SODA (ZAT.) VIA PENALTY NAAR WINST 13 ALAtiS Geflatteerd verlies van RODA-zondag JAARVERGADERINGEN BCL, BVO EN BVL Moeilijk begin Antilopen HOCKEK Uitslagen jeugdhockey Klaverjasclub Hockeyclub Leusden behaalt eerste puntje Mechelse herder Ronnie kampioen van Nederland Dick Willigenburg had succesvol seizoen IONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 I MRHSF^EF* Sport 23 et voor zetje van Wout de Kruif werd met een vlot omhaaltje door Rijk |nders keurig verwerkt. I LEUSOEN/CENTRUM - Wie door I mstandigheden niet aanwezig kon I (n bi) de eerste helft van Roda - Irederodes, heeft niets gemist. Het las een spanningloos heen en weer I t dap zonder hoogtepunten en onder treffers. Na de thee kwamen i Leusdenaren met heel ander wtbal op de proppen. Met aanval- nd spel en veel enthousiasme werd it groengele team uit Vlanen lange l)d geheel op de eigen speelhelft •ruggedrongen. Een hard schot van I lllly Nolten (of was het Ronald de faas?) werd met veel moeite tot cor- ler verwerkt. Deze hoekschop en de twee direct laarop volgende vlak na de hervatting •verden Roda echter niets op, maar de Oodzwarten kwamen terug. In de 5e hinuut kopte Henk van Laar de bal op le Brederolat en 2 minuten later werd Rijk Rijnders in het strafschopgebied van de gasten onreglementair tegen de grasmat gewerkt. De hieruit voortko mende penalty werd door Henk van Laar feilloos benut. Bijna vergrootte Rijnders de voorsprong, maar de tijdig uitgelopen Vianense doelman verijdel de die poging. Het Roda-orfensief duurde evenwel maar een kwartier en met de strijdlust verdween ook de spanning. Uit een counter kreeg Henk van Pluuren nog een kansje, maar hij zocht het doel iets te veel naar rechts. De wedstrijd kreeg even een onvriendelijk karakter door het veelvuldig en niet altijd juiste vlag gen van de groengele grensjager. Op zich een aardige man. maar een herha lingscursus zou hem geen kwaad doen. Het nogal drukkende weer bleek voor de spelers geen aansporing tot een pit tig slot van de wedstrijd, die uiteindelijk resulteerde in de 1-0 zege voor Roda. De Leusdenaren klommen in de rang lijst enkele plaatsjes omhoog. LEUSDEN/CENTRUM - Voor de meeste sportclubs begint het seizoen In september. Met de nodige verwachtingen omtrent het verloop van de nieuwe competitie en dikwijls ook met de jaarvergadering. Verleden week vonden drie van die praatavonden plaats en met name bl j BCL, B VO en BVL. Voor wie (nog) onvoldoende thuis is in de plaatselijke sportwereld zl| vermeld, dat het hier gaat om twee badminton-clubs (de Badminton Club Leusden en Badmin ton voor Ontspanning) en de Binnensport Vereniging Leusden, die zich hoofdzakelijk bezighoudt met biljarten. Beide badmintonclubs vergaderden dinsdag en niet alleen op dezelfde dag, maar ook met dezelfde aanvangstijd (20.00 uur) en de vergaderingen had den dezelfde duur (circa 2 uur). Alleen in een andere zaal; dus dat werd voor ons pendelen tussen Hakhorst en De Meent. De biljarters kwamen woensdag in actie. Plaats van handeling was het clubhuis aan de Zwarteweg. B.C. LEUSDEN Met de opkomst van een 30-tal leden in Hakhorst was voorzitter John ter Weyden niet helemaal tevreden. Hij hacl meer belangstelling verwacht, vooral van de 40 nieuwelingen. Door uitbreiding van speelgelegenheid kon het met 10 verminderde oude ledenbe stand tot 120 aangevuld worden van de nu vrijwel lege wachtlijst. Voor beide partijen een plezierige zaak. Het werd een zeer rustige vergadering. De diver se jaarverslagen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ook de contributieverhoging met circa 10 vond iedereen noodzakelijk. Niemand had bezwaren over de verrichtingen in de afgelopen periode van de periodiek aftredende, maar herkiesbare voorzit ter Ter Weyden, die zonder concurren tie een nieuw mandaat kreeg. Het bestuur gaat op korte termijn on derzoeken of de mogelijkheid aanwezig is voor de oprichting van een jeugdaf deling. Wat de NBB-competitie betreft. is een verdubbeling van het aantal BCL-teams te melden. Het standaard en het tweede mixedteam (dit laatste door de promotie in het afgelopen seizoen) spelen in de 3e klasse van district centrum, het nieuwe 3e gar nituur in de 4e klasse en een heren- ploeg gaat deelnemen aan de speciale herencompetitie (5e klasse). BVO '79 De tweede in Leusden bestaande badmintonclub kwam bijeen in De Meent. Met ruim de helft van de 60 le den aanwezig, mocht voorzitter Cor Boersma tevreden zijn en dat deze on derneming, met 15 16 Amersfoorters als lid. door de sportstichting Leusden terecht als een plaatselijke vereniging wordt beschouwd, mag blijken uit het feit. dat BVO 50 meer speeltijd toe gewezen kreeg in De Meent t.o.v. vorig jaar. De jonge club is nog niet helemaal door de kinderziektes heen. hetgeen resulteerde in af en toe zeer levendige debatten tussen leden en bestuur. Om de recreatieve leden - de grootste groep in de club - niet te benadelen wordt, zolang niet nog meer speeltijd beschikbaar komt, met slechts 2 teams deelgenomen aan de bondscompetitie. Een gemengde ploeg begint zoals ge bruikelijk in de (laagste) 4e klasse. Daarnaast gaat een herenteam van start in de 5e klasse van de speciale herencompetitie. LEUSDEN/CENTRUM - Heren 1 heeft het (voor zover ons bekend nog steeds zonder de ex internationals) uit stekend gedaan in Amstelveen, waar Myra in bedwang werd gehouden. Op vallend was overigens, dat 4 van de 5 wedstrijden in de 2e klasse B onbeslist bleven Amersfoort, zondag over een week de tegenstander van Leusden, was de enige verliezer. De uitslagen waren; Ede - Alkmaar 1-1 Kraaien - Amersfoort 2-0 Randwijck - Kameleon 1-1 Qui Vive - Voordaan 0-0 Myra - Leusden 1-1 Ranglijst: Kraaien 2 4 4-1 Myra 2 3 5-2 Randwijck 2 3 4-1 Alkmaar 2 3 4-3 Ede 2 2 4-4 Kameleon 2 2 4-4 Dick Willigenburg LEUSDEN/CENTRUM - De ama teur-wielrenner Dick Willigenburg heeft in het afgelopen seizoen reeds meer dan veertigmaal prijsgefietst Het leek ons wel de moeite waard om de beste prestaties van de jonge Leusdenaar nog eens op een rijtje te zetten Willigenburg werd winnaar in Balk brug. Ochten en Scherpenzeel Hij eindigde als 2e in Lieveloe, Lunteren, Wijhe. Ermelo en Dussen. Een 3e plaats werd zijn deel in Aarle Rixtel, Vaassen, Putten, Wijk en Aalburg en Nieuwkoop. Bij korfbal op een voetbalveld zijn dit soort adves mogelijk. LEUSDEN/CENTRUM - De eerste wedstrijd van de nieuwe korf balcompetitie verliep voor Antilopen niet gunstig. Zaterdag moest de ploeg het thuisspelend opnemen te gen Kameo uit Groenekan. Ondanks de benauwde warmte werd er flink gevochten voor de punten, maar de combinaties liepen niet zo soepel. Het resultaat was dan ook, dat de door Rob en Frouk (2x) Geutjes opge bouwde 3-1 voorsprong, nog voor de rust tenietgedaan werd. Daarna bleef Antilopen tegen een achterstand aan kijken tot 6-6 door doelpunten van Derk Hueting, Kees van Buren en Gert Graafland. Kameo liep echter opnieuw uit met drie treffers. Frans ter Maten en Gert Graafland brachten de eindstand op 8-9. A.s zaterdag speelt Antilopen in Zeist tegen RDZ (16.00 uur), ook geen gemakkelijke tegenstander Wanneer de Leusdenaren de puntjes mee naar huis willen nemen, zal er harder ge knokt moeten worden en kan men zich niet veroorloven veel kansen te missen en slordig te plaatsen LEUSDEN/CENTRUM - De „speerpunten" waarmee de M h.C. Leusden dit jaar in de competitie opereert, zijn zowel bij de jongens als bij de meisjes de teams BtCl en Dl. De jongens kwamen zaterdag aan de volle winst en de meisjes aan 5 van de 6 puntjes. Het gaat niet slecht In de top van jong Leusden. De uitsla gen waren: Meisjes B2 - Gooische B5 1- 5 Meisjes C2 - Hilversum C4 1-6 Meisjes D2 - Bunschoten D1 4- 1 Meisjes D4 - Soest D4 0-5 „„.igens A2 - Fletiomare A2 2- 7 Jongens B1 - Hilversum B2 5-2 Jongens C3 - Leerdam C1 4-0 Jongens D1 - Be Fair D1 3-0 Jongens D2 - Doorn D1 0-10 Jongens D3 - Laren D3 1-0 Jongens D5 - Shinty D2 1-8 Barneveld A1 - Meisjes A1 1- 2 Gooische B2 - Meisjes B1 1— 1 Phoenix C1 - Meisjes C1 0- 6 Kameleon D1 - Meisies D1 1- 7 Soest D3 - Meisjes D3 5- 1 Soest B2 - Jongens B2 0-10 Hilversum B5 - Jongens B3 3-2 Soest C1 - Jongens C1 0-8 Culemborg C1 - Jongens C2 0-3 Laren D4 - Jongens D4 5- 1 Er vond ook nog een bestuurswisse ling plaats Vice-voorzitter Joop Pa- schedag trad af en kreeg W. Nijland als opvolger A.s. zaterdag om 20.00 uur vindt in De Meent een kleine happening plaats. Een dubbele nog wel. Eerst biedt de Leusdense middenstander M Besseling het slandaardteam nieuwe trainingspakken aan en daarna wordt een BVO-er gehuldigd als 2500ste lid van hel NBB-district centrum Wat een verrassing, dat dit juist een Leusdenaar moest zijn! BINNENSPORT De vergadering van de binnensport- vereniging had een heel ander karakter Die duurde niet alleen tweemaal zo lang als de badmintonbabbels, maar liep ook nog uit in een Babylonische spraakver warring. Veel leden hadden wat te ver tellen of te vragen Op zichzelf geen probleem, als iedereen op zijn beurt had gewacht, hetgeen niet steeds het geval was. Wij kregen ontzag voor de rust en het incasseringsvermogen van voorzitter H. A. Beijer. Ongeveer de helft van de 70 leden waren aanwezig om de uit 20 punten bestaande agenda te bespreken. Vanaf acquit verliep de „partij" erg traag (6 punten in anderhalf uur), maar na de diverse jaarverslagen werd een vlotte serie gemaakt tot de finale, die weer meer tijd vroeg en bijna donderdagochtend haalde. De contributie blijft ongewijzigd en het maximum-ledental gaat omhoog van 70 tot 80, met de beperking tot ten hoogste 18 per speelavond. Er is dus weer uitzicht voor nieuwe leden, voor alsnog echter alleen op woensdag en vrijdag. De hüiscompetitie zal worden geleid door de heer L. Punt, die uit dien hoofde in het bestuur komt, waaruit de heer C. Gerth is vertrokken Ook secretaris J. van 't Holt trad af. Hij werd opgevolgd door de heer W. A G. Veen, Landweg 315, Leusden-C. (tel. 42018). Het be stuur van de sectie wedstrijdbiljaren in het kader van het KNBB-district Eem- land, bleef in handen van de heren W. B. J. Morsink en A. A. G. Verrijp. Voordaan 2 11-2 Leusden 2 11-4 Qui Vive 2 11-4 Amersfoort 2 0 2-5 Programma 16 september: Alkmaar - Kraaien Ede - Randwijck Amersfoort - Qui Vive Kameleon - Myra Voordaan - Leusden Dames 1met keepster Simone Fok- kema als uitblinkster, verloor in de laatste minuut van de uitwedstrijd tegen Maarn, de volle winst, nadat Leusden ook al een strafpush had gemist en dat is jammer. Nu werd het 2-2. A.s. zondag speelt dames 1 thuis tegen de Haas kamp. De damesuitslagendienst werkte beter dan die van de heren (die geen resultaten prijsgaf): Dames 2 - Schaerweyde 4 0-8 Voordaan - Dames 3 4-1 Dames 4 - Doorn 2 0-5 MAARSSEN - Het is voor Roda altijd al kwaad kersen eten geweest In Maarssen. Om over voetbal dan maar te zwijgen: al vier jaar lang heeft de roodzwarte formatie bij DWSM niet kunnen winnen. Als verzachtende om standigheid voor de jongste nederlaag zou de afwezigheid door blessures van Evert Schafthuizen en Jan van Eyden kunnen gelden, ware het niet, dat de Leusdenaren het grootste deel van de wedstrijd de meest aandringende partij zijn geweest. Enerzijds ontbrak de afmaker van de aanvallen en anderzijds had Roda Vrouwe Fortuna zeker niet mee. Ge brek aan enthousiasme kan de ploeg echter niet verweten worden. De com petitie is nog jong en de 2 puntjes ach terstand van dit moment op de leiders nog geenszins verontrustend. Roda had Chris van Beek weer in het doel met vóór hem Ton Tessels, Bertus Schoonderbeek, John Heinzbergen en Jan Langekel. In het middenveld speel den Dick van 't Klooster, Henk Males- tein en Jan Pouw, die in de tweede helft plaats maakte voor Henk v. d. Boom. Jos en Hans Vrijhoef en Jack de Sma len vormden de aanval. Tot kort voor de rust heeft een slechts door enkele DWSM-uitvallen onderbroken Roda- offensief geduurd. Zonder succes evenwel. In de 25ste minuut kreeg de thuisclub een penalty mee. Deze werd via een voorafgaande schijnbeweging genomen en door Van Beek gestopt. De scheidsrechter had echter de foutieve handeling van de straf schopnemer reeds gehonoreerd met een vrije trap voor Roda. In de 40ste minuut schoot Henk Malestein de bal via een doelpaal naast. De daarop vol gende DWSM-aanval werd door de Leusdense defensie onjuist aangepakt, hetgeen 1-0 en even later ook de rust stand betekende. Wedstrijdsecretaris Ab v. d. Braak volgde voor ons de ontmoeting en no teerde rond de 50e, de 55e, de 57e en de 75e minuut een serie door Roda niet benutte kansen en als je dan pal daarop een 2e strafschop tegen krijgt, die na twee reddingen in derde instantie ten slotte ingeschoten wordt, gaat de aar digheid er wel een beetje af. Roda was duidelijk aangeslagen en moest nog twee treffers incasseren. Een lichtpunt had de geflatteerd ver loren wedstrijd wel: wanneer Roda de komende ontmoetingen hetzelfde en thousiasme en dan minder pech of meer geluk heeft, zal de eerste over winning van deze competitie weldra een feit zijn. De beste 10 hadden recht op een fina leplaats in Den Bosch. Maximaal kan het proevenschema 435 punten opleveren en Ronnie kwam bij de,.generale repetitie" op 7 juli in Baarn aan 429, waarmee hij zich (met zijn baas) als 4e plaatste voor de eind strijd met exact dezelfde proeven, maar - het ging tenslotte om de nationale titel - met een jury, die de grootste perfectie eiste. Dat bleek wel bij de uitslag: Ron nie werd landskampioen met „slechts" 420 lh punt. Weliswaar 8Va minder dan in Baarn, maar 1 Va resp. 7 méér dan de nummers 2 en 3, die met een oorspror kelijke hogere plaatsing aan het even ement waren begonnen. LEUSDEN - Hier volgen de uitslagen van de op 6 september door de Klaver jasclub Leusden gespeelde wedstrij den: 1Hr Grimberg 5402 2. Hr. Kool 5394 3. Hr. Arns 5381 4 Hr. Plattel 5328 5. Mevr. Pouli 4798 Het klassement per 6-9-79 luidt: 1 Hr. Kleefstra 66950 2. Hr. v. d. Heiden 64739 3. Hr. Plattel 63939 4. Mevr. Knol 63754 5. Mevr. Pouli 63598 „Baas" Massop boven het 1-2-3-scl LEUSDEN/CENTRUM - De be kendheid van Leusden als sportieve gemeente heett weer een nieuwe Im puls gekregen. Vrijdag werd de ruim 3 jaar oude Ronnie (geboren op 28 april 1976) kampioen van Nederland! Ronnie is de Mechelse herdershond van de Leusdenaar A. Massop, die met veel enthousiasme en (zo moge lijk) nog meer geduld al een kleine 10 jaar het africhten van z.g. politiehon den als vrijetijdsbesteding heeft. De ze tak van sport - of wat het ook Is - wordt In ons land vooral beneden de grote rivieren zeer intensief beoefend. De In 1907 opgerichte Ko ninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging omvat circa 9000 leden en ruim tweederde daarvan woont in Limburg en Brabant. Des te groter was de verrassing, dat een bo- ven-Moerdljkse combinatie van baas en hond kampioen werd in de cate gorie „jonge politiehonden I". Hel is overigens ook voor het eerst in het ruim 70-jarige bestaan van de KNPV, dat een combinatie uit de pro vincie Utrecht de titel verwierf. De heer Massop wist ons dat le vertellen. Wij zijn helaas geen expert in deze materie, maar ook wie alleen maar kijkt naar de massa zilverwerk, die Ronnie in het Bossche stadion de Vliert heeft gewon nen, moet toegeven, dat het een uit zonderlijke prestatie is geweest. Je wordt nu eenmaal niet zo maar kam pioen Ook Ronnie niet. Daar kwam in de loop van het jaar een hele reeks voorselecties aan le pas, waaraan meegedaan Is mei circa 600 „jonge honden" (tussen de 2'/j en 4 jaar oud). Ronnie bewaakt zijn In Den Bosch gewonnen prijzen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 23