"lysden exposeert Sint Josef Achterveld wint van V.V.Z.A. Prijswinnaars kleurwedstrijd lingelruiters tweemaal de prijzen inioren litings- lernooi Eemelaar Dinsdag jeugd olleybal- oernooi S.V.A. dames vertoren Avanti-volley- baldames vertoren Dierendag in Achterveld K.P.J. ontvangt afdeling uit Geesteren Uitslagen Hessenkar klaveijassers Majorettes en muziekver. D.W.S. winnen eerste prijs Emmaüs gangers naar Achterveld J Maandag klaverjassen S.V.A. HERFST-TIP Heideplanten? Ui TUIMT0K0 1 JDERDAG 11 OKTOBER 1979 Achtervelds nieuws de TERVELO - De Leusdense irschlldersverenlglng „Loys- ■at eksposeren In het bejaar- uls „Sint Josef" In Achter- leden hebben werk Ingezon- )e „zondagsclub" telt tien trlustlge vrouwen en mannen, met elkaar erg gezellig heb- n die elkaar helpen en stimu li] het werk. at dit krantenartikeltje de ek- moet aankondigen, kon ik niet ele tentoonstelling bezichtigen, -ag ik van elke inzender één rstuk. KEN J. Klarenberg is er een opge- ilderij te zien van sinaasappels elschap van de witte, heerlijk ide bloesem van de oranjeboom, ik is levendig, en natuurgetrouw eur en vorm geschilderd. Klaasje Visser zag ik een aardig »n met een kandelaar, een oranje en een schaal met vruchten. Het is in lichte tinten gehouden, en :hraal" geschilderd leer A. Stam zond het schilderij in in kudde schaapjes op een land- itje, een aardige naive schilde- ie ik overigens al eerder van hem had Het is te hopen, dat zijn heidstoestand hem in staat zal zijn geliefde schilderkunst te blij- itoefenen. !je Wisman heeft een poes ge- ird, die zij met felle groene ogen een gedurfd rode achtergrond ezet. Het is een vief beest, waar van het katachtige prima is getroffen. Van Ton Spaink zag ik de ge schilderde beeltenis van ,,opa met de hondekar". Een portret en milieuschildering, die zeer nostal gisch aandoet. Een oude man, die met een handkar met groenten door de straat loopt, in gezelschap van twee trekhonden. Op de achtergrond een „sigarenmagazijn", ook ai iets wat aan het verdwijnen is. Romantisch ge schilderd in de daarbij behorende kleurstelling. Joop de Groot schilderde een heel een heel sfeervol boerenbehuizinkje, in de blonde sfeer die kenmerkend is voor de Nederlandse zandgronden. Een zeer beminlijk schilderijtje. Ruth Brinkman laat een „vlin derjuffer" zien in de van haar bekende sprookjesachtige, ook wat nostalgi sche, illustratiesfeer. Met veel fantasie over vlinders, bloemen, elfjes en feeën stelt zij zo'n prent samen. Diny Pot schilderde heel fijntjes een groen potje met duizendschoon. Jeanne Huisintveld leverde een Noord-Europees aandoend land schapje met naaldbomen, en gekarak teriseerd door de typische verlatenneia die zulk soort gebieden kenmerkt. Tenslotte, en de volgorde van bespre king is geheel willekeurig gekozen, is er het schilderij „Marken" van J. Schou ten. De aanlegsteiger van Marken met een vuurtoren en enkele zeilschepen, die de golven doorklieven. Misschien zouden sommige van de „Loysden"-schilders het eens aéndur- ven om naar de natuur te schilderen Het plaatjesachtige element zou dan, denk ik, wat uit hun schilderijen verdwij nen. Dat is wellicht een suggestie, waardoor een aantal van hen nieuwe wegen zou kunnen inslaan. Overheer send bij deze tentoonstelling is het ple zier, waarmee men heeft gewerkt, en zijn de aardige resultaten, die ieder op zijn eigen wijze heeft weten te bereiken. De tentoonstelling is te bezichtigen da gelijks van 10 00 tot 12.00, van 15.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur ACHTERVELD - Achterveld heeft van het vorig jaar gedegradeerde V.V.Z.A uit Amersfoort gewonnen met 3-1. Vanaf de aftrap begon V.V.Z.A. met het accent te leggen op de ver dediging. Hierdoor was het voor de thuisclub niet moeilijk om al spoedig een lichte veldmeerderheid te verkrijgen. Met de kansen voor het V.V.Z.A doel werd echter te royaal omgesprongen. Bovendien schakel de de van Roda overgekomen voor stopper Andre Snoek de Achterveld middenvoor Jan Kerkhof uit via een goede mandekking. Linksbuiten Jan Boersen werd te weinig in het spel betrokken zodat daar ook geen gevaar van kon uit gaan Het eerste doelpunt was voor V V Z.A. toen bij een der weinige gevaarlijke uitvallen doeman Sicco Kamps te ver uit zijn doel kwam. Middenvoor Van der Wagen was er als de kippen bij om deze fout af te straffen met een gaaf doelpunt: 0-1 V.V.Z A liet zijn behoudende spel varen en werd tot aan de rust een gelijkwaardige tegenstander van een vrij lusteloos spelende thuisclub. Scheidsrechter Bakker uit Leusden hield het spel erg kort door veel te fluiten Vooral duw partijen die uiteraard veel voorkomen met de elftallen die elkaar goed kennen hadden zijn speciale aandacht. En terecht' Zo hoort het ook Tot aan de rust kwamen er geen noe menswaardige wapenfeiten voor Na de rust een veel sterker gemotiveerd Achterveld dan in de eerste speelhelft, trok meteen ten strijde Albert Tolboom kreeg onver wacht een goede scoringskans, de V.V Z.A doelman Velker was hem echter iets te vlug af. Na een duel verliet Albert Tolboom licht geblesseerd de arena. Cor Hoogland kwam nu in de ploeg. Een omzetting in het elftal was nu noodzakelijk en Hermen Ruitenbeek werd nu van middenvelder, voorhoedespeler. Cor Hoogland gaf al zeer spoedig na zijn rentree een goede pass naar Jan Boersen Deze snelde langs de zijlijn en gaf keurig op maat af naar middenvoor Jan Kerkhof die flitsend naar voren schoot en via een harde schuiver doelman Velder het nakijken kon geven 1-1 Alles was nu dus weer mogelijk. En die mogelijkheden heeft Achterveld goed benut. Even later was het opnieuw juichen voor de vele Achterveld supporters. Jan Boersen plaatste de bal bij een snelle aanval over links naar Herman Kerkhof en deze weer naar Jan Kerkhof die met een kopbal de Amersfoortse keeper nr 2 uit de touwen liet halen 2-1. BETERE PLOEG Achtervelds middenveld kreeg nu de volledige greep op het middenveld en de V.V.Z.A. aanval had weinig meer in te brengen. Door resoluut ingrijpen van Johan v. Dalen en Gijs Hak en enkele malen succesvol ingrijpen van doelman Sicco Kamps werd de Amersfoorters het scoren belet Achterveld bleef de betere ploeg en was dichtbij de 3e treffer toen hij een pass van Herman Kerkhof Herman v Ruitenbeek in het gat van de V V Z.A. verdediging dook. Door tijdig uitlopen wist doelman Velker echter zijn doel schoon te houden. Hierna probeerde V.V.Z.A. toch nog de bakens te verzetten maar kwam niet verder dan het forceren van enkele corners. Deze waren echter voor de hoogspringende Piet Vos en Klaas v. d. Heuvel geen probleem. Succes kwam aan de andere kant toen er opnieuw over links een keurige aanval werd opgebouwd. Jan Boersen speelde zich handig vrij van de Amersfoortse rechtsback waarop hij de bal voor de pot plaatste Jan Kerkhof was er als eerste bij en dat betekende opnieuw een doelpunt 3-1 V.V.Z.A. was nu een geslagen ploeg en vocht zwak terug om de achterstand te verkleinen. Kort voor tijd leek 'n doelpunt voor V.V.Z.A. binnen bereik Bij een overtreding in het Achterveldse strafschopgebied gaf de scheidsrechter een indirecte vrije trap op niet meerdan 5 metervan de doellijn. Alles wat Achterveld heette stond op de doellijn met doel man Kamps er voor Een ongeken de vreemde situatie: Een grote op luchting was het dat de bal afstuitte op de muur en weggewerkt kon wor den. Kort hierna floot scheidsrechter Bakker voor het einde. Een fiks ap plaus van het Achterveldse publiek voor de keurige overwinning, bete kende het einde van dit streekduel. Opstelling: S Kamps. J. v. Dalen. A. Wouters, H v Ruitenbeek, G. Hak, H. Kerkhof, J Boersen, P. Vos. K. v.d. Heuvel. A. Tolboom. J. Kerkhof, wis sel C. Hoogland UITSLAGEN ACHTERVELD Zondag 7 oktober 1979: Achterveld 1 - V.V.Z.A 1 3-1 HDS 2 - Achterveld 2 2-6 Achterveld 3 - Kieviten 2 4-1 Quick 9 - Achterveld 4 1-2 Achterveld 5 - K V V A. 7 4-3 DAMES Achterveld - Vreeswijk 0-1 INHAAL PROGRAMMA 14 14 OKTOBER 1979 Achterveld 1 (vrij) Veense Boys 4 - Achterveld 4 12.30 uur Achterveld 4 - Barneveld 3 12.00 uur Achterveld 6 - Quick 11 12.00 uur. CHTERVELD - Zondag werd r de tennisvereniging De Eeme- het senioren sluitingstoernool rganlseerd. Aan dit sluiting toer- dat een echt gezellighelds- nool was, werd door 58 deelne- s deelgenomen. De deelnemers den naar sterkte In poules Inge- Id. Er werd In zes poules ge- eld t.w. vijf gemengde poules en heren poule. espeeld werd in de vorm van een erikaanse mixed. Het is een heel ellig toernooi geworden dat onder ale weersomstandigheden kon wor- i gespeeld. Tijdens de wedstrijden werden de deelnemers door de toer- nooiencommissie getrakteerd op koffie met gebak. Na het eind van de wedstrij den werd er nog geruime tijd onder het genot van een gratis drankje gezellig nageboomd over het gehouden toer nooi en het afgelopen seizoen. De win naars waren: Poule 1dames Lilian Ruijter met 32 pnt. poule 2 Sjieuwke van Vuuren met 20 pnt. poule 3 Riki van Bohemen met 25 pnt. Roule 4 el v. Kalleveen met 25 pnt. poule 5 Muis Groenewegen met 28 pnt. poule 6 Heren Marcels Slotboom met 25 pnt E. van Gent met 20 pnt Rob Suvaal met 22 pnt. Cees Duits met 26 pnt. Hennie Kelder met 27 pnt. Cock de Vaal met 27 pnt. De poeldelprijs moest worden ge deeld door Jan Bontje en Hendrik Jan Bosma elk met 7 punten. HTERVELD - Zaterdag 29 »ep- nber werden door de rijverenlglng Driebergen dressuur- en sprlng- edstrljden georganiseerd. Aan ze wedstrl|den werd ook nu weer lor een aantal paarden en pony Iters van de rijverenlglng De Sln- ils deelgenomen. Ondanks de zeer itte grasmat wist Annelles Dersjant et haar paard een 1e prijs te beha met 140 punten. De pony ruiters aren beter af. Het was Inmiddels er mooi weer geworden waardoor grasmat geheel was opgedroogd en zij aan de beurt waren. de B-dressuur in ring twee be- aalde Claudi van Dort met zijn pony ;n tweede prijs met 133 punten, arolien Schimmel behaalde even- ens in de B-dressuur ook een 1e rijs met 131 punten. Ook in de L- ressuur werd meegedaan. Hier was et Fred van Dort die in ring 9 een ierde prijs wist te behalen met 120 unten. Bij het B springen behaalde nja Schimmel een 10e prijs, lok zaterdag 6 oktober werd door en aantal ruiters deelgenomen aan ressuurwedstrijden en een terrein- rit voor paarden en pony's. Deze wedstrijden die in onderlinge sa menwerking door de rijverenigingen de Vallei ruiters uit Woudenberg, de Willaart ruiters uit Scherpenzeel. de Maarnse bergruiters uit Maarn en de Singels uit Achterveld werden geor ganiseerd. werden gehouden aan de Voskuilerdijk te Woudenberg Deze wedstrijden werden door genoemde verenigingen onder elkaar georgani seerd om zo meer contact met elkaar te krijgen hetgeen op deze zaterdag zeer goed is gelukt Er was een ge moedelijke sfeer en tengevolge hier van kon men de zenuwen meer in bedwang houden. Ook het weer was heel goed hetgeen zeker ook ten goede kwam aan de geleverde pres taties. Hoewel nu niet direct in de voorste gelederen, werden er door de pony- ruiters van De Singels toch ook weer prijzen in de wacht gesleept. Bij de terreinrit behaalde Fred van Dort een 9e plaats met 4 minuten en 19 seconden, Aafke Bouma werd 10e met 4 minuten en 22 seconden en Anja Schimmel 11e met 4 minuten en 24 seconden. ACHTERVELD - In verband met de lerfstvakantie wordt er op dinsdag 16 oktober een volleybaltoernooi jeorganiseerd voor de leerlingen van de vier basisscholen Het Start rok, Onze Wereld, De school met de 3ijbel en St. Josef. Dit gezamelijk tournooi zal worden gehouden in de sportzaal aan de W. van Amersfoort- straat. De aanvang is om 9.30 uur. Aan dit toernooi kunnen de kinderen van de 3e. 4e. 5e en 6e klas deelnemen. Zij zullen worden verdeeld over tweepoules. De derde en vierde klassen zullen spelen in poule een terwijl de vijfde en zesde klas zullen worden ingedeeld in poule twee. De deelnemers aan dit toernooi dien wel om kwart voor negen in de sportzaal aanwezig te zijn. Voorgaande jaren werd deelgeno men aan het toernooi dat in Leusden werd gehouden en dat werd georgani seerd door L.E.O.S. In verband met di verse problemen kon er dit jaar aan dat tournooi niet worden deelgenomen, zo dat er voor de genoemde basisscholen nu een toernooi werd georganiseerd in de plaats zelf De organisatoren hopen dat de ouders die dag wel van belang stelling zullen tonen. Ook overige be langstellenden zijn van harte welkom. ACHTERVELD - Zondag speelden de dames uit Achterveld een thuis wedstrijd tegen het dameselftal uit Vreeswijk. Daar het bekend was dat Vreeswijk een sterke ploeg is bracht Achterveld een gewijzigd elftal in het veld. T. van Westerlaak bewaakte weer het doel. M Hak werd nu opge steld als laatste vrouw in plaats van B. van Ruitenbeek. Deze ging nu op het middenveld spelen. Deze wijziging bleek zeker geen ver zwakking te zijn Achterveld mocht de aftrap nemen en al direct werd het een aftasten van elkaar naar de zwakke plekken Het was bekend dat Vreeswijk sterker zou zijn. doch de nieuwe Achterveldse formatie kon het mede zij dank van M. Hak als laatste vrouwe heel qoed verklaren. Er moesten wel een paar hoekschoppen worden weg gegeven doch deze leverden voor de teaenpartij geen doelpunten op. Na on geveer 17 minuten spelen zag de links buiten van Vreeswijk de kans om er al leen van door te gaan. Zij wist te scoren en wist zo de stand op 0-1 te brengen. Achterveld ging hierna meer in de aan val wat wel enkele kansen opleverde doch zowel de laatste vrouw van Vreeswijk alsmede de keepster waren heel moeilijk te passeren In de 22ste minuut mocht Achterveld een hoek schop nemen De bal werd hoog voor het doel gebracht en er zat voor Achter veld een kans in. Jammer was dat een speelster van de tegenpartij hands maakte De hiervoor toegekende straf schop werd door de keepster heel goed gestopt In de tweede speelhelft was het ongeveer hetzelfde spelbeeld als voor de rust Vreeswijk speelde wel iets sterker Hoewel Achterveld voor een beter resultaat bleef spelen wist men geen doelpunten te maken. De eind stand was 0-1 in het voordeel van Vreeswijk Zondag 14 oktober hebben de dames een vrije zondag. ACHTERVELD - Zaterdag hadden de dames van Avanti aan de uitwed strijd tegen Hoogland een zeer moeilij ke opgave De eerste set begon al di rect met harde smashes van SVH en Avanti stond snel met 6-0 achter Het herstel kwam op tijd en de achterstand werd ingelopen Dat bracht Hoogland kpnnelijk uit haar evenwicht, want Avanti won de eerste set. SVH kwam sterk terug en pakte zo wel de tweede als de derde set, zodat het Achterveldse team alleen nog maar kon proberen om met het winnen van de vierde set alsnog een een gelijkspel af te dwingen. Met de laatste krachten gingen de Avanti's er tegenaan en het leek er warempel nog even op, dat de Achterveldse dames bedoeld kunst stukje zouden uithalen. Een wat onge lukkige scheidsrechterlijke beslissing brak echter het enthousiasme van de bezoeksters, die ook meer en meer last kregen van vermoeidheid. Het feestje van de puntenverdeling ging niet door de SVH - toch duidelijk de sterkste for matie - won het aantrekkelijke duel verdiend met 3-1 ACHTERVELD - Ook in Achterveld werd op de basisscholen vorige week aandacht besteed aan dieren dag. Vooral op de Christelijke basis school kwam dit wel op een bijzon dere manier tot uiting. De leerlingen die in het bezit waren van een of ander huisdier mochten dit mee brengen naar de school. Dit had tot resultaat dat zowel de ontvangsthal als de speelplaats op een dierentuin in het klein leken. Er waren heel wat verschillende dieren aanwezig zoals konijnen, krielkippen, goudvissen, kavia's, pony's, diverse soorten hon den en zelfs een aantal biggen. Elke diereneigenaar had een kaart moe ten invullen met de naam van het dier, de soort en wat het te eten kreeg Ook de leeftijd moest worden ingevuld Zeer leuk was ook hoe de eigenaars de kwaliteiten van hun dier tegenover hun mede leerlingen naar voren brachten Het ene dier was nog beter dan het andere. Van de zijde van de ouders was er zeer veel belangstelling voor deze mini atuur tentoonstelling ACHTERVELD - In verband met het uitwisselingsprogramma zal het komende weekend de K.P.J. afdeling uit Geesteren een tegenbezoek aan Achterveld brengen. Tijdens het be zoek van de KPJ aan Geesteren in augustus zijn er vrienschapsbanden ontstaan die nu door dit tegenbe zoek verstevigd zullen worden. De mensen uit Geesteren zullen vrij dagavond om ongeveer 21.00 uur in Achterveld arriveren waar zij in het nieuwe onderkomen De Moespot zullen worden ontvangen. Na de ontvangst gaat men naar de boerderij van Kok aan de Schoon- derbekerweg, waarbij een kampvuur een barbeque zal worden gehouden Indien de weersomstandigheden niet gunstig zullen zijn dan zal er een bar beque in de Moespot worden gehouden met mede werking van Oeby Doeby Zaterdagmorgen om 10.30 uur moet men weer present zijn bij de boerderij van Ruitenbeek op Moorst Die dag zullen er een aantal spelen worden ge houden die tot ongeveer 21 00 uur door zul'engaan Het middagmaal zal ook op de boerderij worden gebruikt Na afloop van de spelen zal er die avond nog wor den gedanst in de zaal bij Rien Coenders m.m.v. Occasion. De zondag wordt beginnen met het bijwonen van de kerkdienst in de R.K. Kerk. Daarna zal er gezellig geborreld worden in de Moespot. Om ongeveer 14.30 uur is het daar weer verzamelen voor een improvisatiemiddag. Als af scheid zal er 's-avonds dan nog een discoavond in de Moespot worden ge houden met m.m.v Oeby Doeby. De KPJ zit echter nog met één probeleem. Er zijn momenteel nog niet voldoende gastgezinnen waar de mensen uit Geesteren kunnen worden onderge bracht. Degenen die in de gelegenheid zijn om mede te helpen dit probleem op te lossen worden verzocht dit op te wil len geven bij het bestuur ACHTERVELD - Vrijdag werd de eerste wedstrijd gespeeld van de Hessenkar klaverjascompetitie Er waren deze avond 24 deelnemers. De uitslag was punten 1 J. Voorburg 4827 2. mevr. T. Boersen 4757 3. J Burgers 4655 4 L. Smit 4646 5. mevr Tolboom 4620 6 G. Druif 4604 7 M Boersen 4560 8 W. Tolboom 4298 De volgende wedstrijd zal worden gespeeld op vrijdag 2 november ACHTERVELD - In verband met het 45-jarig bestaan van de Show band - Lobiths Pijperkorps te Lobith werd onder auspiciën van de Aartdiocesane Bond St. Willibrordus op zondag 7 oktober een drumband concours georganiseerd. Aan de majoretten wedstrijden werd door de majorettes van de muziekvereniging D.W.S. voor het eerst aan een con cours deelgenomen. Door de muziekvereniging D.W.S. werd deelgenomen aan de marswèd- strijden. Zowel de majorettes als de muziekvereniging wisten daar beide beslag te leggen op een eerste prijs Onder de muzikale begeleiding van hun eigen muziek korps werden met de nummers Micko en Down bij The River side de show gebracht Miss-majorette was Connie Ossendrijver. Tot ieders grote blijdschap behaalden de majo rette die hun instructie krijgen van mevr. de Jong. een 1e prijs met 144 punten. Niet alleen voor de majorettes doch ook voor de instructrice een groot succes. De muziekvereniging deed mee in de 2e Divisie. Daar er gezien het groot aantal deelnemende verenigingen slechts enkele eerste prijzen werden binnen gehaald is het zowel voor de majorettes als voor de muziekvereni ging een groot succes geweest. ACHTERVELD - Zaterdag 13 ok tober komen de Emmaüsgangers weer naar Achterveld om de jaarlijkse inza meling te houden van kleding, schoeisel e d ledereen die bruikbare kleding heeft op te ruimen kan dit zater dag tussen 10.00 en 12.00 uur depo neren bij de auto van de Emmaüsgan gers die weer zal staan op de parkeer plaats tegenover hotel De Roskam. De ontvangen goederen worden uitge zocht en gesorteerd om ze dan te ver zenden naar de mensen in de arme landen. ACHTERVELD - Maandagavond zal in de kantine van het Kerstensportpark de eerste wedstrijd worden gespeeld van de SVA klaverjascompetitie. Aan deze competitie, die aanvangt om 20.00 uur, zal alleen kunnen worden deelgenomen door leden en donateurs van de vereniging. Niet alleen aan het eind van de competitie zullen er mooie prijzen te winnen zijn, doch ook aan het eind van de avonden dat de wedstrijd zal worden gespeeld LEUSDEN - Vorige week werden de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd die door J. W. van de Berg tuin en dier ter gelegenheid van dierendag werd georganiseerd. De winnaars zijn: 1e prijs 4 en 5 jaar: Simon Tolboom, Langesteeg 11Leusden, 2 goudvissen met kom en benodigdheden. 1e prijs 6 en 7 jaar Ingrid ten Hoeve, Travertijn 9, Leusdeniqwrkiet met kooi en benodigdheden 1e prijs 8 en 9 jaar Annelies van Heusden, Van Boetselaar van Ooster- houtlaan 44, Leusden, 2 cavia's met kooi en benodigdheden. 1e prijs 10 en 11 jaar: M Koeslag, Haverland 18. Leusden, 2 dwergkonij nen met kooi en benodigdheden. De jury stond onder leiding van de heer H. Greving. Er werden 291 teke ningen ingezonden. Meer keus en betere kwaliteit: «ttfpum mm »lwmiuhii<«i AMSTERDAMSE WEG 139 - 033-17031 3812 RR AMERSFOORT

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17