Ingezonden En tenslotte Moet dat nou, op de fiets naar school? Klein ongerief buiten verantwoordelijkheid redaktie rubrieken „We hadden een woorden wisseling". Laats was er een moeder die gaf haar zesjarige zoon een scheermesje, omdat hij iets moest snijden ,Hij moet er maar wennen." vond mams. Wat vindt u daar nou van? Het is hetzelfde als een baby in het water gooien ..vooruit, wen er maar aan" en er dan niets van begrijpen als de baby als een baksteen zinkt of zoonlief zich vreselijk snijdt. On verantwoordelijk. noemen we zoiets Maar hoe zit dat met onze kin deren in het verkeer7 Gaat zes jarige dochter alleen op de fiets naar school? U vindt dat zeven jarige zoon maar aan het verkeer moet wennen? Je kunt je toch afvragen: waarom moeten die jonge kinderen op de fiets naar school en is dat nou verant woord? Lopend zijn de risico's lang niet zo groot Laten we ze eerst eens leren voorzichtig te lopen in het verkeer. De instruk- ties van de klaar-overs stipt op te volgen; op de stoep lopen en niet op het fietspad. Als ze dat goed hebben geleerd, zullen ze zich als fietser ook aan de regels houden Hoe vaak fietsen kin deren niet op de stoep, hoe dik wijls zien we ze niet plomp verloren een weg oversteken? Afstappen bij de klaar-over schijnt ook erg moeilijk te zijn. - Het kind is klein en overziet daardoor een verkeerssituatie minder. - Het kind is speels van natuur en kan niet zelfstandig aan hèt verkeer deelnemen - Het kind is emotioneel Holt bijvoorbeeld met een mooie tekening impulsief naar mamma en denkt helemaal niet aan verkeer - Het kind kan geen afstand en snelheid schatten Ogen en oren zijn hiervoor nog niet vol doende ontwikkeld Als u een klein kind heeft, dat vreselijk voorzichtig en oplettend fietst, zich aan de regels houdt, en die wel al ..grote mensen ogen en -oren" heeft, dan is dit stukje natuurlijk niet voor u be doeld. Maar zo'n kind bestaat niet! Als u meer wilt weten over het ..kind in het verkeer", dan kunt u daarvoer een heel duidelijke brochure aanvragen bij Neder landse Vereniging Becherming Voetgangers. Passag 61 -III. Den Haag. telefoon 070-450008 Aktie ..Veilig Over". Porfier 3. Leusden-C ONVOORSTELBAAR In het parochieblad van St. Jozef te Leusden no. 39 lees ik het volgende; (iets verkort) Pastor Goes, gewijd pastor, heeft nog geen onderdak. Ik hoor het al; Hij kan toch aan de pastorie gaan wonen. Als hij dat wil kan dat en dan moet je er bovendien van uit gaan dat ik het ook graag wil. Laten we reëel zijn, is het zo vreemd in deze tijd. dat een man van 38 jaar graag zelfstandig wil wonen en dat een man van 55 jaar (met huisgenote van jaar) niet direct zit te wachten op inwo ning? Na 'n half tot een heel jaar krijgt hij woonruimte van de ge meente. Mijn en zijn vraag is: wie weet er een goede oplossing, zodat pastor Goes ergens voorlo pig min of meer zelfstandig kan wonen? In parochieblad nr. 41 dus veer tien dagen later lezen we het vol gende: Dat wordt voorlopig pendelen voor pastor Goes van Eden naar Leusden. Van de kant van burger lijke gemeente nog geen woon ruimte en ook niet van de kant van de Christelijke gemeente. Pastor Goes is er de man niet naar erg gauw in paniek te raken en in ieder geval krijgt hij een werkkamer in de pastorie, (dat toch wel???) Tot zover pastor Ter Bekke. Bo venstaande heb ik aan verschil lende mensen laten lezen, „on voorstelbaar" of nog sterker reacties krijg je dan. Het is dan ook niet te begrijpen. Twee men sen wonen in een pastorie waar, als ik goed ben ingelicht, wel vijf mensen kunnen wonen,en deze mensen kunnen de gastvrijheid en de behulpzaamheid niet op brengen om een mens tijdelijk onderdak te verschaffen. Is het dan wonder dat er uit de Christe lijke gemeente geen enkele reac tie komt op de oproep in uw blad!' De laatste tijd dacht ik dat het wat rustiger geworden was met betrek king tot vreemde atie en reacties van R.K. priesters. Maar als je Maar als je dan weer zoiets leest dan denk je toch weer waar gaan we naar toe. Als iemand die naaste liefde moet prediken, waar gast vrijheid en behulpzaamheid toch zeker bij horen, zo een voorbeeld geeft, waar blijven we dan!!! Niet zolang geleden heb ik ge sprekken gehad met drie geeste lijke leiders. De een sprak ik een hele avond. Van hem kreeg ik op alle fronten gelijk, zodat we gauw uitgepraat waren en onder het genot van een borreltje de avond maar vol hebben gemaakt. De tweede sprak ik ongeveer twee uur. Daarvan sprak hij minstens een half uur over zich zelf. Een kwaal waar veel theologen van deze tijd aan lijden. Met deze kon ik het niet eens worden. Waar over? Dat zou dit stuk veel te lang ma ken, misschien later nog eens in 'n nieuw stukje. De derde vroeg ik naar zijn mening over uitspraken van de Paus toen hij in Zuid Ame rika rond reisde. Och, zei hij, de kerk zal toch wel door draaien zonder de Paus!! Voor deze „priester" deugt er van de Paus helemaal niets meer na de uit spraken van de Paus in de laatste dagen, waar hij de puntjes nog weer eens op de i zette. Uit bovenstaande blijkt weer eens duidelijk, dat veel geestelijke om het maar eens op zijn Hol lands te zeggen „een huid voor hun hoofd hebben als een stier voor zijn achterste!!!" J. J. Visser Driftakkerweg 6 3833 AB Leusden 2 DONDERDAG 11 OKTOBER 1979 recht te zetten Ik werd opgebeld door verschillende verontruste ouders" Vroegen we aan Piet Verbart of de geïnterviewden het geciteerde nu wel of niet hadden gezegd. Piet Verbart: „Geen idee of ik dat nou gezegd heb. We hebben met z'n drieen met mevrouw De Knijff over die ruimere opzet van het koor zitten praten Dat heeft in het verhaal nogal de nadruk gekregen Maar ik heb me daar in het geheel niet aan gestoord' „Kijk, het koor start natuurlijk vanuit de parochie Maar het staat ook open voor andere jongeren Wat voor aktiviteiten daar precies uit gaan groeien, dat is nu nog niet te zeggen. Dat moet groeien. Maar zo'n koor zal natuurlijk ook een sociale functie gaan vervullen. In dat verband is als voorbeeld ook een discoavond of een feestavond genoemd" „De bedoeling van het stuk was om wat propaganda te maken voor het koor Ik denk dat mevrouw De Knijff het in die zin uitstekend heeft gebracht Dat „niet-kerkgebonden" heeft nogal een zwaar accent gekregen, maar dat vond ik niet zo erg. De reactie van pastor Ter Bekke is. hoe zal ik het zeggen, ja. een beetje paniekerig, denk ik Ik vond het verhaal echt zo gek niet Voegen wij daaraan slechts toe. dat we hopen dat pastor Ter Bekke zich dat kan en wil voorstellen (M.K.) MACHT Eén foto zegt meer dan duizend woorden. Wat moet deze serie foto's dan wel niet te zeggen hebben? Zei de wethouder tegen zijn teamgenoten: niet laten vieren, alleen inha len. Toen deed hij zijn trui uit, stroopte zijn mouwen op en nam het voortouw. Het zette zich schrap en legde zich dwars En hield samen met Marjon, Come, Gerrit, Jan en de Burg stand. De ambtenaren, opgesteld aan gene zijde van het bad, geraakten te water. Korte tijd later herhaalde de geschiedenis zich. Met Siem in de plaats van Marion hield het gemeenteraadploegje opnieuw stand. Wat velen hoopten geschiedde niet; Gijs hield het droog. En ditmaal dolven de haaien het onderspit. Waarop Heinze Bakker opmerkte tot welk een macht bundeling van politieke krachten kan leiden. Zei de wethouder; dat moet je nou eens in de krant zetten. Bij deze. Met veel foto's, met vele duizenden woorden, als het ware En met dat jaar Leusder Krant, doe daar je voordeel mee. HET VOORSTELLINGS VERMOGEN VAN MENEER PASTOOR Een uiterst ongerieflijk berichtje lazen wij - dank, toezender, hartelijk dank - in het parochieblad van de rooms katholieke Sint Jozefparochie in Leusden-Centrum. Het is van de hand van pastoor B. J. ter Bekke en voor de andersdenkenden drukken wij het eerst even in zijn geheel af. ZO'N NIEUW ZANGKOOR WIL IK ME NIET VOORSTELLEN! Zo'n Leusder Krant toch! Ik ben zelf niet bij het interview geweest, waarvan het artikel in de Leusder Krant van deze week een weerslag pretendeert te zijn, maar ik weiger aan te nemen dat we een koor krijgen „dat niet kerkgebonden is en dat ookwel eens zijn medewerking aan een kerkdienst wil geven" Wat wordt er bedoeld met „niet kerkgebonden"? En dan mogen we blijkbaar dankbaar zijn dat dit koor ook wel eens zijn medewerking aan een kerkdienst wil verlenen. Was dat de bedoeling van de parochieële kerngroep Liturgie met het nieuwe Jongerenkoor? Ik kan het me niet voorstellen. Ik ben er ook zeker van dat Piet Verbart dat niet zo gezegd heeft en zeker niet zo bedoeld heeft. En dan Yvonne „We willen weekends organiseren, disco- en feestavonden". Heb je dat werkelijk zo gezegd, Yvonne7 Ik kan het me niet voorstellen Zullen we maar veronderstellen dat de interviewer de tekst is kwijt geraakt en 's avonds na een feestje nog geprobeerd heeft zich iets te herinneren? Ik voor mij houd het er op dat we een kerkgebonden parochieel jongerenkoor krijgen, dat in de eerste plaats als zijn taak ziet: medewerking verlenen aan de liturgie. B J. ter Bekke, past. Bellen we even met pastoor Ter Bekke en zeggen we dat we dat stukje in het kerkeblad hebben gelezen. „Dat vond u zeker niet zo'n leuk stukje", grinnikt de pastor Nee, vooral de suggestie dat de interviewer de tekst is kwijtgeraakt en 's avonds na een feestje nog geprobeerd heeft zich iets te herinneren, vinden we niet zo geslaagd „Wat had ik dan moeten zetten", vraagt de pastor. Nou, bijvoorbeeld dat de geïnterviewden kennelijk andere gedachten over het nieuwe jeugdkoor hebben dan u. „Nee'zegt meneer pastoor, „dat kan niet, want die mensen hebben dat niet gezegd. Ik heb het later nog met ze er over gehad Daarom heb ik op deze wijze geschreven, als een grapje. Dat heeft iedereen toch wel begrepen, dat het een grapje was? Anders krijg je toch maar zo n spelletje van welles-nietes of ze dat nou gezegd hebben of niet. In ieder geval is er iets scheef gegaan, dat is duidelijk „Ja, ik vond het nodig om dat even

Leusder Krant | 1979 | | pagina 23