)pen huis Blijhof trok belangstelling Belangstelling voor braderie wordt steeds groter „Licht schietcomplex er uit" Schoolraad vergadert vanavond Realisering buurtsteunpunt doorgezet door college tegen advies van deskundigen in LEUSDER KRANT ffi DE LEUSDER KRANT Wijkraad over bestemming Valleikanaal: <s>/ ScjQr\ voor plaatselijk nieuws J DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 Maandag 19.00 uur: poppenmaken, vanaf 12 jaar en volwassenen o.l.v Ho- na v.d. Bura. Maandag 19.00 uur: bloemschikken, vanaf 12 jaar en volwassenen, o.l.v. Marion v. d Kamp. Dinsdag 16.00 uur: Kreatieve kin derclub. 8 t/m 10 jaar. o.l.v. Karin Os kamp. Woensdag 14.00 uur: Kreatieve kinderclub, 6 t/m 7 jaar. o.l.v. Marianne Kleuters Woensdag: Volksdansen. 10 00- 11 30 uur volwassenen; 14.00-15.00 uur: kinderen 6 en 7 jaar; 15.00-16.00 uur: kinderen 8 en 9 jaar; 19.00-20 00 uur: kinderen 10 jaar en ouder; 20.30- 22.00 uur: volwassenen, o.l.v, llona v.d. Burg Donderdag 19.00 uur: Kreatieve handvaardigheid, vanaf 12 jaar en vol wassenen, o.l.v. Katja Prast. Natuurlijk zijn er nog tal van andere aktiviteiten. Blijhof wil u daarover graag informeren en bovendien treft u regel matig aankondigingen in deze krant aan. Op de peuterspeelzaal kunnen voor de woensdag-ochtend nog kin deren aangemeld worden. U kunt dat doen bij Trudy Magnee, telefoon 42598. Een goede belangstelling voor het open huis van Blijhof ter gelegenheid van het nieuwe gebouw, waaraan hard is gewerkt door mensen van Blijhof, Lisiduna èn de firma Van Schoonhoven. De heer Bannink van deze firma stopte heel wat vrije uurtjes in deze werkzaamheden. I IO (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het open huis van de speel- en rekre- ■tieverenlging „Blijhof" is een groot succes geworden. Veel Leusdena- ten hadden een deel van de zondag middag er voor uitgetrokken om de nieuwe behuizing van Blijhof aan de Ansfrlduslaan te gaan bekijken. Er is tnorm hard gewerkt door de Blljhof- sn Llsidunamensen om alles op tijd gereed te kunnen krijgen. De sa menwerking tussen Blijhof en de muziekvereniging Lisiduna Is trouwens voortreffelijk geweest en het ligt in de bedoeling, dat ook In de toekomst nauwer wordt samen gewerkt. Blijhof heeft een behoorlijke ruimte er lij gekregen om haar talrijke- vooral op de jeugd gerichte - aktiviteiten nog be ter te kunnen realiseren. Naast het nieuwe gebouw (met op de vloer prach tige plavuizen), heeft het bestaande gebouw op het speeltuinterrein een be hoorlijke opknapbeurt gekregen (met onder meer nieuwe vloerbedekking) Alleen de keuken moet nog een meta morfose ondergaan terwijl de laatste afwerking van de tuin nog gedaan moet worden, maar dan kan Blijfhof (met Li siduna) ook met tevredenheid terug kij ken op het verrichte werk De belangstelling voor het open huis - zondagmiddag - was, zoals gezegd groot. Veel ouders kwamen een praatje maken met zowel de speelzaal-leid sters. met de docenten van de kursus- sen of met het bestuur, onder het genot van een kop koffie, terwijl er voor de kin deren limonade was. Voor de volgende kursussen zijn nog enkele plaatsen vrij. Men kan zich daar voor nog opgeven. BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Marnlx Kreyns Redaktie-adres: Postbus 11, Leusdën/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heerA. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f 7,25 per kwartaal, f 14,25 per half jaar en 28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van 15,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. 6ngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencomblnatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. i. VJ tnat -.eto lfx» -;n#f (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De belangstelling voor de braderie van 6 oktober aan staande wordt steeds groter. Voor het festijn, dat georganiseerd wordt in het kader van de aktie „Leusden voor het kind", hebben zich inmid dels een aantal deelnemers gemeld. Op het lijstje van secretaris S. Polak staan inmiddels als deelnemers ge noteerd: De Leusder zwem- en poloclub „De Haaien", de badmintonvereniging, de landelijke rijvereniging „Nimmerdor", de voetbalvereniging Roda '46, de christelijke gemengde zangvereniging „Kunst Veredelt", de muziekvereniging „Lisiduna". de Achterveldse mu ziekvereniging „DWS", de toneelver eniging „De Eendracht", de afdeling .Leusden-Zuid" van de NCVB. de Vrouwenraad, de Leusder Krant, Am nesty International, de werkgroep „La tent Talent", de Leusdense Kruisver enigingen, de carnavalsvereniging „De Gouden Klomp" en oudercommissie en onderwijsteam van openbare school „De Heerd". Gezamenlijk verzorgen zij onder meer de volgende aktiviteiten op de braderie, die wordt gehouden op het terrein van zwembad Bavoort: ponyrij den, demonstratie van de porsche- groep van de rijkspolitie, rijden in an tieke auto's, schilderen met een verf- centrifuge, diverse spelletjes, judode monstratie, doelschieten, kraampjes met taarten, snacks, hapjes, barbecue, dranken en ijs, een ballonnenstand. een rommelmarkt, een gigantisch springkussen, demonstraties aqua- long-duiken in binnen- en buitenbad, filmvoorstellingen, een fotostudio, de- •monstraties met vldeo-apparatuur. di verse kermisattracties, enzovoort. Ook zal er een grote autoshow worden ge houden, terwijl de muziekverenigingen DWS en Lisiduna rondgangen zullen verzorgen. Alles bij elkaar al een heel program ma, maar de werkgroep laat weten dat er nog altijd ruimte is voor meer deel nemers Dus verenigingen, scholen, in stellingen, bedrijven, particulieren, ie dereen die mee wil doen aan de brade rie kan zich wenden tot het secretariaat van de werkgroep, de heer S. Polak, telefoon 41131 SPETTERFESTIVAL Tegelijk met de braderie wordt er in het zwembad, eveneens voor het goe de doel, een spetterfestival gehouden. Dat festival wordt georganiseerd door de medewerkers van het zwembad ..Bavoort" in samenwerking met LZ en PC De Haaien 4 Het is een groots waterspeelgebeuren over drie zwembaden waarbij allerlei leeftijdsgroepen volop aan hun trekken kunnen komen. De toegangsprijs die wordt geheven 2,50) komt geheel ten goede aan de aktie „Leusden voor het kind". Voor die toegangsprijs kunnen de kinderen deelnemen aan het speel- gebeuren binnen, maar tevens geeft dit toegang tot het grote braderiegebeuren buiten. Het gehele watergebeuren staat on der leiding van vier rekreatieleiders ge^ holpen door zwembadpersoneel en vele vrijwillige spelleiders van de zwemvereniging „de Haaien Het ge hele binnengebeuren wordt muzikaal begeleid door een disco verzorgd door Radio Drieénhuizen te Leusden-Zuid. LEUSDEN - De Gemeenschappe lijke Schoolraad houdt vanavond de eerste Schoolraadsvergadering In het nieuwe schooljaar. De vergade ring wordt gehouden in de Raadszaal en vangt aan om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1 Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering 17-5-1979. 3. Ingekomen stukken/mededelin gen en uitgaande post. 4. Besluitenlijst: no. 52: beheersvormen openbaar onderwijs, no. 54: informatie schoolverlaters, no. 59: advies aan b. en w. inzake situatie openbaar onderwijs augustus 1979. no 60: twee leden in plaats van één naar Werkgroep Onderwijs; no. 61: mevr. Van der Graft, lid Werkgroep Onderwijs, no. 62: advies aan b. en w. inzake de regeling om per honderd leerkrachten drie procent extra aan te kunnen stellen, no. 63: informatieve avonden: A. medio november 1979: integratie; B. voorjaar 1980: onderwijsad- viesdienst. 5. Werkgroep Onderwijs. LEUSDEN - De werkgroep Ge luidshinder van de Wijkraad De We tering heeft de raad een brief gezon den naar aanleiding van de behan deling in de eerstvolgende raadsvergadering van het ontwerp- bestemmlngsplan sportcomplex Vallei ka naai. De bezwaren betref fende dit ontwerp-bestemmingsplan die bijna allemaal betrekking hadden op de in het sportcomplex voorko mende schietbanen, zijn ongegrond verklaard. In haar brief zet de werk groep de volgens haar onjuiste gang van zaken ten aanzien van dit be stemmingsplan in een zestal punten nog eens op een rij. Zij schrijft: 1 Ter visie heeft gelegen de plankaart en de voorschotten. .2. Daarop zijn bezwaren ingediend. '3. Een advies wordt uitgebracht aan de raad. Op de commissie Ruimtelijke Orde ning en de commissie Financiën wordt een ingewikkelde koppeling van voorwaarden voorgesteld. Met (inclusief) deze voorwaarden (ga ranties) zal dan het plan ongewijzigd moeten worden vastgesteld, verge zeld gaande met ongegrondverkla- ring van alle bezwaren Deze kop peling is niet ter visie gelegd en is 6 Verkeersbrigadesituatie. 7. Afvloeiingsregeling. 8. Informatieve avond voor ouder commissies: integratie 9. Uitvoering door gemeente van be sluit no 59. 10. Bevordering deeltijdarbeid. 11 Rooster van aftreden. 12. Vaststelling vergaderdata school jaar 1979/1980 13. Wat verder ter tafel komt. 14. Rondvraag dus voor wat betreft de pröcedurs niet ter zake doende en zal waar schijnlijk later rechtskracht ontbe ren Vaststelling geschiedt alleen, van hetgeen ter visie heeft gelegen 5. De raad zal een uitspraak moeten et doen. Aangeraden wordt in het ad-n vies het plan vast te stellen en wel ongewijzigd. Alle bezwaarschriften moeten worden ongegrond ver- - klaard. Als dringende en dwingende reden voor dit besluit werd op de. commissie Ruimtelijke Ordening en de commissie Financiën aangege ven: het bespaart veel tijd en geld Geld en tijd schijnen dus een reden te zijn ruim tweehonderd bezwaar den het bos in te sturen Voor boa - kan hier natuurlijk gelezen worden G S. en de Kroon 6. Indien de raad het advies volgt en het voorstel aanneemt, dan is de mogelijkheid geenszins uitgesloten, dat de hogere overheid niet slechts de goedkeuring onthoudt aan het gehele plan, vanwege de koppeling, welke niet ter visie heeft gelegen.' Aardig zou het overigens zijn te we ten hoe de financiële strop zich ver houdt door te vergelijken a. het plan wordl vastgesteld behou dens de bestemming sportdoelein- den II b de onderhavige bestemmingn wordt er uitgenomen over 4 tot 6 jaar. c. de raad krijgt van de hogere overheid het plan in zijn geheel over te doen (onthouding van goedkeu ring aan het hele plan wegens vormfouten). De werkgroep Geluidhinder wijst er verder in haar schrijven nog op dat het voor iedereen het beste zou zijn, a wanneer er een amendement zou"-' worden ingediend, inhoudende dat de raad het plan vaststelt met uit-x zondering van het bestemr mingsplan sporldoeleinden II, wat.' inhoudt, dat het schietcomplex niéLi; zal worden uitgevoerd. vervolg van pagina 1 reed te zijn. We zullen als gemeente moeten proberen om alles parallel te laten lopen Ook als gemeente hebben we onze verantwoordelijkheid hier voor". De heer Offereins (GPV/SGP) vond het een belachelijke zaak, dat de win kels in twee fases zouden worden op geleverd Ook de heer Wisman (CDA) liet zich in deze zin uit. Voorzitter Mandemaker beloofde één en ander uit te zoeken om tot een goede regeling te komen. BÜURTSTEUNPUNT HAKHORST Uitgesproken verbolgen was de werkgroep over het feit, dat het ge meentebestuur tegen alle deskundige adviezen van o.m CIMK, Kamer van Koophandel, Branche-verdelings- commissie en de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf, toch de realisering van het buurlsteunpunt bij de Hakhorst voor het volgend jaar heefl doorgezet, Werkgroeplid Timmer: „Er Is In het verleden altijd gesteld, dat eerst de bestaande winkelcentra Biezen- kamp en Hamershof een kans zou den krijgen om Ingeburgerd te raken, voordat al dan niet zou worden be sloten tot de realisering van het buurtsteunpunt. Tot onze verbijste ring beslist het gemeentebestuur echter tegen alle deskundige advie zen In, om toch door te zetten, zodat het buurtsteunpunt bijna nog eerder klaar komt dan de Hamershof". punten, die de werkgroep in belangrijke kwesties inneemt, om misverstanden té - voorkomen. je -*3» l m BANKEN-MISERE Wethouder Mandemaker: „Buurtsteunpunt bij de Hakhorst is noodzakelijk. Het voldoet aan een behoefte". Voorzitter Mandemaker had daar niet veel tegen in te brengen. Hij bevestigde alleen, hetgeen de heer Timmer naar voren bracht inzake het realiseringstijd stip van het buurtcentrum „De kwestie is uitvoerig en meerdere malen door het college van b. en w. bekeken en ik kan u verzekeren, dat alle adviezen van de deskundigen en de werkgroepen bij de besluitvorming zijn betrokken". Aan dit laatste werd door de werkgroep ernstig I .Qicy getwijfeld, omdat de notulen van de werkgroep, waarin dit advies was uit gebracht. niet al te duidelijk waren op dit punt. Werkgroep-secretaris Greveling benadrukte, dat hij de kwestie in een memorandum duidelijk heeft overge bracht aan b. en w. waarin alle stand punten van de deskundigen en werk groepen „Daarover kan geen misver stand bestaan stelde hij met nadruk. „De overweging van het college om toch tegen de adviezen in het buurtcentrum in 1980 reeds te gaan realiseren, is gebaseerd -op twee ar gumenten", aldus voorzitter Mandema ker. „In de eerste plaats omdat de wijk Alandsbeek relatief veel vijftig- en zes tigplussers telt, zodat dit buurtsteunpunt tegemoet komt aan een niet al te lange loopafstand voor deze mensen Op de tweede plaats zijn or veel gegadigden voor de winkels, wat reeds de behoefte aangeeft". De werkgroepleden waren niet be paald onder de indruk van de ar gumentatie van de wethouder. Inte gendeel. De heer Hendriks „Die zes tig-plussers maken de overlevingskan sen van dit buurtsteunpunt er niet groter op en de deskundigen schatten die kans toch al niet hoog. En het aantal gegadigden zegt niets over de behoefte aan een dergelijk buurtsteunpunt". De wethouder onderstreepte nog maals, dat het college geen enkele re latie ziet tussen het buurtsteunpunt en de twee winkelcentra en ook dót stand punt werd door de werkgroep met enige verbijstering aangehoord. De heer Witte (lid van de branche commissie) wees er nogmaals op, dat het advies van de deskundige instan ties niet voor tweeërlei uitleg vatbaar is. Dit advies was negatief Hij wilde weten of er nog een mogelijkheid was de klok terug te draaien. Wethouder Mandemaker betwijfelde dat. „De technische voorbereidingen zijn door de dienst reeds getroffen deelde hij de werkgroep mee. „Er is overleg gepleegd met GS en de ver wachting is, dat dit college geen be zwaar zal hebben tegen de bouw van het buurtsteunpunt". De werkgroep wenste In ieder geval wefoen betere notuléfing van de stand Het derde hete hangijzer betrof vesti ging van banken in het hoofdwirif keicentrum De Hamershof. Ook hier waren de meningen van de voorzitter-:, en de werkgroepsleden verdeeld. Het bleek, dat was afgesproken, dat er met teveel banken een vestiging in het hoofdcentrum zouden kunnen krijgen. Daardoor viel de RABO-bank af In de Hamershof komen de Bondsspaar bank, de Amro-bank en de Nederland se Middenstandsbank Tegen de ver--' wachting in blijft de Bondsspaarbank óók in de Biezenkamp zitten, maar dat was niet het belangrijkste probleem. De werkgroepleden hikten nogal aan tegen de voorgenomen vestiging van de RA BO-bank aan de Hamersveldseweg^ pal naast het hoofdwinkelcentrum de Hamershof. De heer Hendriks: „Daar mee wordt een eerder beleid doorbro ken en komt er tóch nog een bank bij de Hamershof" De heer Mandemaker was het daar niet mee eens „Het is een kwestie van wisselende inzichten. Bo vendien heeft de Hamersveldseweg niets te maken met de Hamershof. De Rabo-bank zal daar kunnen wordenk gerealiseerd in het kader van de ver-v dere ontwikkeling van de Hamers- veldsewegHij wees er op, dat ge- bouwd gaat worden via artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening Be langhebbenden kunnen daardoor be zwaren indienen zodra het plan ter in zage wordt gelegd.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3