Kerkhof viert 25-jarig dienstverband Lou van Hamersveld in Sportpanorama Oudervereniging R.K.-scholen hield ledenvergadering qvr Opbrengst collecte Pr. Beatrixfonds Maandag schrijfavond Amnesty Hessenkar klaverjascompetitie Muziekvereniging D.W.S. 7 oktober op concours Achtervelds nieuws De heer Brekemans speldt de jubilaris het zilveren insigne van de Kamer van Koophandel op. ACHTERVELD - Vrijdag 28 sep tember was het 25 jaar geleden dat de heer J. Kerkhof als jongen van 14 jaar in dienst trad bij de firma Van Loon te Amersfoort. Ter gelegenheid hiervan werd Joop Kerkhof met zijn gezin door genoemde firma vrijdag middag een receptie aangeboden waarbij het personeel en een aantal genodigden aanwezig waren. Na het nuttigen van enkele consumpties en een gezellig samen zijn was het de heer Van Loon die de jubilaris toe sprak. Joop 25 jaar bij een en de zelfde firma werken is zeker een gelegenheid om de jubilaris eens goed in de bloemetjes en in het zonnetje te zetten. We kennen elkaar al heel wat jaren We hebben heel lang prettig samen gewerkt, doch dat wil niet zeggen dat we nooit ruzie met elkaar hebben. Je hebt je wilde haren inmiddels verloren en ik vind het heel jammer dat er niet meer jeugd hier aanwezig is. Ze zouden zeker een voorbeeld aan je kunnen nemen. Je bent indertijd aangenomen door mijn vader Toen die je aannam kon je wel komen werken, doch er werd als eis gesteld dat je dan nog wel de avond ambachtsschool zou doorlopen. Dit hel je ook gedaan. Het was wel een hele opgave Werken van 7.00 uur 's mor gens tot 17.30 uur. Je had van 17.00- 23.00 uur weer de lessen aan de avondambachtsschool volgen. Je hebt Joop van Kerkhof neemt het cadeau, een kleurentelevisie, in ontvangst. dit toch volbracht. Je was geen gemak kelijke leerling. Je had het wel eens moeilijk, want je was wel eens eigenwijs en je had je mond wel op de goede plaats Dit bracht wel eens problemen voor je mee met je toenmalige chef. Dit èn je volledige in zet voor je werk hebben je gebracht waar je nu bent. Door je vakbekwaam heid ben je niet in het gewone lood- gieterswerk gebeven doch ben je opge klommen tot in de utiliteitsbouw. Ook je kennis die je op het jongere personel overbrengt wordt door ons zeer ge waardeerd. Ook ben je voorzitter ge worden van de ondernemingsraad. Toen je hierover kandidaat werd ge steld twijfelde geen mens er aan dat je niet gekozen zou worden. Als dank voor alles hier een geschenk van de firma en alle medewerkers. We hopen dat we nog heel veef jaren met je zullen kunnen samenwerken. De jubilaris kreeg een kleuren-televisie aangeboden. Na mens de Kamer van Koophandel was ook de heer Brekemans aanwezig De ze sprak enkele woorden tot de jubila ris Ik ben hier namens de Kamer van Koophandel en het Amersfoortse be drijfsleven. Je werk is steeds zeer ge waardeerd en ook je vakbekwaamheid is bekend. Dit wordt zowel door de Ka mer van Koophandel als door het Amersfoortse bedrijfsleven zeer ge waardeerd. Hierna werd door de heer Brekemans de zilveren insigne van de Kamer van Koophandel bij de jubilaris opgespeld Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bij een Tijdens dit gezellige bijeen zijn werden door diverse vertegenwoordi gers van firma's waar regelmatig mee wordt samen gewerkt een aantal ge schenken aangeboden ACHTERVELD - De gehouden huis- aan-huis-collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft ondanks het teit dat er de laatste weken verschillende huis- aan-huis-collectes werden gehouden, toch nog het totaalbedrag van 539.75 opgebracht. Garage Kleinveld heeft L.P.G. gekregen. Zoals bekend is L.P.G. omstreden in Leusden, vooral wanneer sprake is van een installatie binnen de bebouwde kom. Garage Buitenhuis kan daar wat dat betreft over meepraten. I.GT.l ACHTERVELD - Maandag 24 sep- tember hield de R.K. oudervereni ging jaarlijkse ledenvergadering. Aanwezig waren 59 leden, teams van de basisscholen Onze Wereld en St. Joseph en leidsters van de kleuter school Hummeltjeshonk en afge vaardigden van het schoolbestuur. De voorzitster opende de vergade ring en zei blij te zijn dat er meer ouders aanwezig waren dan op de ledenvergadering van vorig jaar. Zij gaf een kort overzicht over het afge lopen jaar, waaruit bleek dat er door de oudervereniging weer een aantal activiteiten was georganiseerd. Dit alles was weer zeer geslaagd ook dank zij de medewerking van het on- I derwljzend personeel. De notulen van de vergadering van 14 september 1978 werden voorgele- zen en onveranderd goedgekeurd. Uit het financiële verslag van de pen- ningmeesteresse bleek dat er een klein batig saldo was De boeken waren door j de kascontrolecommissie gecon- troleerd en in orde bevonden. Hierna volgde verkiezing van de nieuwe leden van de kascontrolekom missie. Hierna volgde een uiteenzetting be treffende het bestaan en het werk van een oudervereniging. Het bestaan van 'n oudervereniging werd in januari 1976 verplicht gesteld Het werk van de oudervereniging is alleen mogelijk als de school open staat voor vragen van .^d&ouders Dit is nu inderdaad mogelijk. De tijd dat de school autoritair was is gelukkig voorbij. Ook kunnen de ouders nu deelnemen aan het lesgebeuren, zoals bijvoorbeeld leesmoeder, het aandragen van ideeën enz De oudercommissie bestaat in Ach terveld uit drie commissies Elke school heeft een commissie. Daar de beide basisscholen zes klassen hebben, be staat de commissie voor deze basis scholen uit zes ouders en een verte genwoordiger van het schoolteam. Daar Hummeltjes Honk momenteel twee klassen heeft, zouden in die com missie slechts twee personen zitting hebben. Op verzoek van de leidsters is dit aantal echter uitgebreid tot drie. Daar drie commissieleden van de St. Joseph-commissie deze gaan verlaten, moeten er nieuwe commissieleden worden benoemd Daar geen tegen kandidaten zijn ingebracht, worden be- ACHTERVELD - Maandag 8 ok tober Is er weer een schrijfavond georganiseerd door Amnesty Inter national. Deze schrijfavond zal weer worden gehouden bij Nel Schwa- germann, Van Oldenbarneveltstraat 84. De avond duurt van 19.30 - 21.30 uur. Zoals bekend houdt deze organisatie zich bezig met het lot van politieke ge vangenen. dat zijn mensen die in hun land gevangen zitten vanwege hun po litieke overtuiging, geloof, huidskleur of sexe, mits zij geen geweld gebruikt of gepropageerd hebben Ook pleit deze organisatie voor een snel en eerlijk proces voor alle politieke gevangenen Het is de bedoeling dat deze maand brieven geschreven zullen worden naar de autoriteiten van Para guay, Pakistan, Columbia en de Sowjet Unie. Op de schrijfavond zullen er voor beeldbrieven (met vertaling) klaar lig gen. Degenen die hieraan mee willen doen zijn maandagavond van harte welkom bij het bovenstaand adres te Achterveld. Wil men wel schrijven, doch is men niet in de gelegenheid om dit maandagavond te komen doen dan is er ook een mogelijkheid om een voor beeldbrief op te halen en deze thuis te schrijven. ACHTERVELD - Vrijdag 5 oktober zal de eerste wedstrijd worden ge speeld van de Hessenkar-klaverjas- competitie. De aanvang van de wed strijd is om 20.00 uur Er is deze avond weer een aantal leuke prijzen te win nen. noemd mevrouw Van Nimwegen- Groeneveld, mevrouw Van Dijk-Tol- boom en de heer Vons. Voor Onze Wereld zal de heer Bouwman als nieuw lid aan de commissie worden toege voegd. Door een aantal aanwezigen wordt wel gebruik gemaakt van de rondvraag. Tijdens deze rondvraag komt ook het parkeren ter hoogte van de scholen aan de orde. Het blijkt dat veel ouders hun kinderen met de auto van school komen ophalen. Dit brengt dan vooral met het parkeren wel eens problemen mee. Vooral voor de wer kende klaarovers is dit niet altijd even gemakkelijk Het uitzicht wordt dikwijls door parkerende auto's belemmerd Door de voorzitter worden de schei dende commissieleden Marian van Dijk en Marijke Bomers en de bestuursleden Leen Keizer en Jan Rutte dank gezegd voor het vele werk dat zij hebben ver richt en voor de vele vrije tijd die zij hieraan hebben besteed. Zij hoopte dat de nieuwe commissieleden een zelfde goede verstandhouding zullen kunnen opbouwen als tot heden het geval is geweest Met een dankwoord aan alle aanwe zigen sloot de voorzitster deze verga dering en wenste iedereen wel thuis en een werkzaam jaar toe. Voor St. Joseph zullen het komende jaar de kas controleren mevrouw R Vos-Voskuilen en mevrouw Boersen. Voor Onze Wereld zullen dit zijn me vrouw A van Dalen-Born en mevrouw W. Sieuwe en voor Hummeltjeshonk mevrouw L. van Loen-v.d. Berg en me vrouw L. van Ruitenbeek-Van Houten. Het agendapunt contributie is ook snel afgewerkt. In verband met het kleine voordelig saldo zal er dit jaar geen contributieverhoging plaatsvinden. I.c357.^ ACHTERVELD ~De muziekvereniging D.W.S. gaat op 7 oktober a.s. met de majorettes op concours in Lobith. Voor de majorettes is dit de eerste maal, zij komen uit in de derde divisie. De mu ziekvereniging zelf doet die dag mee in een marsconcours. Na vele jaren ach tereen op concertenconcoursen te zijn geweest, wil D.W.S. zijn geluk nu gaan beproeven op een marsconcours. Sup porters zijn die dag dan ook van harte welkom ACHTERVELD - Door sportpano rama van de AVRO werd een wed strijd georganiseerd waaruit zou blijken wie de sterkste man van Ne derland zou zijn. Op 27 en 28 sep tember werden de wedstrijden ge houden in De Meerpaal te Dronten. Voor deze wedstrijden was er een voorselectie geweest waaruit de vier beste amateurs werden geselec teerd die het op die dagen op moes ten nemen tegen vier kampioenen uit Nederland. De oud Achtervelder Lou van Hamersveld eindigde bij de voorselectie als eerste. Ook hij moest het op genoemde dagen met nog drie amateurs opnemen tegen de vier kampioenen van Nederland die in hun tak van sport kampioen waren geworden. De onderdelen bestonden uit het til len van bakstenen. De bakstenen moesten tegen elkaar worden gehou den en zo getild, telefoonboeken scheuren, vaten tillen. De vaten waren gevuld met zand en water en hadden een gewicht van 60 - 80 en 120 kg. Buigen van stalen staven Dit was 16 mm staal 51Er moesten autobanden worden weggeworpen, een vier tons vrachtauto moest worden vooruitge trokken. een personenauto moest aan de achterzijde worden opgetild, er moest een hindernisbaan worden af gelegd met een zak zand van 80 kg, en als laatste was er het touwtrekken Dit touwtrekken werd alleen gedaan door de vier die bij de overige onderdelen op de eerste vier plaatsen waren qeëin- digd. Lou van Hamersveld is bij deze wed strijden als zevende geëindigd. Jam mer dat ik enkele dagen voor deze wedstrijden ziek ben geweest, aldus Lou Ik heb een keelontsteking en een buikgriep gehad. Ik was in enkele da gen tijd 7 kg afgevallen Dat is voor mij altijd funest. Ik weeg normaal 105 a 106 kg. Als ik dat gewicht heb kan ik de beste prestaties leveren Kom ik maar twee of drie kilo onder dat gewicht dan presteer ik veel minder. Het is aan mijn gewicht te wijten dat ik als zevende ben geëindigd. Mijn prestaties waren veel minder dan wanneer ik mijn normale gewicht zou gehad hebben. Het pun- tenverschil met de overige deelnemers was zeer klein. De man die kampioen geworden is en nu bekend is als de sterkste man van Nederland scheurde bijv. maar een telefoonboek. Ik pres teerde het om er zes te scheuren Bij het vaten tillen heb ik het gebracht tot 80 kg. Het vat met een gewicht van 90 kg pakte ik verkeerd vast zodat mijn duim klem kwam te zitten. Het tillen was toen voor mij wel afgelopen, ik was niet ver der gekomen dan 80 kg, terwijl ik met de voorselectie heel wat meer heb getild. Het is echter wel een belevenis voor mij geweest om dit mee te hebben kunnen maken. Vorig jaar ben ik kampioen banktillen van Nederland geworden. We gaan gewoon door met de sport. Lou doet aan krachtsport, bodybuilding en heeft in Amersfoort met enkele vrienden een oefenlokaal waaraan ook aan liefhebbers van deze sport door hen wordt les gegeven. Reeds als kind was Lou bezeten van sport. Hij heeft in die tijd ook nog aan wielrennen, boxen en judo gedaan. De gehouden wedstrij den zullen op 29 oktober worden uitge zonden zodat degenen die voor deze sporten belangstelling hebben Lou dan aan het werk kunnen zien. 7 1

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13