Jongerencentrum De Moespot zaterdag geopend u EHBO ledenvergadering Achterveldse sportverenigingen aktief voor Jaar van het Kind Achterveld dames verliezen i.art,.?T5 S.V. Achterveld jeugdvoetbal Vijf jonge egels Handwerk hobbyclub DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 ICUSffiCi" kPfillt 1 Anka Voskuilen biedt mevrouw Rademaker bloemen aan. Achtervelds nieuws Burgemeester Rademaker betreedt De Moespot Burgemeester Rademaker overhandigt de heer Schouten de prijs voor de naam Moespot. ACHTERVELD - Hel programma voor zaterdag 29 september a s. luidt Junioren: Achterveld Al - Limvio A1 15 00 uur CJVV A2 - Achterveld A2 16.15 uur CJVV B1 - Achterveld B1 15 00 uur Achterveld B2 - Hoevelaken B3 13 45 uur HVC C1 - Achterveld C1 13 45 uur Achterveld C2 - Hoogland C5 13 45 uur ACHTERVELD - Dinsdagavond 10 september hield de plaatselijke EH BO afdeling haar jaarlijkse leden vergadering. De voorzitter opende deze vergadering met een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen. Hij was blij dat de opkomst groter was dan voorgaande jaren. Verder i dankte hij allen voor de spontane medewerking die het afgelopen jaar weer was verleend bij de diverse ak- tiviteiten. Van de oud-voorzitter de heer W. W. van Dijk, die momenteel in verband met een operatie weer in het ziekenhuis verbleef, bracht hij de hartelijke groeten over. Wel een te ken dat deze ere-voorzitter ondanks alles toch nog met de vereniging meeleeft. Hij memoreerde verder dat er in het afgelopen jaar een aantal huwelijken van leden had plaatsge vonden, dit jaar heel wat meer dan voorgaande jaren. Ook hij stond stil bij het overlijden van het lid mevr Lammers-Teunissen Het was de eerste maal in het dertigjarig bestaan van de vereniging dat er een persoon overleed die nog lid van de vereniging was. Tot haar nagedach tenis werd er een halve minuut stilte in acht genomen De notulen van de vori ge ledenvergadering werden voorgele zen en onveranderd goedgekeurd Bij het agendapunt mededelingen werd medegedeeld dat de arts Boersema het komende jaar weer als docent zou op treden en dat de heer Winthouwer zijn werk als instructeur weer zou doen. Verder bracht de voorzitter de dank over van het Rode Kruis voor de prima organisatie en vlotte medewerking tij dens de bloedafname-avond. Hij dankte dan ook alle medewekers aan deze avond voor hun vlotte en fijne me dewerking die deze avond weer was verleend. Ook werd medegedeeld dat het telefoonnummer van het St Elisa- bethziekenhuis te Amersfoort was ge wijzigd en nu was 033-75044 Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er weer een jaar achter de rug was met veel aktiviteiten. Assistenties waren verleend bij de grasbaan races te Amersfoort, de auto en motorcrosses te Leusden en de Tour de Junior enz. De financiële positie van de vereni ging stond er niet al te ongunstig voor zoals uit het verslag van de pen- ningmeesteresse bleek. De kas- commissie had de boeken gecon troleerd en had deze in orde bevonden Mej. v. d. Brink was periodiek aftredend als lid van de kascommissie. In haar plaats werd gekozen mevrouw Van Houten-De Zwart zodat de kascontrole commissie nu bestaat uit mevrouw Schimmel en de nieuw gekozene Door Theo Blom werd verslag uitgebracht van de diverse activiteiten die ondanks het feit dat hij alleen als lid van de ac tiviteitencommissie was overgebleven, tot stand waren gekomen. Na dit ver slag werd aan de orde gesteld om een nieuwe activiteitscommissie te benoe men en dan te proberen het organise ren van diverse activiteiten weer op gang te brengen Het was Martin Westerlaak die met zijn echtgenote en mej. M. Tolboom zou proberen de zaak weer nieuw leven in te blazen. Na de pauze vond de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren mevr Van Eist en de heer L A Smink Daar geen te genkandidaten waren ingebracht wer den beide bestuursleden herkozen. In verband met de vele werkzaamheden werd er door het bestuur voorgesteld om nog twee nieuwe bestuursleden te benoemen Door het bestuur waren voor gesteld mevr. R. Vos en de heer Th. Blom. Daar ook hier geen tegen kandidaten waren ingebracht werden beiden in het bestuur gekozen zodat dit nu uit zeven leven bestaat Betreffende het 30-jariq bestaan van ACHTERVELD - Toen de heer Ab van de Wetering een dezer dagen over het erf van zijn bedrijf aan de Aarder- weg 1 liep zag hij plotseling een egel ACHTERVELD - Zaterdag vond de officiële opening plaats van het nieuwe jongerencentrum De Moespot. Ónder ideale weersom standigheden hadden zaterdag zo tegen 10.30 uur een groot aantal ge nodigden en belangstellenden zich opgesteld bij de ingang van het nieuwe jongerencentrum. Om streeks 10.30 uur arriveerde bur gemeester Rademaker, die de of ficiële opening zou verrichten. Hij was vergezeld van zijn echtgenote. Voordat de burgemeester met zijn echtgenote het terrein van het Cen trum betrad werd de echtgenote door de tweeëneenhalf-jarige Anka Voskuilen een boeket bloemen aan geboden. Het was hierna de voorzit ter van het Socle die het woord voer de. De heer Donker vond het een mooie bijzonderheid dat op deze historische plek een jongerencen trum werd geopend. Dank zij me dewerking van de gemeente en vele anderen is dit tot stand gekomen. Vooral de Achterveldse jongeren is veel dank verschuldigd voor de veel vrije tijd die zij hebben besteed aan het gereedkomen van dit gebouw. De heer Donker hoopte dat er vooral door de jongeren een veelvuldig en nuttig gebruik van zou worden ge maakt. Pieter Bokkers verwelkomde alle aanwezigen namens de be heerscommissie. Hij was ook zeer dankbaar dat dit tot stand was ge komen. Hij dankte ook de jongeren die met zoveel enthousiasme had den meegewerkt en er zeel veel vrije tijd aan hadden opgeofferd. In het bijzonder dankte hij de heer Ben van Plateringen die vooral de laatste we ken, ondanks zijn drukke werkzaam heden, veel werk had verricht en al len met raad en daad bijgestaan. Het was de man die de prijs uitreikte aan de heer J M Schouten die de naam van het cultureel centrum had bedacht Veel inzendingen waren bin nen gekomen, doch de naam Moespot had aller instemming HISTORIE Hierna werd de burgemeester ver zocht de naam te onthullen die boven de ingang van het gebouw was aange bracht. Voordat hij dit deed sprak hij nog enkele woorden. Hij feliciteerde Achter veld met dit mooie jongeren centrum ..ledereen verschrikkelijk gefeliciteerd Lang gewacht, wel niet stil gezwegen, doch uiteindelijk toch verkregen", zei hij. Ook de gemeente is heel blij dat dit tot stand is gekomen. Het is heel fijn dat het op dit moment weer in Achterveld kan gebeuren De naam is gekozen omdat de eerste steen van dit gebouw, n voormalige school, werd gelegd door pastoor Moes, doch ook omdat melk- moes een bepaald Achtervelds gerecht is Hij wenste de gebruikers van het centrum een heel goed en gezegend gebruik toe Na zijn toespraak onthulde de bur gemeester de naam van het gebouw. Door de heer Bokkers werd hij toen ver zocht om in de voor de ingang van het gebouw opgestelde kookpot te roeren. In de daarin aanwezige melkmoes was de sleutel van het gebouw verborgen De sleutel was heel vlug gevonden. Tij dens het afspoelen van de sleutel maakte de heer Rademaker van de gelegenheid gebruik om toch even van het gerecht te proeven. Nadat hij de deur met de sleutel had geopend wer den alle aanwezigen uitgenodigd om binnen te komen en het gebouw te be zichtigen Tijdens een zeer gezellige receptie maakten vrijwel allen een rondgang door de aanwezige zalen. Het is een heel mooi geheel gewor den. Veel is door de jongeren zelf ge daan zoals de beschildering van de muren en het bouwen van de bar. De firma's die al het andere werk hebben gedaan hebben zeker eer van hun werk Tijdens de opening was er een kleine tentoonstelling ingericht waarbij de tijd van de oprichting van de school tot de ingebruiksnemening van het jon gerencentrum was uitgebeeld. Er was bijv een rekening uit de begintijd van geleverde brandstof. De prijs van toen en van nu was voor velen een punt van gesprek. Ook waren er twee presentie lijsten van de schoolgaande kinderen opgehangen. Hierop waren de namen vermeld van die kinderen die in de herfst met landbouwverlof gingen om hun ouders op het land te kunnen hel pen met het uit doen van aardappelen enz. Dit ontlokte diverse jongeren de opmerking, wat hebben wij het dan nu toch goed en dan kun je maar beter leren zoals wij het nu doen. OPEN DAG In de namiddag werd er open huis gehouden terwijl er voor de kinderen een tekenwedstrijd was georganiseerd Deze tekenwedstrijd is een grandioos succes geworden De jury had het bij het beoordelen van de tekeningen ze ker niet makkelijk Voor de beste teke ningen waren een aantal leuke prijzen beschikbaar gesteld. Ook het openhuis werd een succes. Zeer velen hebben deze middag het gebouw bezichtigd. Ook de dansavond voor de jongeren met medewerking van Oebi Doebi werd een succes Ruim 200 jongeren waren deze avond aanwezig Zondag was het vanaf 11 00-16 00 uur ook nog open huis Ook in die tijd zijn er nog velen geweest die het ge bouw kwamen bezichtigen Uit de reac ties die werden opgevangen bleek wel dat iedereen zeer blij was met dit cen trum en dat de jeugd zich in de weeken den kon vermaken. Ook de jeugd zelf is zeer blij met dit gebouw. Ze zijn er trots op dat dit tot stand is gekomen en dat zij hierin zo'n groot aandeel hebben gehad ,,Wij hebben hieraan meegewerkt, ze heb ben ons ook verantwoording hiervoor toevertrouwd en wij zullen wel ons best doen dit vertrouwen niet te bescha men", aldus diverse gehoorde opmer kingen. Voordat de officiële opening plaatsvond werd met een geluidswagen nog een rondgang gemaakt door het dorp. Bij deze rondgang was ook de muziekvereniging DWS aanwezig, voorafgegaan door de majorettes. Tot het moment dat de burgemeester de deur opende bracht de muziekvereni ging enkele nummers ten gehore terwijl door de majorettes een show werd ge geven. Tijdens de zeer gezellige en druk bezochte receptie werden zowel door leerlingen als medewerkers van de muziekschool enkel vlotte nummers ten gehore gebracht op fluit, piano en gitaar Bij het door haar geloste schot maakte een van de speelsters van de tegenpar tij hands De scheidsrechter besliste dat de bal achter was geweest dus werd er een doelschop gegeven. Even later was het weer zo De keepster van de tegenpartij pakte de bal. die daar via een verdedigster was terecht gekomen achter de lijn De scheidsrechter be sliste dat dit niet zo was dus sr werd geen hoekschop toegekend Vrij kort daarop miste H. v d. Heuvel de bal op een haar. Een Schalkwijk verdedigster werkte de bal over de outlijn. Weer geen hoekschop. De rust ging in met een 0-0 stand In de tweede speelhelft onge veer het zelfde spelbeeld. L Kerkhof werd met alle mogelijke middelen waarbij ook ongeoorloofde steeds heel zwaar afgestopt. De scheidsrechter liet bij de ongeoorloogde middelen normaal doorspelen. De door Achterveld geno men hoekschoppen waren zeer ge vaarlijk. doch L Kerkhof kreeg deze ochtend geen enkele kans. De hoek schoppen werden genomen door M Hak Ongeveer vijf minuten voor het verschillende onderdelen zijn verschil lende leuke prijsjes te winnen Verder staat er in de beide kantines op het sport park op de bar een grote ..fooienpot", waarin alle spontane bijdragen gedepo neerd zullen worden. Deze fooienpotten zullen niet alleen op zaterdag 6. maar ook op zondag 7 oktober gevuld kunnen worden. Hoeveel geld er door Achterveld bij eengebracht wordt, zal te zien zijn in de etalage van slagerij Van Wieringen, waar door middel van een grote geld- meter de stand nauwkeurig bijgehou den zal worden. Ook staat daar een grote pot waar geld in gedaan kan wor den Wil men de gift liever via de bank over maken dan kan dat natuurlijk ook. Bovenstaande activiteit is het begin van een actie die loopt tot 1 december Voor een ieder die informatie wil hebben over het doel waaraan de ingezamelde gel den ten goejtzullen komen is er zater dag 6 oktcuer de mogelijkheid een diaprojectie met geluid te zien en te horen in de Eemelaarkantine. De or ganisatoren hopen dat de Achtervel- ders de potten goed zullen vullen en zo de meter flink zullen laten stijgen. einde kreeg een van de beste Schalkwijk speelsters even een beetje vrijheid. Dit resulteerde in een doelpunt. Ongeveer twee minuten voor het einde ging L Kerkhof alleen op het doel van de tegenpartij af. Doch zij werd door Schalkwijk met alle middelen zoals trekken aan het shirt, duwen en trappen van een doelpunt afgehouden. De scheidsrechter wuifde de gemaakte bezwaren weg. Gezien de speelver- houdingen kreeg Achterveld hier wel een onverdiende nederlaag te slikken Zondag wordt een uitwedstrijd ge speeld tegen Vriendeschaar Aanvang van deze wedstrijd is 10.00 uur I Pupillen: Achterveld D1 - HVC D1 13 00 uur IJsselm Vogels D3 - Achterveld D2 12 00 uur 1 Achterveld D3 - Soest D6 13 00 uur Limvio E1 - Achterveld E1 13.00 uur IJsselm. Vogels E6 - Achterveld E2 13 00 uur Achterveld F1 - APWC F1 12.00 uur Uitslagen van zaterdag 22 sep tember Junioren: Amf. Boys A1 - Achterveld A1 8-1 Achterveld A2 - Amsvorde A2 13-2 Achterveld B1 - Hoevelaken B1 2-5 Roda B4 - Achterveld B2 0-4 Achterveld C1 - Amf Boys C1 9-0 Hoevelaken C3 - Achterveld C2 15—1 Pupillen KV VA D1 - Achterveld D1 3-2 Achterveld D2 - Baarn D3 2-2 i Limvio D3 - Achterveld D3 3-0 1 J Achterveld E1 - Spakenburg E1 0-2 I Achterveld E2 - Quick E4 0-4 CJVV F1 - Achterveld F1 0-1 ACHTERVELD - De dames van de handwerk hobbyclub die steeds hun I bijeenkomsten hielden in Ons Gebouw I gaan met ingang van woensdag 3 ok tober naar een ander onderkomen Vanaf die datum zal de handwerkhob- i byclub samen komen in een van de lo- 1 I kalen van De Moespot De aanvangstijd I blijft onveranderd. zorgen Aan acht leden werd deze avond het speldje uitgereikt voor het 10-jarig lid maatschap van de vereniging. Dit wa ren: mevr I Klappe-van Eist dhr C J van Esveld, mevr. Van Esveld-de Vet te, dhr. P v. d. Hoven, mevr Ossendrij- ver-Huiskes, dhr W. van Ruitenbeek, mevr. Schimmel en mevr. De Vette- Beukeboom De voorzitter sloot de vergadering, dankte iedereen voor de verleende me dewerking deze avond en wenste allen wel thuis voor zijn voeten die in een daar aanwe zig nest dook. De heer Van de Wete ring, nieuwsgierig geworden wat de egel daar eigenlijk deed. liep naar het nest Tot zijn grote verwondering zag hij dat de egeimoeder niet alleen in het nest aanwezig was. doch dat er ook nog vijf jongen waren Een zeldzaam voor komend iets dat een egel een zo groot aantal jongen heeft ACHTERVELD - De uitwedstrijd van I de Achterveldse dames is nu niet een I van de mooiste tot heden in het seizoen gespeelde wedstrijden geweest. In de i uitwedstrijd tegen Schalkwijk mocht Schalkwijk de aftrap doen Achterveld had het al vrij kort na de aftrap erg I moeilijk. Schalkwijk bleef steeds maar komen. Doch de Achterveldse verdedi ging kon het. zij het met enig geluk, wel j klaren Uiteindelijk kon Achterveld on der die druk uit komen en begon zelf tegenaanvallen op te zetten Het was vooral H. v d Heuvel die op links speel de die met slimme balletjes L. Kerkhof steeds aan het werk zette. Na ongeveer 20 minuten spelen brak L. Kerkhof door de vereniging werd mede gedeeld dat de feestavond hiervoor zal worden ge houden op 5 oktober. Na stemming bleek dat de vergadering het er mee eens was dat de contributie verhoogd werd tot 15,-. Op de bij de rondvraag gestelde vragen werd een bevredigend antwoord gegeven 30 JAAR PENNINGMEESTERESSE Voordat de voorzitter tot sluiting van deze vergadering over ging werden aan mevrouw Kleinveld bloemen overhan digd in verband met het feit, dat zij vanaf de oprichting tot heden, dus 30 jaar. penningmeesteresse was geweest. Op de feestavond zal hier nog nader aan dacht aan worden besteed Ook be stuurslid mevr. Van Els kreeg bloemen aangeboden omdat zij na een lange tijd met ziekte te kampen hebben gehad, nu weer zover was dat zij mee kon wer ken Daar het in de bedoeling ligt om een blaadje voor de leden uit te gaan geven waarin alle belevenissen van de ver eniging zullen worden meegedeeld, was het Henry Schouten die op zich nam om voor het stencilwerk te zullen ACHTERVELD - De drie sportver- i enigingen in Achterveld, te weten: SVA, Avanti en De Eemelaar zullen op zaterdag 6 oktober 's middags van 14.00-17.00 uur een aantal ac tiviteiten ontplooien, waarvan de opbrengst bestemd is voor het jaar i van het kind. Bij goed weer zal er het volgende te doen zijn op het Kerstenssportpark grabbelton, paalklimmen. toeteren om de langste adem doelschieten, blikken gooien, ballen in een korfbalnet gooit zaklopen, hoepelen, filmvoorstelling, tennisbalspel. fietsen met omgekeerd verzet en rad van avontuur. Mocht het weer tegen zitten om de spelen buiten te beoefenen dan zijn er genoeg alter natieven om toch bezig te kunnen zijn. Aan alle onderdelen kan worden mee gedaan voor één kwartje Het is voor de deelnemers dus wel zaak om genoeg kwartjes bij zich te hebben, om alles te kunnen doen waar men zin in heeft Bij

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9