Tussen de drie kernen onvoldoende" Ruim f 340.000,- voor verkeersplan ijksweg 28 en aansluiting niet vóór 1983 gereed Oplevering in maart of april; opnieuw leegloop in De Bieshaar Besparing door gescheiden ophalen van huisvuil OPENBAAR VERVOER: LEUSDER KRANT MET RASSE SCHREDEN NAAR DE HAMERSFHOF „Boekenmolen" in leegkomend schoolgebouw I.0I 99 DE LEUSDER KRANT I.C52-M Ql DONDERDAG 11 OKTOBER 1979 gemeenteraad (Van de redaktie) LEUSDEN - Het ziet er niet naar uit, dat Leusden kan rekenen op een snelle realisering van en aansluiting op Rijksweg 28. Volgens het college zal dit niet vóór 1983 gerealiseerd zijn. In de aanbiedingsbrief bij de be groting voor 1980 schrijft het ge meentebestuur hierover het volgen de: ..De rechtstreekse aansluiting van het Leusdens wegennet via de Noorder randweg op de Rijksweg 28 heeft om budgettaire redenen vertraging opge lopen. Alhoewel het technisch plan na genoeg is afgerond, en Rijkswaterstaat reeds met de nodige grondaankopen is gestart, zal de aansluiting vermoedelijk niet voor 1983 een feit zijn. De rechtstreekse verbinding van de Noorderrandweg met de in Amersfoort gelegen Heiligenbergerweg zal wellicht in een nog later stadium worden ge realiseerd Dit is het gevolg van de lan ge tijd die de gemeente Amersfoort no dig heeft voor de verwezenlijking van een goede directe doorverbinding tot aan de Stadsring Hierdoor bestaat de kans. dat het verkeer tussen Leusden en Amersfoort gedurende langere tijd gebruik moet blijven maken van het thans aanwezige viaduct over de Rijksweg Ons college zal al het moge lijke doen om te bewerkstelligen dat de ze ongewenste situatie zo snel mogelijk wordt verbeterd De aanleg van het deel van Rijks weg 28 tussen Leusden en Zeist vor dert gestaag. Eind 1980 wordt ge start met het deel tussen de Kamp weg en de Kolonel van Rooyenweg. Dit deel zal gereed zijn in 1982. Intus sen wordt ook het laatste deel van deze nieuwe weg aangesloten op de huidige ringweg rond Amersfoort. Thans zijn plannen uitgewerkt dit deel verdiept aan te leggen, hetgeen uit landschappelijk oogpunt en qua geluidshinder een veel betere oplos sing is dan de oorspronkelijke ge plande hoge ligging. Er wordt naar gestreefd het totale werk in 1983 gereed te hebben". BRUG WEG LOCKHORSTER- De post ..Verbetering brug Lockhor- Een deel van Rijksweg 28 is al gereed. Voor 1983 zal de rest worden aangelegd over Leusdens grondgebied, waarbij een deel zal worden inge graven. sterweg" betekent niet, dat het be faamde bruggetje straks een fijne brede brug voor automobilisten gaat worden De verbetering houdt alleen een verzwaring van het wegdek in omdat de belasting de laatste jaren is toegenomen, waardoor een derge lijke verbetering noodzakelijk is ge bleken Het draagvermogen zal door deze verzwaring vergroot worden Maar de brug zelf blijft even smal (Van de redaktie) LESDEN - Het gescheiden opha len van verschillende soorten huis vuil zal kostenbesparend kunnen zijn. Wanneer bijvoorbeeld papier, glas, puin en huisvuil gescheiden wordt opgehaald van de rest van het vuil, zullen bepaalde zaken geld op kunnen brengen. Voor deze werkwij ze is echter een overlaadstation zonder meer noodzakelijk. Voor stellen over het gescheiden ophalen van huisvuil én de realisering van een overlaadstation (mogelijk in het zandgat ten noorden van het Vallei kanaal) zullen binnenkort aan de raad worden aangeboden. Onder handelingen over een dergelijk overlaadstation zijn nog gaande. Over de afvoer van het huisvuil weet het gemeentebestuur nog niets konkreets te melden. Vooralsnog wordt er in 1980 vanuit gegaan dat het huisvuil zal worden afgevoerd naar de Afvalverwerking Rijnmond. Op dit moment voert de provincie overleg over deze kwestie met ver schillende hierbij betrokken instan ties. Aansluiting van de Noorderrandweg op rijksweg 28 is niet voor 1983 te verwachten. (Van de redaktie) LEUSDEN - Hoewel de frekwentie van het openbaar vervoer in Leus den in 1979 is opgevoerd, vindt het gemeentebestuur van Leusden met name het openbaar vervoer tussen Leusden, Achterveld en Leusden- zuid onvoldoende. „Vast staat ech- BDU ffi- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Mamlx Kreyns Redaktle-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Flnnmaik 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoon Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, 114,25 per half jaar en f 28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. (Van de redaktie) LEUSDEN - Als we het gemeente bestuur moeten geloven - en dat doen we - dan nadert de voltooiing van de Hamershof en de uitbreiding van De Biezenkamp met rasse schreden. De oplevering van „de Hamershof" wordt omstreeks maart/april verwacht en van de Biezenkamp nog dit jaar omstreeks november. Met AMRO-projek- tontwikkeling is inmiddels een over eenstemming bereikt over een aan vullend huurkontrakt voor het noodwinkelcentrum „Rozendaal" tot 1 april 1980. B en w schrijven verder: „Om voor beide winkelcentra een zo verantwoord mogelijk branchepatroon en een evenwichtige bezetting te ver krijgen zijn ingesteld de Werkgroep Brancheverdeling en de selectie-com- misses voor ..Hamershof' en de „Biezenkamp" deze groepen hebben terzake met de raadswerkgroep Mid den- en Kleinbedrijf goede resultaten bereikt. Van de 43 uit te geven winkeleenhe den in Hamershof" zijn er reeds 41 definitief uitgegeven. Van deze 41 zul len er 38 worden verkocht en 3 worden verhuurd, terwijl in oktober 1979 alle in de „Biezenkamp" uit te geven win keleenheden zuilen worden toegewe zen. Van de 8 units zullen er 7 worden verkocht. De resterende winkeleenheid zal op basis van lease in gebruik wor den genomen. In het komende begrotingsjaar zullen de voorbereidingen worden afgerond om te komen tot de bouw van het buurtsteunpunt B1 nabij Alandsbeek waarin winkels met een totale opper vlakte van 800 rr>2 b.v.o. zijn gepland Verwacht mag worden, dat omstreeks december 1980 met de realisering zal worden begonnen De oplevering is gepland in september 1981". DE BIESHAAR De ontwikkelingen van het win kelcentrum De Bieshaar in Leusden- zuid vervullen b en w zorgt Twee van de in dit centrum gevestigde onderne mers zullen bij het winkelcentrum ver laten. Het gemeentebestuur denkt dat dit een landelijke tendens is, maar zal toch alle mogelijk moeite doen om de winkelvoorziening voor de bevolking van Zuid op een bevredigende wijze te regelen. MARKT Over de markt schrijven b en w „De verplaatsing van de weekmarkt naar het parkeerterrein nabij de Biezenkamp is in onze ogen een suc ces geworden Ook de marktkooplie den zijn ingenomen met het nieuwe marktterrein. Tot nu toe konden de par- keermogelijkheden nog niet bevredi gend worden geregeld. Door de u be kende maatregelen hebben wij getracht in de noodzakelijke „interim-periode" een zo bevredigend mogelijke oplos sing te verkrijgen Wij hopen echter bij het gereedkomen van de Biezenkamp voldoende parkeerruimte voorhanden te hebben Na het gereedkomen van Hamershof zullen wij in overleg met de Vereniging voor de Ambulante Handel, het CIMK en de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf nagaan of verplaatsing van de markt van de Biezenkamp naar Ha mershof in overweging genomen dient te worden" VERPLAATSING MARKT Het college doet de suggestie om mettertijd de markt te gaan verplaat sen naar de Hamershof Is dit een suggestie van het college alleen of is hierover kontakt geweest met de marktkooplieden? Wethouder Man- demaker: „Het is een suggestie on zerzijds. maar ik weet. dat deze zaak gevoelig ligt. Het is dan ook geen probleem, wat nog dit jaar of het komende jaar opgelost dient te wor den Het wordt pas aktueel als het tweede deel van de Hamershof ge reed komt en dat is pas over vier tot vijf jaar Er wordt echter wel gedacht aan een nieuwe situering van het marktgebeuren. uiteraard in overleg met de marktkooplieden". Het Winkelcentrum De Bieshaar In Leusden-Zuid heeft opnieuw te kampen met leegloop. Het gemeentebestuur schenkt alle mogelijke aandacht aan een oplossing. ter wel"; zo schrijven b en w, „dat de door dejcentrale overheid gestimu leerde vprmen van buurtbusprojek- ten, te weten de bustaxi, de streek- taxi, belbus en buurtbus voor Leus den niet van toepassing zijn". Over het waarom niet, zwijgt de aan biedingsbrief. Wel wordt gezegd, dat de provinciale overheid positief staat tegenover stimulering van het openbaar vervoer in en om Amers foort, maar dat de Rljksinspektie „uitsluitend op grond van financiële redenen niet positief kon adviseren inzake de vergroting van de moge lijkheden voor het openbaar ver voer". VRIJWILLIGERS Het gemeentebestuur ziet nog een mogelijkheid om de onderlinge bereikbaarheid der kernen via openbaar vervoer te realiseren, mits een systeem van vrijwillige chauffeursdiensten wordt ontwik keld, „omdat het grootste struikel blok de personeelskosten zijn" Dat is de grootste hap van de totale exploitatiekosten. Het college heeft deze mogelijkheid in studie VERBETERING EN AANPASSING Over verbetering en aanpassing van de huidige buslijn wordt momenteel verder overleg gepleegd. B. en w schrij ven hierover in de aanbiedingsbrief: Voorts wordt thans overleg gepleegd over een verdere aanpassing en ver betering van de lijnvoering in Leusden- centrum. Hierbij zal onder andere wor den getracht de wijken De Wetering en Alandsbeek door middel van een tijde lijke route beter te bedienen Wij vinden dit noodzakelijk nu als gevolg van het Koninklijke Besluit inzake het bestem mingsplan Alandsbeek-oost de brug over het Valleikanaal niet te realiseren is. Door invoering van het zoge naamde zone-tariefsysteem in 1979 wordt het busvervoer binnen de re gio vergemakkelijkt. In nauwe sa menwerking met een adviesbureau worden de mogelijkheden van een busbeïnvloedingssysteem bij ver keerslichteninstallaties bezien. Met een dergelijk systeem behoort het tot de mogelijkheden de vervoerstijd zoveel als mogelijk te beperken. Bij dit onderzoek zullen wij tevens de aanleg van een vrije busbaan be trekken". (Van de redaktie) LEUSDEN - Het college is van me ning, dat er op verkeersgebied in 1979 een belangrijke vooruitgang is geboekt, met name ten aanzien van het opstellen van een totaal ver keersplan. Zoals bekend werden ten behoeve van de verkeersavond twaalf nota's samengesteld. Aan de hand van de diskussies en in- spraakbrieven werd een groot aantal vragen en brieven beantwoord. B en w stellen voor om de nota's aan de hand van de beantwoording aan te passen, waarna het college over een aantal nog nader overeen te komen onderwerpen in één of meer evalua tie-avonden met de diverse groepe ringen van gedachten zou willen wisselen. Over de realisering zegt het cóllege: „Voor het realiseren van een aantal, in de nota's aangegeven zaken, heb ben wij op de investeringsstaat een be drag van 340.700-opgenomen.Plus een bedrag van 300.000,- voor de aanleg van rijwielroutes, te dekken door een beschikking over het fonds stads uitleg. Via de nog te foiVneren werkgroep verkeer hopen wij u in\de loop van 1980 de diverse nota's aan\de raad ter vast stelling aan te bieden. Deze nota's,'"te zamen het verkeersplan vormend, zul len dan de basis kunnen zijn voor het hoofdstuk Verkeer van het te vervaar digen structuurplan", aldus het college Welke projekten? In de aanbiedingsbrief is nogal on duidelijk, wat wordt bedoeld met het bedrag dat daarvoor wordt uitge trokken Er staat een bedrag van f 15.000,- voor het verkeersplan zelf en verder verschillende bedragen voor een gedeeltelijke uitvoering er van Tijdens de persconferentie kon niet duidelijk worden gemaakt wat de aangekondigde maatregelen voor Leusden/Zuid en Achterveld inhiel den Of dit een gevolg was van de inspraakavonden of dat het reeds posten betreffen, die ook zonder die verkeersavond op de begroting te recht gekomen zouden zijn, kon noch wethouder Mandemaker noch burgemeester Rademaker duidelijk aangeven De 15.000,- is het bedrag, dat het gemeentebestuur nodig denkt te hebben voor het verkeersplan zelf. Dat is misschien minder dan ver wacht kan worden, maar na de ver keersavond en expositie, na de ver werking van de vragen en antwoor den èn de inspraakbrieven, is het gemeentebestuur tot de konklusie gekomen, dat het verkeersplan (de twaalf nota's plus de reakties daar op) voor een groot gedeelte al ge reed is. Die 15.000,- zijn nodig voor aanvullende informaties. Wat de nog in te stellen werkgroep Verkeersaangelegenheden ermee gaat doen is een andere zaak. De werkgroep zal dat straks zelf moeten beoordelen. Zij kan er akkoord mee gaan, maar zij kan misschien ook van mening zijn, dat een onafhanke lijk bureau het nog maar eens moet bekijken, aldus burgemeester Rade maker tijdens de persconferentie. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Het gemeentebe stuur streeft er naar om de openbare bibliotheek „De Boekenmolen" in 1980 onder te brengen in een gebouw binnen de bebouwde kom van Leusden/Zuid De kans van slagen hangt nauw samen met het spoedig realiseren van de plan nen om de lagere school „Loysden" en de kleuterschool „De woelige Hoek" in één gebouw onder te brengen Eén van die gebouwen kan dan voor de biblio theek worden geuikt.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3