RITS DE GRAAF WON .OCKHORSTTOERNOOI Badmintondistrict huldigde 12.500e lid Leusdens jeugdhockey groeit Uitslagen schaakvereniging riAURITS OEy Jeugdkampioenschappen LTV Leusden De Singels hield ringsteekwedstrijd Uitslagen SVA Jeugdvoetbal Oud-Achtervelder in Sportpanorama LTV vergadering 24 september Schaakclub houdt woensdag jaarvergadering Woensdag jaarvergadering Hockeyclub a ONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 LEUSDEN/CENTRUM - Voor de ren J. Elsackers, J. Dijkgraaf, S. de inge, T. Vissers, C. Teeken en H. msen - wij hadden ook kunnen ggen: voor de organisatoren - zit !t er weer op. Dat „het'' was het CD-toernooi van de LTV Lookhorst, it zondag na ruim een week tennis ind 17.00 eindigde met de prljsult- iking door voorzitter Martin de oer. Met zeer sterke finalisten als lts de Graaf en Gijs Willem van eulen in het herenenkel B en dit reetal tegen de combinatie eijer/Keljser in het herendubbel B. o n 340 partijen zijn nodig geweest it de winnaars te selecteren. De perfecte organisatie, het uitste- ende weer, de uitermate gezellige 'eer en de dito sportiviteit vormden de ijlers van het succes. Mede door de eschikbaarheid van verlichting - er ■erd nogal eens tot laat in de avond espeeld - kon het gehele toernooi robleemloos op de 6 banen van Lock- orst worden afgewerkt. Voorzitter De Boer was meer dan te reden: een groot toernooi met veel loede partijen, met de nodige spanning m af en toe zelfs met verrassende re- ultaten Daarnaast een overvloed aan feer, zoals op de maandagse „Vis- 'ivondop donderdag een echte Chi- lees en tijdens de Franse kaas- en vijnavond op zaterdag Bovendien de lehele week levende muziek. Het enige incidentdat voor enige opschudding orgde, was de ontvoering op don- Ierdagavond van Wil de Boer Die ileek in een flinke tas naar een onbe- (ende plaats te zijn afgevoerd De .ockhorstvoorzitter deed weliswaar ilsof er niets aan de knikker was, maar tlaarde toch zienderogen op toen ver na middernacht zijn echtgenote aan de Waakzaamheid van de ontvoerders wist :e ontsnappen en in het clubhuis terug- (wam, waar zij doodgemoedereerd verder ging met de loempia's en aan verwante artikelen Na de bij Lockhorst gebruikelijke weggeef-ceremonie aan het einde van een toernooi (flessen, bloemen e.d., u weet wel) m.b.t. de or ganisatoren. bondsgedelegeerde G. Keyser, Arris Weerstra (festiviteiten commissie), de barbezetting en een aantal „stille krachten werden eerst Ronald Dijkgraaf en Werner Matszat gehuldigd voor het vertraagd behaalde clubkampioenschap herendubbel. Daarna kwamen de diverse toernooifi- nalisten in het bezit van de in het voor uitzicht gestelde waardebonnen en dat waren: Herenenkel B; F. de Graaf -GW van Keulen 6-4 en 7-5 Herendubbel B: v Keulen/de Graaf - Beijer/Keijser 1 -6, 6-3 en 1 -6 Herenenkel C: J Adegeest - A. Scherpenzeel 7-5 en 6-4 Herendubbel C: Teunissen/v Wede - Teeken/Kamer- beek 6-3 en 6-2 Gemenddubbel C: Krens/de Koning - v Loo/Reus 6-4 en 6-1 Damesenkel C: F. Witvoet - P. van Dommelen 6-2 en 6-3 Damesdubbel C Roodenburg/Swelhelm - Ho- vingh/Stulemeijer 6-4 en 6-2 Herenenkel D R Mous - H Kelder 6-13-6 en 6-1 Herendubbel D: Vial/Hoksbergen - Lohman/Rijnders 6-1 en 6-4 Gemenddubbel D: Oomen/Korthals - Klave/van Loenen 6-3 en 6-2 Damesenkel D: E. Drewes - A Top 7-5, 3-6 en 6-3 Herendubbel D: Hartman/Meijer - Ros/van Breukelen 5-7 en 1-6. LEUSDEN/CENTRUM - De Leusdense hockeyjeugd zit al weer een paar weken volop In de competi tie. Afgelopen zaterdag waren 21 teams In aptie en dat zullen er bin nenkort nog wel meer worden. Re gelmatig melden zich jongens en meisjes - ook beginners - aan bij de club (verleden week S). Er bestaat bij de MHC Leusden geen ledenstop en wie wat voelt voor deze tak van sport kan bij secretaresse Aukelien Schutrups (tri. 43949) voor informaties terecht. Zondag a s. (aan vang 14 30 uur) wordt de ongetwijfeld zeer spannende herenwedstrijd Leus- den-Amersfoort aan het Valleikanaal gespeeld. Best de moeite waard om naar te komen kijken. De jeugduitsla- gen waren Meisjes B1 - SCHC B2 0-4 Meisjes C1 - Schaerwijde C2 1-0 Meisjes D3 - Kampong D2 1-1 Jongens A1 - Soest A1 2-3 Jongens B2 - Woerden B1 0-5 Jongens B3 - SCHC B6 9-1 Jongens C2 - H'sum C4 0-8 Jongens D1 - Laren D1 2-1 Jongens D4 - Be Fair D3 2-0 Jongens Maxi - Weesp Maxi 2 1-4 Schaerwijde C3 - Meisjes C2 8-0 Laren D1 - Meisjes D1 4-3 Woerden D1 - Meisjes D2 2-3 Kampong D3 - Meisjes D4 3-0 Soest A2 - Jongens A2 3-1 Kameleon B1 - Jongens B1 Gooische C1 - Jongens C1 5-2 Bunschoten C2 - Jongens C3 1-0 Hilversum D2 - Jongens D2 0-3 be Fair D2 - Jongens D3 3-1 Gooische Dfy- Jongens D5 12-1 LEUSDEN/CENTRUM - U mag het geluk noemen of mazzel voor Rogier Zelle, maar het Is wel een feit, dat dit jeugdlid de huiscompetitie voor se nioren van de schaakvereniging Leusden met tweemaal de volle winst is begonnen! Na A. Coenen moest ook H. Struiwig een 0 Incas seren. Bij de senioren waren de uitslagen van de tweede ronde: J. P. v.d. Moer - J. v.d. Tang 0-1 R. Zelle - H. Struiwig 1-0 J. v.d Weijden - J. v. Santen afgebr J. Boemaars - A. Bunt K. Linse - O. Harlaar 0-1 W. v.d. Wetering - W. v.d. Harst 0-1 A v. Kuipers - A. Leclercq 0-1 A. Wisman - W. v. Moosel 'li-'h H. Kroes - A. Valkenbrug 'li-Vi G. v. Beek - E. Jansen 0-1 J. d. Jager - H. Froberg 0-1 J. Agterberg - S. v. Dokkum 0-1 L. Buuriage - P. Sonder 1-0 H. Reurslag - A. Coenen 'li-'h N. Loning - D. v. Ooik 1-0 C Veenendaal - N. v. Lieshout 1-0 W. Schouten - A. Rietveld 0-1 De resultaten van de jeugd in de huiscompetitie waren: Jan-Pieter Tuininga - Ene Staal: 1-0: Mark van Peski - Jeffrey Ouburg: 1-0; Joghyon Brongers - Benno Smit: 1-0; Thijs Wuts - Paul Dijker: 'h - >/i; Chris Diderich Ivo de Valk: 0-1; Maurice Baron - Gertjan Froberg: 'h - Vi; Hemmo Parson - Jaap de Jager: 1-0; Gijsbert Geerders - Kanter Hormann: Vz - Vz; Harrie Vossebeld - Thom Wuts: 1-0; Radboud Berg - Erwin Zijlstra: 1-0; Erwin van Klaveren - Remco Lou wen: 1-0; Arian van der Tol - Jeroen Boks: 1-0; Joris Binkhorst - René Stie- nen: 'fe - 'li; Takeian Bloemhof - Eric Berg: 'k -Peter Esko - Tim van de Poll: 1-0; Remco van Maanen - Robert v. d Moer: 1-0: Eddie Hoogreef - Ro bert Schimmel: 0-1; Bart Borgman - Rob Kuijpers: 1li - Jeroen Rose- boom - Ronald Staal: - V2; Gordon Nyessen - Vincent Gauttier: 1-0; Bart Warmenhoven - Paul v d. Linden: 'h - V2; Bart van Bekkum - Ruben Bon tekoe: 1-0; Lucas Defares - Richard Boersma: 0-1Ferry Sonder- Pieter de Jager: 1-0 LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag en zondag werden op het tennispark aan het Valleikanaal de clubkampioen schappen voor de jeugd van de LTV Leusden gehouden. Mooi weer en het enthousiasme van de „hoop voor de toekomst" zorgden voor een vlot ver loop van de wedstrijdenreeks, waarvan de resultaten als volgt waren: Jongens t/m 12 jaar: 1Tommy Lemstra, 2. Robby Overink. Jongens boven 12 jaar: 1Onno Spaargaren, 2. Edwin Bosma. Meisjes t/m 12 jaar: 1Esther van Loenen, 2. Lucienne van Dunnewiik. Meisjes ooven 12 jaar: 1. Jaqueline Verèl. Goedhart, 2. Caroline LEUSDEN/CENTRUM - Op 25 september houdt de schaakvereni ging Leusden haar jaarvergadering In het clubhuls op het Bulnlngpark (aanvang 20.00 uur). Agendapunt 6 betreft de uitreiking van de In het af gelopen seizoen in de competities gewonnen bekers. Perodiek aftredende bestuursleden, die zich allen herkiesbaar hebben ge steld (punt 4) zijn de heren J. Boemaars. J. de Jager, J. van Santen en C. Veenendaal. Wij missen de lang zamerhand traditionele bespreking van het systeem, dat in de huiscompetitie wordt gevolgd Misschien komt die on der „P.M." (punt 1311) aan de orde? Het gaat anders bijzonder goed met de club, waarvan het ledental is gestegen tot boven de honderd (circa 50 senioren en een 65-tal jeugdleden) ACHTERVELD - Zaterdag hield de landelijke rljverenlgfng De Singels haar jaarlijkse onderlinge ring- steekwedstrljd. Aan deze wedstrijd werd zowel door ruiters te paard als door de ponyruiters deelgenomen. De wedstrijden vonden plaats In de manege van de De Klaveet aan de Postweg. Er werd door een zeer groot aantal ruiters deelgenomen. Jammer was wel dat van de zijde van het publiek zo weinig belangstelling bestond. De speaker kondigde op de hem bekende humoristische wijze de deelnemers aan terwijl hij ook tijdens het ringsteken de resultaten van de deelnemer of deel neemster van commentaar voorzag. Dat ringsteken op een rijdier makkelij- ACHTERVELD - De uitslagen van zaterdag 15 september van de afd jeugdvoetbal luiden: Junioren Achterveld A1 - Hoogl.veen A1 Achterveld A2 - T.O.V. A2 Limivo B1 - Achterveld B1 Achterveld B2 - V.V.Z.49 B2 S.E.C. C1 - Achterveld C1 Achterveld C2 - H.V.C. C2 Pupillen Achterveld D1 - Limivo D1 V.V Z.49 D3 - Achterveld D2 0-3 5-1 0-2 5-1 6-1 5-1 4-2 1-0 ACHTERVELD - Door Sportpa norama van de AVRO zal op 29 ok tober een uitzending worden ver zorgd waarin amateur en beroeps sportmensen het tegen elkaar zullen opnemen. De uitzending zal op don- derdag 27 en vrijdag 28 september worden opgenomen In De Meerpaal te Dronten. Voor de voorselectie van de amateur sportmensen had de voormalige inwo ner van Achterveld Lou van Hamers- veld zich ook opgegeven Hoewel er zich ongeveer 70 deelnemers hadden opgegeven bleken er bij de voorselectie slechts 36 te zijn verschenen. De voor selectie proeven bestonden uit hetdoor- Roda-zaterdag 2 is In het vorige seizoen kampioen geworden. Dat Is voor het Amersfoortse kaas- en wijnhuis De Kei o.m. een reden geworden om de spelers te voorzien van royale sporttassen. Zaterdag werden deze door Roda-secretaris C. Leijenaar aan elftalleider A. Snoek overhandigd. ker is gezegd dan gedaan bleek ook deze middag weer. Het bleek niet altijd even eenvoudig om paard of pony juist in die richting te laten gaan die nodig was om de ringen te kunnen steken. Er was zelfs een pony bij die meer achter uit liep dan vooruit. De belangstellenden die aanwezig waren konden ondanks het zeer winde rige weer toch genieten van hetgeen deze middag werd vertoond Nadat alle ruiters hun aantal beurten hadden verreden kon de uitslag worden opgemaakt. Hierbij bleek dat de wis selbeker bij de paarden was gewonnen door mej. H. Bult. Bij de ponies was het Marieke Vial die beslag wist te leggen op de wisselbëker De bekers voor het algemeen klassement werden gewon nen door Marieke Vial met een eerste plaats. Petra van Valkengoed met een tweede plaats en Pascal Hustinks met een derde plaats Tijdens een gezellig samenzijn in De Klaveet werden 's avonds de prijzen aan de winnaars uitgereikt. EDE/LEUSDEN - Ook de Neder landse Badminton Bond Is onder verdeeld In districten. De twee Leusdense clubs zijn Ingedeeld In district Centrum, dat zaterdagmid dag in de Reehorst te Ede in verga dering bijeen was. Een van de agen dapunten betrof de huldiging van het 12.500e districtslid. 12.56^0 e LID DISTRIC Ï.CENTRun NBB. Dat bleek de Leusdenaar Maurits Oey te zijn, lid van BVO '79 Districts voorzitter D. Brandsma liet zijn felicita ties vergezeld gaan van een sporttas met als inhoud een trainingspak, een racket, 2 shirts en een sportbroekje. In de loop van de avond werd in de Leusdense sportzaal De Meent nog meer uitgedeeld. Eerst was het de plaatselijke zakenman M Besseling van de Hamersveldseweg, die het eerste team van „Badminton voor Ont spanning" trainingspakken in de groenzware clubkleuren aanbood'. Daarna werd Maurits Oey „op eigen terrein" door zijn clubleden in het zon netje gezet en daar hield hij, behalve een foto in de krant, een platenbon aan over Maurits Oey kan voorlopig vooruit. Achterveld D3 - Roda 4b u6 0-4 Soest E2 - Achterveld E1 3-1 V.V.Z.49 E3 - Achterveld E2 4-0 Achterveld F1 - V V.Z.A F2 0-5 Programma voor zaterdag 22 sep tember. Junioren Amf.Boys A1 - Achterveld A1 15 00 Achterveld A2 - Amsvorde A2 15 00 Achterveld B1 - Hoevelaken B1 15.00 Roda B4 - Achterveld B2 15.00 Achterveld C1 - Amf. Boys C1 13.45 Hoevelaken C3 - Achterveld C213.45 Pupillen K V. V A. D1 - Achterveld D1 13.00 Achterveld D2 - Baarn D3 13.00 Limivo D3 - Achterveld D3 13 00 Achterveld E1 - Spakenburg E1 12 00 Achterveld E2 - Quick E4 12.00 C.J.V.V. F1 - Achterveld F1 11.00 Nervositeit of reclameschrift? Wij weten het niet, maar BVO 1 had de nieuwe trainingspakken achterstevoren aan! scheuren van telefoongidsen, het voorttrekken van een vrachtauto, het dragen van een aantal stenen tot een bepaald gewicht met hindernissen enz. Nadat alle 36 deelnemers aan de beurt waren geweest bleven er drie deelnemers over die op genoemde da tum in De Meerpaal te Dronten zullen uitkomen tegen de beroepssporters. Hierbij is dan Lou van HamersvekJ die als eerste was geëindigd met een totaal van 280 punten. Hij had een grote voor sprong op de als tweede geëindigde die slechts 184 punten behaalde Zeker een groot succes voor deze Achter- veldse jongen die reeds vanaf zijn kin derjaren bezeten is van de krachtsport. Het is zijn tweede succes daar hij vorig jaar Nederlands kampioen werd in de klasse gewichtheffen. LEUSDEN/CENTRUM - Op 26 september houdt de m.h.c. Leusden haar jaarvergadering. Voor het eerst sinds de oprichting in 1973 „op ei gen terrein" en met name In het on langs In gebruik genomen clubhuis 'op het sportpark aan het Vallei kanaal. Naast de gebruikelijke agendapun ten - waartoe de laatste jaren ook het voorstel tot contributieverhoging gere kend mag worden - valt op, dat John Bernard na een zesjarig voorzitter schap zijn functie ter beschikking stelt. Hij wordt overigens de 7e (vice)voor- zitter. die in de loop van dit ]aar „met pensioen" gaat in de Leusdense sport wereld. Alrich Parson wordt door het hockeybestuur als opvolger voorge dragen De praatavond begint om 20 15 LEUSDEN/CENTRUM - In tegenstelling tot een eerdere mededeling wordt de bijzondere algemene ledenvergadering van de LTV Leusden op 24 sep tember niet in de Hakhorst ge houden, maar in de Til aan de Hamersveldseweg Aanvang 20 00 uur. I2AAK/JE Ff EST BEHOEFTE AAi) SiHPATHIE omokt je c,bt-in in eew defecte Sm/Atfe 7z,r. Z7AAC DAT 'S toch i 3 EEAJ LEUfcewD DAId 15 DUS DUlDELHk MIF5 AffU. LA^/KL^&PII

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17