en Frühschoppen geslaagd evenement K.P.J. afdeling Geesteren bezocht Achterveld Chauffeursavond I.V.A. Jeugdvoetbal: litslagen en programma Uitslagen Ons Genoegen S.V.A. dames met 5-1 ten onder Leerlingen basisscholen hielden volleybaltoernooi Opnieuw winst Achterveld ■eiistf en knwfc \chterveld in teken Oostenrijkse muziek Avanti-dames nog steeds op goede pad Wl DONDERDAG 25 OKTOBER 1979 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Zaterdagavond werd er In Ons Gebouw een echte 'Iroler Heimatavond georganiseerd waaraan medewerkten de Hlnterfel- ler Musikanten en De Bier Boom iollekes uit Enschede. )e Hinterfelder Musikanten open- len deze avond met hun welkomst- nelodle, waarna een van de leden, Ie heer Henk Schouten, een harte- Ijk welkomstwoord sprak. Hij hoop- e dat het voor iedereen een zeer gezellige avond zou worden. Wij zullen ons best doen. Bij de opening van deze avond die werd gehouden In Ons Gebouw was de zaal geheel gevuld. De zaal was geheel in de Oostenrijkse sfeer Ingericht. De Hinterfelder Musikanten brach ten na de opening een aantal beken de melodieèn ten gehore. Hierdoor heerste er al heel spoedig een gezel lige sfeer. Na dit eerste optreden deze avond was het de beurt aan de Bierboom Bollekes. Deze uit En schede afkomstige groep werd inge leid door de heer Wouters Hetgeen door deze groep werd gebracht ging alle verwachtingen te boven. Doorde leider van de groep werd telkens een korte uitleg gegeven van hetgeen werd gebracht. Dank zij het geza menlijk optreden was er tussen En schede en Achterveld een vriend schapsband ontstaan. Zij waren dan ook heel blij dat zii deze avond in de zaal werd volop feestgevierd op de Oostenrijkse klanken van de Hinterfelder Musikanten Achterveld konden optreden. De muziek, de zang en het dansen bracht iedereen in de sfeer of er een echte Heimatavond in Oostenrijk werd meegemaakt. Zeker degenen die tijdens een vakantie al eens eèn dergelijke avond in Oostenrijk had den meegemaakt genoten volop Niet alleen van de Enschedese groep doch ook van de eigen groep. Zowel de Hinterfelders als de Ensche- deers traden elk driemaal op. Tij dens deze optredens werd er ook nog solowerk verricht. Niet alleen van het solo-optreden van de beide dames van het zangtrio van de En schedese groep werd volop genoten, doch ook van het solo optreden van de heren Willem Wouters die als bruine beer vermomd een bassolo bracht en van Henk Schouten en Erik van deVrugt. De laatsten brach ten met hun instrument een solo die zeker niet een van de makkelijkste was. Dat dit bij de aanwezigen zeer goed in de smaak viel bleek wel uit het daverend applaus dat alle solis ten in ontvangst mochten nemen. Ook het betrekken van het publiek bij enkele optredens van de Bier Boom Bollekens viel zeer goed in de smaak. Zeer zeker was dit het geval met de stoelenwals waarbij drie heren naast elkaar gezeten door de dansgroep werden ingezeept, ge schoren. afgespoten en afgedroogd. Door de Hinterfelder Musikanten werden er ook nog twee echtparen van de Enschedese groep in de bloe metjes gezet. Het ene echtpaar was die dag 12 jaar getrouwd en het andere echtpaar had het al achttien jaar met elkaar volgehouden. Een geste die door alle aanwezigen zeer werd gewaardeerd en dan ook met een geweldig applaus werd beloond. Hoe meer het eind van de avond naderde, hoe meer de stemming steeg. De gespeelde liedjes werden eerst zittend meegedeind. doch later ging dit al staand, zelfs tot op de stoelen. Kort voor het sluiten van de avond werd er nog een aantal Ach- terveldse dames op het podium ont boden. Ook zij werden in de bloe metjes gezet omdat zij de komende nacht gastvrijheid hadden verleend aan de medewerkers van de Bier boom Bollekes. Met een geweldige polonaise werd de avond afgesloten. Het was zo intiem en gezellig, dat de avond voorbij was voor men er erg in had. ZONDAG FRÜHSCHOP PEN De zondag werd het Oostenrijkse feest voortgezet met een Frühschop pen in D'Ouwe Peerdestal. Dit feest was van 11 30 - 14 00 uur Reeds bij het openingsnummer van de Hinter felder Musikanten was er geen plaats meer vrij. Velen die de avond te voren hadden meegemaakt waren ook nu weer aanwezig. Ook nu tra den de beide groepen weer afwisse lend op. Ook nu werden er weer solo's ge bracht die in volle stilte werden aan gehoord. Hier was het heel wat min der rumoerig dan de avond te voren in Ons Gebouw. Tijdens dit Früh schoppen werd er weer een echtpaar naar voren gehaald. Het waren de heer en mevrouw Van Hamersveld, lid van de muziekvereniging en ook een trouw medewerker van de kapel. Hij en zijn echtgenote werden nu in de bloemtjes gezet omdat zij die dag 20 jaar getrouwd waren Het is echt een weekend geweest geheel in de Oostenrijkse sfeer, hetgeen zeker voor herhaling vatbaar is. Door de leden van de Hinterfelder Musikanten is veel werk verzet in verband met de organisatie van dit Oostenrijks weekend. Ze mogen er trots op zijn dat dit alles op een manier is verlopen waar in het dorp nog dikwijls over gesproken zal wor den. De Bier Boom Bollekes tijdens de Heimatavond in Ons Gebouw ACHTERVELD - In verband met het iltwisselingsprogramma heeft de Achterveldse K.P.J. afdeling eind augustus een bezoek gebracht aan le K.P.J. afdeling te Geesteren. n het weekend van 12 t/m 14 okto- >er bracht de Geesterense afdeling fen tegenbezoek aan Achterveld. Vrijdagavond 12 oktober arriveerde Meesteren In Achterveld waar zij In De Moespot door de Voorzitter wer- len verwelkomd. Na de ontvangst lertrok het gezelschap naar de boer- Jerij van de familie Kok aan de Schoonderbekerweg. Bij een bran dend kampvuur werden de Geeste- laren door een groot aantal Achter veldse K.P.J.ers hartelijk ontvangen en werden de Inmiddels ontstane vriendschapsbanden verstevigd. Het was hierna de voorzitter die het oord kreeg en aap de gasten mede deelde in welke gastgezinnen zij waren ondergebracht. Hiermede was de avond nog niet afgelopen. De gasten en de ontvangende leden werden nu onthaald op een barbe cue die er zijn mocht. Het aanwezige eten verdween als sneeuw voor de zon Het kampvuur duurde tot 23 00 uur. waarna in de boerderij onder het genot van een drankje en gezelli ge muziek nog werd nagepraat Zon dagmorgen om 11.00 uur was het aantreden geblazen bij de boerderij van Van Ruitenbeek aan Klein Moorst. Daar zou de georganiseerde spelendag worden gehouden De aanwezigen werden in groepjes van vier ingedeeld Zowel gasten als gastheren en dames werden in een en dezelfde groep ondergebracht. Er moest worden deelgenomen aan een achttal spelen zoals zaklopen, hin- dernisbaan-standballoop enz. Alles moest binnen de kortst mogelijke tijd worden afgewerkt. Of het nu aan de goede organisatie lag of andere oorzaken had de spelen waren bin nen een uur afgewerkt terwijl deze gepland waren tot in de namiddag. Tijdens de lunch die op de boerderij werd gehouden, werd er vlug een aantal aanvullende spelen bedacht. Dit waren een voetbalwedstrijd, een bierestafette en touwtrekken. AVONDPROGRAMMA Na afloop hiervan ging iedereen huiswaarts of naar het gastgezin om zich op te frissen, hetgeen voor som migen van de deelnemers zeker no dig was, en om de inwendige mens te versterken. In de avonduren was er een dansavond in café Buitenlust waar tijdens het dansen ook druk werd nagekaart over de afgelopen dag. Ook werden deze avond de groepen bekend gemaakt die met de spelen een prijs hadden gewonnen Deze avond was de opkomst zeer groot Deze keer gezellige avond eindigde in de kleine uurtjes. Zon dagmorgen werd eerst de H. Mis bijgewoond en daarna borrelen in De Moespot Daar de gasten die avond reeds om 20 00 uur huis waarts moest keren, werd het ge plande middagprogramma gewij zigd. Het werd nu een disco/cabaret middag, met medewerking van Oeby Doeby. Tussen het dansen door werden door de Achterveldse K.P.J -leden zeer leuke kreaties ten gehore ge bracht zoals het nabootsen van een normale nederpop-band. Dit was wel het hoogtepunt van deze middag en ACHTERVELD - Vrijdagavond was er door de activiteitencommissie van de S.V. Achterveld een avond geor- janiseerd voor de chauffeurs die ijdens het voetbalseizoen hun vrije Ijd en vervoermiddel beschikbaar ladden gesteld voor het vervoer van de jeugd voetballers tijdens de uit wedstrijden. De belangstelling voor deze avond was groot. Er waren 65 personen aanwezig. Door de activiteitencom missie waren voor de aanwezigen een aantal spelen georganiseerd, ACHTERVELD - Het programma voor zaterdag 27 oktober van S.V.A afd Jeugdvoetbal luidt als volgt: Junioren Achterveld A1 - A.P.W C. A1 15.00 uur Cobu Boys A1 - Achterveld A2 15.30 uur Cobu Boys B1 - Achterveld B1 15 30 uur C.J.V.V B2 - Achterveld B2 15.30 uur Hoevelaken C1 - Achterveld C1 15.30 uur Achterveld C2 - C.J.V.V. C2 13.45 uur Pupillen Achterveld D1 - Baarn D1 13 00 uur V V.Z.A D3 - Achterveld D2 12.00 uur voor de aanwezigen. Hij dankte de chauffeurs voor de steun steeds van hen ondervonden en hoopte dat ie dereen een prettige avond zou heb ben. Vol enthousiasme werd door de aanwezigen aan de spelen meege daan Reeds binnen korte tijd heer ste er een heel prettige stemming en werden tijdens de spelen de lach spieren dikwijls in beweging ge bracht. Hoogland D4 - Achterveld D3 12.00 uur Achterveld E1 - Amf. Boys E1 12.00 uur Achterveld E2 - Soest E5 13.00 uur Achterveld E3 - V.V.Z.A. E8 12.00 uur Achterveld F1 - S.E C F2 12.00 uur De uitslagen van zaterdag 20 okto ber zijn als volgt: Junioren T O.V A2 - Achterveld A2 1-3 Achterveld B1 - AP WC B1 1-5 K.W.A B3 - Achterveld B2 2-7 Achterveld C1 - Baarn C1 0-2 Achterveld C2 - T O V. C3 0-2 Pupillen Achterveld D1 - IJsselmeervogels D1 0-2 Achterveld D2 - Quick D3 2-0 Achterveld D3 - Eemdijk D1 0-6 S E C E1 - Achterveld E1 1-1 Hees E2 - Achterveld E2 0-1 Soest E7 - Achterveld E3 0-0 S.O.V A F1 - Achterveld F1 13-0 ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen werd door 16 schutters deelgeno men. Ditmaal werd door geen van de schutters het maximum aantal te behalen punten geschoten. T)e uitslag was: punten 1. H. J. van Ruitenbeek 48 2. W. J Lagerweij 47 3. G. Tolboom 46 4 J Kommer 46 5. J E. v. Hamersveld 46 6. A Vlug 45 7 P Smmk 44 8. J Voorburg Gz 44 9 J Blom 43 10 W. v d. Kletersteeg 42 11. F. Koenen 42 12. J. van Rossum 41 13. T Vos 41 14 J. J v Hamersveld 40 15. H Hols 40 16. W Wittebrood 39 't werd met groot enthousiasme ge- I bracht. Twee dames zongen onder algemene begeleiding waar aan ook de gasten meewerkten het nieuwe K.P.J lied. De middag werd gesloten met een compleet Achtervelds K.P.J. liederen programma. Om kwart over zeven werd de slotavond begonnen met dansen, waarbij de muzikale medewerking weer door Oeby Doe by werd verleend Om half acht was het punt aangebroken dat er af- scheid genomen moest worden van j de gasten Dit afscheid was voor enkelen zeer emotioneel terwijl het verder echt op zijn K P J s toeging met veel lawaai, gezang en gezwaai Na het vertrek van de gasten werd (Je disco-avond voortgezet waarbij ook andere jongeren uit Achterveld welkom waren. Om 23.00 uur werd ook deze avond afgesloten Het is een zeer fijn uitwisselingsweekend geweest Niet alleen was de organi serende afdeling zeer tevreden over het gehele verloop doch ook de gas ten waren zeer voldaan over het geen hun geboden was. Zaterdag 27 oktober is er weer een disco-avond in De Moespot. Deze avond is alleen toegankelijk voor leden uit Achterveld en de K.P.J. kring Donderdag 1 november is er een zeer actuele vormingsavond voor de leden. Ook deze avond wordt gehouden in de Moespot. Het bestuur rekent er zeker op dat voor deze vormingsavond een grote be langstelling van de leden zijn zijn. ACHTERVELD - Het Achterveldse dameselftal speelde zondag een uit wedstrijd tegen het zeer sterke J.S.V. uit Jutphaas. Het zou tegen de aan voersters van de ranglijst zeker geen gemakkelijke wedstrijd worden. Achterveld mocht de aftrap nemen. Na elkaar aftasten was het Achter veld dat de eerste kans op een doel punt kreeg. Jammer genoeg misluk te deze kans. Vrij kort daarop sloeg het noodlot voor Achterveld toe Een in de rich ting van het Achterveldse doel ge lost schot stuitte af op de rug van M Hak De keepster T van Wester- laak was hier niet op bedacht, waardoor de bal in het doel ver dween Blijkbaar was Achterveld door dit doelpunt wat aangeslagen want binnen de tien minuten was de stand al op 3-0 gebracht. Het was L Kerkhof die in de 27ste minuut de stand op 3-1 wist te brengen. J S.V. kwam echter weer terug en nog juist voor de rust werd de stand 4-1. Na de rust kwam Achterveld in het veld met een wissel. H v. d Heuvel werd vervangen door M. van Druten. In de tweede speelhelft viel J.S.V. danig terug waardoor de Achterveldse achterhoede het goed kon klaren Na ongeveer 20 minuten spelen in deze tweede helft moest de keepster van Achterveld in verband met een reeds voor de rust opgelopen bles sure het veld verlaten Haar taak werd overgenomen door M. Hak. L van Middelaar kwam nu in het veld voor Tiny van Westerlaak De inval-keepster verrichte enkele zeer goede reddingen. Helaas maakt zij in de laatste minuut een fout, waardoor de tegenpartij kon scoren Zo eindigde deze wedstrijd met een 5-1 overwinning voor J.S.V. ACHTERVELD - Tijdens de herfst vakantie werd voor de leerlingen van de vier basisscholen een volleybal toernooi georganiseerd. Voorheen werd meegedaan aan een dergelijk in Leusden georganiseerd toernooi, doch door verschillende omstandig heden was dat dit jaar niet mogelijk. Dank zij aantal medewerkers is dit een mooi toernooi geworden. Er werd In drie poules gespeeld. Aan dit toernooi werd deelgenomen doorde leerlingen van de derde en vierde klas en van de vijfde en zesde klas. Aan het eind van het toernooi bleek dat de basisschool Onze wereld tweemaal een eerste prijs had ge wonnen. De uitslagen waren voorde leerlingen van de derde en vierde klas 1 Onze Wereld. 2. St. Jozef school en 3 De Christelijke School de Regenboog. Bij de vijfde en zesde klassers was de uitslag 1 Onze Wereld. 2. Het Startblok en 3 de Christelijke school De Regenboog. Een mooi succes voor de basis school Onze Wereld om tweemaal eerste te worden, doch zeker geen minder succes voor de Christelijke basisschool De Regenboog om twee maal als derde te eindigen terwijl het voor de eerste maal was dat de leer lingen van deze school aan een der gelijke toernooi deelnamen Het was een zeer sportief toernooi. De organisatoren waren zeer blij dat er van de zijde van de ouders de gehele dag veel belangstelling is ge weest. ACHTERVELD - Voor het eerst In de geschiedenis heeft Achterveld ge voetbald tegen Laren. Laren was eertijds een gerenom meerde club van de K.N.V.B. maar de laatste 3 jaren zijn ze teruggeval len naar de 1e klasse van de Afd. Utrecht. Het elftal van Achterveld moest van wege blessures van doelman Kamps en middenvoor Albert Tolboom ge wijzigd worden. Bertus Tolboom stond weer op zijn oude vertrouwde plaats onder de lat. Cor Hoogland was de andere vervanger. De eerste speelhelft had Laren het voordeel van de recht over het veld staande wind. Hierdoor kreeg de thuisclub al spoedig een licht veldoverwicht Zonder resultaat ove rigens want de Achterveldse verde diging stond niets toe. Na een kwar tier spelen kon de middenlinie van Achterveld het spel verplaatsen De Larense achterhoede greep vaak weifelend in en bleek het zwakste onderdeel van de ploeg te zijn. Tot 3 maal toe werd er obstructie ge pleegd om de Achterveldse aanval len af te slaan. Uitzonderlijk was hierbij wel dat Achterveld van vrije trappen geen kaas gegeten had. want alle drie de kansen werden vrij gemakkelijk om zeep gebracht Toch wist Laren onder de druk uit te ko men en de toeschouwers kregen een tijd lang een gelijkopgaande wed strijd te zien. Even voor de rust leid de een aanval via Jan Boersen op de linkervleugel de eerste treffer in In een vrij moeilijke positie kreeg Jan Kerkhof de bal aangespeeld en zag kans om de uitlopende Larense doelman van dichtbij te passeren. Nu was het de beurt voor Laren om wat terug te doen. wat niet lukte, want er zat geen lijn in de afwerking In deze periode waren vooral Cor Hoogland en Johan Dalen de Laren se aanvallers steeds te glad af Rust stand 0-1 Direct na de thee gaf Arie Wouters onnodig een corner weg Uit deze corner ontstond er in het doelgebied van Achterveld een goede schiet kans voor de thuisclub. Een goede afmaker was bij Laren echter niet aanwezig, want er werd huizenhoog naastgeknald. Achterveld probeerde de tegenstan ders met snelle aanvallen op de knie ën te krijgen maar liep vast in de buitenspelval. opnieuw een offensief van Laren. Bij een massale aanval was er geen Laarder te vinden die uit een wirwar van spelers het beslis sende tikje kon qeven. Direct hierna was er via de counter volop actie aan de andere kant. 't Achterveldse team ging plotseling en bloc ten aanval en niet zonder succes. Uit deze aanval was het mid denvelder Herman Kerkhof die plot seling een gaatje in de Laren verde diging zag en uithaalde op 35 meter afstand De schuiver in de rechterbe nedenhoek was voor de moedige Larense doelman te machtig. 2-0 Achterveld probeerde na deze klas segoal de stand nog verder op te voeren, maar de afwerking was te slordig om voorlopig nog meer suc ces te oogsten Jammer was het dat Jan Boersen uit een voorzet van Jan Kerkhof voor open doel de bal niet binnen zijn bereik kon krijgen om zo de stand verder op te voeren. Piet Vos werd gewisseld voor Bertus Houten en even later Gijs Hak voor Jos van de Burgwal. Enthousiast bleef Achterveld strijden om het zwakke Laren nog verder op achter stand te krijgen en met succes. Uit een harde bal uit een dieptepas ste vende de scherpopgestelde Herman Ruitenbeek op het Larendoel af. De beste speler van het veld Larenaan- voerder Hans v. Amersfoort werd deze keer op snelheid geklopt en van dichtbij kon de fel sprintende Her man Ruitenbeek de Laren doelman hel nakijken geven 3-0. Een minuut later floot scheidsrech ter De Segaer voor het einde. Ach terveld had door veel grotere inzet dan Laren loon naar werken gekre gen. Als de Larense ploeg niet meer kracht kan inbrengen in deze com petitie dan vandaag het geval was. zal voor hen zeker een van de onder ste plaatsen op de ranglijst worden voorbestemd Opstelling: B. Tol boom, A Wouters. G. Hak. J. v. Dalen. H. v. Ruitenbeek. P Vos. H. Kerkhof. J. Boersen. J. Kerkhof. C Hoogland. K. v.d. Heuvel. Verdere uitslagen Achterveld 2 - Amersf Boys 2 2-3 Achterveld 3 - Amsvorde 4 1-3 Maluku Muda 3 - Achterveld 4 1-3 Hoogland 6 - Achterveld 6 3-1 Dames JSV - Achterveld 5-1 Programma zondag 28 okt. 1979 Achterveld 1 - Nederhorst 1 14 30 Achterveld 2 - Soest 3 11 30 Achterveld 4 - N S C. 3 12 00 VVZA5-Achterveld 5 14 30 Achterveld 6 - Amersf. Boys 6 14.30 Dames: Houten - Achterveld 10.00 uur ACHTERVELD - Wederom speelden de dames van Avanti een thuiswed strijd in sportzaal De Meent ASVD uit Dronten was de tegenpartij. Avanti moest proberen de goede lijn van de lopende competitie vast te houden en het puntentotaal weer wat te verhogen De eerste set ver liep erg rustig en met zeer overtui gende cijfers namen de Achterveld se dames resoluut de voorsprong. In de tweede set kwam ASVD steeds beter in het spel en ondanks een oorspronkelijk weer forse uitloop moest Avanti met 14-16 de set toch nog afstaan Enthousiast werd het tempo wat opgevoerd en ook de derde set kwam in de greep van de thuisploeg. Eigenlijk buiten ver wachting - gezien de eerdere tegen stand van de polderbewoonsters - werd ook de vierde set probleemloos een prooi van Avanti en met de uit slag 3-1 waren weer 2 kostbare wed strijdpuntjes veroverd Het pas ge promoveerde Avanti onderstreepte met nadruk, dat nieuwkomers niet zondermeer kansloos zijn.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11