Aktiegroep „Ontevreden Stoutenburg" laat de nood(fiets-)bel rinkelen Brief met ultimatum aan b. en w. overhandigd 98r BDU )E LANGE LIJDENSWEG VAN HET FIETSPAD HORSTERWEG Leusder Krant Reimus&Snel Commissie RO en OW komt bijeen Raad erg blij met werkgroep Verkeers- aangelegenheden Raad erg blij met grond van De Vor Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? G. STUIVENBERG -1.01 VANDAAG IN DE LEUSDER KRANT: Doktersdienst: Tel. 03425-1222 De Leusder Krant: Dinsdag wéér in uw brievenbus! DONDERDAG 1 NOVEMBER 11e JAARGANG NO. 361979 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktieen administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033)41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. I -Q{ (Van de redaktie) STOUTENBURG (GEMEENTE LEUSDEN) - De Stoutenburgers vin den het nu zo langzamerhand weiletjes. Deze rustige dorpskern bin nen de gemeente Leusden begint zich te roeren. Oorzaak: het lange uitblijven van het fietspad langs de Horsterweg. Er is nu zelfs een aktiegroep Ontevreden Stoutenburg" ontstaan, die dinsdag in een lange brief te kennen gaf, dat het geduld der Stoutenburgers zo langzamerhand uitgeput is. Deze brief werd door een delegatie aan geboden aan het gemeentebestuur. Een belangrijke zaak vinden de Stoutenburgers, dat ondanks herhaalde uitlatingen van wethouder Wagenaar, dat druk onderhandeld wordt over de aankoop van de benodigde gronden, maar dat nog niet tot overeenstemming kon worden gekomen, uit niets is gebleken, dat die onderhandelingen ook werkelijk plaats vinden. Integendeel: „Volgens onze inlichtingen, die wij van de betreffende aanwonenden kregen, vonden er tot op de dag van vandaag geen serieuze onderhandelingen betreffende aan koop van de benodigde grond plaats," schrijven de Stoutenburgers in de brief aan het gemeentebestuur en raadsleden. Die bevindingen komen overeen met die van fraktievoorzitster Evelien Blom van het CDA, die daarom vorige week donderdagavond in de raad daarover vragen stelde aan wethouder Wagenaar. Vragen waarop geen recht streekse antwoorden kwamen. Volgens de wethouder zijn er nog verschillende barrières, die genomen moeten worden. De gedachte bochtverlegging, waardoor net fietspad niet pal voor de woningen van enkele agrariërs gelegd hoefde te worden, gaat erg veel geld kosten en daar zal de raad eerst over moeten beslissen. Verder zit de wethouder dan nog met verschillende bezwaren tegen het fietspad, die als officiële bezwaarschriften na de tervisielegging van het be stemmingsplan Buitengebied-Oost hun weg hebben gevonden naar de Kroon en waarover nog geen uitspraak is gedaan. „Overigens heb ik or.ze onderhandelaar méér (financiële) vrijheid gegeven ten aan zien van de grondaankopen voor het fietspad", deelde de wethouder met gepaste trots mee. Evelien Blom en haar fraktie namen voorlopig genoegen met deze tamelijk vage beantwoording. De Stoutenburgers niet. Die willen nu weieens weten wanneer er nu eindelijk eens be gonnen wordt met serieuze onderhandelingen met de betreffende aanwonenden. Zij wensen niet langer voor de gek te worden gehou den met fraaie beloften. Aktiegroep „Ontevreden Stoutenburg" op de fiets op weg naar het gemeentehuis. LIJDENSWEG De aanleg van het fietspad langs de Horsterweg kent een zeer lange lijdens weg. De Stoutenburgers hebben dat in hun brief nog eens duidelijk op een rijtje gezet en daaruit blijkt, dat het eerste lustrum gevierd kan worden. 26 september 1974 wordt op de in vesteringsstaat van de gemeente Leusden een bedrag opgevoerd van 265.000-, bestemd voor de aanleg van het fietspad Oktober 1975 zegt het gemeentebestuur dat er getracht zal worden nog in dat zelfde jaar het fiets pad aan te leggen September 1976: eerste voorlichtingsavond voor de in woners van Stoutenburg Er zijn geen bezwaren tegen de aanleg van de kant van de inwoners van Stoutenburg. „Als alles volgens plan verloopt en de grond aankopen rond zijn, kan in 1977 wor den begonnen." aluds de heer Wage naar Voorgesteld fietspad valt onder het nog goed te keuren provinciaal fietspadenplan Januari 1978: tweede voorlichtingsavond voor de bewoners van Stoutenburg Aan de hand van te keningen wordt uiteengezet hoe de nieuwe situatie zal gaan gorden. „Als alles volgens plan verloopt en de grond aankopen rond zijn, zal in juni 1978 met de aanleg van het fietspad worden begonnen." beloofde wederom de heer Wagenaar. Januari 1978: de raad ver leent een krediet van f 1.375.500,- voor aanleg fietspad en rekon- struktiewerken in de bebouwde kom van Stoutenburg Mei 1979: In de raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken wordt gekozen voor het gedeeltelijk verleggen van de as van de Horsterweg om zodoende bezwaren van twee aanwonenden op te heffen PROVINCIE AKKOORD, MAAR WACHT AF Uit de brief van de aktiegroep aan het gemeentebestuur blijkt, dat er bij de provincie geen bezwaren bestaan tegen de aanleg van het fietspad, Rozendaallaan 9 Leusden C baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a.; 3833 GP Leusden C telefoon 033-43880. BDU Onafhankelijk nieuwsblad 33— voor de gemeente Leusden LJLJ Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woontotogids bv makelaardij og LEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening komt op dinsdag 6 no vember 1979 om 20.00 uur in het voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a bijeen De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening 2. Inventariseren vragenstel- I ers/woordvoer ders 3. Verslag vergadering 2-10-79. 4 Informatie betreffende: - woningbouw t.b.v. Amerika nen - grasvliesveld 5. Woonwagennota: Deel A 6. Voorbereidingsbesluit ge deelte Den Treek 7. Voorbereidingsbesluit Ach terveld 8. Verkoop grond aan de Wo ningstichting Leusden t.b.v. de bouw van 90 woningwet woningen in plan Langenbeek 9. Aankoop grond van A C. Hoogland. 10. Proefverkaveling Munnikho- ve-Bosveld 11. Aanleg handbalveld „Burg. Buiningpark". 12. Verbetering hoofdveld „Roda '46" op het „Burg. Buining park" 13. Structuurplan 14. Wijziging bouwverordening 15. Rondvraag 16. Sluiting SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Groot sortiment in heesters klimplanten, heide, coniferen, spanen, dennen 2-jarige en vaste planten, w.o. bloeiende violen, primula's en madelieven. Nleuwstraat 62 - Scherpenzeel. 2-jarige en vaste planten gekweekt In eigen kas, daardoor ook aantrekkelijk voor handel. hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 ALLÉÉN VRIJDAG EN ZATERDAG: maar dat men daar nog steeds wacht op de plannen van de gemeente. Wij citeren uit de brief van „Ontevreden Stoutenburg": „De provincie gaat volledig akkoord met het aanleggen van het fietspad en wacht de plannen van de gemeente af. Men deelde ons aldaar mede, dat de provincie 50% van de kosten zal dra gen Tot voor kort was een subsidie van 30 35% door de Rijksdienst Land inrichting, Cultuur-Technische Dienst, een reeie mogelijkheid. Door de be snoeiingen in de rijksbegroting van het komende jaar zijn de ter beschikking staande fondsen aanzienlijk ingekrom pen en daardoor is de kans op subsidie verlening ernstig verminderd. De zeer trage gang van zaken kan daardoor wellicht financieel ongunstige gevolgen hebben." vervolg op pagina 3 (Van de redaktie) LEUSDEN - De instelling van een vernieuwde werkgroep Verkeersaan- gelegenheden werd donderdagavond door de raad met vreuqde ontvanaen. WD-woordvoerder Van Tiel vond het een erg goede zaak en hoopte dat de werkgroep optimaal zou gaan funk- tioneren naar de burgers toe. de heer Ossendrijver (CDA) bleek bijzonder verheugd en onderstreepte nogmaals het belang dat aktiegroepen hierbij worden betrokken en hoopte dat ook de kern Stoutenburg niet you worden ver geten. Marion 3?tares (PL) tenslotte sloot Zich bij de vorige sprekers aan met de woorden: „Ook wij delen natuurlijk in de grote vreugde". Wethouder Wagenaar (VVD) was trots op zijn schepping. „Het moet iets goeds worden", bezwoor hij de voltalli ge raad Samen zullen we best goede resultaten kunnen behalen Wat Stoutenburg betreft, die bewaar ik voor me zelf Een grapje, waar de raad een beetje meesmuilend aan voorbij ging (Van de redaktie) LEUSDEN - Het gemeentebestuur werd donderdagavond - ondanks een enkele dissonant - gekon- fronteerd met louter blije raadsle den. De raad was niet alleen blij met het voorstel tot instelling van een nieuwe verkeerswerkgroep, ook de aankoop van de gronden in Achter veld van de heer De Vor stemde de raad tot blijdschap. De heer Van Tiel (WD) ging zelfs zover, dat hij open lijk een soort „belijdenis" deed ten aanzien van zijn in het verleden ge toonde negatieve houding ten op zichte van de heer De Vor. „Ik heb in het verleden negatief over de han delswijze van de heer De Vor geoordeeld", aldus sprak de libe raal, „daarom wil Ik nu graag positief zijn. Ik ben erg blij, dat de heer De Vor door deze grondverkoop de ge- Stichting Dorpsaktiviteiten oorzaak ordinaire raads-rel pagina 3 Commentaren/ meningen pagina 3 Eerste woonwagennota verschenen: leidraad voor dlskussle pagina 5 Kroon vernietigt hinderwet vergunning LPG: de verwarrende problematiek van de Ingewikkeldheid voor u ontrafeld. Een schuchtere poging pagina 6 Staatssecretaris Brokx Stichting Bejaardenhulsvestlr.g betrok zelf een nieuw gebouw. De staats-secretaris gaf zijn zegenpagina 6 Leusden's huisvuil per 15 december waarschijnlijk naar Bunschotenpagina 7 Commissie ABZ zonder problemen door de begrotingpagina 7 EN VERDER: Kunst en cultuur In Leusden 9 Achtervelds nieuws13 Sport15,17 en 19 Rubrieken en Loep op Leusden 21 Film22 en 23 meenschap van Achterveld heeft willen dienen". De heer Bloemhof (PL) had nog een klein vraagje naast zijn blijde geluiden: in het voorstel staat geen prijs genoemd, hoeveel betaalt de gemeente voor de grond van de heer De Vor? wilde hij weten. Wethouder Mandemaker (PL) kon hem uit de droom helpen: gemiddeld 7,39 per m2. Wethouder Wagenaar was er als de kippen bij om dat te verduidelijken: „En dat is dan hele maal vrije grond. Laat daarover geen enkel misverstand ontstaan, omdat de prijs van agrarische grond lager ligt, maar dat is met pachtovereen komsten e.d." Barneveld, J. v. Schaffelaarstraat 14 Ermelo, Stationsstraat 110 Amersfoort, Utrechtsestraat 15 en ontvang de krant gratis tot 1 januari a.s. (vanaf 1 november a.s. ontvangt u de krant 2 x per week). Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar. Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 2113800 XA Leusden. Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C. Tel. 033-41495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1