Ingezonden Andere troonrede En tenslotte Qein ongerief buiten verantwoordelijkheid redaktie ALTERNATIEVE TROONREDE m ONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 rubrieken 21 Klein Ongerief" Is een luwe rubriek In de Leusder ant, die met Ingang van ndaag regelmatig, zij het larschljnlljk niet wekelijks, it verschijnen. Klein Ongerief" Is een iriek waarin ledereen, die zich betrekkelijk kleine dingen zijn hart kan luchten dan zijn gal kan spuwen. Van lleln Ongerief" kan je oorbeeld gebruik maken als weer eens In een hondedrol it gestapt, wanneer die ichtwagen weer het hele :end pal voor jouw raam arkeerd staat, of wanneer er Dg steeds niks gedaan Is aan e slecht afwaterende putjes, aar bijvoorbeeld ook de echte bezorging van uw ggblad, het afgrijselijke uiterlijk an de nieuwe Blezenkamp of w nimmer aflatende jopborende buurman kunnen nderwerp vormen voor een tukje „Klein Ongerief". U moppert dus maar naar artelust. Er Is slechts één leperklng: het moet over Ingen gaan die zich In Leusden f spelen. Dus niet komen ertellen dat het kabinet u niet Int of dat Nederland uit de IAVO moet; dat Is meer Iets oor de rubriek „Groot Ongerief" en die hebben we let. Bijdragen voor „Klein Ingerlef" moeten, In zo leknopt mogelijke vorm, liefst ichrlftelijk worden Ingeleverd tij de Leusder trant (Rozendaallaan 9, Postbus 11, tel. 41495). Anonieme schrijfsels nemen we ilet op, al betekent dat niet dat va altijd tot publikatie van ismen over zullen gaan. NRC/HANDELSBLAD Zeer ongerieflijk vind ik het dat ^IRC/Handelsblad van maandag lol en met vrijdag in dit dorp niet in de losse verkoop verkrijgbaar is. at is te meer onhandig voor wie - oals ik - even buiten de ibebouwde kom van het dorp woont en als abonnee aangSwezen zou zijn op bezorging per post. Want de ervaring leert dat dat geen onverdeeld genoegen is. Een postabonnee van genoemde kwaliteitskrant krijgt zijn blad altijd een dag later dan de abonnees die hem via de bezorger in de brievenbus krijgen. De vrijdagkrant op zaterdag, de zaterdagkrant op maandag, enzovoort. Wellicht een overkomelijk bezwaar, ware het niet dat de krant ook nog eens regelmatig te laat op het postkantoor wordt afgeleverd, zodat de postabonnees pas twee dagen na verschijning zijn geliefd Handelsblad in de bus mag aantreffen. Het abonnement van mij op de NRC was dus slechts van korte duur Daarop een keer in de boekhandel gevraagd of ze hem niet los konden verkopen. Dat kon alleen op zaterdag, want op de andere dag verscheen de krant zo laat. dat ie pas tegen sluitingstijd van de winkels bij de boekhandel werd bezorgd. Daarom had het voor de boekhandel geen zin om doordeweeks het avondblad te verkopen. Zaterdags heeft men drie exemplaren van de NRC te verdelen. Dus dat betekent ook regelmatig achter het net vissen. Zeer ongerieflijk. (mk) LUNCHEN Wie tussen de middag het Leusdense gemeentehuis tracht te bellen komt niet ver. Tussen half één en half twee 's middags wordt iedere opbeller tewoordgestaan door een weliswaar vriendelijke maar op een bandje opgenomen mannenstem, die mededeelt dat de ambtenaren aan het lunchen zijn. Hun telefoonbeantwoordingsapparaat vraag om na half twee nog eens te bellen, want dan heeft iedereen zijn boterhammetjes wel op. Met begrip voor het ambtelijke verlangen tussen de middag wat te eten, is het vooral voor werkende mensen lastig. Wie in zijn lunchpauze telefonisch wat met een ambtenaar wil bespreken krijgt dat niet voor elkaar. En vaak zal het gemeentehuis al wel gesloten zijn na afloop van de werkdag van betrokkene. Lastig dus. Waar overigens tegenoverstaat dat de afdeling Burgerzaken, waar burgers geacht worden het meest mee in aanraking te komen op vrijdagavond enige tijd geopend is. (mk) GEHAAIDE COLPORTAGE Belde ons de heer H„ mede-directeur van een bedrijf alhier. Hij had dinsdagmorgen een Engelstalige dame op bezoek gehad en net uiteindelijke doel van haar komst had meneer H., die zijn naam liever niet in de krant wil hebben en wiens naam voor de rest van dit verhaaltje er ook niet toe doet. nogal boos gemaakt Maar laten we bij het begin beginnen, want bij meneer H. duurde het ook zo ongeveer een uur voor de aap uit de mouw kwam. Dinsdagmorgen meldt zich bij het bedrijf ene juffrouw Sue. die vraagt om de directeur even te mogen spreken. Dat kan en Sue vertelt aan de heer H. dat zij een Engelse studente is, die een werkopdracht in Nederland moet vervullen. Na wat inleidend gebabbel - „heeft u uw bedrijf al lang in Leusden?", „Bent u wel eens in Engeland op vakantie geweest?" - vertelt Sue dat zij komt namens een Engelse uitgeverij, die zich specialiseert in uitgaven - tijdschriften, boeken - op het gebied van management, computers, en andere voor het bedrijfsleven interessante zaken. Haar werkzaamheden worden gehonoreerd met een puntensysteem. Wanneer Sue - en haar collega's - een bepaald aantal punten hebben behaald mogen zij een reis maken. Sue heeft gekozen voor een trip naar de Caribische Zee en is daar nu de benodigde punten voor aan het verzamelen. Hoe komt ze aan die punten? Die moeten haar gegeven worden door de klanten die zij hier in Nederland bezoekt. Hoe kunnen die klanten die punten geven? Door bij Sue abonnementen op tijdschriften te nemen of andere uitgaven van haar te kopen. Wanneer Sue bijvoorbeeld een abonnement op „Management Journal" weet te verkopen, dan levert haar dat 30 punten op. Dat is niet zoveel, want in totaal kan Sue 500 punten per gesprek verdienen. Voor haar baas verdient ze, wanneer ze die maximum-score haalt, zo n drieduizend gulden. Meneer H. toonde zich nogal verontwaardigd over dit systeem. „Ik heb tegen Sue, hoewel me dat moeite kostte, gezegd dat ik haar persoonlijk misschien wel aardig zou kunnen vinden, maar dat ik het niet zo erg op prijs stelde dat ze haar vriendelijk gezichtje en aardige voorkomen voor dit soort werkzaamheden aanwendde. Want daar wordt natuurlijk op gespeeld: je moet Sue aardig gaan vinden, en wanneer dat het geval is. dan wil je haar natuurlijk niet met dertig, veertig punten afschepen, maar neem je meer. Ik heb weerstanden tegen dat systeem." Nadat Sue was vertrokken - ze rijdt in een witte Mercedes met Engels kenteken - heeft meneer H. de politie gebeld om te vragen of een dergelijke gehaaide wijze van colportage is toegestaan. De politie was best bereid het onsympathieke karakter er van te onderkennen, maar kon ook niet veel meer doen dan dat. Het verkopen van bladen is toegestaan En bovendien gaat het hier niet om huis-aan-huis-colportage, wat makkelijker aan te pakken is, maar om het gericht bezoeken van bedrijven. Ook zocht meneer H. meteen maar even contact met de Consumentenbond. Daar bleek men niet onbekend met deze praktijken, wel was het voor hen nieuws dat „ze" weer aktief zijn. Een half jaar geleden was deze organisatie op deze wijze aktief in het westen van het land. nu beeft men het werkterrein kennelijk wat meer naar de provincie verlegd. Een juridisch medewerker van de Consumentenbond liet weten dat er weinig te doen is tegen deze manier van verkoop, je moet er gewoon niet op ingaan. Misschien kunt u de plaatselijke krant even bellen om uw collega's te waarschuwen, luidde het advies van de Consumentenbond. Dat deed meneer H. en vandaar dit stukje. Directeuren en zo: pas op voor Sue. (Van de redaktie) Hoewel het niet gebruikelijk Is, dat wij als plaatselijke krant aandacht besteden aan lan delijke gebeurtenissen en het ook niet onze gewoonte Is om erg lange ingezonden stukken te publiceren, willen we van daag een uitzondering maken met bijgaande „alternatieve troonrede", geschreven door Leusdenaar Philip Engelen. De inhoud spreekt voor zich en sluit bijvoorbeeld aan bij het vooral de laatste tijd leeft In kerkelijke kringen (IKV) en ook in breder verband meer dere malen onderwerp van diepgaande diskussles Is. Wij vonden het onderwerp van de ze „alternatieve troonrede" van dusdanig belangvoor een bredere diskussie, dat wij deze hierbij publiceren. Redaktie. |.<Pé> Leden der Staten-Generaal, Het zal u allen niet ontgaan zijn dat de bewindslieden van dit ka binet ter elfde ure nog bijeen zijn gekomen teneinde zich te bulgen over de Inhoud van deze rede. Niet de begroting van het depar tement van onderwijs was hier debet aan, zoals ook ten onrechte In de vaderlandse pers te lezen viel, maar een geheel ander sub- Jekt dat gerust een zaak van leven en dood genoemd mag worden. Om het u, Leden der Staten-Ge neraal, terdege gemakkelijk te maken zal Ik fluks klare taal ge bruiken en u niet langer in raad selen Isten vertoeven. Die zaak van leven en dood heeft te maken met het kind. En wellicht zelfs met het Jaar van het Kind. Ge zult uw wenkbrauwen fronsen als u In dit verband hoort spreken over leven en dood. Im- Beschult met muisjes. Een knallende champagnefles. „De Here God heeft ons verbll|d„Met vreugde geven wij kennis Een nieuw mensenleven wordt met liefde en zorg omringd. Op de allereerste plaats door de ouders, familie en vrienden, die zorgen voor warmte In het nest. Maar daarbuiten zijn er veel Instanties die de goede ontwikkeling van het kind begeleiden. Lichamelijk wordt het bewaakt (al uitvoerig voor de geboorte) door baby- en kleuterbureau, school arts en schooltandverzorglng. Als het ziek Is worden kosten noch moeite gespaard om het weer gezond te krijgen. Daarnaast hebben we alle mogelijke sporten waar het kind zich lichamelijk kan ontwikkelen en sociaal gedrag kan aanleren. De geestelijke begeleiding van het kind buitenshuis begint In de peuterspeelzaal. Daarna volgen kleuter en lagere school en op de middelbare school begint het als kind en als het examen doet is het een haast volwassen mens. Dan Is er nog een muziekschool, dansschool, bibliotheek en een keur van allerhande creatlviteltsclubs. Teveel om op te noemen. Voor het kind Is niets ons te veel. We houden van onze kinderen en we willen ze alle kansen geven voor een goed leven als ze volwassen zijn. Maar heel veel kinderen krijgen de kans helemaal niet om volwassen te worden. De verkeersslachtoffertjes. Een woord als alle woorden, maar een hel van verdriet in zich bergend, zo onuitsprekelijk, zo ver schrikkelijk. En dan vraag je Je wel eens af: Is dat nou niet te voorko men? Zijn we toch niet te weinig bezig onze kinderen van jongsaf aan te leren eerbied te hebben voor het leven, ook voor hun eigen leven? Als Je het gedrag van grote kinderen In het verkeer ziet, dan blijkt daar vaak een enorme onverschilligheid en onbegrip uit. Ze hebben duidelijk niet voldoende geleerd dat zo'n gedrag de grootste ellende voor henzelf en voor anderen kan veroorzaken. Als zoonlief een brommer krijgt met een vermanende preek erbij, dan is dat zinloos. HIJ (en zij) moeten van klein kind af van hun ouders en op de scholen leren wat goed verkeers gedrag Is en wat fout verkeersgedrag kan veroorzaken. Verkeren In het verkeer is heel iets anders dan scheuren op een opgevoerde brommer. En daarover schrijven we de volgende week. DRAMA Terwijl u zich vorige week stond te scheren, of de kinderen in bad deed. of uw schoonmoeder naar huis bracht, of wat dan ook - dat moet u allemaal zelf maar welen - voltrok zich op het Leusdense schouwtoneel een drama, dat voor shands zijn weerga niet lijkt te ken nen. Doordat het zich echter in een wat achterafzaaltje afspeelde, heeft een en ander de aandacht gekre gen die het verdiende. Verwijt dat niet aan ons, wij waren ook niet uit genodigd en slechts het feit dat wij ons verdekt in de coulissen had den opgesteld is er de oorzaak van dat wij u er alsnog iets van kunnen berichten. Het drama heette Storm in een glas water", een oud gegeven in een nieuwe setting. Stelt u zich voor: links op het toneel de Vrou wen, vertolkt door de dames Walta en Engelen. Hechts op de bühne bevindt zich het Coördinatieteam van Comité Milieuzorg Leusden. Daartussen, en reeds kort na aan vang tamelijk knel, staat de Vrouwenraad, gepersonifieerd in haar secretaresse Evelien Blom. Een enkele figurant daargelaten spelen er verder geen bijzondere figuren een rol, behoudens dan natuurlijk de Deus ex Machina, in dit geval een onvergetelijke creatie van gemeentevporlichter Hans Her mans De inhoud van het stuk heeft eigenlijk niet zoveel om het lijf. De Vrouwen hebben op verzoek van Evelien een Vrouwenkrant ge maakt, die betaald wordt door het CML Wanneer de krant klaar is om gedrukt te worden, wordt ie voor gelegd aan de financier, het CML dus. Dan ontstaan er tussen de Vrouwen en het Coördinatieteam enkele verschillen van mening. De ze worden vervolgens in een paar lange scènes door bemiddeling van de Deus ex Machina de wereld uit geholpen. Doek valt. Weinig inhoud, geef ik toe, maar die verrukkelijke vorm! Werkelijk alles zat er in: Misverstanden, Botte Bijlen, Grote Gelijken, Heilige Ver ontwaardigingen, Oude Zeren, Strepen om op te staan, echt elk wat wils. En gespeeld dat er werd! Moest je Jan Mandemaker die botte bijl zien hanteren. Of de Vrouwen hun grote geli/k hebben. Fantas tisch. Maar zij allen konden niet uit de schaduw komen van de voor mij debuterende Max Muller van het Coördinatieteam. Zo bot, grof, dom, eigenwijs en lomp als die jongen het speelde, dat zie je zelfs vanuit de coulissen niet vaak. En zo werd door gezamenlijke in spanning Storm in een glas water" tot een voorstelling waar werkelijk geen enkele hond brood meer van lustte. Hoewel alles - er was niet voor niks een Deus ex Machina in de cast opgenomen - toch nog op z'n pootjes terecht kwam. Hulde, hulde. Jammer dat u het hebt moeten missen. Mocht het na deze try-out nog eens tot een première komen, dan worden we vast allemaal wel uitgenodigd. Oh /a, u zou er alle acteurs en actrices een groot ple zier mee doen, wanneer u de Vrouwenkrant, die binnenkort in uw bus ligt, even in zoudt willen zien. Dat krantje heeft nameli/k naast drukinkt ook een hoop bloed, zweet en tranen gekost Dus, alsjeblieft, niet meteen de aardappelschillen er in. Daar kan je altijd dit stukje Leus der Krant nog wel voor gebruiken. mers, het kind Is toch voor ons ouderen het symbool van toe komst, jeugd, levensverwach ting. Hoeveel zorg besteden wij niet aan het welzijn van de aan staande volwassene opdat hij of zij straks een volwaardig, levens driftig burger moge worden en dat hij of zij, haar of zijn bijdrage zal kunnen leveren aan de tot standkoming van een wereld ordening waar ruimte zal zijn voor liefde, vrijheid en respekt voor de ander. Het waren deze aspekten die enkele kabinetsle den noopten tot een Ijlings spoedberaad met de andere be windslieden omdat er getwijfeld werd aan een werkelijke visie die tegemoet zou komen aan de be langen van het kind, het voorbe staan van het menselijk ras, èn mede daarmee samenhangend, zelfs het voortbestaan van onze wereld. Omdat de tijd heeft ontbroken u, Leden der Staten-Generaal, de bevindingen van de verantwoor delijke bewindslieden aangaande de zorg voor het kind letterlijk op papier te krijgen, zal hier worden volstaan met enige uitspraken zoals die te horen waren tijdens het ministeriële spoedberaad en die tevens als leidraad werden gehanteerd bij de definitieve op stelling van de traditionele troonrede op deze derde dinsdag in september. Welnu, het kind, dat reine en ontvankelijke wezen, dat kind heeft geen toekomst meer wan neer wij, ouderen, zullen blijven doorgaan op de door ons reeds ingeslagen heilloze weg. Deze wellicht boude uitspraak moge als volgt toegelicht worden; Het ganse kabinet Is in hechte eens gezindheid tot de overtuiging ge groeid dat onze nationale politiek lijdt en, alsmede, gebukt gaat on der een dubbele moraal. Erger nog, men kan zelfs vast stellen dat wij eigenlijk twee soorten van zedelijke wetgeving betrachten, namelijk een kol- lektleve en een individuele. Dit laatste kan helaas toegelicht worden met reeksen van voor beelden. Een ervan moge u niet onthouden worden ter wille van de duidelijkheid. Het zal u genoegzaam bekend zijn dat wij in ons vaderland een vuurwapenwet hanteren die het de burger verbiedt zonder ver gunning een dergelijk wapentuig te bezitten. Wordt hij of zij toch betrapt met een dergelijk voor werp en kan er geen geldige ver gunning overlegd worden, dan volgt een boete en In bepaalde gevallen zelfs gevangenisstraf. Maar terwijl de verdachte zijn of haar straf uitzit c.q. betaalt. In vesteert de Nederlandse samen leving voor miljoenen guldens in wapentuig. Deze merkwaardige tegenstelling ervaren ouderen als legitiem, maar u alleen kunt zich voorstellen dat In de ogen van het argeloze kind, dat nog niets af weet van politiek, geen weet heeft van machtsevenwicht, afschrik king enzovoort, deze tegenstel ling in het geheel niet ervaart en slechts voor beide sltuatie's waarschijnlijk geen goed woord over heeft Of het althans niet be grijpt. Zo bezien lijkt het voor de hand te liggen dat steeds méér kinderen in onze samenleving de ouderen gaan zien als mislukte opvoeders die zich neerleggen bij de regels uit het verleden, voort komend uit een gebrek zich te identificeren met de veranderen de tijden. Het ziet met verbijste ring toe hoe ouderen zich con formeren aan systemen die re gelrecht leiden tot massale ver nietiging. Om ons te verdedigen dragen wij een argumentatie aan die vergelijkbaar is met de verde diging van een in het nauw gedre ven individu dat een misdaad heeft gepleegd. Maar wij hebben, Leden der Staten-Generaal, geen alibi voor morgen, als de strijd wordt gestreden, zoals die kor telings in Brussel werd voorge steld door een ex-minister van buitenlandse zaken van Amerika. Dén zal er zélfs geen sprake kun nen zijn van bloed, zweet en tra nen. Het waren deze afschuwelijke prognoses die de verantwoor delijke bewindslieden duidelijk maakten een antwoord te for muleren dat geworteld diende te zijn in een Christelijke-confes- sloneie, politieke traditie. Die verplicht ons tot een stellingna- me die overeenkomsten heeft met de vermaningen in de Heilige Schrift. Daarin staat immers dat wij, Christenen geacht worden de naaste liet te hebben gelijk ons zelve. Welnu, daar Is geen woord Frans bij. Hoe kunnen we dat vorm geven zult u zich wellicht afvragen. Is er nog ruimte? Zijn er nog mogelijkheden? Slechts een driewerf JA. past hier. Is Immers de grootste revolutie van aller tij den niet begonnen door de zoon van een nederig timmerman? En heeft hij ons niet de weg gewe zen? Maar hij wist van aanpak ken... Welnu, het voltallige kabi net heeft dan ook besloten om het komende jaar enkele beleidsom buigingen te dien aangaande door te voeren. Zo zal worden af gezien van verdere bewapening die anders zou lelden tot moord op afstand. Want toegeven aan de bewape ningswedloop, Leden der Staten- Generaal, Is gelijk te stellen aan moord met voorbedachte rade. Géén krachtig Neen tegen landen die mensen onbeschrijflijk laten lijden, betekent vóór alles mede plichtigheid aan dat leed. Géén stellingname tegen de kwalijke gevolgen van energie-opwekking middels de kernenergie-cyclus betekent samenzwering tegen el ke vorm van menselijk leven. Góén unaniem Neen tegen een „overkill" van veertig maal. bete kent medeplichtigheid aan oor log. Géén halt toeroepen aan de NAVO-eisen inzake atoomtaken. betekent bijdrageaan een wapen- evenwlcht waar nooit een lang durige vrede het resultaat van kan zijn. Géén solidariteit met onze jeugd hier en de onvolwassene in de ontwikkelingslanden, bete kent dat wij ouderen hen de grote verliezers van de toekomst laten worden. Ook het buitenlands be leid zal worden bijgesteld op een aantal punten. In veel ontwikke lingslanden broeit/ en ontwikkelt zich een generatie die we gerust als „de laatste generatie" kunnen omschrijven. Rond de eeuwwen de zullen in de arme landen zo'n achthonderd miljoen mensen le ven op een wijze die we als af schuwelijk moeten definiëren. Het dagelijks leven voor deze mensen zal ondraaglijk zijn van- wegegebrek aan voedsel, kleding en onderdak. Het is van eminent belang te onderkennen dat ook wij niet langer vrij-uit kunnen gaan. Door een voorbeeld te stellen verzwakken wij niet, zoals wij altijd dachten, een bond genootschap, een economisch stelsel enzovoort, integendeel, juist door het juk af te werpen van de wrede volgzaamheid, kunnen wij anderen In staat stellen van ons te leren. Bij al deze overwegingen heeft het kabinet zich laten lelden door een aantal richtlijnen die terug gevonden kunnen worden in het boek waar ook de nederige zoon van de timmerman zo graag uit citeerde bij zijn leven. Zoals het gebod dat er niet gedood mag worden. De gebruikelijke tegen werpingen zouden kunnen zijn dat er In de natuur niets anders dan gedood wordt. De natuur be- stéét bij de gratie van doden, zult ge zelfs opmerken. Dat is ook correct Want wanneer tegen een poes wordengezegd:Ge zult geen vogels verschalken, noch een muis of vogel, dan zal het beest de schouders ophalen en rustig zijn of haar prooi opgewekt do den? Maar, en daar schuilt het verschil, een poes zal nooit een poes doden. Met andere woorden, in de dierenwereld die wij zo graag in ferieur stellen aan die van de mens, doodt een soortgenoot niet zijn evenbeeld. Hoe anders is dat gesteld met de wereld van de mensheid? Want wij doden en léten doden. Als wij ons verheugen in de ge dachte dat er sinds de tweede wereldoorlog geen violente be slechtingen zijn voorgekomen, dan vergissen wij ons deerlijk. Om precies te zijn waren het er zesennegentig. Daarom Leden der Staten-Ge neraal. heeft het kabinet besloten het ministerie van defensie op dracht te geven alle atoomtaken zoals die door de NAVO aan ons worden gedecreteerd, af te sto ten. Het leger zal uitsluitend die nen om de eigen landsgrenzen te verdedigen. De gelden die daar door beschikbaar komen zullen worden overgeheveld naar het ministerie van ontwikke lingssamenwerking. Ten aanzien van de rol van de wetenschap en techniek zal een nader plan bin nen afzienbare tijd aan de volks vertegenwoordiging worden aangeboden. Nu kan al verklapt worden dat, mede met het oog op de komende brede maat schappelijke diskussie over de energietoekomst in Nederland, de alternatieve vormen van ener gie-opwekking een warme sym- patie zal ontmoeten bij de ver antwoordelijke bewindslieden. Leden der Staten-Generaal. de voorgenomen koersveranderin gen kunnen in dit bestek niet ver der aan de orde worden gesteld Het kabinet heeft zich echter wel verplicht binnen het komende begrotingsjaar een nader tot in details uitgewerkt plan aan te rei ken dat In overeenstemming zal zijn met het voorgaande. Als vorsting van dit land heb Ik gemeend een uitzondering te ma ken op een merkwaardige regel die ml| verbiedt een eigen visie prijs te geven over de inhoud van de troonrede. Ik wil namelijk besluiten met een citaat van de beroemde bioloog en Nobel-prijswinnaar. de ge leerde Albert-Szend Gyórgyi. In 1964 schreef deze inmiddels over leden wetenschapsbeoefenaar het volgende gedicht: „God! Red mijn kinderen, red hun zielen Opdat mijn verdorvenheid niet ook hen moge verderven Red hun levens -Opdat de wapens die ik tegen an deren smeed hen niet mogen ver nietigen Dat zij beter mogen z!|n dan vori ge geslachten Dat zij een eigen wereld mogen bouwen Een wereld van schoonheid, eer lijkheid, harmonie, goede wil en gelijkheid Dat vrede en liefde mogen heer sen Tot In eeuwigheid. Ik heb gezegd. Ph. Engelen

Leusder Krant | 1979 | | pagina 21