L Ontwikkeling Tweede Fase naar verwachting in 1985 afgerond 1069 woningzoekenden staan op de lijst Hamersveldseweg-Zuid: Bestemmingsplan voor winkelzöne 1 VOORBEREIDING BEST. PLAN SCHOOLSTEEGBOSJES IN 1980 •■ft Vs» Mortuarium in De Hamershof? BUITEN DE 500 UIT DE REGIO Doorverkoop CAI-signalen aan andere gemeenten? Gaat de bevolking zandbakken onderhouden? HERFST-TIP Droog bloemen? M TUINTOKO DONDERDAG 11 OKTOBER 1979 gemeenteraad denburg wordt thans een stede- bouwkundige struktuur voorbereid. APPARTEMENTEN DENTEN STU- De in de aanbiedingsbrief aange kondigde huisvesting voor onder meer studenten spreekt over het stichten van een appartementenge bouw buiten de tweede fase. Heeft het gemeentebestuur al gedacht aan een plaats voor dit gebouw? Wet houder Mandemaker ,,Nee. Alles is nog in een pril stadium. We zullen hierover eerst met de Woningstich ting Leusden van gedachten wisse len. Voordat we aan een plaatsbepa ling toekomen, zullen we eerst een programma van eisen moeten op stellen en aan de hand daarvan kan een plaats worden bepaald, die aan dit programma voldoet". HAMERSVELDSEWEG De randzone aan de Hamers- veldseweg nabij het Hoofdcentrum ondervindt steeds meer invloed van dit centrum. Het gebied blijkt aan trekkelijk voor vestiging van kanto ren en bedrijfjes enz. Wij zijn voor nemens binnenkort deze ontwikke lingen door middel van een bestem mingsplan richting te geven. BRUINHORST Het ontwerp-bestemmlngsplan Schoolsteegbosfes zal In de loop van vol gend jaar In voorbereiding worden genomen. (Van de redaktle) LEUSDEN - Het beleid van het ge meentebestuur Is er op gericht om de bebouwing In de tweede tase In 1985 af te kunnen ronden. Ondanks de vertraging (door allerlei omstan digheden) vordert de bouw gestaag. Binnenkort zal de raad een voorstel kunnen verwachten, waarin wordt aangegeven hoe het nieuwe struc tuurplan Leusden tot stand zal die nen te komen. Voor 1980 zal hiervoor een krediet van 600.000,- be schikbaar moeten zijn. Door niet het gehele bedrag voor 1980 te ramen, heeft het college overigens een fiks bedrag op de begroting uit kunnen sparen. De bestemmingsplannen voor de Schoolsteegbosje en 't Ruige Veld hoopt het college even eens In de beginfase van het nieuwe structuurplan te kunnen voorberei den. Voor het bestemmingsplan Centraal Buitengebied lijkt dit voor lopig niet mogelijk, aldus het college in haar aanbiedingsbrief. Dit plan zal pas later ontwikkeld kunnen worden. WONINGSTICHTING LEUSDEN Over de Woningstichting Leusden en de bouwplannen o.m. in Zwanen burg, zegt het college het volgende: ,.De besprekingen met de Woning stichting Leusden voor het bouwen in de overwegeno un woningwetwoningen bestaande wijk Zwanenburg, zijn nog niet afgerond Wij streven ernaar de achterstand die hierdoor in dit project kan ontstaan, zo veel mogelijk te be perken, zodat één en ander geen nade lig effect zal hebben op de voortgang van andere woningbouwprojecten. In Zwanenburg zal een project van 40 premiekoopwoningen en 20 goedkope vrije sectorwoningen worden gereali seerd. Wij zullen het onlangs opge richte Bouwteam Leusden, bestaande uit een plaatselijk makelaarskantoor meteen aantal plaatselijke en regionale aannemers, in de gelegenheid stellen voor dit project een prijsaanbieding te doen. Voor het realiseren van de ruim 200 premiekoopwoningen in het deelplan Munnikhove-Bosveld zijn de onder handelingen met de Bohanbouw- gemeenschap uit Utrecht voor het slui ten van een Samenwerkingsovereen komst ver gevorderd. Wij streven er naar met de bouw van deze woningen nog voor september 1981 te beginnen In dezelfde periode zal moeten worden gestart met de bouw van 100 woning wetwoningen in dit gebied. In de stede- bouwkundige structuur is een plaats gereserveerd voor de bouw van een gezinsvervangend tehuis Voor de wijk Claeverenblad en Wil- Het bestemmingsplan voor het werk gebied Bruinhorst is in voorbereiding. Het plan regelt de bestemmingen van de boerenbedrijven langs de Hamers- veldseweg en een klein gebied voor plaatselijke werkgelegenheid. Een be langrijk deel van de oppervlakte van het plan wordt ingenomen door het huidige bedrijf van Pons automobielhandel Het is van veel belang dat een goede afweging van de toekomstige omvang en bedrijfsvoering en de stede- bouwkundige mogelijkheden plaats vindt. RECREATIEBASISPLAN Het samenwerkingsorgaan Eemland heeft in 1978 het adviesbureau Arnhem opdracht gegeven tot het maken van een recreatiebasisplan In verband mei subsidies die. door het ministerie van Cultuur, Recreatie, en Maatschappelijk Werk beschikbaar wqcden gesteld, moet het recreatiebasisplan vóór 1980 in ontwerp gereed zijn B. en W ver wachten in het begin van 1980 de raad het plan voor te kunnen leggen VOLKSTUINEN De woningbouw In Langenbeek. Evenals andere plannen vertraagd. van een gewijzigd beleid? Wethou der Mandemaker: „In het recente verleden Is inderdaad sprake ge weest van een groenzöne voor dat deel van de Hamersveldseweg. Daar houden we ook aan vast. Daarnaast - en alle inzichten wijzigen zich door gebleken veranderde behoeften - zullen we via een bestemmingsplan trachten in te spelen op die behoef ten, die vooral bij het bedrijfsleven leven. Het conserverende karakter van de Hamersveldseweg hoeft daarmee echter niet aangetast te worden." GEEN ONGERUSTHEID Er behoeft geen enkele ongerust heid te bestaan ten aanzien van de Schoolsteegbosjes, dat bleek uit het antwoord naar aanleiding van onze vraag, of misschien voor deze Bosjes het zelfde principe wordt toegepast als bij de Tabaksschuur van 'tSpul. Er is geen sprake van het zogenaam de „tabaksschuur-effekt". In de ver schillende plannen Is wel degelijk rekening gehouden met de milieu belangen en voor zover nu noodza kelijk reeds in de bestaande ont- werp-bestemmingsplannen inge past. Daarvoor zijn ook gelden be schikbaar gesteld. Maar waarom duurt het zo lang voor het ontwerp-bestemmingsplan ge reed is? Er liggen nu al jaren duide lijke rapporten met aanbevelingen gereed. Is het gemeentebestuur niet bang dat. ondanks de voorzorgen, door de oprukkende bebouwing toch een verloedering gaat optreden omdat voor de Schoolsteegbosjes nog geen wettig bestemmingsplan geldt? Tot nu toe werd in één bestem mingsplan ruimte gereserveerd voor permanente volkstuinen B. en W. stel len zich voor. in het kader van het structuurplan, nog een tweetal com plexen te kunnen aanwijzen waar de ontwikkeling van volkstuinen' zowel met als zonder een onderkomen, binnen een redelijke tijd mogelijk zal zijn", al dus burgemeester en wethouders in hun aanbiedingsbrief. ZUIDELIJKE DEEL HAMERSVELDSEWEG In het verleden is verschillende ma len sprake geweest van een bestem ming groenzöne voor het zuidelijke deel van de Hamersveldseweg (tus sen Noorderinslag en Ponlijn). In de aanbiedingsbrief is sprake van „een inspelen op de gebleken behoefte aan bedrijfspanden in de omgeving van de Hamershof". Is hier sprake (Van de redaktie) LEUSDEN - Het gemeentebestuur vindt - met veel Leusdenaren - het ont breken van een mortuarium een ernstig gemis Op dit moment wordt een onder zoek verricht naar de eisen, die aan de stichting van een mortuarium worden gesteld Afhankelijk van de uitslag van dit onderzoek zal worden nagegaan waar een dergelijk gebouw planolo gisch kan worden ingepast. In dit ver band denkt het gemeentebestuur aan een plaats in of nabij het hoofdwin kelcentrum De Hamershot. Burgemeester Rademaker is niet bang voor een dergelijke verloede ring. daarin gesteund door wethou der Mandemaker. „Juist omdat we in al onze plannen rekening houden met wat reeds op papier staat aan aanbevelingen, zoals een silte-zöne, de gevraagde brede sloot tussen bebouwing en stilte-zóne en een ef- fektief afwateringssysteem wat het waterpeil op de gewenste hoogte dient te houden om het bestaande ecologische systeem niet aan te tas ten, zoals werd gevreesd." Waarom moet zo lang worden ge wacht op het bestemmingsplan? Burgemeester Rademaker: „Dat is in hoofdzaak te wijten aan het feit. dat zoveel taken uitgevoerd moeten worden, zodat in eerste instantie de meest noodzakelijke eerst worden afgewerkt" (woningbouwplannen). Er staan nog 1069 (plus 500 uit de regio) woningzoekenden op de Leusdense-lijst i-yvs. t (Van de redaktie) LEUSDEN - Op de lijst van woningzoekenden van de gemeente Leusden staan nu 1069 mensen ingeschreven (stand per 1 september 1979). Daarbij komen nog de ruim 500 woningzoekenden uit de regio (Amersfoort, Zeist en zogenaamde zwerfforensen). Het volledige overzicht ziet er als volgt uit: Overzicht wachtlijst woningzoekenden per 1 september 1979 Categorie woningwet- premiekoop sector sector 1 alleenstaanden en niet-groeiende samenlevingsverbanden {2}h en 3Va v.e.) 2 groeiende samenlevingsverbanden (4 Va v.e. en meer) Totaal 260 341_ "601 67 22) ^10137) 468 7159) Onderverdeling 1 alleenstaanden die in Leusden wonen alleenstaanden die Leusden werken studenten bejaarden in Leusden woonachtig bejaarden met familie-relatie spijtoptanten (alleenstaanden) 2. a.s. echtparen eigen bevolking a s. echtparen econ. gebonden doorstromers in Leusden inwonend in Leusden economisch aan Leusden gebonden (exclusief starters) spijtoptanten OPMERKINGEN - In dit overzicht zijn niet vermeld de ruim 500 ingeschreven regionale woningzoekenden (regio's Amersfoort en Zeist en zwerfforensen c.a.). - De tussen haakjes vermelde aantallen geven aan welk deel van de belangstellenden voor een koopwoning tevens staat ingeschreven voor een huurwoning. - Reeds toegewezen - en derhalve niet in dit overzicht begrepen - zijn de woningwet- en premiekoopwoningen die in aanbouw zijn in de wijken Akkerhoeve en Noordwijk (oplevering tot medio 1980), dfe woningwet- en premiekoopwo ningen die worden gerealiseerd in het plan Langenbeek (oplevering vanaf medio 1980 tot medio 1981). Toewijzing van de premiekoopwoningen die in aanbouw zijn in het hoofdcentrum moet nog plaatsvinden. 80 50 15) 28 15 5) 9 50 - 87 - 6 2 2) 125 162 64) 45 56 25) 75 123 20) 14 9 9) 55 42 10) 27 9 9) (Van de redaktie) Q I b LEUSDEN - De gemeente Leusden onderzoekt momenteel de mogelijk heid om de signalen, opgevangen door de 86,5 meter hoge mast van de nog in 1980 te realiseren Centrale Antenne Inrichting, ook „doorver kocht" kunnen worden aan omlig gende gemeenten. Een aantal ge meentebesturen heett inmiddels te kennen gegeven interesse te hebben voor dit plan en willen een gesprek met het Leusdense gemeentebe stuur hierover. B en W beraden zich over de kondities waaronder deze signalen kan en dient plaats te vin den. LEUSDEN - Volgens de aanbie dingsbrief denkt het gemeentebe stuur er aan om de 80.000,- voor het onderhoud van zandbakken ge heel of gedeeltelijk uit te sparen door de bevolking erbij in te schake len. Nieuwsgierig als we zijn, vroe gen we de heer Rademaker hoe hij zich dat voorstelt. Door de burgers zelf nieuw zand te laten storten, door schilderwerkzaamheden en herstel werkzaamheden uit te laten voeren? Het antwoord was kernachtig: „Daar hebben we nog geen ideeën over" U ruikt ze al als u binnenkomt. trefpunt mr ptamwiTHwrttti AMSTERDAMSE WEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5