T-shirts inleveren s.v.p. v|/ plaatselijk nieuws DONDERDAG 11 OKTOBER 1979 Een schot in de roos bleek ook de grabbelton van de Leusder Krant. Honderden kinderen deden een greep in het zaagsel en aldus werden honderden kwartjes voor de aktie vergaard. Nimmerdor was er met paarden van verschillend formaat. Het luchtkussen van de Gouden Klomp bleek een geweldige attraktie. De kinderen stonden er voor in de rij. En dit is Frits, die hier een stevige vinger in de pindasoep houdt. i „Heel" Leusden op de braderie I 1 1.^.0)11 vervolg van de voorpagina den. Al* niemand daarom knlet- oort, dan I* hier die specificatie: Entrees 5.180,- De Heerd 430,- De Hobblt 140,- Blijhof 30,- Bongerd 200,- Loysden 1.300,- 1.300,- Pallet Blokkendoos 695,- Vrouwenraad 2.890,- 2.890,- Nimmerdor 420,- PJGU 390,- Geref. Herv. Jeugdwerk 50,- Kunst Veredelt 240,- Eendracht 200,- Badminlonvereniging 355,- Schaakvereniging 20,- Impala 155,- Hoda 145,- Ronde Tafel 1.225,- Latenl Talent 795,- Gouden Klomp 400,- Paardentram 70.- SOS Wereldhandel 100,- Rad van Avonduur 1.000,- Padvinderi) 35,- Leusder Krant 375,- Konsumpties 940,- Aqua Long 125,-, Sponsors 1 675,- Autodealers 2.825,- 22.405.- af: kosten 770,- 21.635.- Het organiserend comité is al deze deelnemers en ook alle andere mee werkenden welke onmogelijk alle maal met name genoemd kunnen worden, zeer dankbaar. In Achterveld werd een opbrengst gehaald van 444,05. e totale stand van de aktie is daar mee gekomen op: 22.675,60 Zoals bekend is heeft de werkgroep Jaar voor het kind Leusden haar doel gericht op 48.000,- Er zullen in de weken tot 1 december nog een aantal akties volgen, waar onder een kollekte. Donderdag 11 oktober om 20 15 zul len de Leusder koren concerteren in de St. Jozefkerk. De opbrengst van de te houden kollekte komt ten goe de van de aktie. ledereen die mee wil werken als kollektant of anderzins kan zich op geven bij het sekretariaat S Polak, Gersteland 2, Leusden-C tel. 41131 Tevens zijn natuurlijk giften op bankrekening 335937.101 t.n.v, „Leusden voor het kind" bij de Rabo bank te Leusden van harte welkom Wekelijks zal de stand van de aktie in de Leusder Krant gepubliceerd wor den. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een vriendelijk, maar wel zeer dringend verzoek aan iedereen die afgelopen zaterdag een t-shirt van de Leusder Krant heeft gedragen; wil iedereen die nog zo'n shirt in zijn bezit heeft dat zo spoedig mogelijk inleveren bij de Leusder Krant of bij Leo Westgeest in het zwembad Bavoort? De t-shirts moeten terug naar de BDU in Bar- neveld Dus a u b deze week inle veren Eén van ds oude automobielen, die de gehele dag rondritten over het braderie-terrein maakten. Willem Kerseboom had zaterdag amper tijd voor een kop koffie. De rondritten in zijn old-timer bleken zo'n trekker dat hij vele uren achter het stuur heeft moeten zitten. Janus Visser met zijn vldeo-apparatuur in aktie. Binnenkort zullen we voor alle belangstellenden de opnamen nog eens vertonen. Russel verzorgde tijdens de braderie zijn eerste optreden in zijn woonplaats Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - Wij mogen trots zijn op (een deel van) ons ge meentebestuur. Bij het touwtrekken, het machtige en door zeer velen aan schouwde sluitstuk van de bijzonder geslaagde actie „Leusden voor het Kind" (zaterdag op het zwem badcomplex) Is de ploeg van B. (1 W., versterkt met raadsleden, gran dioos winnaar geworden. Oppositie vindt Je altijd en overal en zo werd o.m. opgemerkt dat de notabelen eenmaal minder moesten trekken, dan mede-finalist De Haaien en dat zij In de eindstrijd uitkwamen met m een ongerechtigde trekker - de heer S. Lake man is (nog) geen bur gemeester, wethouder of raadslid - maar daar staat tegenover, dat het de enige „gemengde" ploeg was! Me vrouw M. Defares hielp in de voor ronde het gemeentepersoneel de plomp in, evenals mevrouw C. Ver duin, die bovendien de finale droog overleefde. Wat de ongerechtigde deelnemer betreft, staan wij hier op het standpunt, dat zolang de jury niet ingrijpt, er niets aan het handje is. Burgemeester Rademaker, wethou der Van Woudenberg (als altijd voor aan bij gevaar of bang voor water?) en naast de reeds genoemde vrouwelijke raadsleden de heren Van Tiel, Konijnenbelt en „wissel" La- keman waren voor het goede doel niet kapot te krijgen. De gehele dag is het op het zwem badcomplex een drukte van belang ge weest. Frank Otter en Anja en Petra Smit stonden als eersten voor de poort, .maar gaandeweg - na het uitslapen, auto-wassen en boodschappen doen met en voor moeders - kwam „heel- Leusden" naar het pretpark aan de Ba- voortseweg Helaas hebben velen de spetaculaire openingshandeling van onze burgervader gemist. Na het uit spreken van een laatste wens („Moge de actie een groot succes worden'") slingerde hij zich met een ware Tarzan- zwaai aan een touw stijlvol in het diep (binnen)bad AQUAFIT De LZ&PC de Haaien (de gehele dag was een Dokter aanwezig) en recre- atiezwemleiders van Bavoort hadden voor de jeugd van 6 tot 15 jaar een enorm aquafit-festijn ingericht, waarbij aquafit iets geheel anders betekende In een grote belangstelling konden zich ook de judoka's van sportschool Boersma verheugen. Zij gaven 's middags een demonstratie. aan het Skandinavische Aquaviet en de gehele dag waren de drie binnenbaden van redelijk tot goed bezet. De con currentie van het gevarieerde buiten- gebeuren was evenwel groot en daar om werd nogal wat op en neer gepen deld. De organisatoren en de be zoekers hadden het bijzonder getroffen met het weer en vooral in de namiddag was het aangenaam toeven op het Buiningpark en met name op de „na jaarskermis". Daar was van alles en nog wat te beleven en een volledig overzicht van de mogelijkheden, waar en hoe de bezoekers hun geld.voor het kind" kwijt konden, is niet te geven. Daarom een royale hink-stap-sprong door het pretpark waar ritten mogelijk waren te paard en te pony. (achter) op een motorfiets, in antieke auto's en zelfs per paardetram. Scholen, auto- mobiel-importeurs. onze krant, particu lieren, alsmede boeren, burgers en buitenlui, jeugd- en vrouwen-, sport- en andere verenigingen hadden een stand met attracties. De Gouden Klomp ver lootte haardhout (volgens Frans Vlugt geschikt voor bezitters en met-bezitters van zo n apparaat) en liet langzaam fietsen. Hard fietsen kon ook, maar dan op de hometrainers van de RTCA. Im pala verdiende - ze verzinnen ook van alles om je van je geld af te helpen - 139,met spijkers poepen en voor o.m. poffertjes eten kon je terecht bij de Vrouwenraad Duik- en judo-demon straties, het optreden van de harmonie Lisiduna en in de namiddag van big John Russell (voor het eerst in eigen dorp!). Inmiddels stond de opbrengstt hermometer op 8 000,Het Rad van Avontuur draaide verder met Ab Hofstee en werkgroepsecretaris S. Polak en over alles heen klonk uit de luidsprekers de enthousiaste stem van Tour de France-Heinze Bakker. Bij Ro- da kon worden geoefend met doel- schieten en de Leusder Krant gaf per video „herhalingen" van de span nendste momenten van de braderie. Op een uit Leersum geïmporteerde springmatras in super lits-chumeaux- formaat was het enorm druk, evenals bij het gewichtschatten van het PJGU- kleinvee. De Porsche-groep van de Rijkspolitie, het Rode Kruis, de Brand weer en de EHBO-afdeling Leusden (niet helemaal zonder klandizie) ver leenden hand- en spandiensten en aan patat, ijs, koffie, gebak, pizza's, satéh en popcorn kon ook veel geld worden besteed Bovenop de brandweerwagen liet Ab Hofstee 's morgens het rad van avontuur draalen. De braderie heeft veel geld opgele verd. Rond 16.00 uur werd bekend dat de 15.000,reeds ruim waren over schreden. Wij stonden er wel een beetje van versteld, dat de mensen met zoveel geld op zak liepen, maar werk groepvoorzitter P. Lodewijks glimlachte tevreden Wij kregen ook nog een paar uitslagen in handen gedrukt en daaruit bleek ondermeer, dat Dirk Vermeulen (218 seconden) en René Schuchrard (168 seconden) met hun tijden over pakweg 10 a 12 meter geen kandidaat zijn voor de profploeg van Peter Post, maar wel een prijs wonnen. Er was zelfs iemand uit de Kwartelhoeve, die het juiste aantal van 283 haardblokken had geraden. Hij krijgt de handel binnenkort voor zijn voordeur! Bij het parapluhan- gen van de Ronde Tafel werd de 10-ja- rige Barbara Smit met 132 seconden winnares. Een zekere M. van Vuuren hing slechts 5 seconden korter en nog eens 7 seconden minder lang hield Adinda Kelder haar poging vol, hoewel nog altijd 2 minuten.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 8