Vrijdag oud papier aktie Hobby- instuif LEUSDEN AARDIG VAARDIG: LAATSTE OPROEP AAN ALLE KREATIEVE LEUSDENAREN! m Geref. kerk en Herv. Gem. Leusden brengen bootvluchtelingen onder aandacht raad „Vrouw en sexualiteit" maandag in Vrouwencafé Opbrengst PIT-collecte Een nieuw Leusdenaartje? Zwangerschaps cursussen in Kruisgebouw Rozengaarde Talenpraktikum Amersfoort Kursussen spreekvaardigheid Inzameling voor kledingbeurs Geslaagd assertiviteits-tra- ning scholen aan de smoussesteeg j opbrengst kollekte beatrixfonds U.V.V. senioren maakten geslaagde reis Mellie Uyldert woensdag over alternatieve geneeswijzen DE LEUSDER KRANT zaterdag rommelmarkt dashorst asfalteringswerk- zaamheden gemeente antwoordt op inspraakbrieven en aanbevelingen plaatselijk nieuws Het instituut voor effektieve talenstudie. Engels, Duits, Frans, Spaans, Italiaans, Nederlands. Individuele talenpraktikumkursussen (10,40,60 of 100 uur) voor - beginners - gevorderden vergevorderden Algemeen toeristisch, commercieel, economisch en technisch taalgebruik. Iedere morgen, middag en avond lessen. GESPECIALISEERDE KURSUSSEN INTENSIEVE SPOEDKURSUSSEN BEDRIJFSKURSUSSEN Inlichtingen 033-729097. 1; DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 LEUSDEN - Op woensdag 10 ok tober wordt weer een kledingbeurs ge houden 's middags van 14.00-16.30 uur, in 't Trefpunt (Arnhemseweg 75). Mocht u nog goede en bruikbare kle ding hebben, dan kunt u deze brengen op maandag 8 en dinsdag 9 oktober tussen 14.00-15.00 uur in 't Trefpunt. De opbrengst van de kledingbeurs zal als 't volgt worden besteed 1voor het verzenden van kleding naar Zuid- Afrika; 2. voor vluchtelingenhulp, 3. voor de stichting Mensen in Nood. Deze stichting houdt op zaterdag 13 oktober een grote inzamelingsactie te Amers foort. De niet verstuurbare en overge bleven kleding zal ook bij 't Trefpunt opgehaald worden. LEUSDEN - Plaatsgenoot Jan Warns is voor het doctoraal examen andragogiek geslaagd aan de Rijksuni versiteit te Utrecht. LEUSDEN - De Lions Club Leusden zal in het weekeinde 2 t/m 4 november a.s. in de boerderij ..De Hakhorst" een tentoonstelling organiseren van werken van Leusdense ingezetenen op het ge bied van de kunst, kuituur en kreativiteit in de meest ruime zin Hieraan kunnen beroepsmensen meedoen, maar ook amateurs in de leeftijd na de lagere school. Het ligt in de bedoeling dat de ten toonstelling een beeld zal geven van de kreatieve aktjviteiten op het gebied van de schilder- en beeldhouwkunst en van de toegepaste beeldende kunsten Daarnaast zal er gelegenheid bestaan iets te tonen op het gebied van toneel, kabaret, muziek, zang, voordracht enz Dit zal worden ingepast in het pro gramma van dat weekeinde. Wat dit laatste betreft wordt opgemerkt, dat de ze aktiviteiten een tijdsduur van 1 xh 2 uur niet te boven mogen gaan Leusdenaren en Leusdense groepen of organisaties, welke aan deze mani festatie wensen deel te nemen worden verzocht hiervoor aan te melden bij de Lions Club Leusden p/a de heer S La- keman. Kon. Julianalaan 89 te Leus den-Zuid. Tel. 42009. De sluitingsda tum voor aanmeldingen is 1 oktober a.s. LEUSDEN - De Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente van Leus den willen middels een brief aan de raad het volgende onder de aandacht brengen De tragedie van de bootvluchtelingen in Zuid-Oost Azië is ongetwijfeld bij u genoegzaam bekend Ter leniging van de grote ellende van deze medemensen wordt van vele zij den hulp geboden. Nu is. via de lan delijke kerkelijke organisaties, aan de plaatselijke kerken verzocht om hulp te bieden bij de opvang van Vietnamese bootvluchtelingen in Nederland. Daarbij wordt er (boven direkte opvang in ge zinnen) de voorkeur aan gegeven deze vluchtelingen bij aankomst in Neder land op te vangen in een centrum, waar zij gezamenlijk de kans krijgen tot rust te komen, waar permanent deskundige begeleiding aanwezig is, waar centraal taalonderwijs kan worden gegeven en waar aan de introduktie in de Neder landse samenleving kan worden ge werkt De begeleiding, het taalon derwijs en de eerste introduktie in de Nederlandse samenleving worden uit- LEUSDEN - Op maandag 1 oktober a.s. organiseert het vrouwencafé Leus den een thema-avond over „Vrouw en sexualiteit" De vrouwen die deze avond hebben voorbereid willen proberen iets te ver tellen over hun eigen beleving, onze kerheid, positieve en negatieve ge voelens t.a.v. sexualiteit. Ze hopen dat gevoerd door erkende vluchtelingenor ganisaties, waaronder de Nederlandse Stichtinv voor Vluchtelingenwerk te Amsterdam. In verband met het bovenstaande verzoeken de kerken om de mogelijk heden te bezien voor het beschikbaar van woningen in Leusden ten behoeve van deze vluchtelingen Hierbij reali seren zij zich overigens wel, oat De- schikbaarstelling van woningen con sequenties kan hebben voor de wo ningzoekenden in Leusden. Bij een hieromtrent positieve reaktie, zullen zij dat direkt melden bij de vluchtelin genorganisaties. opdat deze dan gega digden voor de huizen kunnen opge ven. Vervolgens zullen dan de landelij ke kerkelijke organisaties en de plaat selijke kerken, de vluchtelingenorgani saties, opdat deze dan gegadigden voor de huizen kunnen opgeven. Ver volgens zullen dan de landelijke ker kelijke organisaties en de plaatselijke kerken, de vluchtelingenorganisaties behulpzaam zijn bij het vormen van een zogenaamde vrijwilligersgroep. andere vrouwen er gemeenschappelij ke dingen in zullen herkennen en bereid zijn mee te denken en te discussiëren over dit toch wel tere onderwerp. Het vrouwencafé is geopend vanaf 8 uur, met het thema wordt begonnen rond half negen Voor informatie over het vrouwen café in het algemeen en deze thema avond in het bijzonder kunt u bellen naar: Riet van Heerewaarden, tel 43689. De groep die begin oktober start kan nog aangevuld worden met enkele vrouwen. Voor aanmelding kunt u bel len naar Riet van Heerewaarden, tel 43689. Aan de Smoussesteeg wordt mo menteel hard gewerkt aan het neer zetten van de noodschoollokalen. Ze komen te staan op de plaats waar tot voor enige maanden het witte boerderijtje stond, ter hoogte van de openbare school „De Heerd" dus. „De Heerd" zal van de tijdelijke lo kalen er één gaan gebruiken. Voor de rest zal het christelijk onderwijs zijn intrek in de tijdelijke behuizing ne men. De afgelopen dagen heeft men gewerkt aan het overbrengen van de lokalen aan het einde van de Noord erinslag, waarin tot voor kort de Montessorischool was onderge bracht. Ook van andere plaatsen in de gemeente zullen nog lokalen naar de Smoussesteeg gebracht worden. Het is de bedoeling dat zij daar ge ruime tijd blijven staan. Met het overbrengen en voor het onderwijs gereed maken van de lokalen is een bedrag van 150.000,- gemoeid. Om de kinderen zo veilig mogelijk het nieuwe scholencomplex te laten naderen, wordt er thans ook gewerkt aan een verbinding over de vijver die „De Heerd" scheidt van de Smous sesteeg. Deze komt in het verlengde van de reeds bestaande schoolroute te liggen. De kinderen zullen dankzij deze verbinding weinig last hebben van het bouwverkeer, dat achter de noodlokalen aan de oostelijke kant omgeleid wordt. Daarvoor is een nieuwe bouwstraat in aanleg. Tens lotte wordt er ook nog gewerkt aan een verbinding over de vijver tussen de schoolroute en de nieuwe Mon tessorischool. Ook daarvan is het doel de schoolkinderen een zo veilig mogelijke weg naar hun school te bieden. De vorige week gehouden kollekte voor het prinses Beatrixfonds heeft in Leusden-centrum en Leusden- zuid het bedrag van 4644,55 opge bracht. Alle gulle gevers en aktieve kollektanten: hartelijk dank voor de bijdrage, die u hebt geleverd! LEUSDEN - Dinsdag 18 september 1979 werd om 9 00 uur vertrokken in Leusden-zuid, van „De Bieshaar", voor het uitstapje van de U.V.V. Senioren- sociéteit. Tijdens de eerste stop om half elf bij „De Mulder" in Zaltbommel werd koffie met gebak genuttigd. De Bra bantse koffietafel werd gebruikt in „De Brouwershoeve" te Nistelrode Een goed verzorgde maaltijd in een prach tige oude boerderij, gelegen in een schitterende omgeving. Om ca. 14.00 uur werd de reis vervolgd met als doel het Afrika-museum in Berg en Dal. Hier werden dia's vertoond met toelichting en werd het museum bezichtigd. In het nabijgelegen Hotel-Rest. „Erica" werd thee gedronken en gingen veel deel nemers een wandeling maken in de j bosrijke omgeving. Vervolgens ging de reis naar Leersum. In „De Heuvelrug" werd een uitstekend diner voorge schoteld. Om ca. 20 30 uur waren de deelnemers terug bij het beginpunt in Leusden. Alle deelnemers konden te rugzien op een prettige en gezellige dag. LEUSDEN - Woensdag 3 oktober a.s. 's avonds om half acht wordt In de grote zaal van het Ros Beyaart, Hamersveldseweg, mevr. Mellie Uyl dert verwacht. Haar bekendheid met alternatieve geneeswijzen is zo langzamerhand door publicaties en regelmatig optreden, ook voor radio een T.V., bij iedereen bekend. De Katholieke Plattelandsvrouwen Organisatie, is enorm verheugd haar hier in Leusden te mogen ontvangen. Buiten de eigen leden zijn ook de da- I mes van Ned. Bond van Plattelands- j vrouwen en N.C.V.B. uitgenodigd. Om het geheel te vervolmaken zijn de plaatselijke drogist Kniep en de eige naar van de book-store gevonden aan deze avond deel te nemen U kunt dan diverse reformartikelen zien en een beeld krijgen van hetgeen Mellie Uyldert heeft gescheven U zult in de gelegenheid worden gesteld om refor martikelen te kopen en inzage te heb ben in de boeken en eventueel bestel lingen te doen. LEUSDEN - De landelijke PIT-col- j lecte, die dit jaar werd gehouden van 10 tot 15 september, heeft in Leusden j 3126,46 opgebracht u kunt de vlag uitsteken ...een dorpsomroeper huren het van de daken schreeuwen Het één kost meer dan het ander, maar het gaat veel gemakkelijker met een geboortekaartje van de LEUSDER KRANT Komt u alvast eens langs! U zult verbaasd zijn over onze enorme kollektie. En u mag onze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken. Rozendaallaan 9 - Leusden-c. LEUSDEN - Volgende week starten in het Kruisgebouw Rozegaarde twee nieuwe cursussen zwanger- schapsgymnastiek Maandag start een cursus om 19 15 uur en woensdag is het begin om 20 45 uur Voor beide cur sussen kunt u zich ter plaatse opgeven of telefonisch op nummer 41218 LEUSDEN - Vrijdag 28 september a.s. houdt de Hobbyclub weer een Oud papier aktie. Vanaf 18 15 uur kan ieder die voor dit doel het oude papier wil afstaan dit bij „De Til" bezorgen. Ook lompen zullen in dank worden aanvaard Voor mensen die het echt niet zelf kunnen brengen wil men trachten het op te halen Deze mensen worden heel vriendelijk gevraagd dit uiterlijk donderdagavond te melden aan „De Til" telefoon 41826. De Hobbyclub hoopt weer over een auto vol papier te mogen kunnen verzamelen. dens de 2e inspraakronde opnieuw aan de orde. Hetzelfde geldt voor de aanbevelin gen die tijdens de verkeersavond door de verschillende discussiegroepen zijn gedaan. Voor belangstellenden is een samen vatting van de inspraakbrieven en de aanbevelingen met het antwoord daar op van de gemeente verkrijgbaar bij de centrale receptie in het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2 en bij het bureau voorlichting Burg. de Beaufortweg 63. Graag herinneren we u nog even aan de rommelmarkt die aanstaande zaterdag wordt gehouden op het pleintje Dashorst in de wijk „Ros senberg". Enige tijd geleden kon digden we dit festijn, dat van 13.30 tot 18.00 zal duren reeds aan. We legden toen uit dat de pleinbewoners in gezamenlijk overleg hadden be sloten om de opbrengst van de rommelmarkt ten goede te laten ko men aan Sheherazade, een pu bliciste die voor de Libelle-lezeres- sen geen onbekende is. Sheherazade publiceert over en zamelt geld in voor kindertehuizen in het Verre Oosten. Bij dat goede werk willen de Dashorstbewoners haar nu een beetje helpen. U kunt de Das- horsters weer helpen door zaterdag i even een bezoekje aan hun rom- melmarkt te brengen, waar naast rommeltjes ook een aantal attracties te vinden zijn. En mocht u net dezer dagen nog iets gevonden hebben dat u af zou willen staan voor de rom melmarkt, breng dat dan nog snel even voor zaterdag naar de familie Pot, Dashorst 7. Wie het niet kan ko men brengen, kan even bellen: 41910. LbUSDEN - Zaterdag a.s. 29 sep tember kunnen alle kinderen weer fijn knutselen bij Blijhof, Ansfriduslaan 49 Ze kunnen werken met ribkarton, er worden poppetjes van wol gemaakt en ze kunnen zich bekwamen in 't sja bloneren. Maar er kan ook weer naar hartelust gekleid of getimmerd worden. De instuif van 10-12 uur Kosten: 1.50 leden, 2,50 niet-leden. Vanaf 1 oktober worden op diverse wegen in Leusden reconstructie- en asfalteringswerkzaamheden uitge roerd De Asschatterweg wordt, vanaf de 3ostweg richting Leusden. voorzien van een verstevigingslaag Het klin kergedeelte vanaf de Lapeerseweg tot aan de brug over het Valleikanaal wordt vervangen door een asfaltverharding Ook op de Leusbroekerweg wordt de klinkerverharding vanaf de Hamers veldseweg tot aan het Valleikanaal ver vangen door een asfaltverharding. Te- worden andere recon- ctiewerkzaamheden uitgevoerd, dit werk wordt 1 oktober begonnen. De Dodeweg zal vanaf de Hertekop voorbij de inrit van Don Bosco voor in worden van een verstevigingslaag resterende gedeelte krijgt alleen een slijtlaag omdat dit wegdeel in toekomst gereconstrueerd wordt in verband met de aansluiting op de R28. Het reeds afgesloten gedeelte van de Zwarteweg wordt voorzien van een as faltverharding De volgorde waarin de werkzaamhe den uitgevoerd worden houdt verband met de weersomstandigheden Weggebruikers moeten tijdens de werkzaamheden wel rekening houden met oponthoud door afsluitingen en wegomleggingen De omleidingsroutes worden d.m.v borden aangegeven De bovengenoemde werkzaamheden zullen - als het weer meewerkt - voor 1 november gerealiseerd zijn. Naar aanleiding van de in maart ge houden verkeersexpositie en de daarop aansluitende verkeersavond is een groot aantal inspraakbrieven en aanbe velingen bij de gemeente binnengeko men. De schrijver van de inspraakbrieven hebben reeds enige tijd geleden een antwoord ontvangen. In een aantal ge vallen betreft het een voorlopig ant woord. met name als het gaat om wensen en suggesties die nadere be studering behoeven. Deze komen tij-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13