êi X Jan Carel van Dijk volgt Rients Bergsma op rbr Leusdens huisvuil vooriopig weer naar Harderwijk o J E Werkloosheid mannen in september gedaald EVENEMENTEN CENTRUM EN TENNISHAL Leusder Krant Reimus&Snel Deze week in de Leusder Krant G. Stuiven- berg OMEGA lOSENbGDM 444 44 4 In r Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ffi VVD-fractievoorzitter vertrekt 1.0^6 SCHILDERSBEDRIJF FOTO-KOPIE NODIG? 'cB Geen krant ontvangen? Doktersdienst: 033-43300 De Leusder Krant: 3 l.ó>3 13.50 DONDERDAG 18 OKTOBER 11e JAARGANG NO. 34 -1979 DUU Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktieen administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.O.U. B.V. itbreiding Buiningpark an nog lang duren LEUSDEN/CENTRUM - Maandag avond heeft het bestuur van de Sportstichting Leusden een bespre king gehad met vertegenwoordigers Lan 7 van het sportpark gebruik ma kende verenigingen. Jammer was, at slechts 2 van de 7 sportstich- ngsbestuursleden aanwezig wa- en. Daar tegenover stond het goede van de nu als voorzitter fun gerende wethouder G. van Wouden- 3 om de leden van de gemeente- Welzijnscommissie uit te nodi- Igen. De dames E. Blom, C. Verduin len N. van Ameron en de heer H. Of- Ifereins toonden grote belangstelling Ivoor de toch wel zeer nijpende pro- Iblemen op Leusdens oudste sport- Ipark. De bespreking zou oorspron- Ikelijk besloten worden gehouden, I doch op aandringen van de vereni- I gingen stemde voorzitter Van I Woudenberg er tenslotte In toe om I de pers alsnog uit te nodigen. Het eerste deel van de bespreking heb ben wij gemist. Veel wijzer zijn de van het sportpark gebruik makende verenigingen niet geworden en wel in die zin, dat het nog wel een jaar of 5 (of nog langer?) kan duren, voordat de uitbreidingsplannen gerealiseerd zullen zijn Een groot deel van de daartoe benodigde grond is nog steeds geen gemeentelijk eigendom. Bij Pon en Lisidunahof kreeg men nul op het rekest toen getracht werd tijdelijk gebruik te mogen maken van de par ticuliere sportvoorzieningen van ge noemde instellingen Het zit de ge meente beslist niet mee, maar toch zal er spoedig wat moeten gebeuren, want diverse clubs kunnen geen kant meer uit. De LTV Lockhorst heeft een tekort aan banen en onvoldoende was- en kleedaccommodatie, de handbalclub Impala zit met een afgekeurd speelveld, de korfbalclub Antilopen heeft geen ei gen velden en maakt op zaterdagen gebruik van een voetbalveld van Roda en juist op zaterdag zit de voetbalclub bijzonder moeilijk. Nu reeds - met ge bruikmaking van enige noodvelden - is het zo, dat de velden zes uur achter elkaar in gebruik zijn en daar kan op den duur geen voetbalveld tegen De kwa liteit van de'velden is ook niet best. Bo vendien wordt het in zeer slechte staat verkerende hoofdveld binnenkort op geknapt. Dat betekent wel. dat het min stens een jaar niet kan worden be speeld. (Zou kunstgras geen oplossing zijn? Red VIERDE SPORTPARK Heel vaag bestaan plannen voor een vierde sportpark in Leusden, Niemand - Wethouder Van Woudenberg (CDA). weet echter waar en wanneer dat eventueel wordt gerealiseerd. De enige mogelijkheid om tijdelijk de nood wat te lenigen is een stukje grond aan de Smoussesteeg, zuidelijk van het Ha- mersfhof. Daar is plaats gereserveerd voor een school voor hoger onderwijs met circa 3 ha grond voor sportbe- stemming t.b.v van die school. Het be treffende perceel grond is echter nog geen eigendom van de gemeente, met alle gevolgen van dien. De verenigin gen kregen allemaal nog gelegenheid om hun wensen te spuien en positief is derhalve deze mogelijkheid tot enige inspraak ledereen had wel wat op zijn verlanglijstje staan, maar wij beperken ons tot de grootste problemen. Het te genwoordige handbalveldje zal worden verhard De korfballers zijn niet tegen een verhuizing naar elders, wanneer daar eerder en vooral meer mogelijk heden zijn. Ook de ijsclub Zwanenburg, die zeker deze winter nog geen nieuwe ijsbaan mag verwachten, heeft in prin cipe geen bezwaar tegen een andere situereing, indien dat de aanleg van een baan kan bespoedigen. Van gemeen tewege wordt echter vastgehouden aan de plaats nabij de bekende bocht in de Noorderinslag. Roda is de het diepst in de problemen zittende club Vooral als in 1981 de noodvelden aan de Cen- trumweg en in 1983 gelijksoortige voor zieningen aan de ander zijde van de Bavoortseweg ontruimd moeten wor den t.b.v. de woningbouw. Voetbal voorzitter ..dreigde" zelfs met het be zetten van de velden tegenover Pon. Opvallend is wel, dat de oudere vereni gingen als Roda Impala-handbal en Antilopen tegenover de nieuwe sporten (tennis en hockey bijvoorbeeld) erg achterop zijn geraakt. In de aanhef van dit verhaal hebben wij reeds vermeld, dat het zeer goed was om de welzijnscommissieleden in de gesprekken te betrekken. En mee geleefd hebben zij. Mevrouw E. Blom vond het zelf ook zeer belangrijk de e.e.a van zo nabij te hebben meege maakt. Je komt dan veel beter tot de kern van de zaken en dat is goed om je standpunt te kunnen bepalen. Overi gens vond zij verlichting van de ingang van het sportpark hard nodig. Ook me vrouw C. Verduin was zeer geïnteres seerd. Zij wil het verslag van de bespre king graag spoedig ontvangen en zo mogelijk vóór de begrotingsvergade ring. Mevrouw Verduin heeft een uitno diging aanvaard om op een zaterdag met voetbalvoorzitter J. Bosman de ..onmogelijke toestanden" op het sportpark persoonlijk te bekijken Het gesprek van maandagavond lijkt een goed begin voor een nog positievere aanpak van de problemen, die in hoofd zaak zijn ontstaan door het achterblij ven van de sportvoorzieningen bij de groei van de gemeente Leusden (Van de redaktie) LEUSDEN - De voorbereidende on derhandelingen over de bouw van een evenementencentrum en een tennishal verkeren in een vergevorderd stadium. Nadere informaties volgen spoedig, zo verwacht het college van b en w 1 - Rients Bergsma vertrekt naar Zwolle. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Jan Carel van Dijk (30) gaat de plaats innemen die in maart of april openvalt in de fractie van de WD in de gemeenteraad. De vaca ture ontstaat doordat de huidige WD-fractievoorzitter Rients Bergs ma de gemeente begin volgend jaar gaat verlaten. Bergsma werkt sedert ongeveer een jaar in Zwolle en heeft kortgeleden besloten om zich in die plaats ook te vestigen. Na het vertrek van Bergsma wordt Gerrit van Tiel voorzitter van de liberale fractie. Rients Bergsma was vorige maand precies drie jaar lid van de Leusdense gemeenteraad. Hij werd in de vergade ring van september 1976 geïnstalleerd als opvolger van Peter Fock. Korte tijd later werd Bergsma fractievoorzitter, na het vertrek van Dick Klunder Nijland. Rients Bergsma hield zich voor de WD-fractie vooral bezig met financiën en bestuurszaken. Daarin werd hij in de schaduwfractie bijgestaan door Jan Carel van Dijk. Die is dus zijn aangewe zen opvolger, al staat de Achterveldse Puck Bosma hoger op de WD-lijst ge noteerd Van Dijk: ,,We hadden bij het samenstellen van de groslijst al vast gesteld dat opvolging vooral in spe cialiteiten zou moeten geschieden. Zou Lilly van Ameron bijvoorbeeld een keer de fractie verlaten, dan is Puck Bosma de aangewezen opvolgster". Drs J. C. van Dijk werd geboren te Amersfoort op 17 februari 1949 als oudste uit een gezin van drie kindern (twee jongens en één meisje). Doorliep de HBS-A van het Constantijncollege om daarna te gaan studeren aan de Universiteit van Amsterdam (be stuurskundig politicoloog). Redelijk ac tief in het studentenleven en (door een werkstudentschap) zeer geïnteres seerd geraakt in computers. Afstudeer onderwerp: Bestuurlijke Aspecten van Overheidsautomatisering. Thans werk zaam bij IBM Nederland N V. te Am- Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuirl Telefoon 033-40928. Rozendaallaan 9 Leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BOU Verschijnt elke week In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur. 03420-4679. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 sterdam op de Staf van de Divisie In formatieverwerking en belast met In dustry Marketing" voor de markt segmenten Produktiebedrijven en Ge zondheidszorg (i.e. biomedische sys temen, zoals bloedscheidingsappara- tuur e.d.) Industry Marketing houdt in: het op stellen en bewaken van een marketing- en communicatieplan voor het markt segment. Op grond van zo'n plan kun nen de verkoopkantoren gericht te werk gaan in het betreffende segment, daar bij gesteund door centrale zorg, promo tie ed. Sinds vorig jaar is Van Dijk lid van de divisionele én groepsondernemings- raad. (binnen IBM kent men divisionele ondernemingsraden, twee groepson- dernemingsraden en één centrale on dernemingsraad) Jan Carel van Dijk is gehuwd en heeft een zoon van (per half oktober 1979) 14 maanden; begin de cember 1979 wordt een tweede kind verwacht Ruim 5 jaar woonachtig in Leusden Vanaf circa 16 jaar lid van de WD. Specifieke aktiviteiten binnen WD-Leusden: propaganda, liberaal Leusden (redaktie), afdelingsbestuur, fraktiesekretaris Gerrit van Tiel zit thans tien jaar in de Leusdense gemeenteraad. Tussen 1969 en 1974 was hij ook al voorzitter van de WD-fractie PAGINA 3- Commissie Welzijn over procedure woonwagencentrum: Haast met begeleidings commissie. - Exploitatie Mortuarium door begrafenisondernemer onhaalbaar. Provincie door de bocht. PAGINA 5:- Wat er in Hamershof en uitbreiding Biezenkamp komt. PAGINA 7: - Geslaagde zangmanifestatie St. Josefkerk. PAGINA 9: - Achtervelds nieuws. - Mevrouw Dersjant nam afscheid van Singelru iters. PAGINA 11 Middeleeuws concert in St. Joriskerk Amersfoort in voorbereiding. PAGINA 17: Rubriekenpagina: Klein ongerief, ingezonden, En tenslotte. - Jan Carel van Dijk volgt hem op. LEUSDEN - De werkloosheid op de arbeidsmarkt gedurende de maand september in het gewest Amersfoort, omvattende de gemeente Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden. Soest en Woudenberg, is onder man nen gedaald met 35 tot 906. Het aanbod van beneden 23-jarigen daalde even eens en wel met 15 tot 264 In dezelfde periode vorig jaar lag dit aantal op 271 De werkloosheid onder vrouwen bleef vrijwel gelijk, er was slechts eendaling met 6 werklozen Het totaal aantal vrouwelijke werklozen is nu 790 Te genover deze cijfers staan vraagcijfers van respectievelijk 1626 en 314 voor mannen en vrouwen. Bij mannen is de vraag naar bouwvakkers het grootst, terwijl het aanbod van ongeschoold personeel het hoogst is. Bij het vrouwe lijk personeel zijn zowel de vraag naar als het aanbod van administratief per soneel het grootst. Voor Leusden stonden in september als werkzoekend geregistreerd: 65 mannen en 47 vrouwen en was er uit het bedrijfsleven een vraag van 82 en 23 respectievelijk naar mannen en vrouwen. Vorig jaar waren deze cijfers: 62 mannelijke en 47 vrouwelijk werklo zen en een vraag van 70 naar mannen en 23 naar vrouwen. baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en - verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. Ruim 150 soorten VASTE EN 2-JARIGE PLANTEN, HEESTERS, CONIFEREN enz. VIOLEN per stuk 0.45 20 stuks 0.40 HEIDEPLANTEN - -ft per stuk nu eOw BIJ aankoop van 60 stuks: por stuk 1 .30 VUURD00RNS 0 per stuk Oi^U 5 door ons gekozen CHRYSANTEN bosvoor1 lOU BIJ: Nleuwstraat 62, Scherpenzeel. (Van een onzer verslaggevers). LEUSDEN - Het Leusdense huis vuil wordt voorlopig weer afgevoerd naar de stortplaats „Ullerberg" In Harderwijk. Na bemiddeling van de Utrechtse gedeputeerde voor mi lieuzaken, Fokkens, hebben Gede puteerde Staten van Gelderland In gestemd met een verlenging van de vergunning tot 15 november aan staande. Aan een oplossing voor na die datum wordt door de provincie momenteel nog gewerkt. ,,lk heb", aldus wethouder J. Man- demaker (PL). ..goede hoop dat die oplossing er tijdig komt. Ik denk dat we dat nu toch wel met enig optimisme mo gen verlangen. We zijn nu ongewild het enfant terrible geworden, maar het is natuurlijk een zaak van de provincie om de huisvuilafvoer te regelen De acute problemen rond de afvoer van het Leusdense huisvuil ontstonden deze zomer, toen het stortgat in Maarsbergen. waar Leusden jarenlang gebruik van gemaakt heeft, definitief vol was. Afvoer naar de VAM in Wijster of de AVR in de Rijnmond - met name op die laatste mogelijkheid had men gere kend - bleek niet te kunnen. Omdat de provincie, die de afvoer van huisvuil in de gehele provincie moet regelen, geen oplossing kon bieden, kwam Leusden zelf met de Ullerberg aandragen De eigenaren van de stortplaats waren bereid om het Leusdense huisvuil de rest van dit jaar te accepteren en GS\ van Gelderland gaven toestemming tot het storten van vuil tot 1 oktober jongstleden. Bij de gemeente rekende men erop dat die vergunning wel tot het eind van het jaar verlengd zou worden. Dat deden GS van Gelderland echter niet Pas na interventie van de Utrecht se gedeputeerde bleek men bereid er nog zes weken ..bij te doen". Daarmee is Leusden dan weer en kele weken uit de brand Aan een op lossing voor na die datum wordt ge werkt, maar volgens wethouder Jan Mandemaker zijn de plannen die men heeft bestuurlijk nog niet helemaal rond. Mandemaker wilde niets zeggen over de inhoud van die plannen. In ieder geval moet het een oplossing voor de duur van een jaar of vijf worden. Pas dan is te verwachten dat de Utrechtse huisvuilproblematiek door middel van een eigen verbrandingsoven is op te lossen. QUARTZ Electronlsche precisie op uw pol*. JUWELIER HORLOGER De Biezenkamp 35-37 Tel. 42101 Leusden-C. i!f99Biggig!W9ffil.llUJI.IJIIJJ

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1