V.V. Achterveld kansloos Aanrijding op Arnhemse weg POLITIE AMBC hield verkeersrit Donderdag start kaartseizoen Maandag bevolkingsonderzoek naar suikerziekte ACHTERVELD - Achterveld heeft op het Kerstens Sportpark een ge voelige nederlaag te Incasseren ge kregen. Het op bezoek zijnde Maluku Muda uit Barneveld zette zijn zege- reeks voort door Achterveld met 6-2 Achtervelds nieuws plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Zondag werd door de Auto Motor en Bromfiets Club Achterveld een velllgverkeers- rit georganiseerd. Aan deze rit werd door 40 bestuurders deelgenomen. Er kon worden deelgenomen In de sport- en tourklasse. De rit werd ge reden onder het eigen reglement. Uitzetter wasdeheerH.de Ridder en controleur de heer H. Schopping. Door de heer D. Bijl waren in verband mei deze veiligverkeersrit tien vragen samengesteld op verkeersgebied. De vragen waren zodanig gesteld dat zij alleen met ja of nee konden worden beantwoord. Voor elke niet of fout beantwoorde vraag kreeg men vijf strafpunten. Voor tot de prijsuitreiking werd overgegaan, werd eerst door de opsteller van de vragen aan de deel nemers medegedeeld wat de juiste antwoorden waren. Daarna werd door de uitzetter de beschrijving van de ge reden route uitgelegd. Na deze uitleg kreeg men tien minuten tijd om even tuele bezwaren betreffende de rit bij hel bestuur in Ie dienen. Geen der deelne mers deed dit echter, zodat lot de prijs uitreiking kon worden over gegaan De prijzen bestonden uit gebruiksgoede ren, terwijl door de heer H. Schopping als extra prijs een herenpolshorloge beschikbaar was gesteld voor degene die zowel in de sport- als in de tourklas se het minst aantal strafpunten had be haald. De uitslag was: sportklasse: 1F. Schram 7 strafpunten 2. J. Kramer 8 strafpunten 3. Th. Smink 14 strafpunten 4. G. Bos 97 strafpunten tourklasse: 1T. G. Kramer 40 strafpunten 2. W. H. van Dijk 137 strafpunten 3. H. Hoogland 147 strafpunten 4. R. Kommer 174 strafpunten 5. G. v.d. Bergd 182 strafpunten 6. Zwartepoorte 185 strafpunten Uit de reacties bleek dat het een mooie en gezellige rit was geweest. Ook de manier waarop de verkeersvra- gen waren gesteld werd zeer goed ont vangen. De deelnemers vonden dit een heel wat betere manier dan het voor gaande jaar. Na uitreiking van de prij zen dankte de heer Lorist alle deelne mers en medewerkers voor hun inzet tot het slagen van deze rit. Hij bracht ook nog even in herinnering de door de A.M.B.C. geplande kaartavond op maandag 8 oktober ACHTERVELD - Op 1 oktober zal er In samenwerking met de kruisver eniging en de plaatselijke huisartsen te Achterveld een onderzoek plaatsvinden op suikerziekte. Bij het krulsgebouw in de W. van Amers- foortstraat is op deze datum een rij dend laboratorium „Mobilab" ge plaatst, waar door middel van een vingerprikje een onderzoek gedaan wordt. Een snelle en accurate bepa ling geeft de arts de eerste informa tie. Aangezien 2 3 van de bevolking aan suikerziekte lijdt en de helft hiervan nog niet is opgespoord, is het wenselijk zich voor dit onderzoek te melden. Een te late ontdekking van suikerziekte kan mogelijk complicaties veroorzaken. Er wordt dan ook geadviseerd van dezjj gelegenheid gebruik te maken Er zijp aan dit onderzoek geen kosten verbon^ den. Men kan bij dit rijdend laboratorium terecht op maandag 1 oktober van 15.00-16.30 uur en van 18.00-19 00 uur. Tevens bestaat op deze uren in hél kruisgebouw de gelegenheid de bloeddruk bij u zelf op te nemen en te laten controleren hoe het met de zichtsscherpte van de ogen staafc Eveneens zullen er twee home-trainerg aanwezig zijn om te kijken hoe het m$t uw lichamelijke conditie is gesteld Ejr wordt verzocht van de tijden dat dit alles kan gebeuren goede nota te nemen aan zijn zegekar te binden. Onder grote publieke belangstelling werd de strijd o.l.v. scheidsrechter Kas uit Nijkerkerveen aangevangen Ach terveld startte al direct met aanvallend voetbal en kreeg zowaar een lichte veldmeerderheid. In de 20ste minuut kon middenvoor Albert Tolboom een goede pass afgeven naar Herman Kerkhof Deze loste een afstandsschot dat onhoudbaar bleek voor Maluku Mu da doelman Loupatty. Dit kon de kop loper uit Barneveld niet op zich laten zitten en zette een hevig offensief in De Achterveld-verdediging moest alle zei len bijzetten, en Klaas v. d Heuvel bracht enkele malen koppend redding. Toen linksback Johan v. Dalen zijn man even losliet volgde een voorzet op maat welke door de Maluku Muda midden voor omgezet werd in de gelijkmaker: 1 -1Even later was het opnieuw raak na een solopartij van nr. 14 van de Bar nevelders, 1-2. Toch gaf de thuisclub de moed niet op en probeerde de ba kens te verzetten via aanvallen vanuit de 2e lijn. De scherp opgestelde voor- waartsen tippelden voortdurend in de door Maluku Muda opgezette buiten- spelval. Toen de Achterveld-verdedi ging kort voor rust een corner moest toestaan, was dit achteraf bezien de inleiding tot het 3e doelpunt. De cor nerbal verdween via het hoofd van een Barnevelder in de uiterste bovenhoek: 1-3. Maluku Muda nam nu iets tempo terug, waardoor Achterveld meer in de aanval kon komen. Uit een goede pass van Jan Kerkhof lepelde Jan Boersen de bal over de lat. Maluku Muda be paalde zich voorlopig tot de counter en was hierin soms zeer gevaarlijk. Eenmaal kon doelman Sicco Kamps door tijdig uitlopen keurig redding bren gen. Toch bleef Achterveld nog strijden om de achterstand te verkleinen. Malu ku Muda moest vanwege de Achter veld-druk 'n vrije trap weggeven. Her man Kerkhof bracht de bal hoog in de doelmond en uit een wir-war van spe lers verdween de bal achter doelman Loupatty, 2-3. Hierna volgde een prachtige strijd om het middenveld die uiteindelijk gewon nen werd door Maluku Muda. Via de vleugelspelers van Maluku Muda wer den de meeste aanvallen opgezet. De beide backs Cor Hoogland en Johan v. Dalen konden deze rappe mannen soms niet bijhouden. Thijs Tuhusula was de beste man bij de gasten in de voorhoede. Cor Hoogland speelde ze ker 4 5 keer verkeerd af in de voeten van Maluku Muda-spelers. Dit werd onmiddellijk afgestraft met snelle uit vallen. Trouwens de gehele verdedi ging van Achterveld werd in het laatste kwartier weggespeeld. Doordat het ge hele team het hoge tempo niet vol kon houden tot het einde, kon Maluku Muda nu een spervuur van aanvallen opbou wen. De enkele Achterveldse tegen stoten leverden niets op, doordat zowel Jan Kerkhof als Albert Tolboom enkele reéle scoringskansen niet wisten te be nutten. De Maluku Muda-druk bleef aanhouden De leeggespeelde Cor Hoogland werd vervangen door Antoon Hak. Deze werd al heel gauw hierna kansloos gepasseerd en doelman Kamps stond machteloos, 1 -4. Nr. 5 lag na vijf minuten ook achter de Achter veldse doelman, toen de achterhoede op snelheid werd verslagen, 2-5. De talrijke toeschouwers hebben hierna een wervelende show kunnen zien die hun tot het einde heeft kunnen boeien. Toen kort voor het einde Klaas v. d. Heuvel de bal bij een duel kwijtraakte, was het een bekeken zaak. De moedige doelman Kamps moest vissen toen de Maluku Muda-middenvoor van dichtbij onhoudbaar kon scoren Het was het einde van het doelpuntenfestijn Scheidsrechter Kas floot precies op tijd af en kon terugzien op een goede wedstrijd Het goed opgekomen publiek waaronder veel Barnevelders heeft kunnen genieten van veel doelpunten en sportief voetbal. Dat de zon daarbij aanwezig was. was alleen maar mee genomen Als bijzonderheid willen wij nog vermelden dat dit de vierde keer was dat de aangewezen scheidsrechter met aanwezig en vervangen moest worden door een invaller Vandaag had de voetbalbond zelfs eerf beroep moe ten doen op een scheidsrechter die an ders alleen zaterdagvoetbal fluit Het scheidsrechterstekort in de afdeling Utrecht blijkt steeds nijpender te wor den. Opstelling Achterveld: S. Kamps, C Hoogland. J. v. Dalen. H. v. Ruitenbeek. H. Kerkhof. A Wouters. J Boersen J Kerkhof. A Tolboom. P Vos. wissel A Hak. grensrechter C. v. Marwijk De verdere uitslagen luiden Victoria 6 - Achterveld 2 2-2 Achterveld 3 - Scherpenzeel 3 1 -2 Hoogland 4 - Achterveld 4 5-1 Achterveld 5 - Veense B 5 2-2 Roda 6 - Achterveld 6 2-1 Dames: Schalkwijk - Achterveld 1 -0 Het programma voor zondag 30 september 1979 is als volgt: Naarden - Achterveld 14.30 terrein bij het Zwemstadion te Naarden Achterveld 2 - Hoogland 3 14.30 Maluku Muda 2 - Achterveld 3 13 00 Quick 10 - Achterveld 5 14.30 Achterveld 6 - DEV 5 Dames: Vriendschaar - Achterveld 10.00 DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 LEUSDEN - Zondagavond om half vaart kwam oe auto vervolgens terug op tien reed een bestelwagen uit Amers- de weg en raakte daar frontaal in bot- foort met grote snelheid op de Arn- sing met een Golf personenauto, waar- hemseweg tegen een boom. Door de van de bestuurder licht werd gewond. De bestuurder van de bestelwagen nam de benen en meldde zich pas maandagochtend op het politiebureau. De politie heeft de zaak in onderzoek. gelegenheid zijn tot Schutjassen eh Klaverjassen. Deelname staat open voor iedere belangstellende Voor ieder van de avond zijn prijzen beschikbaar, terwijl voor deelnemers welfde minsten 5 avonden deelnemen aan het einde van het seizoen een extra prijs be schikbaar is EENZIJDIG ONGEVAL Op de Hessenweg tussen Achterveld en Stoutenburg vond op zondag 16 september een eenzijdig ongeval plaats Vermoedelijk door te hoge snel heid raakte de bestuurder van een per sonenauto, de heer N F I. uit Amers foort. 's middags om 15.00 uur de macht over het stuur kwijt op de Hessenweg. In de auto zaten 6 personen. Vijf perso nen moesten gewond naar de Amers- foortse Lichtenberg worden overge bracht. De auto was total loss. INBRAKEN IN AUTO'S Inde nacht van maandag 17 op dins dag 18 september werd ingebroken in twee auto's, die geparkeerd stonden op het parkeerplaatsje van de Vallei- school. Uit de auto's wordt niets ver mist Vermoedelijk betreft het hier twee gevallen van vernieling INGEBROKEN Op dinsdag 18 september werden er weer ongewenste bezoeken gebracht aan de cantine van de tennisbaan en de Rossenbergschool. De politie heeft beide inbraken in onderzoek genomen. FIETSER GEWOND Op de Horsterweg ter hoogte van perceel 26 vond tegen 8.50 uur een aanrijding plaats tussen een fietser en een auto. De fietser, de heer A C. de G. uit Leusden, reed op de Horsterweg toen hij werd ingehaald door een auto. bestuurd door de heer E. G. C. van N. uit Amersfoort Uit tegengestelde rich ting naderde een bus. Mede door de breedte van de bus moest de autbe- stuurder naar rechts uitwijken, en raakte bij deze manoeuvre met zijn spiegel de fietser. Deze kwam tn val, en sloeg met zijn hoofd tegen het wegdek. De fietser moest met hoofdletsel wor den vervoerd naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis Beide voertuigen raakten beschadigd EENZIJDIG ONGEVAL Op de Arnhemseweg vond op maan dag 17 september om 19.40 uur een eenzijdig ongeval plaats. Een auto met aanhanger, geladen boven het toelaat bare gewicht, werd bestuurd door de heer H. G. B. uit Kooten. De aanhanger was geladen met houten palen en pla ten. Op de Arnhemseweg ging de aan hangwagen slingeren, en kon de kom- binatie niet meer in bedwang houden. Zowel de auto als de aanhanger sloe gen om de kop. De auto werd zwaar beschadigd. Wonder boven wonder liep de heer B. geen verwondingen op. VERKEERSCONTROLE Bij een verkeerscontrole, die de Leusdense politie hield op maandag 17 september moesten enkele fietsers worden bekeurd wegens het negeren van het rode licht. Een vrachtwagen chauffeur liep een bekeuring op we gens het overtreden van de rijtijdenwet. Een bestuurder van een auto kreeg een bon wegens het rijden met een auto met lekke uitlaat. Eén automobilist mocht de verlichting van zijn auto, die niet goed was. repareren ONDERLING AFGEHAN DELD De gevolgen van de aanrijding die op dinsdag 18 september plaatsvond op de driesprong in Stoutenburg. werden door de chauffeur van de vrachtwagen kombinatie en de bestuurder van de personenauto onderling afgehandeld. SLEUTELBEEN GEBRO KEN Op het fietspad van de Doomseweg vond op dinsdag 18 september een aanrijding plaats, waardoor de jon geman A K. van zijn racefiets kwam te vallen. Hij moest met een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Een bediende van een benzinepomp ter plaatse had het on geluk gezien. Een bromfiets zou de onfortuinlijke fietser onver hebben ge reden. MET BRANDWONDEN NAAR ZIEKENHUIS Woensdag 19 september ontstond er brand op de zolder van het huis van de heer Van der B in Leusden. Op de zolder werd gewerkt met bisonkit. Door de damp. die in deze ruimte ont stond, kwam de kil in kontakt met de waakvlam van de centrale verwarming. Er ontstond brand. De heer van der B moest met lichte brandwonden in het gezicht naar het Elisabeth Ziekenhuis worden vervoerd. VERKEERSCONTROLE Op donderdag 20 september be keurde de politie 3 automobilisten die door het rode licht reden. Eén automo bilist ging op de bon omdat hij inhaalde via het voorsorteervak. Eén automobi list ging op de bon, omdat hij parkeerde op de plaats voor invaliden FIETSER TEGEN AUTO Op de Arnhemseweg botsten op donderdag 20 september een fietser tegen een auto De fietser kwam aldaar een voetpad af met zijn fiets, en stak over zonder uit te kijken. De auto, be stuurd door de heer G. v.d. K. uit Leus den, schampte tegen de fietser aan. De Heer W. C B. uit Leusden werd wonder boven wonder niet gewond. Hij reed na de botsing weer rustig op zijn fiets ver der De auto kreeg een beetje lakscha- de. PARALLELWEG: NIET IN RIJDEN Ondanks het onlangs ingestelde ver bod. dat automobilisten de Parallelweg van de Doornseweg niet meer mogen inrijden, moest de politie op vrijdag 21 september 5 automobilisten bekeuren, die dit verbod negeerden Op zaterdag 22 september gingen er op de Doorn seweg 12 automobilisten op de bon. die de rode verkeerslichten negeerden. KOEIEN De Leusdense wegen schijnen aan trekkelijk te zijn voor koeien. Of het wordt de koeien te gemakkelijk ge maakt hun weilanden te verlaten. Op de Asschatterweg moest de politie op zon dag 23 september een wandelende koe in het veld terugzetten. Een tijdje later had een koe de poten genomen en liep op de Centrumweg te stappen Ook de ze koe werd teruggebracht Diezelfde dag moest de politie ook op de Groene Zoom ingrijpen, omdat daar weer een koe op de weg liep PLOERTENDODERS Op woensdag 19 september trof de politie op een parkeerplaats in Den Treek een aantal mannen aan in een auto. Het waren J H L.H., H A en W.G. uit Amersfoort. Bij onderzoek ble ken ze in de auto drie ploertendoders te hebben. Er is proces-verbaal tegen hen opgemaakt INGEBROKEN In de nacht van woensdag 19 op donderdag 20 september werd inge broken in de cafetaria, die onlangs is geopend tegenover eetcafe-galerie De Hakhorst. Een ruitje werd stuk gesla gen. Hierdoor kwamen de onbevoeg den naar binnen. Vermist wordt 30- aan sigaretten, enige wisselgeld en een aantal wegwerpaanstekers LEUSDEN - Donderdag 27 sep tember a s starl in het Jongeren centrum .De Til" weer het jaarlijkse kaartseizoen. Ook dit laar zal er weer De avonden vangen aan om 20.00 ij i uur De inschrijving vindt plaats tussen 19.30 en 19 50 uur

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19