cnemco 'n verstandig bedrijf met 'n goede toekomst i= Chemco Powerlight: 'n revolutionair belichtingssysteem Dr M. P 5ILLEVJS Waardering uit Amerika Toepassing onderzoek gegevens Research: basis voor sukses Eigen engineering Zorgvuldig beheer van ons afvalwater Kontrole by 100.000-voudige vergroting Europese marketing vanuit Soestduinen Welkom in onze bibliotheek Biy met klachten DONDERDAG 4 OKTOBER 1979 LEUSDER KRANT Chemco vertelt hoe technici uit Soestduinen know-how leveren aan enthousiaste Amerikanen B. van As Research analist In de grafische industrie wordt, bij de voorbereiding van drukwerk, intensief gewerkt met fotografische produkten. Voor de bij die werkzaam heden benodigde technische fotocamera's bedacht Chemco een revolutionair NIEUW belichtingssysteem: Powerlight. Door een speciaal type fluorescentielampen te gebruiken, ontstaat een betere beeldscherpte, een beter oplossend vermogen, een kortere belichtingstijd en worden schaduwlijnen vermeden. Bovendien verbruikt Powerlight belang rijk minder energie. Gelijktijdig ontwikkelde Chemco films en papier emulsies, die aan het groene licht van dit systeem zijn aan gepast. Chemco Powerlight wordt geleverd als standaard- belichtingssysteem voor alle modellen Chemco camera's. rlslarch laboratorium Al tijdens de fusie besprekingen tussen Dalco en Powers Chemco, toonden de Amerikanen zich enthousiast over de technische kennis van de Soestenaren. Vanaf het punt van definitieve samenwerking kwam een stelselmatige uitwisseling van gegevens op gang met ondermeer een jaarlijkse Chemco Research Conferentie in Soestduinen. Zo gedijt de samenwerking tussen moeder-en-dochter op voorbeeldige wijze. Zo werden voor Chemco in Soestduinen waarborgen verschaft voor een sterke positie op de markt. Om een brug te slaan tussen de afdeling research en de produktie-afdelingen, heeft Chemco de afdeling Bedrijfs Research- Ontwikkeling (BRO). Bedrijven die technische produkten maken zijn in de moderne tijd extra kwetsbaar. Wat vandaag een nieuwe ontwikkeling is, kan volgend jaar al ouderwets zijn. Daarom legt Chemco veel nadruk op onderzoek naar de behoeften van toekomstige markten. Het sukses van Chemco is voor een belangrijk deel te danken aan de toekomst gerichte opstelling van de laboratoriummensen. Een voorbeeld van pionierswerk is de laser- scanner-film van Chemco, die een goede omzet tegemoet gaat. Of de daglichtfilm, die voor de medewerkers van grafische bedrijven het werken heeft vereenvoudigd en veraangenaamd. Door de nieuwe films en papieren van Chemco zal ook het zetten van drukwerk aanzienlijk schoner en gemakkelijker worden. De kennis wordt óók gebruikt om het werk in de eigen fabriek te verbeteren. De fotografische produkten die Chemco fabriceert, kunnen niet met in de handel verkrijgbare machines worden vervaardigd. De eigen Technische Dienst van Chemco staat dan ook voor de taak om zelf de produktieapparatuur te ontwerpen en te bouwen. Op het gebied van engineering onderhoudt Chemco in Soestduinen goede kontakten met Chemco in Amerika. De technici zijn aanwezig op alle belangrijke inter nationale vakbeurzen en congressen om op technologisch gebied „bij te blijven". afvalstoffen worden Chemco kontroleert de eigen produkten intensief en regelmatig. Vandaar ook de aanschaf van een elektronen- mikroskoop, waarmee tot 100.000 x vergroot kan worden. Dit ingewikkelde apparaat is ongedacht eenvoudig te bedienen en levert een belangrijke bijdrage bij het konstant-houden van het eindprodukt. Immers: de kleinste afwijking wordt gekonstateerd, zodat nog tijdig korrigerende maatregelen genomen kunnen worden. Chemco Soestduinen is het Hoofdkwartier van de Europese marketing- operatie. Hier worden produkten en systemen ontwikkeld, die straks hun toepassing zullen vinden voor alle Europese en zelfs voor wereldmarkten. Soms betreft het een projekt waar Chemco Soestduinen praktisch geheel zelfstandig aan werkt. Een voorbeeld is het Powermatic-systeem. Ooit door Amerika als „onbelangrijk" terzijde geschoven. Opgepakt door Chemco Soestduinen, dóórontwikkeld, en nu één van de belangrijkste produkten van de totale omzet. Ook in Amerika. Ing. G.O. Heukels Werkgroepleider Research lab. Een bedrijf dat fotografische produkten fabriceert, veel water nodig en moet veel water kwijt. De zilver houdende opnieuw gebruikt, omdat zilver een kostbaar metaal is. Restant chemicaliën worden vernietigd in Rijnmond. In het algemeen kan gesteld worden dat Chemco méér doet dan de Overheid voor schrijft als het om milieu bescherming gaat. De mensen van Chemco zijn zich terdege bewust dat het bedrijf in een waterwin gebied staat. Er wordt een aktief beleid gevoerd om ervoor te zorgen dat er geen kwalijke stoffen in het riool kunnen belanden. De Veiligheids- en Milieu commissie werkt hard om steeds opnieuw verbeteringen door te voeren. Deze commissie heeft daarbij verregaande bevoegdheden. Chemco is 'n verstandig bedrijf met 'n goede toekomst. E. De Grijs Research analist A. Raaijmaker-Minkels Research h. de Leeuw analiste Hoofd Kwaliteits kontrole A. Berger-Majoor Research-analiste H. Schijff-Fleer Research-analiste Dit laboratorium dient als schakel tussen de weten schappelijke bevindingen van de researchafdeling en de toepassing in de produktie van alledag. Grondstoffen van toeleveranciers worden stelselmatig op hun deugdelijkheid getest. Wie geïnteresseerd is in de boeken uit de Chemco bibliotheek, is van harte welkom. U mag de boeken - onder het genot van een kopje koffie - bij Chemco komen lezen. Meenemen van boeken is helaas niet mogelijk. Z. van Burik chemische analist/ I Bedrijfslab. D. de Valk Kwaliteitskontroleur- Praktijkafd. De bibliotheek van Chemco bevat ongeveer 1.500 boeken. Natuurlijk zijn de meeste boeken gewijd aan fotografische en foto- chemische onderwerpen. Door de zorg waarmee Chemco waakt over milieu- onderwerpen, is het aantal boeken dat over veiligheid en milieu handelt, al aan gegroeid tot 200 stuks! Chemco is geabonneerd op circa 200 verschillende tijdschriften uit de hele wereld. Deze kunnen als volgt worden ingedeeld: - milieu 10% - wetenschappelijk 20% - technisch 24% - ekonomisch/ management 20% - (foto)grafisch 25% Chemco ervaart opmerkingen van klachten over de kwaliteit als positief. Bij Chemco is kwaliteits bewaking een mentaliteit die door het hele bedrijf heen zichtbaar is. Alle materialen worden doorlopend getest. In verse toestand, maar ook na langdurige opslag. Veranderingsprocessen worden nagebootst. De service van Chemco omvat óók instruktie over het gebruik van Chemco produkten. In zulke gevallen blijkt dan soms dat wat een „klacht" leek, in feite onduidelijkheid was over de toepassing van zo'n Chemco produkt. I J. Brouwer Werkgroepleidster/ Research lab. Drs. A. Doesborgh G. Bakker Hoofd Fotobaden/ Medewerkster Researchlab. Bibliotheek

Leusder Krant | 1979 | | pagina 32