IITTT.AAT ^°33:""9 Okapi Werkwinkel organiseert doe-dagen Vrouwenraad houdt enquête 13 CML Krant over vrouwen in Leusden Vrijdag-kramen a H Sl inaar marktplaats verhuisd Vergadering planadviesgroep donderdag 20 september 1979 Volksuniversiteit Eemland start „bijspijkercursussen' Vóórdat u uw keukenkeus maakt 1 ierenbescherming zoekt collectanten doe dagen werkruimte ontmoetings plaat^ nieuwe mensen Bovenstaande foto toont het leggen van de nieuwe sierbestrating. LEUSDEN - In de week van 24 september tot en met 30 september zal er aan Iedere vrouw In Leusden een C.M.L. (Comité Milieuzorg Leus den) bulletin worden overhandigd met daarin een enquêteformulier. De informatiekrant zal geheel ge wijd zijn aan het onderwerp „Vrou wen In Leusden". Alle aktiviteiten die in Leusden spe cifiek voor vrouwen en voor vrouwen en mannen georganiseerd worden door diverse groeperingen zullen een plaatsje krijgen in deze krant. Verder zullen verschillende vrou wen aan het woord komen, die in Leusden wonen. Het enquêteformulier wordt in diezelfde week weer opgehaald. De vragen hebben betrekking op het welzijn en de verlangens van de vrouw met betrekking tot het leefkli maat In Leusden. Het Initiatief Is genomen door de vrouwenraad Leusden. De vrouwenraad is een overkoepe lend orgaan van alle vrouwenor ganisaties. vanuit de vrouwenraad is er een commissie gevormd die de hele voorbereiding op zich genomen heeft, en die samen met een groot aantal vrijwilligsters de informatie huls aan huis zullen bezorgen en weer ophalen. Omdat niet iedereen het even prettig in Leusden vindt, hetzij door wenning aan een nieuwe plaats, of door het veel in huis zitten vanwege de (kleine) kinderen of om andere re denen voelde de vrouwenraad er veel voor om dit eens te oeilen onder plaatselijk nieuws de vrouwen van Leusden. C.M.L. stelde zijn informatiebul letin ter beschikking omdat dit een zeer belangrijk aspekt van het wel zijn in Leusden behelst. De vrouwenraad is niet van me ning dat er In Leusden te weinig voor de vrouw wordt gedaan, maar door middel van deze enquête hoopt zij drempelverlagend te werken en de eventuele problemen die er onder de Leusdense vrouwen leven voor een deel op te lossen. De enquête hoeft niet van naam en adres voorzien te zijn. Heeft u er be hoefte aan, dan moet u het zeker doen. De vrouwen die hun medewerking hebben toegezegd aan het versprei den van deze C.M.L. krant worden verzocht maandag 24 september om 8 uur in de Johanneshoeve aanwezig te zijn voor verdere informatie en het in ontvangst nemen van de kranten. Wie zich nog niet opgegeven heeft, maar wel mee wil werken de kranten huis aan huis te bezorgen en de en quêteformulieren weer op te halen wordt ook verzocht om 8 uur in de Johanneshoeve aanwezig te zijn. Voor verdere Informatie kunt u zich wenden tot Evelien Blom, Ka- naalweg 5, tel. 03425-1888. LEUStTêw - In de week van 24 september tot en met 30 september zal aan Iedere vrouw in Leusden een C.M.L. bulletin worden overhandigd met daarin een enquêtefor mulier (zie elders in het blad). De vrouwen die hun mede werking hebben toegezegd aan het verspreiden van deze C.M.L. krant, worden verzocht maandag 24 september om 8 uur in de Johanneshoeve aanwezig te zijn voor verdere informatie en het in ontvangst nemen van de kranten. Wie zich nog niet opgege ven heeft, maar wel mee wil werken de kranten huis aan huis te verzorgen en de en quêteformulieren weer op te halen wordt ook verzocht om 8 uur in de Johanneshoeve aanwezig te zijn. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot Evelien Blom, Kanaalweg 5, tel. 03425-1888. LEUSDEN - De Volksuniversiteit Eemland start volgende week dinsdag haar nieuwe serie bijspijkercursus sen" voor mensen die hun lagere schoolkennis willen ophalen, bijvoor beeld om hun kinderen te helpen met hun huiswerk De cursussen vangen aan op dinsdag 25 september en wor den gegeven op dinsdag en donderdag in het Doopsgezind Centrum, Stadsring 137. De lessen duren van 9.15 tot 1115 uur. Op dinsdagavond worden de les sen gegeven in het gebouw Stadsring 36. van 20D0 uur.tot 22.00 uur Er zijn nog enkele plaatsen vrij en mensen die al eens mee hebben gedaan en dat wil len. kunnen weer inschrijven De kosten bedragen 110,- voor 24 lessen Voor opgave en inlichtingen kan men bellen: Volksuniversiteit Eemland. 33178, of mevrouw Schreuder: 32058 LEUSDEN - Vanavond heeft de tweede bijeenkomst plaats van de planadviesgroep inzake de welzijns planning van de gemeente Leusden. Deze openbare vergadering wordt ge houden in de raadszaal van het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. Tot voorzitster van deze planadviesgroep is gekozen het raadslid mevrouw L van Amerom, vice-voorzitter is de heer J. Jacobs. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Notulen van 20 augustus j I 3. Instelling plangroep sociaal-cul turele activiteiten (besluitvormend) 4. Inspraakverordening m.b.t. de wel zijnsplanning (meningvormend) 5. Het concept sociale kaart (nog niet geheel volledig) 6 Resumé van de gemaakte afspra ken en agenda voor 3 oktober a s 7. Rondvraag Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m? showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspecialist van ^Nederland. keuken beurs 'ouden berg Voorstr 39-41 Tel 03498-2824* Maandags gesloten midden-Ni detCc |^c 1 SI De kleedgelegenheid, die Roda'46 bij de noodvelden aan de overkant van de Bavoortseweg had, is verleden week donderdag tot de grond afgebrand. Er wordt sterk gedacht aan brandstichting. Roda is zeer gedupeerd. Het niet verzekerde houten gebouwtje en de inventaris hadden een waarde van circa 5.000,maar de strop voor de voetbalclub zal zeker nog 100% hoger uitvallen, want er moet natuurlijk een nieuwe kleedgelegenheid worden ge bouwd. De jaarlijkse collecte van de dieren bescherming zal in Leusden gehouden worden van maandag 1 oktober tot en met vrijdag 5 oktober 1979. Het bestuur doet een dringend beroep op allen om aan deze collecte te willen medewer ken, De opbrengst komt geheel ten goede aan het vele en dikwijls kostbare werk dat de dierenbescherming ook in Leusden verricht. Collectanten kunnen zich opgeven bij mevrouw Esko, Parel duiker 20 Leusden, tel. 40069. Hoe meer collectanten des te groter de op brengst en des te meer kan dieren bescherming doen „Ik wil de kat misleiden KJ L l Al L LJ Keuhenstr 9 tl 030 31 22 75 H |H||H m BV x. Amersfoort Van Rooiselaarstr 4 033-3 39 39/ trekken. Wèl is het zo, dat men het liefst met z'n tweeën moet optre den. De één adviseert, de ander verkoopt. Mieke Monshouwer zegt: ,,Aan mensen, die bij ons mede- werk(st)er willen worden, stellen wij bepaalde eisen Ze moeten zich aan bepaalde afspraken kun nen en willen houden. En ze moe ten één maal in de maand een ver gadering bij willen en kunnen wo nen, waarop we inhoudelijke en praktische dingen met elkaar be spreken. Het is zo. dat de mede- werk(st)ers eerst vier weken aan looptijd méémaken, zodat ze we ten waaraan ze zich binden, en wat wij graag willen Van de kursussen zijn we afge stapt Hier in de omtrek worden al zo veel kursussen gegeven! Wij houden nu doedagen. Op een be paalde dag gaan we een bepaalde techniek doen. en ieder die zin heeft, kan éénschuiven en méé- doen (tegen een geringe vergoe ding) De doedagen vinden plaats donderdags óm de vier weken, van 's morgens 10.00 tot 's middags 16.00 uur. Ze worden tijdig van te voren aangekondigd in De Stad Amersfoort De mensen moeten zoveel mogelijk zélf materialen meenemen, terwijl ook een aantal materialen en benodigdheden bij Okapi te koop zijn. (We hebben bijvoorbeeld alles op spingebied)." Mensen, die op één der donderda gen een bepaalde techniek willen geven, zijn van harte welkom, en worden verzocht zich bij ons op te géven." öp donderdag 4 oktober (10.00-16 00 uur) kunnen er in Okapi speelgoedbeesten worden gemaakt, knuffelbeesten, stok paarden Op donderdag 1 november (10 00-16.00 uur) worden er raamhangers gemaakt met plat gedroogde bloemen Donderdag 29 november wor den er Sinterklaassurprises ver vaardigd. en wordt de verpak kingstechniek onder de loep ge nomen. Op donderdag 20 december Kunnen er nieuwjaarskaarten worden gemaakt. Overigens zijn de openingstij den van Okapi ongewijzigd geble ven: maandag van 14.00 tot 17.30 uur dinsdag van 9.00 tot 17 30 uur woensdag van 9.30 tot 13.30 uur donderdag van 9 30 tot 17 30 uur vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Okapi heeft ook voor iedereen een vraag- en aanbodbord waarop iedereen een advertentietje kan plaatsen. Tenslotte kan nog vermeld wor den, dat Okapi op de maandag middagen kursussen verzorgt bij Liendert Leefbaar spinnen, stofdrukken, weven en van oude kleding nieuwe maken. Van één onzer verslaggevers). i LEUSDEN - De vier standplaats- ouders die iedere vrijdag te vinden zijn p het winkelcentrum ,,De Biezen- amp" zullen morgen niet op hun ver- ouwde stek staan. Ze kunnen daar oorlopig niet terecht, omdat de boel is ipgebroken voor de aanleg van een lieuw trottoir De viskraam, poelier, iroente- en fruithandel en de iloemenman staan voorlopig - naar I chatting - twee maanden op het grote iarkeerterrein waar iedere dinsdag narkt gehouden wordt. Overigens hebben twee van de tandplaatshouders slechts een ver- lunning tot het einde van dit jaar. Het iaat om de groente- en fruithandelaar in de bloemenman )e standplaatsen waren bedoeld ter mdersteuning van de nog niet voltooi- le Biezenkamp, maar wanneer straks waarschijnlijk november) het tweede ledeelte is ingericht, zijn de tweede ge- ioemde kramen overbodig geworden. :r komen namelijk een groente- en ruithandel en een bloemenwinkeltje in In winkelcentrum De Biezenkamp wordt od dit moment druk gewerkt aan een nieuwe bestrating. Op deze foto wordt he\ oude wegdek verwijderd. het nieuwe gedeelte van De Biezen- behouden voorlopig wel hun vergun- kamp. De poelier en de vishandelaar ningen. AMERSFOORT - „Dit buurtje gaat weer een levend buurtje wor den. Volgende maand zit onze stichting „Werkwinkel Okapi" hier drie jaar, en we zien de buurt dagelijks vooruitgaan. Hier tegen over komt een eethuisje. Daar zijn ze al wekenlang bedrijvig bezig. Naast de kapper, onze buurman, heeft zich een architektenburo gevestigd. De oude winkeltjes, die op de nominatie stonden om te verdwijnen, mogen blijven. Iets verder op de Weverssingel zijn een vinotheek en een kinderkledingboetiek gekomen. 's Zaterdags, als de Langestraat voetgangers domein is, parkeren de mensen hun auto hier in de buurt, en verschillende van hen stappen hier binnen om te zien wat we aan het doen zijn". Aan het woord is een duidelijk ontspannen en opgewekte Mieke Monshouwer, coördinatrice van de Werkwinkel Okapi aan de Bloemendalsebinnenpoort 12. Elk jaar opnieuw laat ze zien en horen wat Werkwinkel Okapi is, en wie in die werkwinkel bezig zijn. Werkwinkel dus - géén wereld winkel, Werkwinkel Okapi is een ontmoetingsplaats voor iedereen. Vooral voor mensen, die overdag over veel vrije tijd beschikken, en daar best iets leuks mee willen doen. ,,We zijn niet speciaal gericht op vrouwen hoor", zegt Mieke. .Mannen kunnen hier óók komen. We stellen onze ruimte be schikbaar voor iedereen. De men sen kunnen bij ons komen werken, en van onze faciliteiten gebruik maken. Als mensen willen leren wol spinnen bijvoorbeeld, of kle ding maken, of weven dan kunnen ze hier iedere dag terecht Er is altijd iemand aanwezig die daarbij behulpzaam kan zijn. Het is vrijblij vend. De mensen zitten niet aan bepaalde uren vast. Ze kunnen blijven of weggaan, wanneer ze dat zélf willen." Een belangrijk facet van Werk winkel Okapi, die inmiddels zeven jaar bestaat die zonder enige sub sidie het hoofd boven water weet te houden, en die zelfs in de zo mermaanden niet sluit, is ook de verkoop van de door wie dan ook zelfgemaakte artikelen. Die wor den bij de werkwinkel opgehangen of neergelegd, en bij verkoop er van wordt het bedrag als bij zoge naamde consignatie uitbetaald 25% van de opbrengst is voor Okapi, die daar de huur van het pand, de elektriciteit enzovoort van betaalt. De rest van het bedrag wordt aan de vervaardiger van het artikel uitbetaald. Okapi verkoopt zelfgemaakte kleding, die tweedehands kan zijn; speelgoed en boeken, die er nog goed uitzien, schapenwol al of niet geverfd, dompelkaarsen, antieke of moderne poppen, beschilderd houtwerk, etsen, kleedjes door Chilenen vervaardigd, eigenge maakte sieraden, boeketjes droogbloemen. Tenslotte ook plantaardige en svnthetische verf stoffen, Ünicefkaarten en mi lieuvriendelijke tijdschriften als ,,De kleine aarde'. ..Waterman" en ,,De 12 ambachten Werkwinkel Okapi is een ont moetingsplaats, waar mensen el kaar kunnen ontmoeten, en met elkaar kunnen praten en werken ,,We willen een open plaats zijn", zegt Mieke Monshouwer, „voor mensen die ideeën hebben, en die daarmee willen werken, op kreatief én op ander gebied. Zij kunnen bij ons mensen vinden die hen willen helpen om deze ideeén te verwe zenlijken. Wij willen ook een open plaats zijn voor mensen die be hoefte hebben aan een centrale plaats voor hun afspraken. Zij kun nen van onze ruimte gebruik ma ken. We willen geen aktie-centrum zijn. Maar we willen wèl mensen de gelegenheid geven omdat, wat ze in zich hebben, naar buiten te brengen Daar willen we zelfs onze etage voor beschikbaar stellen! En, zet dat alsjeblieft óók in de krant; er zijn nog altijd te weinig mensen, die kontakt met ons opnemen, en die van onze mo gelijkheden gebruik maken. Onze medewerk(st)ers zetten zich in op vrijwillige basis. We zijn ge middeld met 15 mensen, die in de winkel helpen, leder jaar na de grote vakantie moeten we met nieuwe medewerk(st)ers begin nen omdat een deel van onze vrij- willig(st)ers met een studie begint, een baan heeft gekregen en zovoorts Mensen, die belangstelling heb ben voor de Werkwinkel zijn van harle welkom. Ook mensen, die eens in de week twee uur be schikbaar willen stellen om bij Okapi te helpen, zijn van harte welkom Okapi heeft voor elke dag een roosterindeling in vier ge deelten, Er zijn mensen, die daar twee uur in meelopen, mensen, die vier uur beschikbaar zijn. Mensen, die er een ochtend, en zelfs een ochtend èn een middag voor uit-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11