Deel b en w-besluiten wordt gepubliceerd leu Sll e r kra n Scouting hield „Verhoging marktgelden Coördinator Upperman: „Daarover is laatste woord nog niet gesproken" te drastisch" zaterdag instuif LEUSDER KRANT |g EEN GOEDE HERINNERING klachten bezorging: DE LEUSDER KRANT DONDERDAG 25 OKTOBER 1979 plaatselijk nieuws 3 vervolg van de voorpagina - De Hamershof: Wachten op nieuwe puien. van de belangenvereniging aan de orde dat de voor de eigendomsover dracht vereiste notariële transporten nog niet hebben plaatsgevonden. Die hadden medio september en deze maand moeten plaatsvinden, maar informatie bij de notaris leerde Snel dat er over de concept-koopak te nog geen overeenstemming met de gemeente Leusen zou zijn be reikt Bovendien zouden er nog pro blemen met de splitsingstekening zijn. Woordvoerder Snel wees er op dat er kennelijk nog een lange pro cedure moet worden afgewikkeld en hij vroeg zich af of de overdracht nog wel dit jaar zijn beslag zou kun nen krijgen. Snel „Het is van groot belang dat die overdracht nog dit jaar plaatsvindt, in verband met ren teverlies voor de ondernemers en omdat anders de kans bestaat dat men rijkspremies gaat mislopen" Wethouder Mandemaker bleek van eventuele problemen niet op de hoogte maar zegde toe met grote spoed er achter heen te zullen gaan. PARKEREN Uitvoerig kwam donderdagavond ook de parkeermogelijkheden rond de Hamershof aan de orde. Zowel de heer Snel als het werkgroepslid Ger- (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met ingang van deze week zal er in de Leusder Krant regelmatig melding worden gemaakt van door het college van burge meester en wethouders genomen besluiten. Het college vergadert ie dere dinsdag en tot voor kort werd over het besprokene niets bekend gemaakt. Sedert vorige week is het college er toe over gegaan besluiten, die voor publikatie vatbaar worden geacht, aan de pers te melden. Een maatregel waarop van verschillende zijden in het kader van openheid en openbaarheid van bestuur reeds lan ger werd aangedrongen. In zijn vergadering van vorige week dinsdag (16 oktober) besloot het college onder meer: NIEUW REGLEMENT VAN ORDE VOOR DE RAAD B en W achten het gewenst tot een herziening te komen van het regle ment van orde voor de vergaderin gen van de raad. Als eerste stap daartoe zal de raad - overeenkom stig het huidige reglement - worden voorgesteld een ad hoc-commissie te benoemen, die tot taak krijgt over de herziening te adviseren. WIJZIGING TARIEVEN- OPBOUW ONROEREND GOED- BELASTING In de november-vergadering van de Commissie Financiële en Economi sche Zaken zal het al eerder aange kondigde voorstel tot wijziging van de tarievenopbouw van de onroe rend goed-belasting aan de orde worden gesteld. Conform de geda ne toezegging aan de Werkgroep Agrarische Aangelegenheden zul len de plaatselijke landbouworga nisaties door tussenkomst van de leden van genoemde werkgroep in de gelegenheid worden gesteld hun visie aan de Commissie Finan ciële en Economische Zaken ken baar te maken WIJZIGING UITVOERING GROENPLAN „DE MEENT" In het groenplan De Meent (Groen houten) is de aanleg van een speel- kuil en een heuvel opgenomen. De daarvoor noodzakelijke grondwerk zaamheden zijn inmiddels uitge voerd Het resultaat blijkt echter een onverwacht grote aantrekkings kracht op bromfietscrossers te heb ben. wat tot gevaarlijjke situaties voor spelende kinderen en geluidso verlast voor de omwonenden leidt. Daarom hebben b en w besloten over dit punt met de direkt omwo nenden en het wijkorgaan Groen houten binnenkort nader in overleg te treden en eventueel tot wijziging van het ontwerp over te gaan In zijn vergadering van 23 oktober 1979 heeft het college van burge meester en wethouders ondermeer de volgende besluiten genomen. NIEUWE VERORDENING STUDIEBEURZEN OP KOMST B en W zullen de raad binnenkort een nieuwe „Verordening inzake de toekenning van gemeentelijke stu diebeurzen" ter vaststelling voorleg gen. Dë nieuwe verordening is geba seerd op het inmiddels algemeen aanvaarde principe, dat de toeken ning van studietoelagen of beurzen in de eerste plaats tot de taak van het rijk gerekend dient te worden en dat de gemeente, evenals de provincie, slechts -en aanvullende taak heeft Tenminste 50% van het aan studie toelage of beurs benodigde bedrag zal dan ook voor rekening van het rijk dienen te komen. 25% voor reke ning van de gemeente en eveneens 25% voor rekening van de provin cie. Evenals thans gebruikelijk is, zullen de uit te keren bedragen ge koppeld worden aan een jaarlijks bij- te stellen maximum. UITBREIDING WERKGROEP NAAMGEVING WEGEN Conform het advies van de Commis sie Algemene Bestuurszaken heb ben b en w besloten tot uitbreiding van de werkgroep Naamgeving We gen. De nieuwe plaats in deze werkgroep zal worden ingenomen door de heer R Gijsbertse. beheerder van het bij postkantoor in Leusden-Centrum LEUSDEN - Zaterdagmiddag werd in „Johanneshoeve" een instuif ge houden van en voor oud-leden van Scouting en andere belangstellen den In het Verkennen. Helaas was In de publicaties door een vervelende samenloop niet voldoende duidelijk tot uitdrukking gekomen op welk tijdstip de bijeenkomst plaatsvond, hetgeen de opkomst drukte. Ook de herfstvakantie kan een rol gespeeld hebben. Een twintigtal personen kwam niet temin op. maakte kennis met elkaar en besprak de mogelijkheden voor uitbreiding van Scouting in Leusden Zoals bekend zijn er heel wat jon gens lid van Amersfoortse verken- nersgroepen Mede met deze instuif werd geprobeerd zo veel belangstel ling los te maken dat misschien van oprichting van een of meer Leusden- se groepen sprake kan zijn. In Johanneshoeve was ook een aan- voor wat betreft het parkeren in de fase verkeerde van „hardop denken over een aantal mogelijkheden" Het gaat daarbij vooral om tijdelijke par keerplaatsen. die voorhanden moe ten zijn zolang het hoofdcentrum nog niet is voltooid. In de bouwperi ode zullen namelijk een aantal van de als parkeerterrein bedoelde ruim ten door bouwketen en dergelijke in beslag genomen worden. Upper- man „Het lijkt ons de mooiste op lossing wanneer de aannemer zijn bouwketen weghaalt en dat we dat terrein dan verharden tot een tijdelijk parkeerterrein. Daar kunnen we en kele honderden auto's kwijt We heb ben dat voorgesteld aan de aanne mer en die heeft het in overweging genomen. Maar het is voor de aan nemer natuurlijk van belang of hij zijn spullen ergens anders kwijt kan. Zou het er op neer komen, dat hij ze tijdelijk ergens anders onder moet brengen en hij de keten dus twee keer moet verplaatsen, dan kon dat de gemeente wel eens geld gaan kosten Dat is een mogelijkheid, maar misschien dat we het aan de noordkant van de winkels moeten zoeken". Voor een oplossing aan de noord kant hield Gerrit van Tiel een plei dooi. Hij wees een ruimte aan nabij het toekomstige warenhuis waar in zijn ogen tijdelijk een redelijke hoe veelheid auto's gestald zou kunnen worden. Upperman liet weten dat, welke mogelijkheid het ook zou wor den, het noemen van een harde da tum waarop de voorzieningen gere aliseerd zullen zijn, nu nog niet mo gelijk is Wel zal het gelijk oplopen met de opening van de winkels. „Maar parkeren is nu nog een heel eind weg voor ons", aldus Upper man PARKERMETERS Dat mocht de ondernemers er niet van weerhouden ook nog even de wijze van parkeren naar voren te brengen. De door Mandemaker her haalde gedachte, dat parkeren in principe overal vrij moet zijn - dus zonder dat er voor behoeft te worden betaald - spreekt de winkeliers niet aan. Zij vrezen dat er veel langpar- keerders zullen zijn: bewoners van de huizen boven de winkels, mensen die in de kantoren werkzaam zijn en personeel van de winkels. Die lang- parkeerders zouden het voor het winkelend publiek moeilijk kunnen maken om hun auto in de buurt van de winkels te komen en daarom pleiten de winkeliers voor het plaat sen van parkeermaters op de bin nenpleinen. Wethouder Mandema ker zei daarover dat het op dit mo ment moeilijk was om daar concreet iets over te zeggen, maar dat de gemeente geheel en al voor sugge sties openstaat. Met verbijstering hoorden we in het weekeinde dat Wim Ren- kers door een noodlottig onge val om het leven was gekomen. Woorden schieten in zulke ge vallen dan duidelijk tekort. De kontakten, die we in de loop der jaren als krant met de heer Ren- kers en de afdeling financiële zaken van de gemeente hadden, beperkten zich vaak tot de be grotingsbijeenkomsten, waarin nadere uitleg werd gegeven over het financiële wel en wee van de gemeente. Het was de heer Renkers, die dan altijd in duidelijke en heldere taal uitleg wist te geven en de weg wees in die enorme doolhof van cijfers en getallen der gemeentelijke begroting. Nog maar kort gele den werd de begroting 1980 ge presenteerd en gaf hij ons tij dens een persconferentie uitleg over die begroting. We konden toen niet vermoeden, dat dit wat ons betreft het laatste kontakt zou zijn met een sympathieke man, die we in de loop der jaren hebben leren waarderen als een expert, die altijd bereid was om uitleg te geven en de moeilijke taal van het geld te vertalen in voor ons bruikbare termen. Een kundige ambtenaar, maar dat niet alleen. Hij was een sociaal bewogen mens, wat tot uiting kwam in de verschillende ak- tiviteiten buiten zijn werk om binnen de Leusdense gemeen schap. Wij bewaren aan de heer Renkers een goede en prettige herinnering. Wij wensen me vrouw Renkers en de kinderen veel sterkte toe in deze voor hen uiterst moeilijke tijd. Redaktie Leusder Krant i .o y3>3Ti. 3.S1L Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreyns Redaktie-adres: Postbus 1i, Leusaen/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld): De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knljff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden. zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f14,25 per half jaar en f28,- per jaar. Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be- zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveid. moet Delta Lloyd er mee akkoord gaan, maar ook de gemeente, de nutsbedrijven en de onderaanne mers. Want die komen door deze ontwikkeling natuurlijk ook in de problemen met hun werkschema's. Dus het is helemaal nog niet zeker dat het inderdaad volgens dat sche ma zal gebeuren". Werkgroepvoorzitter Jan Mandema ker (wethouder, Progressief Leus den) noemde het begrijpelijk dat er ten aanzien van de opleveringsdata nog een slag om de arm wordt ge houden. De wethouder wees onder meer op de afgelopen strenge winter en het gebrek aan vaklui in de bouw en noemde dit „vormen van over macht" die niemand in de hand heeft. Mandemaker: „Die calculatie die u noemde is overigens geba seerd op een tegenvallende winter. Ik heb dus goede hoop dat die data wat naar voren komen te liggen". GEEN BEPALINGEN Daarop merkte werkgroepslid Henk Hendriks (ondernemer) op, dat ook bij een meevallende winter er sprake blijft van een ernstige vertraging. Hendriks: „We gaan toch minstens een half jaar over de oorspronkelijke data heen. Zijn er in de samenwer kingsovereenkomst geen bindende bepalingen ten aanzien van de ople vering opgenomen", zo wilde Hen driks weten Mandemaker: „Nee, de aannemer wordt in de samenwerkingsovereen komst niet vastgepend op een be paalde datum De streefdatum was 15 december, maar dat bleek dus niet haalbaar. Het enige dat ons toen overbleef was gaan praten met AMRO over contractverlenging voor de Roozendaal". De verdere vertraging in de bouw van het winkelcentrum is ook te wijten aan het feit dat de puien die werden aangeleverd niet voldeden aan de eisen. Daardoor moesten de puien van een andere fabrikant be trokken worden, hetgeen de nodige weken kost. Een en ander heeft voor de betrok ken winkeliers nare financiële gevol gen. Ze hebben allemaal hun beta lingen gedaan, maar het tijdstip waarop 2ij over hun nieuwe pand kunnen beschikken komt steeds ver der weg te liggen. Voor één van de Biezenkampwinkeliers die straks naar het hoofdcentrum verhuist, le- rit van Tiel (raadslid VVU) stelden vragen over het parkeren bij het toekomstig hoofdcentrum Coördi nator Upperman liet weten dat men veren de vertragingen zeer ernstige problemen op. Het huurcontract van zijn pand in De Biezenkamp loopt op 1 maart aanstaande af en verlenging lijkt uitgesloten. In de Hamershof kan de ondernemer, zoals het er nu naar uitziet, pas in juli met de inrich ting van zijn zaak beginnen. Niet eerder dan in augustus volgend jaar zou hij daar dan zijn zaak kunnen openen, wat dus betekent dat hij vijf maanden zijn bedrijf niet zou kun nen uitoefenen. Overigens zijn de problemen van deze ondernemer bij de gemeente bekend en worden er pogingen ondernomen om tot een oplossing te komen ROZENDAAL Verder vrezen de winkeliers die nu nog in de Rozendaal zitten en pas in de tweede oplevering van de Ha mershof zitten, dat zij een tijd lang in een uiterst onaantrekkelijk winkel centrum blijven zitten, dat weinig klanten trekt Er zouden er uiteinde lijk drie of vier achterblijven en die zijn bang voor ernstige omzetdaling. Daarnaast stelde de woordvoerder - Biezenkamp: eerste winkel in gebruik genomen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een verhoging van de marktgelden in Leusden met 25% Is wat al te drastisch. Dat is de mening van de Leusdense marktkooplieden. Ook een woordvoerder van de Ka mer van Koophandel voor Eemland blijkt moeite te hebben met deze voorgestelde verhoging. De als onderdeel van de begroting van volgend jaar voorgestelde ver hoging kwam vorige week donder dag aan de orde in de vergadering van de werkgroep Midden- en Klein bedrijf. De vertegenwoordiger van de ambulante handel in die werk groep, de heer Huiden, sprak van een „forse" verhoging. „Voor een aantal mensen op deze markt is zo'n verhoging echt een bezwaar Een verhoging van 10 tot 12% lijkt ons op dit moment redelijker." aldus de heer Huiden Hij werd bijgevallen door drs. Witte, vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel in de werkgroep. Witte wees er op dat de tarieven in Leusden weliswaar wat achter liggen bij die in omringende gemeenten, maar dat de Leusder markt in de afgelopen jaar ook nog al eens wat hinder had ondervonden van ver plaatsingen „Is 25% in zo'n situatie dan wel reëel? Ik zou willen aandrin gen op een wat voorzichtiger tarie- vering", aldus de woordvoerder van de Kamer van Koophandel. Gerrit van Tiel (raadslid, VVD) wilde weten hoe die tarieven in omliggen de gemeenten zijn. Daarop kon door voorzitter Jan Mandemaker (wet houder. Progressief Leusden) geen direkt antwoord worden gegeven. Wel werd de toezegging gedaan, dat een staatje zou worden toegevoegd aan het verslag van de werkgroeps bijeenkomst. tal interessante zaken te zien zoals een tentoonstelling van „Padvinderij in oude ansichten" en diverse publi caties, terwijl films en dia's werden vertoond Medewerking werd daarbij ondervonden van het landelijk bu reau van Scouting Nederland, van het district Amersfoort, van de Ver eniging van Vrienden van Scouting en van de heer Jan van der Steen uit Leiderdorp die een unieke verzame ling heeft van voorwerpen en docu mentatie uit het rijke en lange be staan van Scouting Al degenen die hadden willen komen maar wegens herfstvakantie waren verhinderd of het juiste tijdstip heb ben gemist wordt gevraagd dat even te laten weten. Dat kan het eenvou digst met een briefkaartje met naam en adres of een telefoontje, eenvou- digheidshalve aan: Scouting Leus den. p/a Hamersveldseweg 2. (ge meentehuis). tel. 41247 Men ontvangt dan nader bericht - De Hamersfhof: graag parkeerterrein op plaats bouwketen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3