En binnen Spetter Festival Van Lisiduna tot en met John Russel Braderie wordt groots festijn c, II Achterveld aktief voor Jaar van het kind i-y^-gu Vliegtuigje Busdienst voor bejaarden tussen Centrum 3n zwembad Touwtrek wedstrijd als apotheose Burgemeester opent en sluit Kom op de fiets sJ Sponsors en medewerkers DONDERDAG 4 OKTOBER 1979 7 Kom zaterdag naar het zwembad Cf) m LEUSDEN - Zaterdag van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur staat het zwembad Bavoort volledig In het teken van de Aquafitspelen. Die worden georganiseerd door de LZ&PC de Haaien Is samenwerking met Leo Westgeest, Aalt Kraaikamp, Jan Bergsma en Pauline Drleënhul- zen (recreatiezwemleider van Ba voort). De Instuif Is bedoeld voor de jeugd van 6 tot 15 jaar uit Leusden en omgeving en het vrij vochtige ge beuren vindt plaats in de drie baden van het zwemcomplex aan de Ba voort seweg. Er Is weer van alles te doen. In het diepe bad bijvoorbeeld Eiland Verove ren, waarbij een autobandeneiland in het geding is. Voorts trekken Treintje rijden en de beroemde Glijbaan weer de nodige aandacht. Nieuw is de Grot- tentocht, een puur onderwatergebeu- ren en bijna vanzelfsprekend ontbreekt de Bandenbrug niet op het programma. Voor de liefhebbers moet het Para chutespringen zeer de moeite waard zijn. Volgens het Aquafit-draaiboek zijn daar honderd plastic vuilniszakken voor gereserveerd! Touwzwaaien lijkt een beetje op mastklimmen, maar is toch weer heel anders en zeker veel leuker. Voor de wat roekeloze deelnemers staat ook Vlotspringen voor iedereen open en dat geldt tevens voor het Schotsje Lopen en wie dan nog zin heeft, kan terecht bij het Hoepelduiken. KLEIN DUIMPJE In het ondiepe bad kunnen (can- didaat) waterpolospelers vlak voor het begin van de competitie hun harl nog ophalen met Doelschieten en dan ko men wij bij Klein Duimpje (in het „oude" bad). Met baggerlaarzen door het water - en terug - is veel moeilijker dan u denkt. Probeer het maar! Min of meer familie van dit spel is Zaklopen door het ACHTERVELD - In verband met het jaar van het kind zullen er zater dag 6 oktober op het Kerstenssport- park een aantal activiteiten worden georganiseerd zoals grabbelton, paalkllmmen, toeteren om de langste adem, doelschieten, blikken gooien, ballen In een korfbalpaal gooien, zaklopen, hoepelen, filmvoor- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mocht iemand zaterdag al weer vergeten zijn dat er een braderie is, dan zal hij daar die dag nog op attent gemaakt worden. Er is een rondgang van Lisiduna door Leusden-zuid, een geluidswagen rijdt door de gemeente rond en bovendien is er ook nog een vliegtuigje dat met een reclamesliert enige tijd door de lucht zal gaan. De tekst: NU BRADERIE ZWEMBAD LEUSDEN. Dat is dus wel duidelijk (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Speciaal voor de oudere inwoners van Leusden-centrum wordt er aanstaande zaterdag een busdienst georganiseerd tussen Leusden-cen trum en het zwembad Bavoort. Het Achterveldse garagebedrijf Kleinveld stelt geheel belangeloos een tweetal busjes met chauffeurs hiervoor be schikbaar De busjes onderhouden zaterdagmiddag een halfuursdienst Leusden-centrum-Zwembad Bavoort vice versa. De busjes vertrekken vanaf het par keerterrein bij de bejaardenwoningen aan de Asschatterweg om 14 uur, 14.30 uur, 15 uur, 15.30 uur, 16 uur en 16.30 uur. Onderweg stoppen de busjes bij de volgende haltes - bushalte Middenweg - Hamersveldseweg bij de ge broeders Van de Hangel. - hoek Landweg/Groenhouten- Noord Wanneer de busjes arriveren bij het zwembad gaan zij langs dezelfde haltes weer terug naar Leusden-centrum. Het vervoer is geheel gratis. De haltes wor den met bordjes aangegeven. water en ook daar valt zeker veel te lachen. Kuitschieten is weer wat an ders, maar net zo leuk als Visjes Dui ken. De ..directie" van het Aquafit-cir- stelllng, tennisbalspel, fietsen met omgekeerd verzet en rad van avon tuur. Deze activiteiten worden georgani seerd door de sportverenigingen Avan- ti, S.V.A. en De Eemelaar en worden gehouden tussen 14 00 en 17.00 uur. Mocht het weer tegen zitten dan zijn er nog genoeg alternatieven om toch be zig te kunnen zijn. Aan alle onderdelen kan worden meegedaan voor één kwartje. Het is dus wel zaak dat de deelnemers genoeg kwartjes bij zich hebben. Men kan alles doen waar men zin in heeft. Bij verschillende onderde len zijn leuke prijsjes te winnen. Verder staat er in de beide kantines van het sportpark op de bar een grote fooien- cus heeft - om wat voor reden dan ook - bovendien nog een aantal reserve- spelen achter de hand. Niemand be hoeft zich te vervelen. pot. Alle spontane bijdragen kunnen hierin worden gedeponeerd. Dit kan niet alleen op zaterdag 6 oktober doch ook nog op zondag 7 oktober. Hoeveel geld er door Achterveld bijeen zal wor den gebracht, zal te zien zijn in de eta lage van slagerij Van Wieringen, waar een grote geldmeter de stand nauw keurig bij houdt. Ook staat daar een grote pot waar geld in gedaan kan wor den. Bovenstaande activiteit is het be gin van een actie die loopt tot 1 decem ber. Voor een ieder die informatie wil hebben over het doel waaraan de inge zamelde gelden ten goede komen is zaterdag de mogelijkheid een diapro jectie met geluid te zien in de Eeme- laarkantine. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Om ongeveer vier uur zaterdagmiddag, na het op treden van de John Russel- groep, wordt de braderie besloten met een korte-touwtrekcompeti tie. Een lang touw komt over één van de banen te liggen en aan beide zijden van het zwembad stelt zich een team op. De gevol gen voor een van beide teams la ten zich raden. Tot nog toe weet de organisatie zich verzekerd van deelname aan de touwtrekwed strijden door teams van de ge meenteraad, gemeenteambte naren, zwembadpersoneel en brandweer. Maar ook andere teams van wijkorganisaties, sportverenigingen en dergelijke kunnen meedoen. Wie belang stelling heeft om bijvoorbeeld eens de gemeenteraad over de streep te trekken of brandweer lieden een nat pak te bezorgen, meldt zich per team van zes man aan bij de informatiestand van de werkgroep „Leusden voor het Kind" op de braderie. - Burgemeester Rademaker opent en sluit. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester mr J W M. Rademaker zal aanstaande zater dag om 9.30 uur de braderie en het spetterfestival openen. Hij doet dat op een uiterst spectaculaire wijze en wie dit hoogstandje van de eerste burger niet wil missen moet op tijd in het zwembad aanwezig zijn. Ook de afslui ting van het festijn zal burgemeester Rademaker voor zijn rekening nemen. Na afloop van het touwtrekken om on geveer 17 uur maakt de burgemeester de voorlopige opbrengst van de brade rie bekend LEUSDEN - Zaterdag zullen ver schillende verenigingen en perso nen een optreden of demonstratie verzorgen op of rond de braderie. - John Russel treedt 's middags met zijn band op. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Omdat het zater dag naar verwachting erg druk zal worden op en rond het zwembad Bavoort doet de organiserende werkgroep een dringend beroep op eenieder om, als dat even mo gelijk is, op de fiets naar de bra derie en het Spetterfestival te komen. De parkeergelegenheid bij het zwembad is beperkt en er zouden een hoop opstoppingen voorkomen kunnen worden, wanneer veel mensen de auto thuislaten. Kom dus bij voorkeur op de fiets. Mocht u toch op de auto aan gewezen zijn, volg dan de aanwij zingen van de parkeerwachten op. Zij verwijzen u naar de par keerterreinen. If) °en voof Het begint met de Leusdense mu ziekvereniging Lisiduna, die om 10 uur start met een rondgang door Leusden-Zuid. Om ongeveer 11 uur - Heinze Bakker, speaker. - Ab Hofstee laat het rad van avontuur draaien. arriveren de muzikanten in het zwembad alwaar zij een optreden zullen verzorgen, 's Middags komen judoka's van sportschool Boersema uit Amersfoort om een demonstratie van hun kunnen te geven. Zij doen dat tussen 14.30 en 15.30 uur. De Leusdenaren Ab Hofstee en Heinze Bakker zullen zaterdag als speakers fungeren. De eveneens in Leusden wonende John Russel verzorgt met zijn band een uur durend optreden. John Rus sel en zijn mannen zijn er tussen 15 en 16 uur. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een braderie als die van aanstaande zaterdag heeft naast deelnemers en bezoekers ook altijd nog de medewerking van sponsors en medewerkers op de achtergrond nodig om tot een succes te worden. Ook die sponsors en medewerkers die u zaterdag niet direkt tegen zult komen verdienen het hier vermeld te worden. LZ en PC „De Haaien" Medewerkers zwembad Leusden Vulcano Hoevelaken Baars Woningen B.V. Sporthandel Pim Berghuizen B.V. EHBO „Hamersveld" Foto „Weers" Aannemer Bloemendal B.V. Medewerkers restaurant zwembad Firma Coen van de Berg Firma J. W. van de Berg Organisatie Spetterfestival Organisatie Spetterfestival Sponsor spelmateriaal Spetterfestival sponsor sponsor eerstehulpverlening sponsor sponsor bediening restaurant geluidsinstaTTatTé beschikbaarstellen vrachtwagen Technische school „Don Bosco 'beschikbaarstellen kramen, vervaar diging maquette en thermometers N.H. psychiatrisch ziekenhuis „Zon en Schild" Leusder Krant Leden gemeenteraad Garage Kleinveld beschikbaarstellen marktkramen sponsor sponsor busdienst voor oudere inwoners OPGEZET DOOR: Oudercommissie ,De Heerd" (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De braderie, die aanstaande zaterdag in het kader van de aktie „Leusden voor het kind" wordt georganiseerd, gaat een groots gebeuren worden. Vele tientallen verenigingen, instel lingen, bedrijven en particulieren gaan er aan meewerken, en ais het weer mee zit, dan zal de braderie ongetwijfeld uitgroeien tot een waar festijn. Hieronder treft u een zo volledig mogelijk overzicht aan van de attracties, die zaterdag tussen 9.30 en 17.00 uur op het buitenterrein van het zwembad Bavoort staan opgesteld. De entree van het zwembadterrein bedraagt 2,50, terwijl deelname aan de aquafitspelen, die binnen worden gehou den, ƒ1,- kost. ATTRACTIE: 1. Verkoop eigengemaakte taarten, jam, koekjes en cake. 2. Verkoop van door kinderen gemaakte artikelen. 3. Springmatras van 6x7 meter 4. Langzaam fietsen 5. Raden aantal blokken openhaardhout 6. Rommeltjeskraam 7. Poffertjeskraam 8. Koffie-, thee- en gebakkraam 9. Handwerkkraam 10. Crêpe-papieren bloemen maken 11. Ponyrijden 12. Verkoop Tanzaniaanse gerechten 13. Ballengooien 14. Verkoop cactussen 15. Borden gooien 16. Polaroidfotostudio 17. Gewicht schatten van 1 kalf en 2 schapen 18. Parapluhangen 19. Reuzensjoelbak 20. Verkoop oude klokken en schilderijen 21. Verkoop antiek 22. Verkoop popcorn 23. Verkoop tweedehands kleding Oudercommissie „De Hobbit" C.V. „De Gouden Klomp" C.V. „De Gouden Klomp" C.V. „De Gouden Klomp" Vrouwenraad Vrouwenraad Vrouwenraad Vrouwenraad Speeltuinvereniging „Blijhof" Landelijke rijvereniging „Nimmerdor" Oudercommissie „De Bongerd" H. Koldewe mevrouw T. Hoofien M. Hovingh Th. Oostinjen en R. IJzelendoorn i.s.m. foto „Weers" Afdeling „Leusden" PJGU W. Kerseboom W. Kerseboom mevrouw Kerseboom mevrouw Kerseboom mejuffrouw B. Kerseboom „Kortjakje" 24. Oude motorfietsen W. Kerseboom 25. Hindernisbaan Impala 26. Doelschieten Voetbalvereniging „Roda" 27. Twee hometrainers met klok Gereformeerd Hervormd Jongerenwerk 28. Videoploeg; spelen voor jong en oud Leusder Krant 29. Ballonnenverkoop Latent Talent 30. Barbeque Latent Talent 31. Patatkraam Latent Talent 32. Demonstratie ambulance G.G. en G.D. Amersfoort 33. Verkoop tweedehands boeken Ronde Tafel Leusden 34. Vertoning oude films Hr. See verens 35. Rad van avontuur Ab Hofstee 36. Fietsbehendigheidswedstrijd Oudercommissie „Loysden" 37. Bloemenkraam Oudercommissie „Loysden" 38. Kinderrommelmarkt mevrouw W. Verbart 39. Demonstratie brandweer Brandweer Leusden 40. Pizzaverkoop Iglo 41. IJsverkoop Ola 42. Tentoonstelling nieuwe Peugeot Garage „Bovee" Amersfoort 43. Tentoonstelling zes nieuwe Volkswagens en Audi's Autopon Leusden 44. Tentoonstelling nieuwe Ford Garage „Buitenhuis" Leusden-zuid 45. Tentoonstelling twee nieuwe Opeis Firma Nefkens B.V. Amersfoort 46. Regelmatig rondritten paardentram W. Kerseboom 47. Regelmatig rondritten in oude automobielen W. Kerseboom 48. Verkoop stoffen Christelijke zangver. „Kunst Veredelt" 49. Bonen raden Toneelvereniging „Eendracht" 50. Naam pop raden Toneelvereniging „Eendracht" 51. Shuttleslaan en aantal shuttles raden Badmintonvereniging 52. Demonstratie Porche Rijkspolitie Surveillanceteam Autosnelwegen Rijkspolitie 53. Twee speelautomaten 54. Simuitaanschaken voor de jeugd Schaakvereniging Leusden 55. Verkoop Tanzaniaanse thee en koffie SOS Wereldhandel 56. Discotheek in restaurant Radio Drieënhuizen

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7