D.W.S. huldigde jubilarissen op feestavond K.P.O. vergaderde 55-jarig huwelijksfeest in huize St. Jozef Corrie Melief 25 jaar bewoonster Huize St. Jozef leusder hn«— Jaarvergadering C.M.L. Zaterdag oud-papier O.W.S. Opbrengst collecte Usy-3 Vóórdat u uw keukenkeus maakt DONDERDAG 1 NOVEMBER 1979 Achtervelds nieuws WIMPEL Voskuilen krijgen elk een cadeaubon aangeboden Hoewel het niet de gewoonte is om bij minder dan 25 jaar iemand te huldigen die een bepaald aantal jaren lid van de verniging is zal er deze avond een uit zondering worden gemaakt. Als eerste werd naar voren geroepen Ben Hup- pelschoten die reeds vijf jaar werkend lid van de vereniging is Hij kreeg een mooie medaille en een bosje bloemen aangeboden Ook Lenneke Smit werd bij de voor zitter ontboden. Omdat het op die da tum dat de feestavond werd gehouden precies 121fe jaar geleden was dat Len neke lid van DWS werd werd er daarom ook nu aandacht aan geschonken. Be gonnen met trommelen en nu spelend op haar trompet. Zij kreeg een fles met een geestrijk vocht aangeboden. Hierna was het de beurt aan de Fix Fox band die er al heel spoedig de stemming in wist te brengen en heel veel beentjes op de vloer te krijgen. Tussen het dansen door werden er nog even twee leden naar voren geroepen. Dit waren Hans Janssen en Jos Hoefkens Hun werd door de voorzitter dank gebracht voor het onnoemelijk vele werk dat zij elk jaar verzetten voor het organiseren en ophalen van de spullen voor de rommelmarkt Tijdens een pauze van de muzikan ten werd er ook nog even door Henk Schouten en Wim van. Bekkum een stukje opgevoerd getiteld „De cliënten rubriek". De manier waarop dit werd gebracht had tot gevolg dat verschillen de malen de lachsalvo's door de zaal klonken Verslaggever Schouten inter viewde Van Bekkum betreffende zijn v ervaringen opgedaan bij de aanschaf van diverse haargroeimiddelen. Verder werd de avond tot in de kleine uurtjes gezellig voortgezet. De drie jubilarissen van DWS nadat zij hun onderscheiding hadden ontvangen. Na dit officiële gedeelte had de heer v. d. Fliert nog een verrassing voor de vereniging DWS had dit jaar de wimpel van de Diocesane Bond gewonnen. Deze mededeling werd met een dave rend applaus ontvangen. De voorzitter dankte de heer v. d. Fliert. Dat we deze wimpel hebben ge wonnen komt door het feit dat wij dit jaar met deelname aan concoursen in totaal het hoogst aantal punten hebben be haald van alle verenigingen. Het is zeer verheugend voor ons dat we dit bereikt hebben. Het was 25 jaar geleden dat we aan een marsconcours hadden deel genomen. Ondanks het feit dat onze dirigent wel eens heel erg ongeduldig werd en op ons mopperde heeft dit blijkbaar toch goed geholpen en be haalden we daar een eerste prijs. De drie jubilarissen kregen namens de vereniging een geschenk aangebo den terwijl hun echtgenotes in de bloemtjes werden gezet. Namens de jubilaressen dankte Theo Steenbeek voor de oorkonde met insigne en voor de ontvangen cadeaux. De tijden zijn De dirigent van DWS ontvangt de gelukwensen. ACHTERVELD - Zaterdagavond hield de muziekvereniging DWS haar jaarlijkse feestavond in D'Ouwe Peerdestal. Het was niet alleen een feestavond doch er zouden ook drie leden van de vereniging worden ge huldigd die 25 jaar lid van de vereni ging waren. Dit waren de heren Theo Sieenbeek, Jos van Dijken Willy Eg- genkamp. De muziek werd deze avond verzorgd door de band Fix Fox. De voorzitter van de vereniging opende deze avond met een hartelijk welkom tot alle aanwezigen. In het bijzonder werden welkom geheten mevrouw Van Bergen en haar doch ter, het instructie personeel, de ere leden H. Huppelschoten en G. Blom en de familieleden van de drie jubila rissen. Enkele leden konden door bijzondere omstandigheden niet aanwezig zijn hetgeen wel jammer was gezien deze bijzondere avond. Ook werd van harte lijk welkomstwoord gesproken tot de heer Van de Fliert als afgevaardigde van de bond. Tijdens zijn openings woord dankte hij de familie H. Huppel schoten voor de geweldige medewer king ook dit jaar weer ondervonden tij dens de rommelmarkt. Erf en magazijn werden gratis beschikbaar gesteld doch dat niet alleen, ook tijdens de op bouw en de afbraak werd er veel hulp verleend en de koffie was steeds klaar. Na zijn openingswoord werden de drie jubilarissen voor het front ontboden. Vijfentwintig jaar lid van een vereniging is een hele tijd aldus de voorzitter. Jullie zijn als jonge jongens bij de muziek ge komen en hebben nu alle drie een ge zin. Wij danken jullie voor het vele werk en de grote inzet die jullie steeds heb ben getoond. Ook zijn wij zeer dank baar dat jullie alle drie een echtgenote hebben die volledig achter jullie staat. Als dat zo niet was zou er niet veel van terecht komen Jullie zouden thuis niet kunnen repeteren en jezou ook niet met plezier naar de repetities komen. Daar om ook heel hartelijk aan jullie vrouwen. We hopen dat jullie nog lang lid van onze vereniging zullen blijven en zullen doorgaan met dezelfde inzet als je nu steeds gedaan hebt. Het was de heer v. d Fliert die na een kort woord de zilve ren insignes van de Federatie van Ka tholieke muziekbonden aan de drie ju bilarissen overhandigde. Het insigne opspelden deed hij niet gezien mindere prettige ervaringen eertijds daarbij op gedaan, zoals bloedende duimen enz. wel veranderd. Vroeger moesten we wel eens naar de repetitie van de mu ziek worden geschopt. Nu zijn we er niet meer vandaan te schoppen. We Zullen ons best voor de vereniging blijven doen. Hierna was het nog niet afgelopen Drie dames-leden van de tamboers moesten hiervoor bedanken in verband met hun werkzaamheden en eventuele studie. Dit was zeer jammer aldus de voorzitter. Zes jaar lang hebben zij hier voor veel vrije tijd opgeofferd en hebben heel wat stappen gedaan voor ons korps uit. De scheidende dames Era van Dalen, Gerda Tolboom en Rian Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m2 showroom bij de-makkelijk bereikbare-! keukenspecialisl van midden-Nederland de |^euken beurs ^^^öudenberg Voorslr 39-41 Tel 03490^2824- Maandags gesloten '.'BuC1 ii WWIi ACHTERVELD - Donderdagavond kwamen de KPO vrouwen weer bij elkaar in D'Ouwe Peerdestal. Daar veel mensen lang met pijnlijke voe ten lopen en niet naar de pedicure durven gaan was deze avond me vrouw De Bock uitgenodigd om eni ge uitleg over haar beroep te geven. Naar uiterlijk en kleding wordt altijd gekeken aldus mevrouw De Bock, doch naar pijnlijke voeten wordt pas geke ken, als men al maandenlang met pijn heeft rond gelopen Veel mensen zijn bang voor een pedicure omdat zij bang zijn dat het pijn zal doen. Het is bekend dat 66% van de vrouwen met voetklachten loopt, terwijl dit bij mannen slechts 32% is. Dit komt vaakt voort uit het dragen van verkeerd schoeisel Vrouwen volgen de mode op de voet en lopen daardoor dikwijls met veel te nauwe schoenen. Hierna gaf mevrouw De Bock een opsomming van de ver schillende soorten voeten en de oorza ken waardoor deze ontstaan. Zo ken nen we b.v de spreidvoeten, platvoe ten, knikvoeten, hakvoeten, holvoeten, klompvoeten Deze laatste is aange boren. Ook zijn er veel klachten over hamerteeneelt, en likdoorns welke ook weer zijn onderverdeeld in bepaalde soorten. Ook zijn er nog het exeem en voetwratten. Waar veel mensen mee te kampen hebben zijn de transpirerende voeten. Zi| waarschuwde de mensen die zwemmen en aan gymnastiek doen dat na afloop van deze sporten de voe ten goed gewassen en goed gedroogd moeten worden Bij transpirerende voeten moet men deze zeker eenmaal per dag wassen en iedere dag schone sokken aan, liefst wollen. Na deze voetpraatjes werd de voetverzorging in praktijk gebracht. De voeten van de voorzitster mevrouw v. d Berg werden behandeld. Alle aanwezigen konden deze behandeling van dichtbij volgen. Hierbij zag men dat mevr v. d. Berg niet eenmaal een pijnlijk gezicht trok. Het was een zeer leerzame avond en uit de reacties was wel op te maken dat veel dames hun angst voor de pedicure hadden overwonnen. De kerstavond van de KPO zal niet worden gehouden op 20 december zoals was gepland, doch in verband met de bejaardensoos worden gehou den op 18 december. ACHTERVELD/STOUTENBURG - Vrijdagavond zal in Groot Krakhorst om 20.00 uur de jaar vergadering van het CML worden gehouden. Het CML is een inspraakorgaan voor alle in woners van de gemeente Leusden, dus ook voor Achterveld en Stou- tenburg. Het is bij vorige bijeenkomsten van het CML gebleken dat geen of zeer weinig Achtervelders en Stoutenbur- gers deze vergaderingen bezoeken Dit wordt door inwoners uit Achterveld die in èen bepaalde coördinatiegroep van het CML zitten zeer betreurd. Daar het CML ook de belangen van Achterveld en Stoutenburg behartigt zou het zeer op prijs worden gesteld als er meer Achtervelders en Stoutenburgers deze bijeenkomsten zouden bezoeken Er zou dan in verband met deze belangen veel meer inspraak kunnen zijn en de belangen zouden zeer zeker beter be hartigd kunnen worden. den, nadat alle kinderen getrouwd wa ren, als bewoonster naar het huis. Vijf entwintig jaar is een hele tijd en in zo'n tijd wordt er dan ook wel het een en ander meegemaakt. Veel bewoners en bewoonsters heeft Corrie zien komen en gaan. Ook heeft zij een aantal zus ters meegemaakt dat de leiding had van het huis. Vanaf het begin heeft zij altijd klaar gestaan om te helpen waar dit nodig was. Zij deed dit altijd even rustig en kalm. Ze is ook iemand die niets op haar hart laat smoren en als er iets is dat haar niet aanstaat, laat zij dat dan ook heel spoedig op een duidelijke wijze merken. We hopen dat Corrie nog heel veel jaren in ons midden mag blijven en als haar gezondheid blijft zoals deze nu is kan ze zeker de 50 jaar nog halen. Hij wenste Corrie met haar familie nog een heel prettige dag toe. Namens directie en bestuur bood hij haar een geschenk aan. Daarna was het de beurt aan me vrouw Noliet die op de haar bekende wijze een woordje sprak namens alle bewoners. Ook zij bracht de behulp zaamheid van Corrie op duidelijke wijze naar voren. Namens alle bewoners dankte zij voor al deze hulp en bood haar ook een geschenk aan. Ook het personeel bleef deze morgen niet ach ter. De voorzitter van de per soneelsvereniging, Jan van Doorn, sprak namens het personeel. Op zijn bekende humoristische wijze bracht hij ook enkele dingen betreffende de jubi- laresse naar voren. Namens het per soneel mocht zij een zeer mooi ge schenk in ontvangst nemen. Tijdens het gezellige borreluurtje hierna kwamen velen Corrie gelukwen sen waarbij zij ook nog diverse ge schenken in ontvangst mocht nemen. Aan het eind van deze zeer gezellige bijeenkomst dankte de oudste broer namens Corrie allen voor de goede op vang die zijn zuster had mogen ontvan gen en ook voor alles wat ze voor haar hadden gedaan. Door deze zeer goede opvang was zijn moeder zeer gelukkig en de familie was daar zeer dankbaar voor. In de middag was er in de kapel een H. Mis, waarna het feest in intieme kring werd voortgezet ACHTERVELD - In verband met de oud papieracties van de muziekver eniging DWS zal zaterdag de contai ner weer aanwezig zijn op het terrein van de Coöperatie, ledereen die zijn oud papier en oud karton kwijt wil kan dit dan In de container depone ren. De container zal tot ongeveer 14.00 uur aanwezig zijn. Degenen die door bijzondere om- i standigheden niet in de gelegenheid zijn om hun oud papier zelf te komen j brengen kunnen dit telefonisch doorge ven naar de volgende nummers: 033- j 41197 of 03425-1688 De inwoners I van Stoutenburg kunnen hun oud pa- I pier eventueel afgeven bij de voprzitter van de vereniging W. Wouters, wonen- I de te Stoutenburg. Het telefonische verzoek om het oud papier te komen ophalen dient wel te geschieden voor vrijdagavond 19.00 uur ACHTERVELD - Maandag 5 no vember zal het echtpaar Th. Smink - Koenen de dag herdenken dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk zijn ge treden. Het echtpaar gaf elkaar op 5 november 1924 het ja-woord te Hoogland. Beiden zijn in Hoogland geboren doch zijn al direct na hun huwelijk in Amersfoort gaan wonen. 52 jaar hebben zij daar gewoond. Het Is nu drie jaar geleden dat zij hun Intrek namen in huize St. Jozef te Achterveld. De heer Smink is 83 jaar en zijn echt genote 76. Zij hebben drie kinderen t w 2 zoons en een dochter. De dochter is na haar huwelijk met een Amerikaan naar Amerika getrokken. Dit jaar heeft zij een bezoek gebracht aan haar ouders en broers. Daarom zal zij niet op ACHTERVELD - De vorige week gehouden huis aan huis collecte voor de geestelijk gehandicapten heeft het mooie bedrag van totaal 2.613,80 opgebracht. Van dit bedrag was er door de bewo ners van huize St. Jozef en de bewo ners van Sinecura 172,12 bijeenge bracht. De organisatoren zijn alle gevers dankbaar dat dit bedrag kon worden bijeengebracht. Ook veel dank voor de collectanten die zich beschikbaar heb ben gesteld en zo ook hebben meege werkt aan dit resultaat. het feest dat maandag 5 november wordt gevierd aanwezig zijn. De beide zoons wonen in Amersfoort Ér zijn 7 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen. Na het huwelijk heeft de heer Smink in diverse bedrijven gewerkt tot hij in vaste dienst kwam bij de Spoorweg Sein In dustrie. Dit bedrijf werd later overge nomen door Philips. Vanaf het begin dat hij bij dit bedrijf kwam tot aan zijn pen sionering heeft Smink als kabellasser heel wat seinhuizen, seinpalen en wis sels met elkaar verbonden. Wel een af wisselend werk doch de heer Smink was veel van huis weg. Hij heeft zo heel Nederland door gezworven. Na zijn pensionering is hij nog twee jaar in dienst van het bedrijf geweest omdat er in die tijd gebrek aan instructeurs was. In die twee jaar heeft hij zijn gedegen kennis van het kabellassen kunnen overdragen op zijn opvolgers. De echt genote is steeds in het huishouden be zig geweest. Ik had mijn handen vol aan mijn gezin en we konden zelfs in de crisisjaren de touwtjes aan elkaar kno pen. Waarom zou ik dan gaan werken? Zo zegt zij. Voordat de heer Smink bij het SSI in dienst trad heeft hij verschillende be roepen uitgeoefend. Ook in de crisisja ren is hij wel eens werkloos geweest, doch niet zoals zo velen in die tijd die in het geheel geen werk konden krijgen. Öök de oorlogsjaren is het gezin Smink ongeschonden doorgekomen Na het uitbreken van de spoorwegstaking werd hij oók op non-actief gezet Doch wel kreeg hij elke maand zijn loon uit betaald Met smaak kan hij vertellen over de periode dat hij voedsel ging halen. Honger hebben wij nooit gehad in die tijd. Wel is hij nog te werk gesteld achter de IJssel om daar loop graven te maken. Hij had dit echter heel vlug be keken en nam de benen naar huis. Thuis komende had hij nog een ge slacht varken bij zich ook. Beiden kun nen met smaak vertellen over de achter hun liggende 55 jaar We zijn heel dankbaar dat we dit nog met onze kin deren kunnen meemaken In de tegen woordige tijd heeft men het soms al heel vlug bekeken aldus mevrouw Smink. Ze wonen nu drie jaar in huize St. Jozef en hebben er het heel goed naar hun zin. We zouden hier niet meer weg willen. De heer Smink gaat elke middag zijn partijtje biljarten, terwijl zijn echtgenote veel met handwerk bezig is en ook re gelmatig de bezigheidstherapie be zoekt We hopen dat we nog een aantal jaren bij elkaar zullen kunnen blijven, aldus beiden. Corrie Melief, links op de foto. ACHTERVELD - Dinsdag 23 ok tober was het 25 jaar geleden dat Corrie Melief vanuit Zeist verhuisde naar Achterveld en daar als bewoon ster in huize St. Jozef haar intrek nam. Dit feit werd dinsdagmorgen in de feestelijk versierde recreatiezaal van het huis feestelijk herdacht. Op het moment dat Corrie vergezeld van haar familieleden de zaal binnen kwam was deze geheel gevuld met bewoners van het huls en bewoners van Sinecura. Nadat alle aanwezigen waren voor zien van een kopje koffie was het de directeur, de heer Hilhorst, die het woord tot Corrie richtte. Komend uit een groot qezin kwam Corrie 25 jaar gele-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13