HOCKEK I34L4NS LOCKHORST- JEUGDKAMPIOENSCHAP BELEEFDE ZONDAG FINALE SI I* N r r cl Diplomazwemmen in zwembad Bavoort Antilopen behaalt ruime winst leusder kram; Hockeyderby onbeslist Veel treffers bij jeugdhockey KPJ organiseert zondag basketbal- toernooi Sportnota Handbaldames maakten geen fout Tafeltennissers matig gestart Leusden-Amersfoort gelijk Laat Rogier Zelle maar schuiven... DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 15 LEUSDEN/CENTRUM - De derby Leusden-Amersfoort (heren) met alles d'r op en d'r aan liep uit op een pun tenverdeling. Daarmee kwam de keistedelijke ploeg aan haar eerste (halve) winst en Leusden aan de derde draw Vier clubs (de vier promotie-can- didaten?) gaan nu op kop met 6 punten. Uitslagen 23 september: Randwijck-Alkmaar 0-0 Qui Vive-Kraaien 0-2 Myra-Ede 3-2 Leusden-Amersfoort 1-1 Kameleon-Voordaan 5-0 Ranglijst: Kameleon 4 6 12-4 RandwijCk 4 6 5-1 Alkmaar 4 6 8-4 Kraaien 4 6 7-5 Myra 4 5 8-7 Leusden 4 3 5-8 Qui Vive 4 3 2-6 Ede 4 2 6-8 Voordaan 4 2 4-10 Amersfoort 4 1 3-7 Programma 30 september: Alkmaar-Qui Vive Randwijck-Myra Kraaien-Leusden Ede-Voordaan Amersfoort-Kameleon Aan Leusden de eer om een van de koplopers een moeilijke zondagmiddag te bezorgen De Valleiparkers zijn in middels opgeklommen naar de 6e plaats, maar kunnen echt nog wel een paar puntjes gebruiken. DAMES Dames 1 had veel moeite met Hoevela ken. Bij de rust stond de Leusdense ploeg nog met 1 -0 achter, maar Marriét van Linschoten en Vivian van Raven- zwaay zorgden voor een goede afloop (1-2). Dames 2 verloor thuis met 0-5 van Gooische 4. maar Dames 3 ver sloeg aan het Valleikanaal SCHC 8 met 6-0 Dames 4 moest met 1-5 de eer laten aan Schaerweyde 13 LEUSDEN/CENTRUM - Nadat al ongeveer een maand of vier „zo tus sendoor" aan de voorwedstrijden was gewerkt, brak eindelijk de fina ledag aan van de jeugdclub kampioenschappen van de LTV Lockhorst. In totaal hebben zo'n 75 jongens en meisjes (vanaf 9 jaar en 1,35 meter lengte) meegedaan en de laatste 10 kwamen zondag op 3 ba nen in actie. De indeling was zoveel mogelijk naar speelsterkte en het gevolgde systeem gaf verliezers via een herkansing nog een mogelijkheid om verder te gaan. In de B-klasse speelden veelal kinderen, die reeds competitie-ervaring hadden en C was voor hen. die nog net niet zo LEUSDEN/CENTRUM - Mogelijk geïnspireerd door het uitzonderlijk fraaie weer werden zaterdag bij het jeugdhockey 130 doelpunten gescoord (niet allemaal in het voordeel van de Leusdense jongens en meisjes) en dat betekende ruim 6 per wedstrijd De uitslagen waren: Meisjes B2 - Phoenix B2 0-6 Meisjes C2 - Nieuwegein C1 0-2 Meisjes D1 - SCHC D1 7-1 Meisjes D2 - Culemborg D1 2-0 Meisjes D4 - Laren D3 2-5 Jongens A2 - Laren A5 0-7 Jongens B1 - Schaerw B2 1-6 Jongens C1 - Amersfoort C1 5-2 Jongens C2 - SCHC C5 6-4 Jongens C3 - Hoevelaken C2 4-3 Jongens D3 - Kampong D2 0-5 Jonqens Maxi - Maarssen Maxi 1-4 Laren A3 - Meisies A1 3-0 Phoenix B1 - Meisjes B1 5-0 Laren C2 - Meisjes C1 2-0 Baarn D2 - Meisjes D3 0-2 Maarssen A1 - Jongens A1 4-0 A'foort B3 - Jongens B2 4-2 Phoenix B2 - Jongens B3 10-0 Baarn D14 8 Jongens D1 1-9 Gooische D3 - Jongens D4 10-0 ver waren. De rest kwam ..gemengd" uit in D. Diverse bekende Lockhorst- (achter)namen (de appel valt niet ver van de boom) treft u aan bij de finalis ten. die alle 10 een even grote medaille kregen. Voor de winnaars goud en voor de nummers 2 zilver van kleur. Voor zitter G. Bolk van de organiserende jeugcommissie reikte de prijzen uit. Bij de B-meisjes won Rona de Koning de eerste set met 6-4 van Odette Snijders Een blessure (toen Odette in de tweede set met 5-2 voor stond) werd het eind voor Rona. Philip Jonkers klopte Roger de Jonge met 6-7.6-3 en 7-5 (jongens B). Angelique Weerstra versloeg Peggy Stulemeijer (meisjes C) met 7-5 en 6-4. Bij de C-jongens won Michel van Vuuren met 7-5 en 6-2 van Robbie de Koning en na ruim 2'/2 uur spelen bleek Michiel Buitendi|k (gemengd D) met 6-7, 6-3 en 7-5 sterker dan Menno Brandt LEUSDEN - Zoals elk jaar organi seert ook dit jaar de kring N O. weer een basketbaltoernooi Aan dit toernooi doen naast Leusden ook Achterveld. Hoogland en Eemnes mee. Het toer nooi wordt aanstaande zondag gehou den in sporthal ..De koppel" te Amers foort. Het begint om 11 00 uur. De zaal is om 10 45 uur open KPJ Leusden doet ook dit jaar weer met een heren en 'n damesteam mee Zij die graag mee willen spelen kunnen zich daar voor opgeven bij Richard Schoon- derbeek tel. 41761 De indeling van de ploegen van Leusden en Achterveld luit: Heren poule A Achterveld A Leusden A Dames poule A Achterveld A Leusden A De aanvang van de wedstrijden is Veld 1 Heren: Hoogland A - Leusden A 11.00 Dames: Hoogland A - Leusden A 11.50 Heren: A'veld A - Hoogland A 12.15 Dames: Leusden A - Eemnes A 13.30 Meren: A'veld A - Leusden A Veld 2 Heren: A'veld A - Eemnes A Dames: A'veld A - Eemnes A Heren Leusden A - Eemnes A Dames: A'veld A - Hoogland A Dames A'veld A - Leusden A Dames: 3e poule A - 3e jpoule B Heren: 1 e poule A - 2e poule B 1e poule B - 2e poule A Dames: 1 e poule A - 2e poule B 15.35 1 e poule B - 2e poule A 16.00 De finale is om 16.35 uur. De prijsuitreiking zal plaatsvinden aan het einde van dit toernooi in de kantine van ..De Koppel" 13 55 11.00 11.50 12.15 13.05 14.20 15.10 15.35 16.00 LEUSDEN/CENTRUM - Ook in de derde ronde van de huiscompetitie voor senioren van de schaakvereni ging Leusden heeft (de feitelijk nog junior zijnde) Rogier Zelle de volle winst weten te pakken. A. Bunt, be paald geen kleine jongen op schaak gebied. werd ditmaal het slachtoffer en met een zekere angst wordt nu al gevraagd: „Wie volgt?" De meest interessante partij van verleden week dinsdag was overigens die van J. A. v.d. Tang tegen A. G. M. Rietveld. In de openingsfase nam laatstge noemde zijn opponent stevig in de tang. Hij wist echter niet de juiste voortzetting te vinden en kwam aan het slot van de partij zelf in het riet(veld) terecht en verloor. De resultaten bij de senioren waren: A H. Kuipers - W Schouten 0-1 E. J Hakkes - N. C. Loning 0-1 L F Buurlage - K. A. Linse 1-0 W. J. van der Harst - O. A. Harlaar0-1 W. A. van de Wetering - J. A. M Boemaars 1-0 A. Valkenburg - J. Th. Zaal 1-0 J van Santen - S van Dokkum 1-0 R A, Helmers J P. van de Moer 1-0 H. Reurslag - P Sonder '/ï-'fe B. te Nijenhuis - W. D. D van de Moer 0-1 A.H.W Coenen - L. F. A. Westerbeek van Eerten 1 -0 L. Boogaard - A. ILieshout 1-0 D van Ooik - H Kroes 1-0 A. Leclercq - A. W. Wisman Vz-'/z H. H. Mus - W. F. van Moosel 1-0 J A. van der Tang - A. G. M. Rietveld 1-0 A. Bunt - R. Zelle 0-1 Bij de jeugd waren de uitslagen: H Vomssebeld - R Berg 1-0 M. Baron - E. van Klaveren 1-0 Thorn Wuts - G. Geerders 1-0 Jeroen Roseboom - J Brongers 0-1 JR. v Maanen - J. Brongers 0-1 Jeroen Roseboom - W v.d. Harst 0-1 B Borgman - V Gautier ll2-lh E. Straver - J de Jager 0-1 B. Warmenhoven - R. Kuijpers 1-0 P. v.d Linden - R Willemsen 0-1 E Zijlstra - H Parson 'fe-'/i P de Jager - I de Valk 1-0 B. v Bekkum - R. Boersma Vz-'/z T. v.d. Poll - J. Tuininga V2-V2 R v Beek - R v.d. Moer 1-0 L. Defares - M. v. Peski 1-0 E Staal - R Staal 0-1 G Fröberg - G. te Winkel '/2-V2 R. Louwen - E. Berg 1-0 B. Smit - Thijs Wuts '/2-V2 J Binkhorst - T van Hejgen 0-1 R. Schimmel - C. Straver 0-1 T. Bloemhof - F. Sonder V2-V2 G onyessen - E Hoogreef '/2-V2 P. Esko - R. Staal 1-0 LEUSDEN/CENTRUM - Het da mesteam van Impala kwam op het Buiningpark tegen Limvio 2 al snel op achterstand, maar Hetty v.d Boom her stelde met een achterwaatrs inge schoten bal het evenwicht Hierna stopte Nel Rijn een strafworp en dat gaf Impala direct weer nieuwe energie Yvonne Leyenhorst bracht de Leusdense dames op 5-1waarna ook Karina de Vos noq eens doeltreffend uithaalde. In de tweede helft ging deze zeer confortabele voorsprong door het enthousiaste optreden van de Baarnse dames bijna helemaal verloren (6-5), maar de thuisclub kon op tijd de bakens verzetten Hetty v.d Boom (2x) en Wil v.d. Burgwal zorgde voor de 9-5 eind stand. De heren zitten nog steeds in het hoekje, waar de slagen vallen. Ook uit tegen EMM werd verloren en de Leudenaren hebben het de Hilversum mers nauwelijks moeilijk kunnen ma ken. Pas na een 4-0 achterstand scoor de Impala tegen. EMM bleef de betere partij en met 7-3 werd de rust bereikt In de tweede helft vlotte het iets beter in de Leusdense ploeg, hoewel nog steeds zonder veel balverlies werd door EMM flink afgestraft en zo kwam het einde van 17-6 voor de thuisclub Vrijdag 28 sept.: 20.00 uur. prijsuitreiking KNSA-schie- ten in d'Oude Peerdestal te Achterveld. Zaterdag 29 sept.: 11.00 ur: S-marathon Don Bosco 13.00 uur: herenbadminton Apollo- BVO 16 00 uur: voetbal Roda - Sperwer op het Buiningpark 16 00 uur korfbal Thor-Antilopen te Harmeien 19.15 uur mixed badminton BVO - Doto 2 in de Meent In de nacht van 29 op 30 september LEUSDEN-CENTRUM-In 1975 ver scheen in Leusden de eerste sportno ta. Ook het bestuur van de Sportstich ting Leusden was tot de conclusie ge komen, dat die nota inmiddels groten deels achterhaald is door de feiten en die ontdekking werd het begin van de tweede en verbeterde editie Dat ik u al een paar maanden geleden op de hoogte heb gebracht van de inhoud, is niets anders dan een kwestie van rela ties en journalistieke actualiteit. Dat mag u verder vergeten. De nieuwe sportnota van april 1979 werd op don derdag 20 september officieel aange boden aan b w van onze gemeente. Dat was althans de bedoeling, maai sportstichtingsvoorzitter B.W. Pedde- mors had slechts één exemplaar bij de hand, zodat welzijnswethouder G van Woudenberg (vooralsnog) het nakijken had, toen burgemeester J.W.M. Ra demaker het boekwerk ontving De Sportnota 1975 is destijds opge steld door provinciale en gemeentelijke ambtenaren en die van dit jaar is een produktie van sportverenigingsleiders. Laat ik vooropstellen, dat ik niet dat (knip met de vingers) heb tegen één deze groeperingen, maar als leek inza ke het vervaardigen van dit soort do cumenten, zijn mii diverse markante verschillen opgevallen Wat het ex terieur aangaat op de eerste plaats de kleur van de kaft. In 1975 geel, de kleur van de haat. van straf kaarten" bij voetbal e.d. en nu blauw, de kleur van de trouw en het vertrouwen (in de ge meentelijk overheid?). Verder de dikte van de nota's. Beide boekwerken tellen nagenoeg evenveel bladzijden (60). Toch is de sportnota van 1975 bijna tweemaal zo dik als zijn opvolger! Een teken des tijds of de grote truc van de Peddemorsclub? Een ,pil" van een mm of meer ambtelijk stuk wordt niet zo snel ter hand genomen. Neem me niet kwalijk, als dit cursiefje wat langer uitvalt dan anders, maar ik moet u ook nog wat over de inhoud vertellen. Ik heb reeds gezegd, dat de Sportnota 1979 veel slanker is uitge vallen. Bovendien komt er nog een aap uit de mouw. Het warme pleidooi voor de Leusdense sport besloot de heer Peddemors (die kennelijk weet, dat de burgemeester ook nog wel wat anders te doen heeft) bij het aanbieden van de nieuwe nota met de geruste/lende me dedeling: ,,Als u alléén maar de eerste 8 (van de 60) bladzijden leest, weet u meteen alles over de enorme tekorten aan plaatselijke sportaccommoda ties" Een zakelijke rapportage is duidelijk compacter (en toch volledig) dan een ambtelijke. Wie onze burgemeester kent, weet dat hij niet gauw met zijn mond vol tan den staat. Te uwer geruststelling: ook donderdagmiddag niet. De heer Ra demaker wilde niet zeggen, dat alle problemen ,,oude koek" voor hem waren. Bovendien was hij nog maar amper terug van de opening van twee riante landhuizen (de paviljoens van de hockeyclub en de Eemelaar). Het is hem (en de raad) bekend, dat er nog wat gedaan moet worden in onze sportwereld. Aan de oplossing van de vraagstukken wordt gewerkt en de nieuwe sportnota zal daarbij zeker als leidraad worden gebruikt, maar u weet het wellicht: ook planologische pro blemen en de centjes spelen een rol. PC. gaat om 03.00 uur de wintertijd in. U bent weer bij de tijd als u de klok een uur terug zet. Zondag 30 september: 10.00 uur: damesvoetbal Vrienden schaar - Achterveld te Culemborg. 12.00 uur. dameshandbal Impala - Atilla op het Buiningpark 14.30 uur: hockey Kraaien-Leusden te Wormerveer 14.30 uur: voetbal Veensche Boys - Roda te Nijkerkerveen. 14 30 uur voetbal Naarden - Achter veld 15.00 uur herenhandbal Verbruggen - Impala. Maandag 1 oktober: 20.00 uur: openbare vergadering Raad van Advies in de gemeente-kantine aan de Zwarteweg LEUSDEN - Zaterdag 22 september jl. werd er in het zwembad Bavoort af gezwommen voor de diploma's A en B. De beoordelingscommissie werd ge vormd door de heren L Westgeest en A. A. Kraaykamp. Namens de KNZB was aanwezig de heer J. Bergsma Alle kinderen die opkwamen zijn geslaagd Dit zijn voor diploma A: Joris M Vreeswijk; Michiel Wiettong Onno Hoekstra. Albert H van Beek; Wilfred Beukers, Isabelle van Beek. Marrit van de Scheer; Anne Maaike Flesseman; Niels H Beijer; Susan Vente. Alexander van Laar; Birgitt Nooteboom; Christian Kienstra; Ingeborg Dijkema. Scarlett Hooft Graafland; Conny Apeldoorn. Monique B van Peski; Wilma Kortes; Marko Bos; Karen F. Dronkert; Fok- kelien de Vries; Karen Bast; Petra Lip- huizen, Svinta ter Haar; Hugo Huisman. Anne Wenno; Ernie vd Meer; Edith Wolfswinkel; Teunet van Loenen; Ma- riska Veenendaal; Wilco van Dam; Ar jen de Rijke; Esther Hardon; Harald de Jong. Angelique v. Ruitenbeek. Dieuwke Kuijper. Ilona Hidding; Karin Rasmussens. Patrick van Laar; Eva Maria Pekelharing; Jeroen Letschert; Jan Poortman. Arina de Jong; Sandra Deenik; Aveliene Blankestein; Ester Weggemans. Colette Elmas; Willemijn Halsema; Hamns v.d. Scheer; Arjen Bloemink; Cindij Vonk; Leonie Schutter; Gerjong van de Berg. Jacco van Gol den; Maartje Baede; Francien Ver voorn, Guy van Boheemen; Jeroen Stamphorst; Macha Reglien; Matthea Nijland. Voor het B-diploma slaagden: Edo v. Witerswijk; Niels A Rozendaal; Erwin Ruys; Annemarie Nagelkerke; Paul Bosman; Judith van Donselaar; Marcel Tessels; Manon v. Roon; Freda van den Hoogen, Wencke Heijblok LEUSDEN/CENTRUM - In de af gelopen week zijn de 6 competi tieteams van de tafeltennisclub Leusden van start gegaan. Het werd een matig begin, want alleen het 2e team kwam met een overwinning naar huis, terwijl TTCL 5 gelijk speelde. Een leuk succes in deze ontmoetingen was het debuut van de ex-junioren D. de Haan en W. Klum- per, die elk drie punten hebben ge scoord. TTCL 1 verloor met 2-8 van Rega 2. Een geflatteerde uitslag, want In to taal werden 7 wedstrijden in drie games beslist, waarvan 6 op het nippertje in het voordeel van Rega. Het was wel duide lijk. dat TTCL 1 nog net wat adem tekort kwam Dit gold in mindere mate voor Jan Caspers. die 2 overwinningen be haalde Het 2e team deed het beter met een 9-1 zege op TVS 1. Dolf de Haan en Aart van Klompenburg scoorden ieder driemaal Piet v. d Bree heeft een puntje moeten laten liggen De uitsla gen waren verder Puem 1 - TTCL 3 10-0 TTCL 4 - TVP 2 2-8 Rega 12-TTCL 5 5-5 TTCL 6 - Barneveld 4 1-9 Vlak voor het begin van de competitie zijn de tegenstanders van de Leusden se teams bekend geworden TTCL 1 (2e klasse) ontmoet AGAVS 1. Bar neveld 1Rega 2. Smash 1 en ZTTV 5. TTCL 2 (3e klasse) krijgt te maken met Jonathan 1Perco 1Rega 5. TRS 5 en TVS 1Het 3e team van TTCL (3e klas se) heeft concurrentie van Puem 1, SVE 3. SVO 3. Tielse 4 en TTVN 3 In de 4e klasse in TTCL 4 ingedeeld met Hoogland 2. Hoevelaken 2. Maarsber- gen 2. Rega 8 en TVP 2 TTCL 5 (5e klasse) ontmoet na Rega 12 nog Burger 4. Over 't Net 8, TRS 9 en TVS 2 Het 6e Leusdense team (5e klasse) heeft AGAVS 4. Barneveld 4. Over 't Net 9. Rega 11 en TRS 8 als opponenten. koeling" achter het doel) in de 5e mi nuut en negatief voor Leusden Amersfoort profiteerde van haar nume rieke overwicht en kwam enkele malen gevaarlijk voor het doel van de thuisclub en slechts ten koste van een strafpush kon Ron Stuurman de gelijkmaker voorkomen Het bleek uitstel van executie want Jan Coen Slagt (die een jaar of wat geleden voor Leusden speelde) voltrok koelbloedig het vonnis Leusden schakelde over naar een hogere versnelling, maar meer dan 9 corners leverde dat niet op. Uiterste voorzichtigheid bleek bovendien ge wenst toen Amersfoort ..op de counter" ging spelen. In de slotfase kregen zowel een Leusdenaar als een Amersfoorter nog een gele prent voorgetoverd Met Leusden in de aanval (2 corners in de laatste minuut) kwam met 1-1 het ein de Op zich wel een juist resultaat Er heeft misschien voor de thuisclub iets meer ingezeten, maar het kwam er niet uit. Het hockeyteam van Leusden. Graafland rondde een snelle combina tie doeltreffend af. Revival benutte een strafworp (4-1en Antilopen kreeg het toen even moeilijk. De bezoekers wer den wat agressiever - dat leidde tot veel balverlies van Antilopen - en kwamen terug tot 4-3, maar d.m.v. een ver af standsschot van Derk Huiting liep de thuisploeg weer wat uit. De rust kwam goed uit voor Antilopen en het praatje van trainer Evert de Bruin bracht een weer goed gemotiveerde ploeg in het veld Frans ter Maten scoorde tweemaal achter elkaar: eerst van afstand en daarna uit een verre pass van Gert Nieuwenhuis. Revival had te weinig conditie om de Leusde- naren goed bij te kunnen houden Wel werd een treffer van Nieuwenhuis nog beantwoord met 2 Terschuurse doelpunten, maar daarna werd de achterstand steeds groter. In de 80e minuut werd de geblesseerde Rob Geutje vervangen door Bert Bloten- burg, die bijna onmiddellijk scoorde 10-5 kon genoteerd worden na een af- standschw' ..1 Gert Graafland, dat ge volgd werd door een „herhaling" van Frans ter Maten en een treffer van Frouk Geutjes van achter de korf Revi val had het laatste woord: 12-6. Zater dag staat de uitwedstrijd tegen Thor (Hameien) op het programma. Als An tilopen de stijgende lijn van de afgelo pen weken weet vast te houden, is een goede kans op een nieuwe zege aan wezig. SCHIETEN De Kampioenswed strijden van de SKGV worden van 12 t/m 19 oktober gehouden op de ba nen van de Sv. Frans Tromp te Hoevelaken •VOLLEYBAL LEOS doet aan de Ne- vobo-competlties 1979-1980 mee met 36 teams! (5 dames, 7 heren, 2 meisjes- en 1 jongens-junioren, 7 meisjes- en 5 jongens-aspiranten, 6 meisjes- en 3 jongens-mini's). TENNIS De LTV Leusden heeft het plan om voor de competitie 1980 met 6zondagsteams inteschrijven. Daar naast voor de zaterdag enige heren-, mixed- en jeugdteams. De tegenstander van jl. zondag, Amersfoort. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag speelde Antilopen tegen Revival uit Terschuur, dat vorig seizoen naar de 2e klasse promoveerde. Trainer van die ploeg is de oud-Antilopenspeler Harry Brack en de bezoekers waren er daarom op gebrand om de wed strijd te winnen. Dat feest ging niet door, want Antilopen had veel meer techniek, schotvaardigheid, snel heid en conditie in huis. De wedstrijd begon goed voor de Buiningparkers. De eerste aanval scoorde meteen via een doorloopbal van Pieter Kraaikamp en Anita van Bu ren benutte een klein kansje onder de korf Antilopen had de smaak te pakken en stond weldra op 4-0 Frans ter Ma ten scoorde uit een omdraaibal en Gert LEUSDEN/CENTRUM - Alle ele- die een streekderby tot een spannende aangelegenheid kunnen maken, waren zondagmiddag op het sportpark aan het Valleikanaal aan wezig. Leusden ontving buurman Amersfoort. Zeer fraai herfstweer had gezorgd voor bijzonder veel pu bliek - de schattingen liepen uiteen van 600 tot 700 toeschouwers! - rond de in prima conditie verkerende grasvliesmat en twee uitstekende scheidsrechters hielden de en thousiast spelende team goed onder controle. Op tijd en stond met groene en gele kaarten, maar dat mocht de p(r)et niet drukken. Leusden in het wit met daarbij fel af stekende zwarte kousen, misten Frank Marrée en Erik Timmer, maar had de nieuwe aanwinst Rob Westdijk in de basisopstelling. Jan Benninga. de an dere „aankoop" trad op in het tweede bedrijf. Na een kwartier van terrein ver kennen werd de thuisclub wat sterker Een zeer mooie aanval werd besloten met een hard schot, dat maar net naast ging. De in de lucht hangende openingstreffer liet niet lang op zich wachten. Eerst zocht Westdijk het doel nog iets te ver naar links, maar de pal daarop volgende strafcorner gaf de (aanhang van de) zwartekousenclub reden tot juichen. Uit de rebound scoor de Pieter van Breugel 1 -0 Beurtelings kwamen beide teams in de aanval en het scheelde maar bar weinig of de stand werd gelijk. Door snel ingrijpen voorkwam Reinier de Jong in de 25e minuut een door velen reeds getelde Amersfoortse tegentreffer. De tweede helft had zo mogelijk een nog spannender verloop, het begon al met een gele kaart (5 minuten „ter af-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15