Iedere jongere kan meedoen Nieuw zangkoor start morgen „Loysden" gaat exposeren Aktiviteiten in bibliotheek tijdens kinderboekenweek IAr letasder k Tieneravond in De Til Leusder Krant Mies Bouhuys naar Leusden Vóórdat u uw keukenkeus maakt TROUWEN Disco-avond in 't Claeverenblad plaatselijk nieuws I Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht. LEUSOEN - De kinderboekenweek duurt dit jaar van 3 tot 13 oktober. Het thema Is deze keer: „Je weet niet wat je ziet". Dit onderwerp is uitgewerkt in het speciaal voor de kin derboekenweek door Mies Bouhuys geschreven boekje „De klepel of de klok", dat gaat over een jongen en een meisje èn een oude zeekapitein. Een verborgen schat speelt een grote rol in het verhaal. De Gouden Griffel voor het mooiste boek in het Nederlands is voor „Kras sen in het tafelblad" van Guus Kuyer. Het Gouden Penseel Is dit jaar voor de illustrator Tom Eyzenbach. Virginia Al len Jensen heeft een Boeken-Sleutel gekregen voor „Wat is dat? Een voelboek." Dit is een boek voor blinde kinderen. De Sleutel wordt gegeven aan een boek dat heel apart is, bijvoor beeld door de manier waarop het ge maakt is, hoe het er uit ziet, of omdat het voor een speciale groep van kinderen is. AKTIVITEITEN IN LEUS DEN Voor de jongste kinderen tot 8 jaar is er op donderdagmiddag 11 oktober van kwart voor vier tot ongeveer half zes een vertoning van dia's van prenten- □IQ Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m2 showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van ^Nederland .euken beurs budenberg Voorslr 39-41 Tel 03498*2824~- Maandags gesloten midden-Ni deKe boeken. Daarbij wordt een glas limona de geschonken, en als er nog voldoen de tijd over is kan er naar aanleiding van de verhalen getekend worden Op woensdagmiddag 10 oktober van twee tot vijf uur is er in de entree van de bibliotheek een ruilbeurs van kin derboeken. leder kind kan zijn overtol lige boeken afgeven en krijgt voor het aantal dat hij inlevert eenzelfde aantal bonnen. Hiervoor kunnen weer andere boeken uitgezocht worden Het laatste half uur is er gelegenheid de overgeble ven boeken te kopen voor 0,25 per stuk De boeken moeten in redelijke staat zijn. De ouders wordt geadviseerd er op te letten welke boeken hun kin deren meenemen om te ruilen. Het is niet de bedoeling hele boekenkasten leeg te plunderen, of boeken mee te nemen waarover later spijt kan ont staan. LEZING MIES BOUHUYS Dezelfde avond van zeven tot negen komt de schrijfster Mies Bouhuys voor ouders en kinderen vertellen over haar werk. Deze schrijfster heeft een groot aantal zeer verschillende boeken ge schreven. Tijdens de Kinderboeken week is er in de jeugdbibliotheek een tentoonstelling van haar werk Op 3 oktober kunnen kinderen be ginnen met een leesprogramma Dit heet „Niet te geloven". Ze krijgen dan een boekje mee met allemaal citaten (stukjes) uit kinderboeken. Het zijn vro lijke. grappige droevige en spannende stukjes uit dikke, dunne moeilijke en gemakkelijke boeken. Bij elk citaat staan twee titels van boeken Het is de bedoeling door goed lezen er achter te komen in welk boek het citaat te vinden is. Dit kan dan achter in het citaten boekje genoteerd worden. Het pro gramma loopt tot 10 januari 1980 en er moeten minstens 10 citaten opge spoord worden (meer mag natuurlijk ook). Degene die het lukt, krijgt een ci- tatenvindersdiploma. Er mag door de kinderen zelf een keuze worden ge maakt uit de verschillende citaten en er hoeft niet in de volgorde van het boekje gewerkt te worden. De boeken staan in de bibliotheek op een aparte tafel al in de te gebruiken combinatie In de kinderboekenweek liggen de bekroonde boeken in de bibliotheek ter inzage. Daarna worden ze weer uitge leend. Er is voor ieder kind een attentie Alle kinderen, ook niet-leden zijn wel kom en alle aktiviteiten zijn gratis. Ook in de bibliotheek van Leusden- Zuid is er tijdens de Kinderboekenweek een boekenruilbeurs op maandag 8 oktober van 3-5 uur en op dinsdag 9 oktober 's avonds van 7-8 uur. De gang van zaken is hetzelfde als in de biblio theek in Leusden-Centrum LEUSDEN - Aanstaande zaterdag. 6 oktober, zal de Hurricane drive-in-show uit Hoogland in het jeugdcentrum 't Claeverenblad, Hamersveldseweg 102, draaien Aanvang voor de avond is 20.00 uur. toegang 1,50 en alleen voor 16 jaar en ouder Als u dót besluit neemt dan kunt u naast het huwelijksbootje ook nog best 't schip ingaan. Er is dan immers zoveel te regelen. Uw trouwkaart bestellen bij de Leusder Krant geeft u in ieder geval het rustige gevoel van „dat is tenminste in goede handen DONDERDAG 4 OKTOBER 1979 Leusdense Josefkerk zingen Dat is bedoeld om te stimuleren Dan wil Yvonne aan de jongeren een oproep laten doen om lid te worden van het nieuwe Leusdense koor Je kunt naar die kerkdienst komen om je op te ge ven OPGAVE Je kunt je ook, vanaf vandaag, tele fonisch opgeven bij Yvonne Mols. VHV Ammerstollaan 71. telefoon 40947. na 18 00 uur De volgende avond gaan ze al repeteren. Iemand, die interesse heeft, kan ook op maandagavond 8 oktober om 19.30 uur naar het aebm iw- tje komen naast de kerk. Er wordt gere peteerd tot 21.30 uur. met pauzes er tussen om een kopje koffie te drinken. Deze eerste maandagavond is een open avond ledereen kan poolshoogte komen nemen De vaste repetitieavond kan nog in nader overleg met de koorle den worden vastgesteld Adri „Mijn hobbie ligt hierin, dat ik met jongeren iets wil opbouwèn Daar uit ontstaan vriendschapsrelaties. Mu ziek vind ik niet alleen leuk om naar te luisteren. Het boeit me wat je met klan ken kunt doen Wat je met mensen kunt doen, die er mee bezig zijn. En ik houd van klassieke zowel als elektronische muziek." Een nieuw koor in Leusden. Een nieuw geluid. Doe je óók mee? i. (9*5^-1 LEUSDEN - Er komt een nieuw koor in Leusden. Een jongerenkoor, voor zanglustigen van 15 jaar en ouder, getrouwd of ongetrouwd. Vooral mensen van 20 tot 22 jaar zijn van harte welkom: hun stemmen zijn volledig ontwikkeld, en vormen voor een dirigent aantrekkelijk materiaal. Er is geen drempel: de zanglusti gen behoeven niet vóór te zingen. Er worden geen eisen gesteld aan de zangkwaliteit en aan de stem. Bij jongens, die „de baard in de keel" hebben, kan het soms wel twee jaar duren voordat de stem genormali seerd is, en de dirigent vindt dat ook deze jongens moeten kunnen méé zingen. 't Is niet vereist, dat men no ten kan lezen. Het koor is wel gevestigd in Leusden, maar je hoeft niet zelf in Leusden te wonen om mee te kunnen zingen. Het initiatief voor de vorming van dit jon gerenkoor komt vanuit de Rooms-Ka- tholieke kerk. Yvonne Mols, Piet Ver- bart en Adri Dorrestein zijn bezig met het voorbereidende werk Yvonne, namens de groep ini tiatiefnemers „Mensen die niet kerke lijk zijn, of die verbonden zijn aan een andere kerk, kunnen ook in ons koor komen. JONGENS We willen vooral een oproep doen. dat jongens zich opgeven om bij ons te komen zingen Meisjesleden krijgervwe beslist vanzelf Van het oude jongeren koor zijn nog vijftien leden over Die zijn zo goed als allemaal enthousiast om weer te starten." Piet Verbart „Ik zit in het liturgisch beraad van de parochie We hadden gedacht om een jongerenkoor op te richten. Een koor, dat niet kerkgebon- den is, dat een eigen repertoire op bouwt. en dat ook wel eens zijn mede werking aan een kerkdienst wil geven We zochten een dirigent, die voor wat continuïteit kan zorgen. Een man, die veel ervaring heeft met jongerenkoren. Zo vonden we Adri." Adri Dorrestein heeft jongerenkoren gedirigeerd in Bunnik, Odijk en Houten, in Hoorn en Barneveld. Adri ..De jon gerenkoren hadden leden vanaf 15 jaar. oplopend tot tegen de 30 Uit alle klassen en groepen van het dorp of de stad Je kunt niet zeggen: van werken de of studerende jongeren, want de arts stond naast de bouwvakker te zingen, de verpleegster naast de onderwijzer. Die koren werden opgericht in een be paalde parochie, en ze kregen ook een ruimte om te zingen. Die koren waren tamelijk onafhankelijk Men bepaalde. zelf wat men ging doen. tr was geen kerkelijk adviseur Als we eens bij de liturgie nodig waren, dan kwam de pastoraal werker vragen of we mee wil den doen." ONTMOETINGSGROEP Yvonne: „Zo iets willen we hier ook En we willen niet alleen zingen. We zien de groep als een echte ontmoetings- en gezelligheidsgroep We willen week ends organiseren, disco en feestavon den, en we willen uitwisselingen met andere koren Adri: „In principe ga ik er vanuit, dat het repertoire moet worden gedragen door de groep, die het uitvoert Aan welk soort liedjes ik denk? Liedjes met begeleiding van een drummer, een gi tarist, een pianist of organist Met eventueel blazers De manier van zingen is over het al gemeen ook wel eens a capella Dat kan variëren Het is modern zingen, rit misch. gospelachtig. Wel op klassieke manier zingen niet voor de vuist weg brullen natuurlijk. We repeteerden één maal in de week Het aksent ligt op het zingen, maar we gaan af en toe ook wel andere dingen doen Het meest edealè zou zijn, als we een koor van eenderde jongens en tweederde meisjes hadden, met ongeveer 40 mensen in totaal We zingen zowel Nederlands als Engels. Meerstemmig over het algemeen, lo pend tot maximaal 4 a 5 stemmig Hoe groot waren die koren, die Adri Dorrestein elders dirigeerde7 „Bun- nik-Odijk telde 120 leden, later 80. Houten, Hoorn en Barneveld hadden elk zo n 40 leden. We zongen in bejaar dentehuizen. Ook voor de televisie Bij verschillende zangers fungeerden we als achtergrondkoor. Met Bunnik en Odijk hebben we vijf platen opgeno men. Voor een festival in de Bernhard- hallen maakten we de plaat: Let's stop our palaver" Zondag 7 oktober komt het koor van de Heilige Geestkerk (dat onder leiding van een oom van Adri staat) in de LEUSDEN - De Til organiseert vrij dagavond 5 oktober een tieneravond voor jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar. De avond duurt van 19.00 tot 20.30 uur Er wordt onder meer een disco-danswedstrijd georganiseerd, waarmee een leuke prijs is te verdie nen. De toegang voor de avond kost één gulden. LEUSDEN - De Leusdense schilder vereniging „Loysden" gaat weer eks- poseren, en wel van zaterdag 13 ok tober tot en met vrijdag 19 oktober, in het bejaardentehuis Sint Josef in Ach terveld De openingstijden van de tentoon- 12.00. van 15.00 tot 17 00 en van 19.00 stelling zijn dagelijks van 10.00 tot tot 21 00 uur

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5