<f X SB UBA wil Hamershof pas tussen eind maart en eind juni 1980 opleveren 1 I Wim Renkers na ongeval overleden Winkeliers hoofdcentrum maken zich zorgen BDU Begrotings vergaderingen commissies uitgesteld Deze week in de Leusder Krant Raad Leusden komt bijeen Gemeentelijke vergaderingen deels afgelast Leusder Krant G. Stuiven- berg Poggenpohl. Voormensen die de kunst van het wonen verstaan. êjÊ 444 4 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DOKTERSDIENST: 033-44600. DeLeusffWKrant: Elke week op tijd -V" V Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? „Forma-Concepta" poggenpohl Donderdag 25 oktober -11e jaargang no. 35 -1979 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon <033-) 41495 b.g.0. (03420) 6141 Tele* B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.O.U. B.V. 1.814 y (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het tijdstip van op levering van het hoofdcentrum „Hamershot", het tijdig passeren van de koopcontracten en de parkeerproblemen rond het hoofdcentrum, daarover maken de toekomstige winkeliers van de Hamershof zich ernstige zorgen. Tijdens de jongste vergadering van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf, vorige week don derdag gehouden In het ge meentelijk informatiecentrum, uitte de „Belangenvereniging Hamershof", waarin de winke liers zich verenigd hebben, de vrees dat de oplevering van het hoofdcentrum weer verdere ver traging heeft opgelopen. Woord voerder Snel liet weten, dat vol gens zijn informatie het eerste gedeelte van de winkels pas eind maart zou worden opgeleverd, terwijl het tweede gedeelte niet eerder dan eind juni voor de betrokken winkeliers beschik baar zal zijn. Snel „Dat betekent dat een aantal ondernemers pas volgend najaar hun vestiging In de Hamershof kunnen openen. LEUSDEN - In verband met het overlijden van de heer W. M Renkers, hoofd van de hoofdafdeling Financiële en Economische Zaken, zijn de voor deze week geplande be grotingsvergaderingen uitge steld tot volgende week. Het desbetreffende vergadersche ma ziet er nu als volgt uit commissie algemene be stuurszaken: maandag 29 oktober, 20.00 uur, raadzaal commissie welzijn en onder wijs: dinsdag 30 oktober. 20 00 uur. raadzaal commissie openbare werken en ruimtelijke ordening: woensdag 31 oktober, 20 00 uur, gemeentelijke expositie ruimte Zwarteweg 16a commissie financiële en eco nomische zaken: donderdag 1 november. 20.00 uur. raadzaal. Dat ziet er voor die ondernemers zeer zorgwekkend uit". Gemeentelijk bouwcoördinator J Upperman, in de werkgroepvergade ring uitgenodigd om informatie over de stand van zaken in het hoofdcen trum te geven, liet daarop weten, dat hoofdaannemer UBA inderdaad het door Snel genoemde schema zou willen aanhouden ..Maar", aldus Upperman. ..daarover is het laatste woord bepaald nog niet gesproken UBA heeft hei voorstel gedaan om op te leveren in maart en juni Dat voorstel komt pas op 31 oktober aanstaande aan de orde. Allereerst vervolg op^fiina 3 - De Hamershof: wordt erg leuk. maar wanneer weet bijna niemand. PAGINA 3: Winkeliers in problemen door late oplevering hootdwinkelcentrum. - Deel b. en w.-besluiten wordt gepubliceerd. PAGINA 5: Oppascentrale voor gehandicapten ook in Leusden. De mens in zijn werk: contactlenzenspecialist Jan Pickee. PAGINA 7: Montessorischool wordt 9 november officieel geopend. - Deeltijdbanen in onderwijs. PAGINA 9: Veel kritiek op gemeente in reacties notitie „Wijkgroeperingen in Leusden" PAGINA 11: - Achtervelds nieuws. PAGINA 13: Sport, en 15: PAGINA 17 - Onze rubriekenpagina en 19: en Loep op Leusden. PAGINA 21: Film. LEUSDEN - De raad van de gemeen te Leusden komt in openbare verga dering bijeen op donderdag, 25 ok tober 1979 's avonds om 19.30 uur In het gemeentehuis, Hamersveldse- weg 2 te Leusden-c. Op de agenda staan de volgende voorstellen: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5. Instellen werkgroep verkeers- aangelegenheden/aanpassing machtiging ex artiel 132, 1e lid, onder c van het R.V.V. 6. Instellen commissie ad hoc ten behoeve van wijziging van het Reglement van Orde van de ge meenteraad 7. Recht van opstal ten behoeve van scheidingsmuur nabij win kelcentrum De Bieshaar 8 Aankoop grond ten behoeve van uitbreiding Achterveld 9. Vaststelling procedure met be trekking tot het aanwijzen van een of meer locaties voor woon- 10 12 13 14 15. wagenstandplaatsen. Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de R.K. lagere school ,,Klim-op" te Leusden. Nadere vaststelling exploitatie vergoeding 1978 ten behoeve van de Protestants-Christelijke lagere school „Loysden" te Leusden-Zuid Subsidie stichting economisch technologisch instituut voor Utrecht Verzoek subsidiëring vernieu wing gedeelte rieten dak woon huis Treekerweg 17 Rondvraag Sluiting 2-. o? r t Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. lel 033-44569 BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C Ruim 150 soorten VASTE EN 2-JARIGE PLANTEN, HEESTERS, CONIFEREN enz VIOLEN per stuk 0.45 20 stuks 0.40 HEIDEPLANTEN A per stuknu 1 OU BIJ aankoop van 60 stuks: paratuk 1 a30 VUURD00RNS 0 per stuk3aUU 5 door ons gekozen CHRYSANTEN - bosvoor1 jU Bij: Nleuwstraat 62, Scherpenzeel. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Vorige week zaterdagmiddag tegen half zes vond op de Laapeerseweg ter hoogte van het kruispunt met de Asschatterweg een dodelijk on geval plaats, waarbij de heer W. M. Renkers (41), hootd van de hoofdafdeling Financiën en Economische Zaken van de ge meente Leusden het slachtoffer werd. De verslagenheid binnen en buiten het gemeentehuis is groot. De heer Renkers was bij zonder actief in de Leusdense gemeenschap. De voor deze week geplande commissie-ver gaderingen van de gemeente zijn verschoven naar volgende week in verband met het overlijden van de heer Renkers. De raadsverga dering, die voor vanavond op de agenda staat, gaat wel gewoon door. De heer Renkers, die een vrouw en drie kinderen achter laat, is woensdagmiddag op de R.K. begraafplaats onder grote belangstelling ter aarde besteld. Wim Renkers fietste zaterdag middag met zijn elfjarige zoontje Gerco op de Laapeerseweg op het moment, dat van achteren een auto naderde, bestuurd door de militair A. M. v d H uit Leus den Volgens een verklaring van de bestuurder had hij nog geclë- xoneerd om de fietsers attent te maken op zijn nadering in ver band met een versmalling van de Laapeerseweg als gevolg van rekonstruktiewerkzaamheden die daar momenteel plaatsvin den. Op het moment dat v. d. G. wilde afremmen, bleek volgens zijn verklaring, dat de remmen weigerden. De heer Renkers werd van achte ren door de wagen gegrepen, terwijl zijn zoon eveneens werd geraakt door de auto. In allerijl werden de slachtoffers naar een ziekenhuis overgebracht, waar de heer Renkers echter aan de verwondingen overleed Zoon Gerco kon na behandeling weer naar huis terug keren. Hij liep een beenfraktuur op. De wagen van de heer v. d. G, is door de marechaussee voor on derzoek in beslag genomen. De heer Renkers was sinds okto ber 1970 in dienst van de ge meente Leusden als waarne mend chef financiën Vanaf 1 januari 1977 werd hij hoofd van de Hoofdafdeling Financiële en Economische Zaken. Voordien was de heer Renkers vanaf 1961 werkzaam bij de gemeente Soest, eveneens op de afdeling Financiën. Wim Renkers was een bekende persoonlijkheid in de Leusdense gemeenschap. Hij was actief lid van de Rooms Katholieke Paro chieraad, penningmeester van Don Bosco en penningmeester van de ijsvereniging Zwanen burg Verder doceerde hij ver schillende malen voor Latent Ta lent de kursus „De gemeente binnenste buiten" Binnen het gemeentehuis leverde de heer Renkers onder meer vaak plezie rige bijdrage aan het perso neelsblad voor gemeenteperso- neel, „Het Slakkenhuis" en werd door zijn collega's beschouwd als een rustige, sympathieke per soonlijkheid, die bijzonder werd gewaardeerd voor zowel zijn werk als hoofd van Financiën en Economische Zaken als voor zijn aktiviteiten binnen de Leusdense gemeenschap. De voor deze week geplande raadscommissie-vergaderingen mei betrekking tot de gemeente begroting 1980, waarin de heer Renkers een groot aandeel had, werden in verband met zijn over lijden verschoven naar volgende week. De raadsvergadering van vanavond, half acht, gaat wel door. baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en varkoop van onroarand goad. Hamersveldsaweg 10a. 3833 GP Leusden-C. telefoon 033 43880. De fraaiste keukens en badkamers vindt u bij Keuken badkamerstudio Amersfoort L levo Vrouwcstraal 12 14 (achter de Lange Jan) lel (033) 117 03 Amsterdam: Chr Huygensplein 34 36 (l>i| de Middenwegi lel (020)9318 59 Hilversum. Groesl 36 lel (035) I 10 76 Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant gratis tot 1 januari a s. (vanaf 1 november a.s. ontvangt u de krant 2 x per week). Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211,3800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C. Tel 033-41495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1