I S.V. Achterveld afdeling damesvoetbal speelt gelijk Nieuws uit de Leusdense kerken i SS* l«3ïSSW*j leusden krant Achterveld veiloor van Lelystad nujD90 VERKEERCURSUS Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. SIRE DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 Achtervelds nieuws Achterveld heeft op het Kerstens Sportpark zijn eerste thuiswedstrijd verloren van het bezoekende Lelystad kreeg het door blessure.s getergde ploeg met 3-2 klop Selectiespelers Bertus v Houten. Gijs Hak en Jaap Schouten zijn door ver schillende omstandigheden nog niet beschikbaar. Tot overmaah van ramp kwam daar doelman Tolboom nog bij, die geblesseerd raakte tijdens een trainingsavond Reservedoelman Sicco Kamps kon niet vrij krijgen vanwege dienstplicht. Hier door moest ex- doelman Geurt v Putten weer van ..stal" worden gehaald, die overigens niet onverdienstelijk zijn doel verdedig de. Scheidsrechter Snijders uit Amers foort was niet beschikbaar en zijn taak werd nu overgenomen door Cees Leijenaar uit Leusden Deze maakte met deze wedstrijd zijn debuut in de 1 e klasse SVA-doelman Bertus Tolboom had geen schuld aan de nederlaag Vanaf het begin van de strijd begon Achterveld aanvankelijk te spelen. Le lystad bepaalde zich aanvankelijk tot verdedigend spel met counters over de rechtervleugel. Hierdoor had Cor Hoogland vaak zijn handen vol aan de snelle Lelystad rechtsbuiten Koster Het eerste noemensvaardige feit deed zich voor toen Herman Kerkhof hands maakte binnen het beruchte gebied Lelystad middenvoor Van Hulst knalde de toegestane Penalty echter naast de Achterveld goalie Aan de andere zijde noteerden we een erg hard schot van dichtbij van Jan Kerkhof, dat door Le lystad doelman Gerritsen met moeite tot corner verwerkt kon worden Even voor de rust leek Achterveld door sterk spel toch nog op winst te komen via Albers Tolboom, die alleen doorbrak De uitlopende Lelystad doelman ..vloerde" de Achterveldse middenvoor even buiten het strafschopgebied. De goed leidende scheidsrechter gaf de doelman terecht een ..officiële" waar- chuwing wegens het vasthouden aan Albert Tolboom zijn short Vrij kort hier na brak de rust aan. In de 2e helft bleek Piet Vos vervangen te zijn door Henk Voorburg De eerste 5 minuten waren geheel voor Achterveld, doch de Le lystad doelman kon door tijdig uit zijn hok te komen Albert Tolboom en Jan Kerkhof het schieten te beletten De Lelystadspelers gingen het tempo ver hogen en trachtte de zwakke plekken in de Achterveldse verdediging op te zoe ken. Die waren spoeding gevonden want de beide backs van Achterveld speelden niet sterk Via de vleugel ging Lelystad nu verder en toen de gehele verdediging bleef staan wegens ver- nmeend buitenspel was het al raak toen G Walther doelman Van Putten kans loos passeerde 0-1 Achterveld deed nog wel iets terug door Jan Kerkhof die alleen voor de Lelystad kwam te staan Door goed keepwerk bleef de gelijk maker echter uit Lelystad groeiede uit tot de rustig verder spelende betere ploeg en kwam al spoedig op 2-0 door een verkeerde beoordelingsfout van Arie Wouters Achterveld ging nu jagen wat het spel niet ten goede kwam. Een indirecte vrije trap van Achterveld be landde in de Lelystad muur Al spoedig lag nr 3 in de touwen bij Achterveld toen de jonge Lelystad voorhoede de Achterveld verdediging geheel uit speelde Er was toen nog een kwartier Na het vertrek van onze fotograaf werd het toch nog 2-3. te spelen en er leken nog meer doelpunten te komen, daar alle Achter veldspelers beneden de maat bleven. Alleen Klaas van de Heuvel maakte hierop een uitzondering. De verrassing zat in het slot van de wedstrijd toen Jan Kerkhof een cornerbal mocht nemen. Deze werd hoog voor de ..pol" ge plaatst en via Klaas v.d. Heuvel schitterend ingekopt. Toch nog de eer gered dachten de vele toeschouwers: 2 minuten voor tijd opnieuw raak nu via een kopbal van Albert Tolboom en de achter stand was verkleind tot 2-3 dit maal uit een vrije trap. De resterende minuten verstreken onder grote spanning maar het of fensief was te laat invezet om nog naast Lelystad te komen. Resumerende ko men wij toch tot de conclusie dat de beste ploeg heeft gewonnen en dat was Lelystad. Zondag aanstaande trekt Achterveld naar Nijkerkerveen om aloude tegen stander Veense Boys te bekampen. Verdere uitslagen. Quick 4 - Achterveld 2 0-1 Achterveld 2 - VVZA 3 2-2 Achterveld 5 - ODI 2 KV.VA. 8 - Achterveld 6 Dames: Dorestad - Achterveldd 2-2 Programma Zondag 16 september Veense Boys 1 - Achterveld 1 14 f terrein Westerveenstraat Nijkerkervej Achterveld 2 - H V.C. 3 Barneveld 2 - Achterveld 3 Achterveld 4 - Limvis 4 Amersf. Boys 5 - Achterveld 5 Achterveld 6 - S.E.C. 6 Dames: Achterveld - Brederodus ACHTERVELD - Het Achterveldse dameselftal speelde zondagmorgen een uitwedstrijd tegen de Dorestaddames uit Wijk bi) Duurstede. Op een heel moeilijk bespeelbaar veld nam Dorestad de aftrap. Na elkaar even verkend te hebben was het Achterveld dat de score opende. Het was L. Kerkhof die mte een hoge bal de Dorestad keepster wist te passeren. Ongeveer een minuut later was het weer raak. Het was weer L. Kerkhof die fraai uithaalde en de stand op 0-2 wist te brengen. Het was voor L Kerkhof tevens het Achterveldse supporters en het was de 200ste doelpunt dat zij maakte. Dit trainer P. Smink die het eerst het veld bracht grote vreugde teweeg bij de op rende om haar met dit succes te gelukwensen. Na dit tweede doelpunt kwam Dorestad zeer sterk terug en wist voor de rust ook tweetal te^scoren. Na de rust kwam Achterveld ifThet veld met een wissel. M. Wouters was vervangen door I van Houten. Ook nu kwam Dorestad weer heel sterk opzet ten en vooral over rechts waren zij zeer gevaarlijk Ongeveer acht minuten na de aanvang van de tweede speelhelft was het hweer L. Kerkhof die de stad voor Achterveld op 2-3 bracht. Nog geen twee minuten later was het weer L. Kerkhof die haar kans benutte en zo de stand op 2-4 wist te brengen Do restad liet dit echter niet op zich zitten en kwam heel sterk terug. Al heel spoedig was de stand dan ook 4-4 ge lijk Dank zij een zeer goede reddnng van de Achterveldse keepster T van Westerlaak bleef de stand 4-4. Bij thuiskomst in de kantine van het Ker- stenssportpark werd L. Kerkhof met gejuich ontvangen. Voor het maken van haaf 200ste doelpunt kreeg zij van haar ouders bloemen aangeboden. Ook de damesploeg liet zich niet onbetuigd Van al haar teamgenoten kreeg zij bloemen aangeboden en een zeer mooie door Jan Boersen ven/aardige karikatuur, voorstellende een keepster die een bal door haar handen laat glip pen. Zondag 16 september speelt Achterveld een thuiswedstrijd tegen Brederodes. Aanvang van de wedstrijd is tien uur ACHTERVELD - Ook dit jaar zal er in Achterveld bij voldoende deelname weer een verkeerscursus worden ge geven De cursus is niet alleen voor automobilisten zoals wel eens wordt gedacht doch ook voor motorrijders, bromfietsers, fietsers en ook voor voetgangers. Tijdens deze cursus kunt u alles weer eens ophalen en zullen ook de laatste wijzigingen en nieuwe bor den worden bekendgemaakt. De kosten voor deze cursus die zal aanvangen op 10 oktober zullen 30- bedragen. lesmateriaal inbegrepen. Er zullen acht cursusavonden wor den gegeven waarna nog een examen tje en een slotavond. Voor deelname aan deze cursus kunt u zich opgeven bij de heren D. Bijl, van Oldenbarnevelt- straat 18. tel. 2090 en W. J. Vos, Eme- laarseweg 21a, tel. 1430. GEMEENTEDIAKONAAT: Middag voor ouderen Aan hel begin van het seizoen zullen alle oudere gemeenteleden uit heel Leusden samenkomen op: don derdagmiddag. 13 september in: het Trefpunt, aan de Arnhemseweg te: Leusden-zuld. Oaar wordt de bekende film ..Juliana 70 jaar" gedraaid, die t.g.v. de 70e ver jaardag van de koningin in veel biosco pen in ons land is vertoond. Deze middag begint om 14.30 uur Omdat er geen openbaar vervoer is van Leusden-Centrum naar Leusden- Zuid is er voor u een bus gereserveerd. Deze vertrekt om 14.00 uur vanaf het parkeerterrein t.o de Marcuskerk. De tweede mogelijkheid om in te stappen is op de Hamersveldseweg bij bakker V. d. Hengel om 14.15 uur. Heeft u vervoer nodig van huis naar de bus belt u dan naar één van de onderstaande adres sen mevr, Apperloo, tel. 41850of mevr. Kooman, tel. 42921 KRING WERK In dit nieuwe seizoen gaan de vol gende groepen van 10 20 personen weer met elkaar praten over diverse onderwerpen U kunt zich tot en met maandag 17 september voor dit kring- werk opgeven bij ds. J J. Weernekers. Arnhemseweg 77 voor Leusden-zuid en bij Renze Steringa. Marterhoeve 4 voor Leusden-centrum 1. Hoe lees ik de bijbel? Deze bijbelkring komt o.l.v. ds. E Jansen, bijeen op dinsdagavonden Waarover dit jaar de gesprekken zullen gaan wordt afgesproken in gezamenlijk overleg. 2. Bijbelkring zuid r Deze bestaande kring start met het bespreken van gedeelten uit de Berg rede (Math. 5 tot en met 7). In overleg met de deelnemers (nieuwe opgaven zijn welkom) worden de gespreksavon- den gekozen Plaats van samenkomst: 't Trefpunt bij de Dorpskerk in Leusden- zuid. Uitgangspunt van elke kringavond is het bespreken van een bijbelgedeelte en vervolgens het samen zoeken naar een antwoord op de vraag wat dat ge deelte voor ons leven kan en mag bete kenen. 3. Bijbelkring Grasland Voor de bewoners van Grasland wordt een bijbelkring gehouden op dinsdagmiddag. Belangstellenden van buiten Grasland zijn hartelijk welkom! 4. Bijbelkring Hamersveld Deze bijbelkring, o.l.v. ds. J. J. Kooman. is in hoofdzaak bestemd voor bewoners van 't Hamersveld en de be jaardenwoningen. De bijeenkomsten zijn op de tweede maandagmiddag van de maand, van half vier tot half vijf. in het Hamersveld Welk bijbelgedeelte besproken wordt, zal in overleg worden bepaald. 5. Samen bijbellezen Deze bestaande kring (nieuwe deel nemers welkom) draagt een cursorisch karakter. In overleg met de deelnemers wordt een bijbelgedeelte gekozen dat men bespreekt. Deze kring. komt. o.l.v dr. F. H. Kuiper, in het najaar enkele malen kort na elkaar bijeen in het voor jaar nog een paar maal met een tus senruimte van twee drie weken. 6. Leerkring „Christen zijn van daag" Enkele onderwerpen die in de be langstelling staan, bezien door de bril van de eigentijdse theologie Leerstof die onder deskundige leiding voor u zal worden ingeleid aan de hand van het boek ..Christen zijn" van Küng, en voorzien van vragen die telkens een gesprek op gang hopen te brengen. Vandaar dat van een leerkring wordt gesproken, met het karakter van vol wassencatechese. Na de kennisma kingsavond met drs. Speelman te Am sterdam (die op 5 september is gehou den in de Marcuskerk) volgen 2 keer 4 woensdagavonden: 19 en 26 sep tember. 3 en 10 oktober en 31 oktober. 7. 14 en 21 november. Verdere infor matie bij mevr. W. S. v. d. Burg-Wig- boldus. W. de Zwijgerlaan 28. Leusden- Zuid. telefoon 40470 7. Oecumeninische gesprekskring De al verschillende jaren bestaande oecumenische gesprekskring wil in het komende winterseizoen weer bij elkaar komen, en wel eens per maand op de donderdagavond. De eerste bijeen komst is op 27 september, om 20.00 uur in 't Trefpunt in Leusden-zuid. Gedacht is reeds aan onderwerpen als - de gezamenlijk wortel van ons gelo ven en kerk-zijn (tot hoever lopen onze wegen parallel en waar scheiden zij); - de kerk(en) onderweg; - de plaats van de vrouw in onze diver se kerken; - de dienst vanuit de kerk bij sterven en rouw. Nieuwe deelnemers, zowel uit de katholieke als protestantse kerken, zijn van harte welkom, evenals verdere suggesties voor het programma. per kilo OP DE u LEUSDER MARKT (tegenover cafetaria De Swartesteegh). Holland Kaascentrum In kaas da baas papa b ren gr die kleine poesjes vanavond nog naar die mevrouw m Amsterdam." Hi t wrznnicn uw huisdieren In til :i/n leiikeenlasiiKekunten I ooi min hl innen bi I tU Dieienhest herwint! In elk tele/oonhoek \imli n hel minima. I'nhhkiiiii minneboden iloor iln blad in snmvnuerkinn mei de Sin hnnxi /deelt tiet lome 8. Koran lezen ..Samen lezen in de heilige Koran", met inleiding en commentaar. De Ne derlandse vertaling van dit heilige boek van de Islam moet door deelnemers worden aangeschaft. Deze cursus, o.l.v. drs. J. Slomp, vindt plaats in een drietal bijeenkomsten in het voorjaar van 1980. De organisatie is in handen van.Latent Talent" wat betekent dat de cursus niet gratis is. U kunt met zich opgeven wachten tot de cursusfolder Latent Talent, die deze winter wordt verspreid. 9. Voorlopig Deze kring behandelt de thema's die u kunt aantreffen in het u wellicht be kende maandblad „Voorlopig", dat evangelisch commentaar geeft bij deze tijd. Elk nummer is gewijd aan een ac tueel maatschappelijk onderwerp, dat door verschillende medewerkers aan het blad wordt becommentariseerd. Bijeenkomsten elke maand op in nader overleg te bepalen data. 10. Nieuwe levensstijl Deze kring houdt zich, nu alweer een paar jaar, bezig met de ..nieuwe le vensstijl" en praat en denkt na over „Hoe kan het andersDat is ook de titel van het boek (uitgave Centrale voor Vormingswerk/HVD) aan de hand waarvan het komende seizoen wordt gepraat. Nieuwe deelnemers zijn wel kom. Men komt een maal per zes we ken bijeen. 11. Kernwapens ja of nee? De discussies over de neutronenbom hebben de kernwapens in de belang stelling geplaats. Kunnen en mogen we doorgaan met verdere ontwikkeling van atoomwapens? Deze kring tracht, van uit de levensvisie een verantwoor delijkheid van de christen, een ant woord te vinden op de vragen die met bovenstaande zaken te maken hebben. Het rapport-Scholten en de komende „schetsen" n.a.v. het rapport van de hervormde Synode kunnen daarbij ter sprake komen. JEUGDWEEK DONDERDAG 13 SEPTEMBER Film-avond in de Marcuskerk Lach film - alle leeftijden met Louis de Funès in :.,De avonturen van Rabbi Ja kob" aanvang: 19 00 uur, entree 2,50 VRIJDAG 14 SEPTEMBER Dropping vanaf 't Claeverenblad Voor jongelui vanaf 16 jaar, aanvang: 19.30 uur. Entree 2,50 p p. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Auto-puzzelrlt Pfaats 't Claeverenblad, aanvang: 14.00 uur. startgeld: 3,- per equip. Soos met Groep Plaat: 't Claeverenblad, aanvang: 20.00 uur. entree: 1,50. ZONDAG 16 SEPTEMBER Jeugddienst In de Marcuskerk Aanvang: 19 00 uur. Voorganger: ds. J. Ridderbos. M m.v. The Messengers MIDDAG ONDER GEMEENTELEDEN DORPSKERK Donderdagmiddag 13 september om 14 30 uur vindt de eerste middag van dit seizoen plaats voor de oudere ge meenteleden van de Dorpskerk. Deze middag is georganiseerd in samen werking met Leusden-centrum Voor vervoer kunt u bellen naar: me vrouw Van Oosterom. tel 03498-2107 of mevrouw Sjoerds tel 033-40456 AKTIE IN HET KADER VAN HET INTERNATIONALE JAAR VAN HET KIND De werkgroep, die in Leusden een aktie in het kader v. h Internationale Jaar van het Kind voert, organiseert eeu braderie op 6 oktober. De vrouwen orï ganisaties willen er samen aan deei nemen en verschillende groepen zullerj samen een stand verzorgen. De IVKG wil meewerken aan een poffertje; kraam. Het Gem. Diakonaat-C aan een kof fie en gebak-hoek. Gem. Diakonaat zuid en NCVB-centrum aan een rom; mel/antiek-hoek. NCVB-zuid werk ■mee aan een stand waar snuisterijen en resultaten van nijvere handen ver kocht zullen worden. Hiervoor zijn men sen en spullen nodig. Duik in uw kasten of maak iets leuks!! U kunt een en ander kwijt op de vol gende adressen: mevr. V. d. Schaaf Hooiland 28. tel. 43560. mevr. Abbrihg Prinses Christinalaan 7. tel. 42047 mevr. Klumper, Prins Frederiklaan 10 tel. 40831. Wie helpt koffie schenken wie met poffertjes bakken? Vele han den maken het werken licht! Geef u op! BELANGRIJKE SEN KURSUS- De vrouwenraad organiseert dit jaar 2 cursussen n.l. vervolgcursus Ge sprek als hulpverlening, door mevr Giesbergen 4 morgens, n.l. 21 en 28 september 5 en 12 oktober om 9.30 uur in de Krakhorst/huiskamer. Kosten 20,-. De begincursus Vergader- en discussietechniek, eveneens door mevr. Giesbergen op 7,14, 2128 no vember om 9 30 uur in Krakhorst/var- kensschuur, ook 20.-. U kunt zich op geven door 20,- te storen bij de Ra bobank op rek.nr. 33.59.24.492 t.n.v Vrouwenraad-Leusden. onder vermel ding v d. cursus. In de tweede helft van september heeft de Vrouwenraad mensen nodig om de Vrouwenkrant (iedere groep vertelt daarin over z'n doel en werk) en het vragenformulier weer op te halen. U kunt zelf bepalen of het een klein straatje of een groot plein zal zijn. U kunt u opgeven bij IKVG. NCVB- centrum en zuid. Gemeente Diakonaat centrum en zuid. INTERKERKELIJKE VROUWEN CONTACT GROEP Het nieuwe seizoen van de vrouwen vereniging wordt geopend met een startavond van het kringwerk Amers foort. op maandag 17 september a.s. om 19 45 uur in de Grachtkerk, Lieve Vrouwestraat 17 te Amersfoort. Mevr C C. Ie Clercq komt vertellen over het diakonaal werk. ook en vooral in Ne- deriand. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom, Inlichtingen: Co Mandemaker, tel. 42238. GEMEENTEDAG 14 OKTOBER 1979 „Leven is samen delen" De voorbereidingen voor deze ge meentedag zijn beëindigd. De ont vangst en ontmoeting, onder het genot van een kopie koffie, opent deze dag. Deze ontmoeting wordt gevolgd door een kerkdienst: „Leven is samen de len". Rond het middaguur eet u geza menlijk het brood dat u voor de ander heeft meegebracht. Het middagpro gramma bestaat uit spel en vertier voor jong en oud. Umstreeks tnee-ti|d komen kolonel Bosschardt van het Le ger des Heils en een muziekgroep met ons praten en zingen. Het thema is hoe kan het ook anders - „Leven is samen delen". Deze dag wordt om 17.00 uur besloten.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 20