§B De Leusder Krant twee keer per week in uw brievenbus! rbr Mr. Mikkers benoemd tot secretaris Loon op Zand „Het was niet de bedoeling om onaardig te zijn" MET INGANG VAN 1 NOVEMBER A.S. Commissie A.B.Z. vanavond bijeen S&5 BDU Deze week in de Leusder Krant Iffil Leusder Krant WETHOUDER WAGENAAR OVER DE WSL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DOKTERSDIENST: TEL 033-45735 De Leusder Krant: telt straks voor twee! Reimus&Snel wt G. Stuivenberg FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakleur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3030 AA Leusden-Cantrum Tstsfoon (033-41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 4 OKTOBER - 11e JAARGANG NO. 32 -1979 -2^. 353.3^ LEUSDEN - Met ingang van 1 november a.s. zal de Leusder Krant in het vervolg twee keer per week in uw brievenbus vallen en wel op dinsdag en donderdag. De krant, die dit jaar haar tienjarig bestaan vierde en in 1969 werd opgericht ter gelegen heid van de samenvoeging van de gemeente Leusden en Stoutenburg, is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een veel gelezen (bijna huis aan huis!) nieuwsblad. Met de groei en bi oei van Leusden van kleine dorpsgemeente naar provinciale groeikern, groeide de Leusder Krant natuurlijk mee en wij waren het met u eens: het werd elke week toch wel een erg groot pak om helemaal door te Jezen. Daarom zijn we blij, dat de krant straks twee keer per week gaat verschijnen. Blij, omdat we daardoor nog meer service aan onze lezers kunnen bieden, terwijl onze adverteerders ook méér service aan hun cliënten zullen kunnen geven. Het dinsdagnummer zal - en dat zal u niets verbazen - voor een niet onbelangrijk deel in het teken van de sport staan. Maar dat natuurlijk niet alleen. Wij zullen trachten om ook het dins dagnummer voor u zo aantrekkelijk mogelijk te maken, als u niét van sport houdt. Het donderdagnummer zal meer gericht zijn op informatie voor het weekeinde, zo mogelijk met reportages en interviews. Daarnaast streven wij natuurlijk naar een nog gro tere aktualiteit van het nieuws. Juist omdat veel Amersfoorters in Leusden zijn komen wo nen en wij ons er van bewust zijn, dat die oud-Amersfoorters grjag op de hoogte willen blijven van wat er in hun voormalige gemeente plaats vindt, én omdat de Leusdenaren zelf voor hun vrije-tijdsbesteding ten aanzien van theater en kunst aangewe zen zijn op de centrumgemeente Amersfoort, zullen we in het nabije toekomst méér aandacht gaan besteden aan Amers- foortse evenementen. Met name op het gebied van theater, beeldende kunst, film etc. Door middel van achtergrond-ar tikelen en voorbeschouwingen. Verder - en ook dat is een belangrijk element - zal de Leusder Krant méér ruimte bieden aan regio-nieuws, voor zover dat betrekking heeft op het gewest Eemland. Dat het provinciale nieuws ook in de kolommen van de Leusder Krant thuishoort, behoeft geen betoog. Twee keer per week de Leusder Krant in uw brievenbus. We hopen, dat u dit initiatief op prijs zult stellen. Wij van onze kant zullen ons altijd blijven inzetten voor het wel en wee van onze Leusdense (en Achterveldse!) gemeenschap. Hoewel vooral de eerste periode niet alles even goed op rolletjes zal lopen (ieder een zal moeten wennen), zijn we er van overtuigd, dat binnen afzienbare tijd de Leusder Krant twee keer per week die krant zal zijn, zoals u die graag wilt zien. Geen dank, graag gedaan. Redaktie - en advertentieafdeling Leusder Krant. LEUSDEN - Vanavond om 20.00 uur komt de commissie Algemene Bestuurszaken bijeen in een raadszaal van het gemeentehuis. Hamersveldsewea 2. De agenda voor deze avond luidt als volgt: 1. Opening. 2. Mededelingen, 3 Vaststelling verslag vorige vergade ring, 4. Rapport wijkorganisaties (stukken liggen ter inzage op de leeskamer), 5. Voor-ontwerp van Wet gemeen schappelijke regelingen (stukken liggen ter inzage op de leeskamer), 6. Aanwijzing leden commissie ad hoe. i.v.m. vaststelling nieuwe Reg lement van Orde. 7. Regeling ..Vergoeding gladheids- bestrijding gemeente Leusden", 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Tenslotte ligt het in de bedoeling om in het besloten gedeelte van de verga dering het overzicht ..vaste maandelijk se vergoedingen", aan de orde te stel len. PAGINA 3: PAGINA 5: PAGINA 9: PAGINA 7: PAGINA 11: PAGINA 13: PAGINA 15: PAGINA 19, 21 EN 23: - Commissie R.O. akkoord mei nieuwe Werkgroep Verkeersaangelegenheden E.D. mag ontwerp gemeentehuis maken Nieuw zangkoor start morgen - Achter de schermen van Scouting Nederland Braderie en spetterfestival: Leusden voor het kind - Raad Leusden keurt sportcomplex Valleikanaal goed - Achtervelds nieuws Nieuws uit Leusden Sport PAGINA 31:- Kijk op de film baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en - verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a. 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 1 BDU Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Ruim 100 soorten vaste planten, heesters, coniferen, violen enz. HBDEPLANTEN per stuk nu 1.50 Bij aankoop van 50 per stuk 1.30 VUURDOORNS per stuk3.90 5 door ons gekozen HEESTERS voor 13.50 Nieuwstraat 62, Scherpenzeel. Rozendaallaan 9 Leusden-C. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141. na vijf uur 03420-4679. Adres: 2.-09.s (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Frans Mikkers, hoofd van de hoofdafdeling Bestuurszaken van de gemeente Leusden, is met In gang van 1 januari a.s. benoemd tot gemeentesecretaris in Loon op Zand. De gemeenteraad van het Bra bantse Loon op Zand besloot una niem tot deze benoeming in haar vergadering van 27 september jognstleden. Mikkers stond op de voordracht van het college aan de raad van Loon op Zand ook al ais eerste genoteerd. Burgemeester Mr. J.W.M. Radema ker maakte, heet van naald, de benoe ming van de eerste loco-secretaris van Leusden tot secretaris in Loon op Zand bekend tijdens de Leusdense raadsvergadering van afgelopen don derdag In Loon op Zand was toen juist over Mikkers' benoeming beslist Mr F J.P M. Mikkers werkt thans vier jaar in de gemeente Leusden Zijn ambtelijke loopbaan begon hij in 1940 op vijftienjarige leeftijd op de afdeling financiën van de gemeente Asten. Daarvoor had hij, na het behalen van zijn Mulo A-diploma, een half jaar in de slagerij van zijn vader gewerkt. Na As ten werkte hij achtereenvolgens op de secretarién van de gemeenten Gen nep, Vught en Nieuwenhagen In deze laatste gemeente vervulde hij de functie van hoofd van de afdeling Financiën en bedrijven. Sinds 1 oktober 1975 is de heer Mikkers werkzaam bij de ge meente Leusden. Na zijn schoolopleiding behaalde de heer Mikkers achtereenvolgens de di ploma's Gemeente Administratie I. Gemeente Financiën I en II en het eerste deel van het diploma Gemeente Administratie II. In 1969 ging hij rechten studeren aan de R K Universiteit in Nijmegen Deze studie, die hij com bineerde met een volledige baan, sloot hij in 1975 af met het behalen van de titel meester in de rechten De heer Mikkers is afgestudeerd in de be stuursrechtelijke/administratieve rich ting. In Leusden is de heer Mikkers ook op diverse neventerreinen aktief geweest. Zo vervulde hij sinds 1978 het secreta riaat van het coördinatieteam van het CML. trad op als docent bij Latent Ta lent en gaf voor de Vrouwenraad Leus den een cursus „Burger-Overheid". In 1977 leverde hij een belangrijke bijdra ge in de voorbereiding van het grote openluchtspel Rijksdag 777", waarin hij tevens een van de hoofdrollen ver vulde, namelijk die van hofmeier van Karei de Grote Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant gratis tot 1 januari a.s (vanaf 1 november a.s. ontvangt u de krant 2 x per week). Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel en de speciale uitgave 10 jaar Leusder Krant Naam: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 2113800 XA Leusden j: Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C. Tel. 033-41495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.) Plaats: (Van de redaktie) LEUSDEN - „Het is nooit mijn be doeling geweest om onaardig te zijn tegen de Woningstichting Leusden. Als dat in de vorige vergadering van de Commissie Ruimtelijk Ordening en Openbare Werken wèl zo is over gekomen, dan spijt me dat. Het is nooit mijn bedoeling geweest om de Woningstichting Leusden aan de schandpaal te nagelen. Het is echter wèl zo, dat er beslist een achterstand is ten aanzien van het tekenen van de samenwerkingsovereenkomst door de WSL. Over de inhoud daarvan loopt nog steeds een diskussie ten aanzien van de inspraak", aldus wethouder Wagenaar als voorzitter van de Commissie R.O. Openbare Werken en Verkeer, dinsdagavond tijdens de openbare vergadering. ,,Er is beslist inspraak mogelijk, on danks de smalle marges die er nu een maal bestaan, via zogenaamde refe rentie-groepen. Bijvoorbeeld groepen met bejaarden, met .alleenstaanden, met studenten. Ook al zouden die niet zelf in de desbetreffende woningen ko men. Het gaat om de problematiek voor deze groepen En dat hoeft volgens het gemeentebestuur helemaal niet zoveel te kosten. De gemeente heeft echter wèl voor de Woningstichting Leusden een verzachte" inspraakprocedure in de samenwerkingsovereenkomst inge bouwd, hetgeen nu door de Woning stichting is aanvaard. Het is dan ook te verwachten dat de samenwerkings overeenkomst binnenkort zal worden getekend." VERTRAGING Blijft het feit, dat er vertraging is ont staan in de woningbouw voor de plan nen Zwanenburg, Munnikhove en Bos veld. De samenwerkingsovereenkomst voor 90 woningwetwoningen in Lan- genbeek is noq niet qetekend door de WSL en na de bereidverklaring dient nog onderhandeld te worden met ver schillende provinciale instanties. Daar na komt de Samenwerkingsovereen komst pas in de raad ter goedkeuring. Volgens de heer Pais is er op dit mo ment op z'n minst een vertraging van twee maanden. „Voor het plan Zwanenburg zou", al dus de heer Pais, "als het volgens plan ning zou zijn gebeuru, oegiri uit jaar ae samenwerkingsovereenkomst met de WSL getekend moeten zijn Dit moet nog steeds gebeuren Ook al kan de ontwerpprocedure enigszins worden versneld, dan toch is er sprake van een vertraging van op z'n minst een half jaar. Voorzitter Wagenaar: ,,Het is natuur lijk gemakkelijker om de inspraak maar te vergeten, maar dat kunnen we niet. We zullen het inspraak-principe ge woon moeten blijven hanteren Voor de WSL-woningen is er wel geen grote marge, maar óók voor de woonomge ving is inspraak noodzakelijk. Daaraan kunnen we niet voorbij gaan". De commissieleden betreurden het, dat mede door meningsver schillen binnen eigen gemeente het werk wordt vertraagd, wat ten koste gaat van de toekomstige bewoners van woningwetwoningen. De com missie drong er bij de voorzitter op aan om de meningsverschillen en problemen met de WSL zo snel mo gelijk uit de weg te ruimen. De heer Wagenaar was het daar mee eens en deelde mee, dat het college daartoe binnenkort een gesprek heeft met het bestuur van de Woningstichting Leusden. Mr. F.J P.M Mikkers.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1