„In dit vak moet je twee keer zo goed Opbrengst rommelmarkt Dashorst boven verwachting School gaat werken aan integratie met de Wipwap „Personeelstekort" carnavalsvereniging De Gouden Klomp Veertig poppen van Roberta Pearce in Openbare Leeszaal zijn als een man" deBHEfl/inzijn werk P.J.G.U. Leusden van start OUDERAVOND WEGWIJZER: i.or.i Onderlinge Brand waarborg mij. vergadert 10 oktober Assurantie tussenpersoon Janny Manie: Zondag opendeurdienst Marcuskerk plaatselijk nieuws DONDERDAG 4 OKTOBER 1979 l.^T LEUSDEN - Onder werkelijk ideale omstandigheden, het zon netje scheen de hele dag, hielden bewoners van de Dashorst in de wijk Rossenberg zaterdag een rommelmarkt. Alle bewoners van het plein hebben meegewerkt om de rommelmarkt tot een succes te maken. Over een succes kan men wel spreken als men het resultaat van de middag bekijkt: netto hield men 3600,- over. Wat opviel was wel het sterke saamhorigheidsgevoel van alle be woners van de Dashorst, iedereen deed enthousiast mee om zijn of haar waren aan de man te brengen. De bewoners kennen elkaar verder erg goed van de ..pleinfeesten" die men jaarlijks organiseert. Inmiddels zijn er al zes van die feesten ge weest, 's middags voor de kinderen, 's avonds voor de ouderen. Hoe men er toe komt een rommelmarkt te houden is een verhaal apart. De familie Pot, ook op het plein woon achtig, verkocht hun caravan en bleef als gevolg daarvan met veel .rommel" zitten.Rommel" die men nodig had in de caravan, maar nu niet meer kon gebruiken. Het bleek dat ook vriendinnen van de vrouw des huizes, Els Pot, op de zolder allerlei materiaal hadden liggen, te goed om weg te gooien, maar toch ongebruikt. Het idee van een rom melmarkt werd geboren, voeg daar bij nog een leegstaande garage waar de rommel kon worden opge slagen en de organisatie is al bijna rond. Resultaat van dit alles was zater dag te zien. een gezellig plein met in de carports alle mogelijke kramen. Vanaf twee kwartjes kon men al alle mogelijke boeken kopen. Voor een zacht prijsje kon men zelfs in het bezig komen van een goed werken de filmprojector. Veel ruimte was er ingeruimd voor de stand met ge bruikte kleding. Men kon terecht voor babykleertjes, pakjes, rokken, jurken, vesten, truien, bloesjes, etc. Ook speelgoed, planten, schoenen waren er te koop, zelfs voor een twee-persoonsbed kon men op de rommelmarkt terecht. FANCY FAIR Naast kramen met gebruikt mate riaal, waren er ook stands te vinden die niet in deze categorie te plaatsen zijn. Zo had de heer Wolters van zijn reis naar Indonesië een groot aantal exotische schelpen overgehouden die voor weinig geld van eigenaar konden verwisselen. Meest opval lend was de stand van de zesjarige Renso Pronk die samen met zijn even oude vriendje Sander Schimmel een kraam bezette waar zelfgemaakte maskers te koop wer den aangeboden. Dagenlang heb ben de jongens gewerkt om 14 mas kers te maken die voor een kwartje verkocht werden. Al binnen een uur waren de jongens uitverkocht en konden aan Els Pot het netto-resul taat van 3,50 overhandigen. Ook fancy-fair-achtige activiteiten waren op het plein te vinden. Een grab belton, pijltjes gooien, gewichten ra den, namen raden, allemaal activi teiten die geld in het laatje brachten Midden op het plein stond Bert Dijk huizen met zijn Rad van Avontuui met luide stem de goklust van be zoekers aan te wakkeren. Kramen met warme worst, erwtensoep en koffie zorgden ervoor dat men ook de inwendige mens kon versterken. Voor diegenen die desondanks nog niet wisten waar ze met hun geld naar toe moesten stond er nog een grote melkbus waar giften in gede poneerd konden worden. SCHEHERAZADE De opbrengst van de rom melmarkt gaat in overleg met de pleinbewoners naar een kinderte huis, waarschijnlijk naar een land in het verre Oosten. Trouwe Libellele- zers kennen ongetwijfeld de schrijf ster Scheherazade die voor dit blad allerlei landen bezoekt waar ze al lerlei schrijnende toestanden tegen komt. Els Pot, de initiatiefneemster van de rommelmarkt heeft contact opgenomen met Scheherazade om een bestemming voor het geld te vinden De schrijfster was direct zo enthousiast over het idee dat ze persoonlijk naar de Dashorst be loofde te komen om gezamenlijk een geschikt doel uit te zoeken. Uiteraard is niet alles verkocht tij dens de rommelmarkt. Een oplos sing waar te blijven met het over schot is al gevonden. De overgeble ven kleding gaat naar Sri Lanka, de overige materialen worden a.s. za terdag weer te koop aangeboden op de braderie op het terrein van zwembad Bavoort. Tenslotte de prijswinnaars van de wat grotere prijzen. De naam van de pop die men moest raden was Elsje. De naam werd juist geraden door J. Venrooy, Brederolaan te Amers foort. Een grote speelgoedwagen werd gewonnen door mevr. Tymen- sen, Hohorstlaan 1in Leusden. Het gewicht van een snijmachine plus kaas plus fles wijn bedroeg 6984 gram. Na loting viel deze prijs toe aan A. Glaudemans, Grifthorst 24 in Leusden. LEUSDEN - Het belangrijkste on derwerp van de ouderavond van de Wegwijzer was de integratie van de kleuterschool met de basisschool. (Voor deze avond waren ook de ouders van de leerlingen van de Wip- Wap uitgenodigd). In 1983 zal de wet op het basison derwijs in werking treden en moeten de beide scholen geïntegreerd werken. Om deze overgang zo soepel moge lijk te laten verlopen is er in de afgelo pen periode een proces op gang ge bracht, waarbij de oudercommissies van beide scholen al enige malen sa men hebben vergaderd Voorzitter Bakker vroeg in de verga dering aan de ouders om toestemming, om in het komende jaar de vergaderin gen allemaal gecombineerd te houden om er dan in het volgende schooljaar één oudercommissie van te maken. Het personeel van de beide scholen werkt ook samen door onder andere, om de 14 dagen gezamenlijk te verga deren. Met het oog op de huisvesting van de scholen is er een werkgroep gevormd door vertegenwoordigers van de ge meente, hoofden der beide scholen en leden van de beide oudercommissies Het huishoudelijke gedeelte van de vergadering verliep zeer vlot. Er waren zoals gewoonlijk geen tegenkandidaten voor-de aftredende leden, zodat de nieuwe O C. bestaat uit de volgende leden, de dames Adema. Meglof en v Raayen, de heren Gerber, Kollöffel en v. Peski. Een applausje verdiende mevrouw v. Winterswijk, door zich te melden om de taak van mevrouw ter Wolde over te nemen als contactpersoon van de verkeersbrigadiers van het kruispunt Asgatterweg-Torenak- kerweg. was zoveel mogelijk verkopen om een boterham te verdienen Voor iedere verzekering die je afsluit ontvang je courtage Je hebt er weinig aan, wanneer men sen een verzekering afsluiten en daarbij voor de andere verzekeringen weer an dere agenten hebben Pas wanneer je het hele verzekeringspakket hebt. kun je die service verlenen, die een cliënt nodig heeft, leder jaar moet zo'n verze keringspakket nagekeken worden. Je moet zowel de veranderingen in de ge zinssituatie van de klanten in de gaten houden, als de veranderingen in de markt. Het kan zelfs voorkomen, dat bepaalde verzekeringen niet meer no dig zijn Het is waanzin om voor al je verzekeringen verschillende agenten te hebben. Je hebt toch ook één dokter Ik wil in eerste instantie dienstverlener zijn. maar ik geef bij voorkeur geen ad viezen wanneer er meerdere tus senpersonen zijn". Wordt er tegenwoordig niet teveel verzekerd7 ,,Je moet je alleen maar verzekeren voor risico's die je zelf niet kunt dragen Het hele verzekeringsvak is ontstaan uit de onderlinge vorm samen een bedrag LEUSDEN/CENTRUM - De Gou den Klomp, voor de nieuwkomers In Leusden mogelijk nog een vraagte ken, maar voor de al wat langer in Rademaker-clty wonenden de enige echte en onvervalste carnavalsclub in Leusden-Centrum en -Zuid. is weer ontwaakt uit haar zomerslaap. Met man en macht is het dorstlustlge gezelschap aan het werk gegaan om u tijdig op de hoogte te brengen van het nieuwe programma. Dat ziet er goed uit en wie een agen da gebruikt, kan noteren: zaterdag 10 november: Prinsenbal met het trio Al batros in het Ros Beyaart. Zaterdag 5 januari: nieuwjaarsreceptie in het res taurant van het zwembad Bavoort Za terdag 19 januari Stuif-es-in met het Fix-Fox kwartet in de Hakhorst. Zater dag 16 februari: carnavalsoptocht met aansluitend het Kindercarnaval in de Til en op de avond van die dag Groot Car naval met het Fix-Fox kwartet in de Hakhorst. Zondag 17 februari: Früh- schoppen in de Johanneshoeve. Maandag 18 februari: Seniorencarna val met het trio Albatros in het Ros Beyaart. Dinsdag 19 februari: Vas tenavondbal met de Moonliners in de Hakhorst. Daar zult u het mee moeten doen en dat zal. dachten wij. best lukken. O ja, nog één vraag: zou u er wat voor voelen om het carnavalsaebeuren ook eens van de andere kant mee te maken? De Gouden Klomp heeft namelijk nog een paar vacatures in de Raad van Elf. U moet er natuurlijk wel een beetje aanleg voor hebben, maar verder is deze job gemakkelijker en plezieriger dan u zou denken. Secretaris Bert Steeman (Be verhoeve 13) is onder nummer 43022 telefonisch bereikbaar. Laat eens wat van u horen LEUSDEN - In de week van dins dag 9 tot en met zaterdag 13 oktober vindt in de openbare leeszaal en bi bliotheek te Leusden-Centrum een bijzondere tentoonstelling plaats. Het is een ekspositie van een veer- I tigtal poppen, die door mevrouw Roberta Pearce uit Leusden zijn ver- vaardigd. In onze krant van vrijdag 15 april 1977 wijdden wij een uitvoe rig artikel aan deze poppenkollektie. De poppen variëren van de geliefde Toulouse Lautrec tot een Eskimo, van een haremdame tot een heilige, van Tom Piper tot Madame Butterfly, van een engel tot diverse duiveltjes Me vrouw Pearce heeft bij het maken van de poppen altijd fraaie materialen ge bruikt. Oude kant. costume jewelry, oud borduurwerk. Sommige poppen zijn bijna levens groot. en mevrouw Pearce had alle poppen namen gegeven De poppen J vulden de aanwezigheid op van de di- I verse mensendie ooit een rol speelden in het leven van mevrouw Pearce. In- i middels is mevrouw Pearce van Kor- I noelje. waar ze woonde, verhuisd naar ..Lisidunahof". ze heeft zeventig pop pen meegenomen. Het Centraal Mu seum in Utrecht stond daar vitrines voor I af. zodat de poppen nu permanent wor den tentoongesteld in ..Lisidunahof" en mevrouw Pearce daar die poppen altijd bij zich heeft Haar dochter, mevrouw Victor, besloot ter ere van het vele werk. dat mevrouw Pearce aan het maken van deze poppen besteedde en de grote kundigheid en liefde waarmee ze het deed, het resterende veertigtal te exposeren in de openbare leeszaal, zodat het Leusdens publiek de poppen ook kan zien Tijdens de bibliotheek- openingsuren kunt u er terecht om met die wonderbaarlijke poppenwereld van mevrouw Pearce kennis te maken LEUSDEN - Verzekeringszaken, mannenzaken? Kom nou! Bel Janny Manie, zelfstandig assurantietus senpersoon. Deze kleine advertentie stond afgelopen week in de Leusder Krant. Om daar wat meer van te ho ren belde ik Janny Manie op voor een afspraak. Janny woont met man, drie honden, twee katten, zes schapen en een hok vol kippen in het jeugddorp De Glind. Hun huis, een erg gezellig huis, ingericht in de kleuren zwart/ wit, is een van de weinige huizen die niet bij het jeugddorp horen. De be nedenverdieping bestaat uit kan toorruimte, keuken en hondenver- trek en boven wordt er gewoond on der de zoldering. Als ik Janny vraag wat een assurantietussenpersoon doet, kijkt ze me een beetje vreemd aan, omdat ze verwacht dat iedereen dat toch wel weet. Janny: ,,Een assurantietus senpersoon, je zou het ook verzeke ringsagent kunnen noemen bemiddelt tussen verzekeringsmaatschappijen en cliënten Als tussenpersoon zoek je de beste verzekeringen uit voor ie klant. Verzekeringen op allerlei gebied: ziektekosten, auto. leven enzovoort. Een aussurantietussenpersoon moet je zien als een adviseur Het is bijvoor beeld gemakkelijk, iemand die opbelt voor een ziektekostenverzekering, die onmiddellijk moet ingaan, een op het oog goedkope ziektekostenverzekering te geven Wanneer blijkt dat de kinde ren van die client, wat laatst gebeurde gebitsregulatie nodig hebben dan zoek ik naar een ziektekostenverzekering, waar tandartskosten voor een groot deel in gedekt worden. Had ik nou ge zegd. ik maak wel wat in orde. dan had zo'n cliënt daaraan vastgezeten Het vak assurantieadviseur is een vak in opkomst. Het bestaat nog niet zo vre selijk lang. Het oude verzekeringsvak 15 LEUSDEN - De Onderlinge Brand waarborg Maatschappij Leusden W A. houdt op woensdag 10 oktober a.s. een algemene ledenvergadering in De Jo hannes Hoeve, Hamersveldseweg 40 De aanvang van de vergadering is om 20 00 uur en op de agenda staan de volgende twaalf zaken: 1. Opening. 2 Notulen. 3. Mededelingen, 4. Bestuursverkiezing: Aftredend is de heer G. Apeldoorn, die her kiesbaar is. Het bestuur stelt als tegenkandidaat: de heer J. v. Loe- nen Wzn., Arnhemsweweg 84 te Leusden. De leden zijn gemach tigd tot het stellen van tegenkan didaten. 5 Behandeling van de Balans en de Winst- en Verliesrekening over het boekjaar 1978. 6 Verslag financiële commissie, 7 Goedkeuring van de Balans en de winst- en Verliesrekening over het boekjaar 1978. 8. Benoeming lid van de financiële commissie. 9 Pauze, 10. Inleiding door de heer van Amers- voort. stafmedewerker van de NOVO over het onderlinge verze keringswezen, 11. Rondvraag, 12. Sluiting. LEUSDEN - Zondag 7 oktober a.s. wordt er in de Marcuskerk aan de Asschatterweg een opendeurdienst gehouden. De dienst vangt aan om 19.00 uur. Het thema is „Is alles niks" en medewerking wordt verleend door drs. J. D. te Winkel. Deze avond is voorbereid door de gespreksgroep Geloven buiten de kerk. Voor de aanvang van de dienst ontvan gen de belangstellenden een open deurnummer, waarin een aantal vragen staat die door de gespreksgroep aan de redaktie zijn doorgespeeld. Over deze vragen zal deze avond in grotere kring worden gesproken. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wie na afloop van de bra derie nog geen zin heeft huiswaarts te keren, kan ook 's avonds nog in het Burg. Buiningpark voor enig vermaak terecht. De PJGU organiseert zater dagavond in de Roda-kantine een dansavond De opbrengst van de avond is ook weer bestemd voor de ak- tie ..Leusden voor het Kind" in een pot storten. Brandde er bijvoor beeld een boerderij af, dan kon deze weer uit de pot opgebouwd worden". Doe je dit werk allang7 „12 jaar geleden ben ik gestart met de opbouw van een eigen portefeuille. Ik deed dit in het begin naast mijn werk (onder andere een parttime baan bij de Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij in Leusden). In het verleden is die portefeuille via het admini stratiekantoor van Henk, mijn man ge gaan. Dan vroegen zijn klanten of hij de verzekeringen er ook bij wilde doen Dat nam ik dan voor mijn rekening. Sinds een maand probeer ik er een full-time job van te maken. Voor de OBM-tijd was ik werkzaam als secretaresse. Op mijn dertigste dacht ik' Jezus moet ik dit nog jaren doen met een breinaald in mijn knot? Nu heb ik een kleine por tefeuille en daarnaast probeer ik bron nen aan te boren om iemand als klant te krijgen. Ik voer gerichte acquisitie, dat wil zeggen gericht mensen benaderen i om deze als klant te krijgen En hoe kun je nog beter reclame maken dan door middel van. ik noem het mond op mondbeademing". Hoe is het om als vrouw assuran- tieadviseur te zijn? i ..Het is niet gebruikelijk dat een i vrouw dit werk doet Ik ken verder ook geen enkele assurantieadviseur. Voor bij oudere mensen wekt het verbazing Als vrouw moet je de mensen nog meer overtuigen van je kundigheid. Eigenlijk moet je twee keer zo goed zijn als een man in dit vak. In een gezin i worden de verzekeringen meestal ge- r regeld door de man, die het over het i algemeen moeilijk kan accepteren, dat jij er meer verstand van hebt. Ik gok i onder andere ook op zelfstandige vrouwen, die op verzekeringsgebied de zaken ook zelf regelen. Maar er zijn zelfs gescheiden vrouwen waarvan de ex-man de verzekeringen nog behar- tigt" i

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15