Deeltijdbanen ook in onderwijs Pastoraal team geïnstalleerd Nieuwe rubriek: „Uit de schoolbanken Schoolraad brengt discussie op gang Maak kennis met het werk van het CML en praat mee! teusder krant 15 november Informatieavond integratie onderwijs Nieuwe samenstelling oudercommissie ,De Hobbit Popgroep Frantic zaterdag in 't Claeveren- blad Montessorischool wordt 9 november officieel geopend Leusder Krant Jaarvergadering 2 nov. a.s. FOTO-KOPIE NODIG? NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN DONDERDAG 25 OKTOBER 1979 plaatselijk nieuws (Van de redaktie) LEUSDEN - Op vrijdag 9 november a.s. zal de nieuwe Montessorischool, een ontwerp van architect Jan Ver hoeven, aan de Ullenhoeve 39, offi cieel In gebruik worden genomen, nadat het gebouw reeds vlak na de aanvang van het nieuwe schooljaar door de leerlingen en onderwijzend personeel werd „bezet". J J (Van de redaktie) LEUSDEN - Met Ingang van 1 november a.s. starten wij een nieuwe rubriek: „Uit de schoolbanken". In deze rubriek kunnen al die kleine schoolnieuwtjes worden geplaatst, die tot nu toe zelden of nooit In de krant terecht kwamen. Om eens wat voorbeelden te noemen: projekten op school (een korte aankondiging), vergaderingen, leerkrachten die in het huwelijk treden, rommelmarkten etc. etc. Kortom alles wat even de moeite waard is om te melden, kan worden doorgegeven, mits ook interessant voor de lezers. „Uit de schoolbanken" - vanaf 1 november in deze krant. l.QS.'l LEUSDEN - Twee leerkrachten voor één kleuter- of lagere schoolklas die hun werkzaamheden verrichten In een zogenaamde duo-baan Is een verschijnsel wat we nu nog niet ken nen in Leusden. De schoolraad voor het openbaar onderwijs gaat één dezer dagen echter een brief schrij ven aan alle schoolteams en ouder commissies met de vraag hoe zij denken over de invoering van deel tijdbanen op de Leusdense basis scholen. Ongeacht de uitslag van de discussie gaat er naar alle waar schijnlijkheid binnenkort al wel een deeltijdbaan vervuld worden op de openbare basisschool „de Hobbit". Minister Pais van Onderwijs is zelf voorstander van het verrichten van één baan door twee mensen, niet in de laatste plaats omdat er nogal wat werkeloze onderwijskrachten in Ne derland rondlopen. In een circulaire van 12 februari 1979 verzocht de minister de gemeenten mee te wer ken in het tot stand brengen van deeltijdbanen. Hoofden van Leusdense kleuter- en lagere scholen hebben de circulaire dit voorjaar besproken en zagen geen aanleiding hun medewerking te ontzeggen. Ook de gemeente Leusden is in principe bereid mee te werken aan het tot stand komen van deeltijdbanen HOBBIT Op grond van het totaal aantal leer lingen dat de openbare basisschool ,,De Hobbit" het afgelopen jaar be zocht, mag er op deze school een zevende leerkracht aangesteld wor den. Nu staat al vast dat deze leer kracht na een jaar weer moet ver dwijnen omdat het totaal aantal leer lingen weer iets teruggelopen is. Dit laatste is overigens momenteel een normaal verschijnsel op de Neder landse lagere scholen De heer R R. de Boer, hoofd van de openbare basisschool ,,De Hobbit", heeft de gemeente verzocht twee mensen te mogen benoemen voor de vacante plaats. De onderwijskrachten welke aangenomen gaan worden zullen geen klas toegewezen krijgen, zij worden aangetrokken voor het ver richten van speciale taken binnen de school. AFVLOEIINGSREGELING De hele kwestie van deeltijdbanen kwam in de vorige week gehouden schoolraadsvergadering weer ter sprake toen het onderwerp afvloei ingsregeling ter discussie kwam. In een eerdere vergadering had de schoolraad namelijk al besloten haar medewerking te verlenen aan het tot stand komen van duobanen. Dat iemand die werkt in een deeltijd baan dezelfde rechtspositie heeft als iemand met een volledige dagtaak, werd tijdens de vergadering duide lijk benadrukt door de heer C. de Kruyf, die in de raad zitting heeft namens de Algemene Bond van On derwijzend Personeel, afd. Onder wijs Ook als het gaat om afvloeiing van personeel heeft iemand met een hal ve baan dezelfde rechten als iemand die hele dagen werkt. Alleen de tota le diensttijd, doorgebracht in het onderwijs is bepalend als het er om gaat wie er weg moet als het leerlin genaantal op een school vermindert. Kort gezegd: wie het laatst in het onderwijs is gaan werken, moet er ook het eerst weer uit. Weliswaar zijn er gemeenten waar een iets andere regeling wordt toegepast, de ge meente Leusden hanteert bovenge noemde formule Ook in de onder wijsnota welke binnenkort verschijnt is deze regeling opgenomen. WACHTGELDREGELING Problemen bleken er voor de aanwe zige hoofden van scholen in de ver gadering te gaan komen bij het op nieuw moeten aannemen van afge vloeide krachten Bij het ontstaan van een vacature moet in eerste instantie een onderwijzer of onder wijzeres worden benoemd die eerder is afgevloeid op een Leusdense school Voorwaarde daarbij is wel dat hij of zij op die school in vaste dienst was Gaat het hier om iemand die een deeltijdbaan vervulde dan zal de school waar de vacature is ont staan eventueel tegen haar zin met een deeltijdbaan geconfronteerd worden. Vooral voor de heer Vermeulen van ,,De Heerd" een zaak waar hij nog wel eens met zijn team en ouder commissie over wil praten. Vooral De Heerd is bij de problematiek be trokken omdat zij een groeischool is waar de eerste jaren nog wel uitbrei ding te verwachten is Al zitten er nog vele kanten aan de hele kwestie van afvloeiing en wachtgeldregeling, de schoolraad gaat toch een voorstel dienaangaan de naar b en w sturen. Dit, omdat het, zoals voorzitter Aarts het uit drukte, nu nog rustig is op het terrein van mutaties binnen de Leusdense onderwijswereld. LEUSDEN - Er wordt veel gepraat over integratie van kleuter- en basis onderwijs. Wat we ons hierbij moe ten voorstellen is voor velen niet geheel duidelijk. Toch zal binnen enkele jaren een volledige samen voeging van kleuterschool en lagere school plaats moeten vinden, wan neer de basisschool een wettelijke status krijgt. Omdat er nog veel vraagtekens zijn rondom het onderwerp integratie organiseert de schoolraad voor het openbaar onderwijs op 15 november een informatieavond in de Johan- neshoeve. Op de avond worden de leerkrachten van de openbare scho len in Leusden, alsmede de respec tievelijke oudercommissies uitgeno digd. Mevrouw Wessels, waarne- i.tyj:) mend mspectrice voor het kleuter en basisonderwijs zal vanuit haar gezichtspunt de kwestie integratie belichten Fred Hulshof, hoofd van de Achterveldse school „Het Start blok" zal het onderwerp vanuit eigen ervaring bespreken. „Het Startblok" is namelijk door het ministerie uitgezocht als proef school waar ervaringen kunnen wor den opgedaan met een gecombi neerde basis- en kleuterschool. In middels loopt de proef al geruime tijd zodat de heer Hulshof zeker „deskundig" genoemd kan worden. Het is de opzet van de schoolraad dat via de schoolteams en ouder commissies alle ouders van school gaande leerlingen over het onder werp integratie worden ingelicht. jj ACHTERVELD - Zaterdag werd tij dens een Eucharistieviering In de R.K. kerk te Achterveld het pastoraal team geïnstalleerd dat zal gaan wer ken In Achterveld, Leusden Zuid, Leusden Centrum en Stoutenburg. Veel parochianen waren In de kerk aanwezig om deze Installatie te kun nen meemaken. Het pastoraal team werd In het leven geroepen nadat pastoor W. Jansen had medege deeld dat hij in 1980 met emeritaat zal gaan. Genoemde pastoor is vori ge week 65 jaar geworden doch zal nog een jaar actief blijven in Achter veld. Het pastoraal team bestaat uit pastoor B.J. ter Bekke, kapelaan A.J.M. Goes en de heren F.A.M. Overbeek en J. H.A. van Hattum. Nadat de Achterveldse pastoor met emeritaat is gegaan en een woning heeft weten te bemachtigen zal de heer Van Hattum zijn intrek nemen in de pastorie te Achterveld. Pastoor Jansen sprak een kort openings woord en dankte deken Hoorneman uit Hoevelaken voor het vele werk dat door hem en zijn medewerkers was verzet in verband met de samen stelling van het team. Deken Hoor neman las de benoemingsbrieven voor en sprak vervolgens. De kerk besturen en parochieraden van Ach terveld en Leusden hebben een goe de keus gemaakt met dit pastorale team. U zult dat ook gaan ervaren. Er is een inlooptijd nodig en er zal wel eens gesleuteld moeten worden. Een ding is echter zeker, het zijn geen vier luxe wagens doch vier vrachtwa gens die zich zullen inzetten voor de beide St. Jozef parochies van Ach terveld en Hamersveld. Het schip van de kerk, het Volk Gods is onder weg en laat iedereen helpen om het parochieschip in goede koers te houden, dwars door de woelige zee en stormen heen. Met het pastorale team samen varen, hoe meer hens aan dek hoe beter ae vaan tr is weer een nieuw begin gemaakt en de Geest, de Bron van de hoop moge het vele werk op het pastorale veld begeleiden. Na een persoonlijke handdruk van de deken aan de vier teamleden kregen deze een applaus van alle aanwezigen Hierna was het pastoor Ter Bekke die het woord voerde. Wij hebben elkaar nodig Het pastorale team is het klankbord van deze tijd en wij beloven er te zijn voor u Na de kerkdienst kon ieder een in De Moespot kennis komen maken met het team Hiervan werd een zeer druk gebruik gemaakt De voorzitter van de Achterveldse parochieraad, de heer C. Kooloos haalde enkele herinneringen op Hij vertélde hoe het vroeger ging. Toen werd men benoemd en aangewezen Nu gaat dat met meer overleg. De echtgenoten van de pastores Van Hattum en Overbeek kregen elk een Na de kerkdienst was er In De Moespot gelegenheid kennis te maken met het pastoraal team. boeket bloemen aangeboden. Bur gemeester Rademakers wenste de herderlijke ploeg alle goede toe en niet alleen in Achterveld en Leusden maar ook in Stoutenburg. Want ook dat hoort erbij aldus de burgemees ter Helaas neemt met de welvaart ook de geestelijke nood toe, maar met uw mildheid en inzicht kan nog veel goeds worden bereikt. LEUSDEN - Zaterdag 27 oktober zal de eerste en enige Leusdense pop groep Frantic in het Claeverenblad optreden De band bestaat nu enkele jaren en heeft al enige sukkesvolle optredens achter zich De formatie bestaat uit: Onno, zang; Fons sologitaar; Alwin, slaggitaar; Garrit, basgitaar en Paul. slagwerk. Ze spelen bekende rockmuziek en enkele eigen nummers Aanvang van de avond is om 21.00 uur, zaal open 20.00 uur De toegangsprijs be draagt 11,50. Toegang alleen voor 16 jarigen en ouderen Rozendaailaan 9 Leusden-C LEUSDEN - De oudercommissie van de Openbare Basis- en Kleuter school „De Hobbit" te Leusden- Centrum. is voor het cursusjaar 1979/1980 als volgt samengesteld: voorzitter J.H.M. Aarts, Haverland 8, tel. 43552; vice-voorzitter J. C. Philippo, Maisland 20. tel 40055; secretaresse mevrouw J. L van De venter, Landweg 155, tel 41664. penningmeester mevrouw S.A.E. Chr. Sluis, Haverland 16, tel. 42854. De leden zijn verder: mevrouw M L. J. Wagenaar, Rozengaarde 30, tel 43539; mevrouw H de Munnik, Korenschoof 4, tel. 44045; mevrouw H J P. van Peursen, Koolzaadland 23, tel. 45847. mevrouw S. de Graaft, Haverland 17, tel. 40071 en de heer M F. M Reichert, Pr Mauritslaan 6, tel. 40443. De dames Sluis. Van Deventer en De Munnik hebben zitting namens de kleuterschool, de overige leden na mens de bassisschool. LEUSDEN - Het Comité Mi lieuzorg Leusden, inspraak orgaan voor de inwoners van Leusden, houdt vrijdagavond 2 november a.s. zijn openbare jaarvergadering in Groot Krakhorst, Bolderikhof 18 (De Wetering) aanvang 20.00 uur. De zaal Is vanaf 19.30 uur ge opend. Op de agenda staan onder meer bespreking van de jaar verslagen van de diverse werk groepen van het C.M.L. en een schets van de aktie-plannen per werkgroep voor het ko mende C.M.L.-jaar. Tevens zal ingegaan worden op de heroriëntering die bin nen het C.M.L. gaande is over de structuur van het C.M.L. en de gewenste verbetering van de relatie met de gemeente, speciaal met het oog op In- spraakgevoellge onderwer pen. Elke werkgroep zal in de zaal een stand ingericht hebben met documentatie over de el- gen werkgroepactiviteiten. Na afloop van de jaarvergadering zal er gelegenheid zijn om hiervan kennis te nemen: voor geïnteresseerden, die nog niet deelnemen aan de aktiviteiten van het C.M.L. een goede ge legenheid voor een nadere kennismaking. Inwoners van Stoutenburg, Achterveld, Leusden-Zuid en Centrum zijn op 2 november dan ook van harte welkom In Groot-Krakhorst. AGAPE-MAALTIJD Op zondag 28 oktober wordt er weer een agapémaaltijd gehouden. Het onderwerp dat deze avond zal wor den besproken is: „Huwelijk/Echt scheiding. Bi|eengekomen wordt deze keer bij Arda Meij, Hondsdraf 45. Aanvang 19.00 uur met soep en brood Kosten: f.2.50. Als je wilt komen, geef dit dan even door op tel nr. 40514 BIJZONDERE DIENST MARCUSKERK Er zal in de Marcuskerk een bijzon dere diens op zondag 28 oktober zijn. Om 16 uur wordt u verwacht in de Marcuskerk. Een lid van de liturgie kommissie zal dan een inleiding houden over „Liturgie". Daarna volgt een eredienst rond het woord en de viering van het Avondmaal. Daarbij wordt gebruikt een orde van dienst die ontleend is aan het ge meenteboekje „Onze Hulp". Na de dienst is er tot 18 uur gelegenheid tot napraten. GEMEENTE DIAKONAAT LEUSDEN Op donderdag 25 oktober is er weer een middag voor oudere gemeente leden Deze middag begint om half drie in 't Trefpunt Na de gebruikelij ke opening door ds. Weernekers kan men na de pauze luisteren naar mevr Ooms uit Giesenburg Mevr. Ooms zal vertellen hoe haar man tot schrijven is gekomen. Voor vervoer kunt u bellen naar: Mevrouw Van Oosterom. telefoon 03498-2107 of mevr. Sjoerds, tele foon 033-40456. WIJKAVOND ZUID Op dinsdag 30 oktober wordt in het Trefpunt aan de Arnhemseweg een wijkavond gehouden OECUMENISCHE SPREKSKRING GE- De eerste bijeenkomst is op 22 no vember om 20.00 uur in het Trefpunt. Al een aantal jaren komt een kring van Katholieken en Protestanten bij een. Deze winter zullen de gesprek ken gaan over „Naar een gemeen schap van hoop", het werkboekje bij de tweede Nederlandse Kerkencon- ferentie De gesprekken lopen uit op de vraag wat er in de Leusdense situatie voorop moet staan bij het werken aan de eenheid. Kontaktadressen: Mevrouw Oosthoek, Lingewijk 12, telefoon 42881 J A ter Maten, Schutterhoeflaan 8, telefoon 40939 L. F J Schwencke, v.d. Scheltuslaan 44, telefoon 40635. OUDPAPIER LEUSDEN- ZUID Elke maand staat bij de Dorpskerk een container voor oud papier De container staat er weer op zaterdag 3 november van 10 00 t/m 12.00 uur. De suksesvolle opbrengst van zater dag 6 oktober was maar liefst 5450 kg. f.0,05 is f.272.50. Spaart u ook weer mee en zorgt u er voor dat de container weer vol komt Als men het papier eerder kwijt wil of moeilijk bij de container kan krijgen even naar 03498-2003 bellen. BAZAR VR. VER. TRYFO- SA Evenals voorgaande jaren hoopt de vereniging ook dit jaar weer een bazar te organiseren en wel op vrij dag 26 oktober. Zoals wellicht be kend komt de opbrengst ten goede aan de Geref Zendings Bond en de Inwendige Zending. Ook zal een gedeelte worden gege ven voor de Renovatie Dorpskerk De bazar wordt gehouden in het wijkgebouw 't Trefpunt in Leusden- Z De openingstijden zijn van 14 00- 17 00 uur en vanaf 19.00 uur. Naast diverse attracties is er weer van alles te koop. Tussen de bedrijven door kan een kop koffie genuttigd worden. Allen hartelijk welkom op deze ba zar. INTERKERKELIJKE VROUWEN CONTACT GROEP Op woensdag 7 november om 20.00 uur komt de groep bijeen in de Mar cuskerk. Het onderwerp voor deze avond is „Werkloosheid en inko mensmachtiging" Vanaf 19 45 uur bent u hartelijk welkom. Informatie: Co Mandemaker, tel 42238

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7