53 In januari praten over plaats(en) woonwagencentrum Vrouwenkrant geeft aanzet tot gericht onderzoek Schoolraad verontwaardigd over brochure Rossenbergschool DEZE WEEK HUIS-AAN-HUIS BDU J LW Procedure-voorstel b. en w.: Leusder Krant Is Reimus&Snel Sirene op sportzaal Asschatterweg Deze week in de Leusder Krant (Éi qüA Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? DOKTERSDIENSTEN: 41210 De Leusder Krant: ook een krant voor vrouwen. l Q6.1 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.fl.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. Donderdag 27 september - 11e jaargang no. 31 -1979 l. SM (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt, dan wordt er in januari volgend jaar gepraat over de plaats of de plaatsen waar in Leusden een woonwagencentrum of meerdere woonwagencentra moet(en) komen. Volgens de procedure, die het col lege in gedachten heeft kunnen in die maand de raadscommissies Welzijn en Ruimtelijke Ordening en de werkgroep Ruimtelijke Ordening en van het Comité Milieuzorg Leus den zich over deze problematiek buigen. Daaraan voorafgaand moet dan in genoemde commissies en werkgroep al een discussie zijn ge voerd over de vraag of één groot of enkele kleinere centra de voorkeur verdient. Daarover moet in de com missievergaderingen van november van gedachten gewisseld worden. De hele zaak moet in maart volgend jaar zijn afgerond, wanneer de raad een afrondend rapport zal worden aangeboden. Wanneer de gemeen teraad dat rapport heeft vastgesteld, kan de bestemmingsplanprocedure in werking worden gezet. Aldus stelt het college zich de proce dure voor met betrekking tot het aanwij zen van een plaats of meerdere plaat sen voor woonwagenstandplaatsen in Leusden. Zoals bekend schrijft de Woonwagenwet iedere gemeente voor een openbaar centrum voor woonwa gens op te richten en in stand te hou den. Het aantal standplaatsen per ge meente wordt vastgesteld in provinciale woonwagenplannen. In het Utrechtse plan is vastgesteld dat op Leusdens grondgebied voor 1 januari 1982 tien standplaatsen moeten worden gereali seerd en tussen 1982 en 1985 nog eens vijf. NOTA'S Om een en ander tijdig te realiseren moet nu begonnen worden met het vaststellen van de te volgen procedure. In de betrokken commissies staat het procedurevoorstel van het college deze maand op de agenda. In de bijbehoren de stukken laten burgemeester en wet houders weten, dat zij een tweetal no- ta's over deze materie hebben laten op stellen Deel A handelt over de voor waarden. die bij het stichten van een woonwagencentrum in acht zijn te ne men. alsmede over de factoren die van belang zijn voor de beantwoording van de vraag of voor één, dan wel voor meerdere centra moet worden geko zen Deel B gaat nader in op de plaatskeuze van het woonwagencen trum of de woonwagencentra. Het college wil de beide deelnota's apart behandelen. Eerst wil men in no vember deel A bespreken en zo duide- lijkhb.J krijgen over het aantal te stich ten centra Twee maanden later zou dan deel B aan de orde kunnen komen en de plaats(en) worden aangewezen. In het voorstel, dat op de agenda van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening van aanstaande dinsdag (20 uur. Voor lichtingscentrum. Zwarteweg) staat, merkt het college nog op dat gedurende de voorbereidingsperiode tussentijdse gesprekken nodig zullen zijn met een aantal instanties die nauw bij deze ma terie betrokken zijn. Met name noemt het college het Woonwagenschap Amersfoort, het ministerie van CRM en de Provinciale Planologische Dienst (PPD). Ten aanzien van de door de ge meenteraad gewenste begeleidings commissie wordt opgemerkt dat ge consulteerde deskundigen hebben ge zegd dat zo'n commissie in dit stadium van de procedure nog wéinig kan doen Pas wanneer de plannen wat concreter worden is er voor de commissie werk aan de winkel. Inmiddels wordt echter wel gewerkt aan samenstelling en taakomschrijving van de commissie. Met dit voorstel wijkt het college nogal af van de procedurele verlan gens, die de medewerkers van het Woonwagenschap regio Amersfoort enige tijd geleden desgevraagd uit ten in de raadscommissie Welzijn. Daar merkten zij toen op, dat het niet wenselijk zou zijn om de gehele pro cedure zich in de openbaarheid te laten afspelen. Ervaringen hadden de medewerkers van het schap ge leerd dat je beter in beslotenheid kan werken totdat je één plaats concreet kunt voorstellen. Tegen een derge lijke werkwijze tekende de werk groep Ruimtelijke Ordening bij mon de van haar voorzitter Ten Berge protest aan. Het CML wil meespre ken over de plaats waar een woon wagencentrum gaat komen. Die mo gelijkheid biedt het college in de voorgestelde procedure. LEUSDEN - Maandag 24 sep tember werden de pakketjes vrouwenkranten aan de 70 vrijwil ligsters uitgedeeld in de Johan- neshoeve. Deze vrijwilligsters zullen deze en de volgende week de krant huis aan huis afgeven. De vrouwenkrant, een Initiatief van de Vrouwenraad en tot stand gekomen door geldelijke steun van het CML, is een goed verzorgde krant geworden. Iedere vrouwenvereniging heeft ruimte in deze krant gekregen, waarin zij hun doelsellingen en/of aktiviteiten hebben kunnen neerschrijven. Boven dien zijn er acht vrouwen uit Leusden geinterviewd over het wonen en leven in Leusden De bedoeling van deze krant is ener zijds informatie geven en aan de andere kant door middel van het enquêtefor mulier. dat na enkele dagen weer op gehaald wordt, een beeld te krijgen van de behoefte en eventuele problemen van vrouwen in Leusden. De enquête is anoniem, wie er echter behoefte aan heeft zijn naam op het formulier te zetten, kan dat doen Met diegenen, die hun naam en •adres op het enquêteformulier hebben ingevuld, zal de vrouwenraad schrifte lijk kontakt opmen. De Vrouwenraad gaat de enquête uitwerken Dat zal wel even duren, om dat alles bij vrouwen tussen de bedrij ven door moet. De vrouwenraad geeft zichzelf de opdracht voor het einde van dit jaar de uitkomsten van de enquête op papier te hebben. Deze zullen ook aan de verenigingen, die aan deze krant hebben meegewerkt worden gestuurd. Verder zal de uitslag aan de gemeente, afdeling Welzijn, wor den aangeboden. Zomer- en winterbloeiencle HEIDEPLANTEN nu voor 1.50 per stuk. Bij aankoop van 50.-: 1.30 p. stuk VUURDOORNS per stuk 3.90 5 door ons gekozen HEESTERS voor 13.50 bij G. STUIVENBERG Nieuwstraat 62 Scherpenzeel Zie ook elders in deze krant. Rozendaallaan 9 Leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt elke week in de gemeente Leusdea Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel 033-44569 Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141, na vijf uur. 03420-4679. LEUSDEN - In verband met de groei van Leusden-centrum is in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken ten behoeve van de Be scherming Bevolking een sirene ge plaatst op de sportzaal van de As schatterweg. Met ingang van maandag 1 oktober zal deze sirene gaan meedraaien in het maandelijks proefalarm. EEN BOOMRIJKERE HAMERSVELDSEWEG De Hamersveldseweg mag wel als de belangrijkste straat in Leusden- Centrum aangemerkt worden Deze weg zou echter heel wat plezieriger en sfeervoller kunnen worden door het aanplanten van bomen, de Hamers veldseweg is namelijk nogal karig be deeld wat bomen betreft De afdeling Plantsoenen van de ge meente heeft een tekening gemaakt van het huidige bomenbestand en ver volgens bekeken op welke plaatsen het wenselijk zou zijn een boom bij te plan ten. Soms ligt deze plaats in een privé- tuin. In dat geval krijgt de eigenaar van de betreffende tuin een brief thuisbe zorgd waarin staat hoe hij in het bezit kan komen van een gratis boom. Op deze manier hoopt het gemeente bestuur te bereiken dat de Hamers veldseweg over een paar jaar, wanneer de jonge boompjes wat groter zijn ge worden, een levendiger aanzien heeft gekregen. PAGINA 2: Leusden heeft maatschappelijk werker in dienst PAGINA 5: Jan Verhoeven en de architectuur van de Montessori-school PAGINA 9:- Achtervelds nieuws PAGINA 11 - Pater J. Raaymakers, direkleur Salesianen PAGINA 15, 17 EN 19: -Sport PAGINA 21 EN 23: Loep op Leusden LEUSDEN - De Gemeenschappe lijke schoolraad voor het openbaar onderwijs In de gemeente Leusden Is hevig verontwaardigd over een borchure die de R.K. Rossenberg- school huis aan huis heeft doen ver spreiden in enkele wijken in de ge meente. De brochure roept ouders van kinderen in de schoolgaande leeftijd op hun kind naar de R.K. Rossenbergschool te sturen. De brochure is kennelijk ook bedoel om in de toekomst te verspreiden omdat zij ook gericht is aan bewoners van nog te bouwen huizen. Een paar leerlingen erbij zou de Rossenberg- I school erg goed uitkomen, daar vermindering van het aantal leerlin gen onvermijdelijk met zich mee- I brengt dat ook een leerkracht zal moeten afvloeien. Voor geen enkele school is dit laatste een plezierige zaak. De voorzitter van de schoolraad, de heer J H M. Aarts noemde het een belachelijke situatie als de scholen in Leusden elkaar gaan proberen vliegen af te vangen ..Ik ben zelf van Roomse huize en weet dat het mijn taak is om zieltjes te winnen, toch keur ik elke actie dezer soort af", aldus de voorzitter, die verder verwees naar een enkele jaren geleden gehouden gerichte campagne van de R K. lagere school „Kinder land". Mede naar aanleiding van laatstgenoemde werfcampagne is er in 1977 in de toenmalige commissie on derwijs een afspraak gemaakt dat men zich zou onthouden van acties dit tot doel hebben om leerlingen te trekken. De commissie, toen nog een groep mensen afkomstig van alle Leusdense scholen plus enkele raadsleden, sprak bij deze gelegenheid verder af dat de enige reclame in Leusden zou bestaan uit een gezamenlijke advertentie waarin aandacht voor de wijze van aanmelden van nieuwe leerlingen. baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-43880. KWALIJKE ZAAK Wethouder G. van Woudenberg, zelf deel uitmakend van de schoolraad, vond dat wel wat zwaar werd aangeke ken tegen de hele affaire. Hij vroeg zich af waar de grens ligt tussen voorlichting en propaganda maken. Als de school raad echter vindt dat de Rossenberg school te ver is gegaan met het huis aan huis verspreiden van een folder dan is het wenselijk de kwestie ter sprake te brengen in de werkgroep onderwijs. Deze werkgroep, samengesteld uit vertegenwoordigers van de school raad, schoolbesturen en gemeente raad, zal waarschijnlijk volgende maand haar eerste bijeenkomst hou den. De heer Aarts toonde niet veel be grip voor de sussende woorden van de wethouder: „Ik zou het jammer vinden als de zaak in de commissie gerelati veerd wordt, we komen anders in de onsmakelijke situatie waarin school teams elkaar afslachten", aldus de voorzitter. Ook Marion Defares. raadslid voor Progressief Leusden, kon zich niet in houden, alhoewel zij als toehoorster op de publieke tribune zat: „Een hele kwa lijke zaak", noemde zij de kwestie. „Het vrije markt-principe is voor scholen nu eenmaal niet toe te passen", vulde zij later de heer Vermeulen aan die zich afvroeg of er nu ook folders gaan ko men van de Montessorieschool en de scholen voor het Protestants-Christelijkj Onderwijs. „We hadden voor de Wegwijzer ook wel een actie kunnen starten, zij staar ook op het punt een leerkracht kwijt te raken" bracht de voorzitter nog naai voren. Wethouder Van Woudenberc noemde het min of meer toeval dat vooi deze openbare lagere school inder daad niet zoiets is gedaan. Deze schoo is wel bij de wethouder om advies ge weest, maar heeft een andere weg ge kozen om de school wat aantrekkelijke te maken. „Ik was me niet bewust var afspraken en misschien door wisseliru van schoolbesturen de scholen ii Leusden ook niet" probeerde de wet houder de zaak te sussen. Het advie: van de heer Van Woudenberg gaat ni toch opgevolgd worden, de brochure er het hele principe van „leerlingenwer ving" zullen nu op de agenda kome van de werkgroep onderwijs Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant gratis tot 1 tanuari a s. Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel en de speciale uitgave 10 jaar Leusder Krant Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden 01 afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel 033-41495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1