Leusden heeft nu maatschappelijk werker in dienst van gemeente Meedoen aan de braderie kan nog Aqua-fit-spelen op 6 okt. „Leusden voor het kind" Aart Staartjes woensdag in Leusden Alle Leusdense koren zingen voor het kind jcees van der Horst start volgende week met houden van spreekuren LEUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT VScfen voor Amnesty schrijft voor gevangenen FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant plaatselijk nieuws DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sedert 1 september jongstleden is Cees van der Horst BOU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden. Verschijnt tedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kfeyns Redaktle-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur. Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 7,25 per kwartaal, f14,25 per half jaar en f28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur); telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Óngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. nog niet zoveel kunnen merken, want hij heeft zich de afgelopen we ken voornamelijk beziggehouden met verkenning van zijn werkterrein. Maar vanaf aanstaande maandag zal Cees van der Horst wekelijks spreekuur houden in Centrum, Zuid en Achterveld en daarmee is hij voor een ieder die van zijn diensten ge bruik zou willen maken bereikbaar geworden. Wie zijn clienten in het Leusdense gaan worden, daar heeft Cees van der Horst nog weinig kijk op. Van der Horst: ..Ik kan nog niet helemaal duidelijk zeg gen, wat ik ga doen Het ligt er nogal aan, wat er op je afkomt. En dat is een groeiproces, het zal in de loop van de tijd enige vorm gaan krijgen Die spreekuren zijn een ingang waar de mensen gebruik van kunnen maken Daarnaast heb ik contacten met de af delingen huisvesting en sociale zaken van de gemeente. Niet om iedereen die daar komt met mij in contact te brengen, maar wel om aanwezig te zijn voor wie van mijn diensten gebruik wil maken En verder heb ik dan ook nog contacten met mijn collega's hier, met de huisart sen en de geestelijken GEEN BELEMMERING Contacten met die laatste twee groe pen onderhoudt Van der Horst onder meer via het regelmatig overleg dat er tussen de eerstelijns-hulpverleners in Leusden wordt gehouden. In dat be raad is hij momenteel de tweede maat schappelijk werker naast die van het Protestants Sociaal Centrum. Wanneer binnenkort de vacature van de Maat schappelijke Dienstverlening Eemland is opgevuld, staat de Leusdense bevol king een drietal maatschappelijk wer kers ter beschikking. Van hen is Van der Horst de enige in overheidsdienst, maar hij ziet dat zelf niet als iets dat zijn func tioneren zou belemmeren. In tegenstel ling tot sommige deelnemers aan de discussie over de wenselijkheid van een hulpverlener in dienst van de ge meente, vreest Van der Horst niet zo zeer in een ..tweepettenconflict" ver zeild te raken. Van der Horst ,,Er is een code voor maatschappelijk werk op ba sis waarvan ik werk en ik heb als maat schappelijk werker mijn eigen verant woordelijkheid. Ik geloof echt niet zo gauw in een conflict te geraken waarin ik de zijde van een cliënt moet kiezen tegenover de gemeente, mijn werkge ver Ook de heer C. Hoogendoorn, ambtenaar op de gemeentelijke afde ling Welzijn, ziet zijn nieuwe collega wat dat betreft niet zo snel in de problemen komen. Hoogendoorn- ,,Je moet ook echt niet denken dat er voortdurend conflicten zijn tussen het maat schappelijk werk en de gemeente als een uitkering verlenende instantie bij voorbeeld. Er komen zelden conflicten voor tussen de gemeente en de maat schappelijk werkers van MDE en PSC. Waarom zou onze eigen maatschappe lijk werker daar nu ineens wel mee ge confronteerd worden?" Overigens is het een vrij normaal ver schijnsel dat maatschappelijk werkers in dienst zijn van gemeentes. In Amersfoort staan er bijvoorbeeld een stuk of tien op de gemeentelijke loonlijst en Cees van der Horst zelf was tot voor kort in dienst van de gemeente Wage- ningen. Zij het dat hij zich daar wat meer met administratieve kanten van het werk bezighield dan hij in Leusden zal gaan doen Gevraagd naar problematieken waar hij in Leusden verwacht mee te maken te zullen gaan krijgen, wijst Cees van der Horst op het feit dat Leusden een j'onge gemeente is. ,,Er wonen hier nogal wat jonge mensen en bijvoor beeld uit de druk die de financiële lasten van het wonen hier op hen legt kunnen problemen voortkomen Met zulke za ken zal ik wel te maken krijgen En ver der moet ik afwachten wat er op me af komt. Ik heb me nu een paar weken kunnen oriënteren, maar meer ook niet." ECHTSCHEIDINGEN Wanneer wordt gesuggereerd dat een maatschappelijk werker in Leusden vooral ook wel met echtscheidings- moeilijkheden te maken zal krijgen, omdat Leusden zo n hoog aantal echt scheidingen kent. valt Hoogendoorn in. Hij erkent dat Leusden een aantal echt scheidingen kent met de daaruit voort vloeiende problemen, maar het zou niet zo zijn dat er in Leusden veel meer hu welijken stuklopen dan gemiddeld el ders in het land Hoogendoorn: ,.Dat verhaal over een hoog echtscheidings percentage in Leusden is een compleet eigen leven gaan leiden, maar statis tisch is het niet te onderbouwen Uit de sociale kaart die binnenkort gereed komt blijkt dat de echtscheidingscijfers van Leusden niet extreem hoger zijn dan het gemiddelde van het hele land. Natuurlijk zijn er in Leusden mensen die scheiden, maar het percentage is wer kelijk niet veel hoger dan wat er landelijk gebeurt," aldus Hoogendoorn. 33 Blijft er voor Van der Horst uiteraard nog genoeg te doen in deze gemeente. Volgende week gaat hij.het veld in" en zien wat er op hem afkomt Iedere maandag houdt Cees van der Horst spreekuur in kruisgebouw aan de Roo van Alderwereltlaan in Leusden-zuid. van 10 tot 11 uur. 's Woensdags is de maatschappelijk werker tussen 10 en 11 uur in Groot Krakhorst aan de Bol derikhof in Leusden-centrum. Achter- velders kunnen iedere vrijdag bij Van der Horst terecht in het kruisgebouw aan de Walter van Amersfoortstraat, waar hij tussen 9 en 10 uur aanwezig is. Voor de rest is Van der Horst op het gemeentehuis (tel. 41247) bereikbaar. (33) maatschappelijk werker in dienst van de gemeente Leusden. Van de aanwezigheid van Van der Horst heeft het publiek tot nog toe (var -»en onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkgroep „Leus den voor het kind" laat weten dat meedoen aan de braderie nog steeds mogelijk is. De braderie, die volgen de week zaterdag in het Leusdense zwembad „Bavoort" wordt gehou den, wordt zoals bekend georgani seerd in het kader van een aktie, die geld op moet brengen voor het Tan- zaniaanse projekt van de stichting „Kinderhulpplan". Wie nog met een stand mee wil doen aan de braderie kan zich melden bij het secretariaat van de werkgroep, de heer Polak, tel. 41131. Het huren van een kraampje kost ongeveer 30,- en het is de be doeling dat men in zijn kraam iets doet dat geld oplevert voor de aktie. Dat mag van alles wezen, en wie zelf zo gauw niet iets kan bedenken, kan zich altijd met de werkgroep in ver binding stellen. Verder attendeert de werkgroep be drijven en middenstanders er op dat het, tegen betaling, mogelijk is om op de braderie reclame te maken. Dat kan via borden of spandoeken, maar ook door middel van spots die via de geluidsin stallatie zullen worden uitgezonden. Ook voor informatie hierover kan men zich in verbinding stellen met het sec retariaat Inmiddels is de lijst van deelnemers aan de braderie, die wij vorige week publiceerden, weer aanzienlijk uitge breid. Zo komt bijvoorbeeld een afvaar diging van de PJGU met een kalf en twee schapen naar de braderie, waar van het gewicht geraden moet worden. De NCRV stelt ter gelegenheid van de braderie twee attributen van het ..Spel zonder grenzen" ter beschikking. De Gouden Klomp komt met een gigan tisch springkussen, een stand waar langzaam gefietst kan worden. De Vrouwenraad neemt niet minder dan vier kramen voor haar rekening Na de Heerd heeft zich als tweede deelne mende school De Hobbit gemeld. In de kraam van de Hobbit worden door de kinderen zelf vervaardigde artikelen te koop aangeboden Ook een aardig ini tiatief is dat van de gezamenlijke scho len in Leusden-Zuid Die organiseren een handel in tweedehands speelgoed, dat de schoolkinderen zelf bijeenbren gen Individuele kinderen, die op de braderie een paar oude autootjes of iets dergelijks willen verkopen kunnen zich aansluiten. Door inspanningen van Willem Ker seboom zullen de braderiebezoekers ook een aantal oude motorrijwielen kunnen bewonderen. Ook ritjes in een paardentram zullen mogelijk zijn. Werkgroeplid Marjon Defares is aan wezig met een kraam waar Tan- zaniaanse gerechten geproefd kunnen worden. Leden van Latant Talent ver kopen zeer fraaie ballonnen en runnen de patatkraam op het zwembadterrein, die door exploitant Van Schaick voor het goede doel ter beschikking is ge steld. Ook zullen mensen van Latent Talent zich bezighouden met het bra den van saté Melden wij verder nog even dat men sen met rommel, oude boeken en zovoorts gevraagd worden een bijdrage aan de rommelmarkt te leveren. Voor informatie over de wijze waarop men zijn rommel kwijt kan, kan men zich wenden tot het secretariaat. Daar kunnen zich ook deelnemers melden voor de touwtrekwedstrijd die het festijn moet besluiten. Wijkgroeperingen of sportverenigingen of wat voor clubs dan ook die zich geroepen voelen hun krachten met andere verenigingen te meten kunnen naar voren treden In de Leusder Krant van volgende week, twee dagen voor de braderie, ge ven we een compleet overzicht van deelnemers, attracties, aanvangstij den, enzovoort. LEUSDEN/C - Zaterdag 6 oktober a.s. staat Leusden geheel in het te ken van het kind. In het kader van het „Jaar van het Kind" zullen die dag „Aqua-fit" spelen worden georgani seerd, waarvan de opbrengst ten goede komt van het kinderfonds van de verenigde Naties „Unicef". Zoals de naam Aqua-fit" al aan geeft. zal het een watergebeuren zijn met het zwembad ..Bavoort" als plaats van handeling. Deze Aqua-fit" spelen zijn rekreatiesportontmoetingen die toegankelijk zijn van iedereen De Ko ninklijke Nederlandse Zwem Bond sub sidieert deze projecten via de zwem verenigingen in samenwerking met re- kreatiezwemleiders. Het doel van der gelijke ontmoetingen is het bevorderen van de recreatie sport. De organisatie is deze dag dan ook in handen van de L Z. P C. ,,De Haai en", terwijl de diverse spelen volledig onder supervisie staan van een 3-tal rekreatie zwemleiders van het zwem bad Bavoort Er is gekozen voor een z.g.n. vrije instuif, hetgeen wil zeggen, dat de kin deren vrij zijn in het gebruik van een groot aantal spelen die in alle drie ba sins zijn uitgezet. Men mikt hierbij duidelijk op de schooljeugd uit de ge meente Leusden en omgeving in de leeftijd van 6 tot 15 jaar. Het programma van die dag omvat 2 speelblokken van 2 uur n I. 's morgens van 09.30 tot 11.30 uur en 's middags van 13 30 tot 15 30 uur. De toegangsprijs, die zoals gezegd ten goede komt aan Unicef, is bepaald op 2,50 waarbij men dan tevens toe gang heeft tot een braderie die gelijker tijd gehouden zal worden op het gras veld van het zwembad. Elke deelnemer, wordt in het bezit ge steld van een Aqua-fit" sticker, terwijl tevens Aqua-fit" T-shirts verkrijgbaar zullen zijn. De rekreatiezwemleiders zijn zeer kreatief te werk gegaan als men bekijkt wat de kinderen allemaal te wachten staat Om maar even een greep uit de spel aanbieding te doen: ..Eiland verove ren". waarbij een drijvend eiland tegen aanvallers verdedigd zal moeten wor den Men kan gaan treintje rijden, terwijl de glijbaan ook weer van de partij zal zijn. De bandenbrug en de klimtouwen zullen zeker bij de jeugd in de belang stelling staan, maar ook de vlotten en de hoepels zullen een grote aftrek vin den Het ondiepe basis is duidelijk be stemd voor de kleinere kinderen. Hier kan men balwerpen. basketbalgooien, korfballen en volleyballen. Het ouder instuctiebad wordt voor de allerkleinsten in gereedheid gebracht, zodat zij daar ..Klein Duimpje" kunnen spelen en het vermakelijk zaklopen kunnen doen. hetgeen in het water ze ker zo leuk zal zijn. Kuitschieten en vis- jesduiken staan eveneens op het pro gramma Dit initiatief, gespeeld door het kind en voor het kind, verdient een grote belangstelling. De organisa toren hebben er alle zin in. Gezien de enorme belangstelling die het jaar lijkse spetterfestival geniet, ver wacht men een bezoekersaantal dat zo rond de 900 ligt. Om het geheel In goede banen te lijden zullen zo'n 25 man (incl. vrouw) de gehele dag in de weer zijn. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande woensdagavond (3 oktober) is Aart Staartjes in Leusden. Op uit nodiging van de werkgroep „Leusden voor het kind" zal de televisiemaker een avond verzor gen over de stichting „Kin derhulpplan" en de projecten van die stichting in India en Tanzania. Aart Staartjes heeft voor de stichting enkele televisiefilms over hun projecten gemaakt, die in november door de IKON uitge zonden zullen worden. Woensdag zal Staartjes het een en ander over zijn ervaringen bij beide projecten vertellen. Hij doet dat aan de hand van dia's. Iedere belangstellende voor de projec ten, waarvoor de werkgroep „Leusden voor het kind" zich In zet is van harte welkom. Om 20.00 uur in de zaal van Astmafonds aan de Larikslaan. LEUSDEN - A.s. dinsdag 2 oktober is er weer een schrijfavond georga niseerd door Amnesty International. Zoals bekend houdt deze organisatie zich bezig met het lot van politieke gevangene, d.w.z. mensen die in hun land gevangen zitten vanwege hun overtuiging, geloof, huidskleur of sexe, mits zij geen geweld gebruikt of gepropageerd hebben. Tevens pleit Amnesty voor een snel een eerlijk proces voor alle politieke gevangenen Het is de bedoeling dat deze maand brieven geschreven worden naar de autoriteiten van Paraguay. Pakistan, Columbia en de Sowjet Unie Op de schrijfavond zullen er voorbeeld brie ven (met vertaling) klaar liggen leder een (dus ook niet-leden) is van harte welkom in de Johanneshoeve, Ha- mersveldseweg 40. Leusden-centrum van 19 30-22.00 uur. Het is ook moge lijk een voorbeeldbrief op te halen en thuis te schrijven, als dat beter schikt Voor andere inlichtingen kunt u bellen: 40604 en 42831 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Alle Leusdense koren geven op donderdagavond 11 oklober een gezamenlijk con cert ten behoeve van de aktie „Leusden voor het kind". Niet minder dan zo'n 200 koorleden zullen tezamen het concert in de Sint Jozefkerk aan de Hamers- veldseweg verlenen. De koren die optreden zijn: Christelijk ge mengd koor „Kunst Veredelt R.K. kerkkoor „Soti Deo Gloria", kerkkoor „Hamersveld", Kamer koor „Leusden" en het toon kunstkoor „Treecksangh". De heer N. van Spaendonck zal het orgel bespelen. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. In de kerk staat een bus opgesteld, waarin iedereen een bijdrage kan doen voor de aktie. Rozendaallaan 9 Leusden-C I

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3