam het zang koor binnen Na opstelling werd er door dit koor drie liederen gezongen die allen met een dankbaar applaus werden be- met andere omstandigheden het koor niet langer kon blijven. Uit de reacties viel wel op te maken dat de aanwezigen zeer vun het zingen hadden genoten. Nadat de voorzitter het koor en de diri gent had bedankt vertrokken zij weer. Het was een kort optreden koch wel zeer in de smaak gevallen. Na de koffie en het optreden van het zangkoor werd een onder het genot van een borreltje nog geruime tijd gezellig bijeengebleven en werd er heel wat af- gebabbled. Door de heer Van Wegen werd een dankwoord gebracht aan de Zonnebloemwerkster en -werkers. Hij bracht hierin de dankuvan allen naar voren voor al hetgeen de Zonnebloem doet voor de zieken, bejaarden en al leenstaanden. Vooral het bezoeken van de zieken liet hij heel sterk naar voren komen. Het dankwoord van de heer Van Wegen was geheel in dich- vorm opgesteld. Een hartelijk applaus hiervoor was dan ook zijn beloning. Om ongeveer half een was het tijd geworden om huiswaarts te keren. De voorzitter fankte iedereen voor zijn aanwezigheid en bracht een speciale dank aan de Zonnebloem medewerk sters die zich ook deze morgen weer heel verdienstelijk hadden gemaakt. Ze lopen zich het „mik mak" aldus de voorzitter en zorgen dat iedereen het zijne krijgt. Ook de medewerksters werden door de aanwezigen met een heel hartelijk applaus bedankt Bij het naar huis gaan kregen alle aanwezigen nog een heel mooi potbloemetje mee naar huis. Ook dit werd in dank aan vaard. Degenen die niet op deze mor gen aanwezig konden zijn waren van te voren al met 'n bloemetje verblijd. ACHTERVELD - Donderdagavond 6 september kwamen de KPO-dames voor het eerst bijeen In het nieuwe winterseizoen. Deze eerste bijeen komst werd begonnen met Eucha ristieviering. Na afloop van deze kerkdienst gingen de dames near D'oude Peerdestal waar de avond verder zou worden doorgebracht. De avond zou worden verzorgd door de Oud Hollandse Tinnegieterij A. H. Roesslngh van Iteron uit Wassenaar. De ochtend dat deze bijeenkomst zou worden gehouden kwam er een telefoontje dat wegens ziekte de de monstratie tinnegieten niet kon door gaan. Daar het onmogelijk was om alle leden nog te kunnen bereiken om de avond te annuleren werd naar een op lossing gezocht. Het was de heer Bij! die bereid was om deze avond voor zijn rekening te nemen. Als onderwerp koos hij ,,De Politieman in zijn werk en de politieman thuis" Hoewel zo voor het 5.2 ACHTERVELD - Maandagavond vond in de koffiekamer va Ons Ge bouw een bijeenkomst plaats die als de start kan worden beschouwd voor het feest In verband met het 600 jarig bestaan van Achterveld. Hoewel dit feest zal plaats vinden In 1982 vond het feestcomité het wel wenselijk om nu reeds van start te gaan. Dit omdat een dergelijk feest organiseren heel wat tijd kost en er veel voorbereidin gen vaan vooraf gaan. Daarom had het feestcomltéudeze avond een bij eenkomst uitgeschreven en hierbij alle Achteveldse verenigingen uit genodigd. De avond werd geopend door de oorzitter van het feestcomité Hij was zeer verheugd dat de op komst zo groot was. Hierna wgaf hij een korte uitleg wat de bedoeling van deze bijeenkomst was. We gaan vanavond zeker nog geen programma op stellen. Het is wel de bedoeling om nu de eerste stappen te zetten ter voorbereiding van het te houden feest. Hij hoopte dat er deze avond al wel suggesties gedaan zou den worden gebracht. Dit werd door en kele aanwezigeen dan ook gedaan. Het belangrijkste van deze avond was wel dat naar voren kwam dat voor er aan het werk kon worden gegaan eerst een stichting in het leven moest worden geroepen. In dez e richting werden dan ook diverse ideeën naar voren ge bracht. Nadat tijdens een pauze door de aanwezigen onderling overleg was ge pleegd moest worden die de personen voor zitting in het Stichtingsbestuur zouden moeten aantrekken Besloten werd dat het leden van het feestcomité zeker in deze commissie zitting zouden hebben en dan nog uit te breiden met twee man. Het waren de heren J. de Voene en C. de Vette die zich hiervoor beschikbaar stelden. De samengestel de commissie kan nu aan het werk gaan en een stichtingsbestuur in het leven roepen. orpscontactavond De voorzifter van het feestcomité was zeer blij dat de vergadering het feestcomité dit vertrouwen had ge schonken en dat het zo uit de vergade ring was beslist en niet door het comité zelf. Dit is zeker een plus punt. Nadat nog een en ander was besproken werd dit gedeelte van de bijeenkomst afge sloten. Hierna werden door de voorzit ter de heer H. Ossendrijver nog enkele mededelingen gedaan De Stichting Jongerencontact had het feestcomité verzocht om in het ver volg de dorpscontactavond te willen or ganiseren Genoemde stichting had dit wel steeds gedaan doch dit was in strijd met de statuten en het doel van de Stichting Jongeren contact Het ver zoek was door het feestcomité geaccepteerd Hierna deelde hij mede dat voor het gemeentebestuur van Leusden was voorgesteld om een activiteitscommis sie in het leven te roepen voor de ge hele gemeente Leusden. In deze com missie zouden ook twee inwoners van Achterveld deel moeten nemen. Dege ne die hier iets voor voelen kunnen zich hiervoor opgeven bij de afdeling welzijn van de gemeente. Als derde punt bracht hij naar voren dat er in Leusden diverse wijkraden waren. Gemotiveerd bracht hij naar voren dat dit in Achterveld zeker ook wenselijk was Het licht dan ook in de bedoeling om in Achterveld een Dorpsraad in het leven te roepen. Na nog enige uitleg over het een en ander werd deze bijeenkomst gesloten blok gezet lukte het hem toch om het genoemde onderwerp te brengen tot tevredenheid van de aanwezige leden Op de zijn eigen manier schetste hij het leven van de politieman in zijn werk en de politieman thuis. Ook het leven van de echtgenote en de eventuele kinde ren van deze politieman werd onder de aandacht van de aanwezigen gebracht. Na afloop van de inleiding was er gele genheid tot het stellen van vragen. Hier werd deze avond een zeer druk gebruik van gemaakt. De vragwn werden alle tot ieders tevredenheid beantwoord Uit de gehoorde reacties bleek wel dat velen een heel andere kijk op het leven van de politieman en zijn gezin hadden gekregen. Er waren deze avond dingen naar voren gekomen waar de aanwezigen geen weet van hadden. Na afloop dankte de voor zitster mevr. v. d. Berg de heer Bijl voor zijn duidelijke uiteenzetting waardoor het voor de aanwezigen toch weer een leerzame avond was geweest. ACHTERVELD - Maandag 17 sep tember zal In Hotel De Roskam de algemene ledenvergadering van de Carnavalsvereniging De Puupen- koppen worden gehouden. De ver gadering zal aanvangen om 20.00 uur. De agenda voor deze vergade ring ziet er als volgt: 1. opening 2. mededelingen 3. notulen vorige ledenvergadering 4. jaarverslag secretaresse 5. jaarverslag penningmeester 6. verslag kascommlssie 8. contributie 9. bestuursverkiezing 10. wat ter tafel komt 11rondvraag 12. sluiting De secretaresse G. Hilverts is pe riodiek aftredend. Zij heeft zich wel her kiesbaar gesteld Namen van tegen kandidaten kunnen tot voor de verga dering worden ingediend. De kan didaatstelling van de tegenkandidaten moeten wel door ten minste vijf leden zijn ondertekend. Tijdens of na afloop van deze alge mene ledenvergadering is er ook gele genheid om de contributie voor het seizoen 1979-1980 bij de pen ningmeester te voldoen De nieuwe statuten van de vereniging liggen tot voor de vergadering ter inzage bij Gijs Voskuilen. ACHTERVELD - De oudervereni ging van de R.K. scholen te Achter veld zal op maandag 24 september haar algemene ledenvergadering houden. Deze vergadering zal wor den gehouden In de school Onze Wereld en aanvangen om 20.00 uur. De agenda bevat 11 punten 1opening 2. notulen 14-9-1979 3. kasverslag penningmeesteresse 4. kascontrole 5. benoeming nieuwe kascontrole- commissie 6. uiteenzetting over het doen en la ten van de oudercommissie 7. pauze 8. contributie 9. vervanging commissieleden; kan didaten voor de St. Jozefschool mevr. van Nimwegen, mevr. Van Dijk, de heer Vons; kandidaat voor Onze Wereld de heer Bouwman, kandidate voor Hummeltjeshonk mevr. Blom 10. rondvraag 11. sluiting Het stellen van tegenkandidaten kan geschieden door tenminste vijf leden Deze kandidaatstelling kan worden in gediend bij de secretaresse mevr. J Hoogland, van Oldenbarneveltstraat 22 en moet tevens voorzien zijn van een bereidverklaring van de kandidaat. De financiële verslagen liggen vanaf 10 september ter inzage op de drie scholen. i Eminent opent binnenkort een nieuwe fabriek in NXaddinxveen Dat een bclangnike stap. Daarom willen we alle Nederlandse muzieklielEcb bers dat feest laten meevieren Tot en met 30 november 1979 krugt u f 200.-tot f1500,-kado op een orgel van Eminent naar keuze U hoeft slechts een Eminent Iccstchequc uit het gruti-. l chequeboekje bij ons in ic voorzien van uw naam, adres cn handte kening. Zo'n cheque- Ij boekje UTRECHT: MUZIEKCENTRUM VRIDINBURC TIL. 030-332341 AMERSFOORT: HELLS STRAAT 11 -1S (t/O VAD) TIL. 033-34OS4

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19