Commissie ABZ zonder problemendoor begroting S.V.A.-dames winnen in Houten Leusdens huisvuil per 15 november waarschijnlijk naar Bunschoten Snoeiwerkzaamheden 8 november vergadert Planadviesgroep Prijswinnaars kleurwedstrijd V.V.N. A.M.B.C. organiseerde puzzeirit Oplossing voor ongeveer één jaar Leusder Krant Zwangerschaps gym in Rozengaarde FOTOKOPIE NODIG? TROUWEN Leusder Krant plaatselijk nieuws LEUSDEN - Alvorens de leden van de commissie Algemene Be stuurszaken, maandagavond in ver gadering bijeen, zich over de begro ting voor 1980 konden buigen, moest nog een agenda van zeven punten worden afgewerkt. Het enige punt wat hiervan overigens wat meer tijd vergde was de behandeling van een brief van de werkgroep homosek sualiteit Amersfoort, waarin deze groep zich beklaagt over het optre den van de politie en een medewer ker van het landgoed Den Treek je- gen homosexuelen. Na een verte genwoordiger van het landgoed ge hoord te hebben waren de leden van de commissie het er vrij algemeen over eens, dat ten aanzien van het in de brief gestelde feit de werkgroep WHAM zich tot het verkeerde adres had gewend. WHAM werd verwezen naar de eigenaar van het landgoed en naar de officier van justitie. Ten aanzien van het verzoek van de werkgroep vrijgesteld te worden van een aantal op Den Treek geldende verbodsbepalingen merkte de heer Bergsma (VVD) op geen enkele groep in de samenleving te willen discrimineren, maar daar tegenover evenmin iets te voelen voor een posi tieve discriminatie ten aanzien van wie dan ook. Als zevende punt stond op de agenda de uitkeringsverordening vrijwillig ver vroegd uittreden, waaraan de commis sieleden zonder al te veel moeilijkhe den hun goedkeuring hechtten en on gewijzigd doorstuurden naar de raad Inzake het AROB bezwaar kinderop vang werden twee leden uit de commis sie aangewezen om de bezwaren te gaan horen en daarna verslag uit te brengen. De leden waren de heren Bloemhof (PL) - die overigens deze avond werd vervangen door mevrouw Defares (PL) - en Bergsma (WD). KOSTWINNERSPRINCIPE Na een aantal kleine opmerkingen en Kuypers (G.B.): rampenplan om ram pen te maken. kanttekeningen te hebben geplaatst bij de inleiding van de nota van aanbie ding, ontstond er nogal wat verwarring naar aanleiding van een vraag van me vrouw Defares over het onderwerp werving en selectie gemeenteper- soneel. Zij vroeg zich af of de gemeente alleen kostwinners in dienst nam, wat de voorzitter de opmerking ontlokte dat iedereen die werkt kostwinner is. Nadat mevrouw Defares wat omslachtig duidelijk had gemaakt dat zij eigenlijk bedoelde of er onderscheid werd ge maakt bij benoemingen tussen mannen en vrouwen werd door de heer Van Gooi duidelijk gemaakt dat dit zeker niet het geval is. De beste kandidaat wordt aangenomen, zo zei hij. Naar aanleiding van het op 1 april 1980 in werking treden van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne stelde de heer Bergsma voor wat meer openheid te verschaffen in de werk zaamheden van de milieuambtenaar. Volgens de voorzitter ligt de taak van deze ambtenaar echter voor een groot deel in de preventieve sfeer en dit is nu eenmaal moeilijk in cijfers uit te druk ken. ,,Je kunt", zo zei de heer Radema ker, ,,niet nagaan hoeveel milieuover tredingen deze ambtenaar alleen al voorkomt door zijn aanwezigheid. Direct hieraan volgend in de nota van aanbieding komt het gemeentelijk ram penplan ter sprake. De heer Bergsma vroeg of het er in zit, dat er in 1980 een concreet rampenplan voor de ge meente zal komen en of er apart aan dacht zal worden besteed aan de zoge naamde gevaarlijke stoffenroute door de gemeente. De voorzitter onderken de de problemen ten aanzien van het sluipverkeer, wat met zich meebrengt, dat ook auto's met gevaarlijke stoffen door de gemeente rijden en zegde toe dat er in 1980 zeker een rampenplan ter tafel zal liggen met daarin aandacht voor dezê problemen. Overigens, zo merkte de heer Rademaker op, is het een rampeninstructieplan De heer Kuypers (GB) maakte hieruit laconiek op dat het dan een plan was om rampen te maken Ten aanzien van het hoofstuk politie leefden er onder de commissieleden nogal wat bezwaren tegen het func tioneren van het alarmnummer in de gemeente. Bezwaren overigens, die voor een groot deel al achterhaald ble ken, omdat er inmiddels een alarm nummer permanent bemand wordt. Het was vroeger, onder andere volgens de heren Konijnenbelt (CDA) en Offereins (GPV/SGP), dat men van het ene ant woordapparaat naar het andere werd gestuurd, tot - in de telefooncel staand - de kwartjes op waren voor de politie gealarmeerd kon worden De invoering van het landelijk alarmnummer 0011 voor Leusden werd nog even aange roerd, maar volgens de voorzitter heerste er in heel Eemland de opvat ting, dat het nu ook goed gaat. De in voering van dit nummer zal volgens hem dan ook nog wel even op zich laten wachten. Verder stelde hij, dat er in de toekomst nog zal worden bekeken of het inderdaad zin heeft het gemeente lijk alarmnummer permanent te laten bemannen. Bij de behandeling van de belas tingmaatregelen was het de commissie opgevallen dat de verhoging voor het ophalen van huisvuil in 1979 met 25 procent er wel erg uitsprong vergeleken bij de verhogingen van voorgaande ja ren en de verhoging voor 1980. Volgens de heer Van Gooi was deze verhoging toe te wijzen aan de gewijzigde afvoer- methode, waarbij hij wel vreesde dat men er voor 1980 met de nu voorge stelde verhoging van 3 1 /2 procent nog lang niet is. Hiermee was wat deze commis sievergadering betreft de behandeling van de nota van aanbieding rond. De begrotingen van gemeentewerken en de Sportstichting Leusden passeerden zonder op of aanmerkingen de agenda, waarna men zich aan de gemeentebe groting zette. AFRONDEN Alvorens over te gaan tot de hoofd- stuksgewijze behandeling van de be groting wilde de heer Offereins het voorstel kwijt, dat de leesbaarheid van de begroting aanmerkelijk zou toene men, wannaar alle bedragen zouden worden afgerond op hele guldens Dit bleek echter voor een deel al te gebeu ren, volgens secretaris de heer Slagter en bovendien zou het volgens hem bij zonder lastig zijn voor de betreffende amtenaren dit nog verder door te voe ren. De heer Offereins merkte hierna op blij te zijn dat er geen halve centen meer in omloop zijn Naar aanleiding van de post bezoldi ging ambtenaren van de burgerlijke stand vroeg de heer Kuypers waarom het bedrag per huwelijksvoltrekking nooit is verhoogd. De voorzitter ant woordde dat deze huwelijksvoltrekkin- Bergsma (VVD): ook geen positieve diskriminatie toepassen. gen uitsluitend worden gedaan door medewerkers die toch al in dienst zijn van de gemeente en dit dan ook nor maal in hun werktijd doen. De heer Offereins was het opgeval len dat er op de begroting voor 1980 geen bedrag meer vermeld stond voor de bijdrage aan de vrijwillige brand weer. De heer Van Gooi deelde mee dat er een landelijke regeling ten aanzien van de bezoldiging van brandweer personeel is, die deze aparte bijdrage nu overbodig maakt. Verder viel het de commissie op dat er een niet onaan zienlijk verschil zit in de post overige uitgaven brandweer. De voorzitter ver klaarde dit door te zeggen dat de brandweer een groter aantal malen had moeten uitrukken en dat de verho ging zeker ook een gevolg was van het feit dat de brandweer er een duidelijke functie heeft bijgekregen, namelijk het assisteren bij verkeersongelukken Zonder belangrijke bemerkingen werkte de commissie zich door het resterende gedeelte van de begro ting en nadat ook de rondvraag geen enkele vraag meer had opgeleverd kon de voorzitter de vergadering sluiten. ACHTERVELD - Zondagmorgen werd door het dameselftal een uit wedstrijd gespeeld tegen de club uit Houten. Daar Achterveld graag twee punten mee naar huis wilde brengen werd een elftal in het veld gebracht met de sterkste opstelling. Al direct na de aftrap ging Achterveld in de aanval en zette Houten onder zware druk. De Houtense verdediging wist met kunst en vliegwerk de zaak schoon te houden. Na ongeveer 11 minuten spelen gaf M. Hak een heel goede voorzet naar L. Kerkhof die haar kans wist te benutten en de stand op 0-1 bracht. Na dit eerste doelpunt was het Hui zen dat druk ging uitoefenen op Achter veld. De Achterveldse achterhoede wist door goed samenspel te klaren en zo doelpunten van de tegenpartij te voor komen. Na ongeveer 19 minuten spe len trok L. Kerkhof van links scherp voor waardoor J. van Dijk, die geheel vrij stond het tweede doelpunt wist te ma ken. Ook nu kwam Houten goed terug en moest Achterveld alle zeilen bijzet ten om het doel schoon te houden. Dit lukte vhj aardig doch er moest wel een aantal hoekschoppen worden weg gegeven. Dat Achterveld het even kwaad kreeg kwam ook doordat B. van Ruitenbeek en M. Hak van plaats had den gewisseld. B van Ruitenbeek ging voor spelen en M. Hak ging als laatste man verder Nadat de trainer de beide Rozendaallaan 9 leusden-C LEUSDEN - De komende maanden zullen op diverse plaatsen in de ge meente weer watermerkzleke wilgen worden geknot. Zoals bekend heerst LEUSDEN - Maandagavond start er in het kruisgebouw Rozengaarde en kursus zwangerschapsgymnastiek Aanvang van de kursus is om 20 15 uur. Ook op woensdagavond start er een kursus, aanvangstijd hiervan is om 19.45 uur. Voor beide kursussen kunt u zich opgeven op tel 41218 of ter plaat se aan de zaal. er de laatste jaren een besmettelijke schimmel ziekte onder de wilgen, die de houtvaten verstopt waardoor een boom verwelkt en afsterft. Door de zieke boom direkt te knotten kan de ze meestal als knotwilg behouden blijven. Onder andere zullen een aantal wil gen aan de Bavoortseweg worden ge knot Enkele bomen aan de kant van de woningen worden vervangen door es sen Op veel plaatsen zal de beplanting weer worden uitgedund en/of ge snoeid Dit is nodig om te zorgen dat ook de onderste takken voldoende hart krijgen omdat anders de laagste takken en struiken afsterven of kaal worden. Door de snoeiwerkzaamheden zal het plantsoen er wat kaal uitzien, maar u zult begrijpen dat dit nodig is om uit eindelijk een gezonde, gesloten be planting te krijgen dames weer naar hun eigen plaats had gedirigeerd, keerde de rust in de ach terhoede weer terug Na de rust kwam Achterveld in het veld met een wissel. H v d. Heuvel was vervangen door S. v. d. Burgwal die in deze wedstrijd haar debuut maakte. In de tweede speelhelft kwam Houten zeer sterk opzetten. Er kwamen ver schillende mooie aanvallen doch jam mer voor Houten wist geen van de speelsters de aanvallen af te maken Na ongeveer 15 minuten spelen wist Achterveld zich uit deze druk los te ma ken Het was S. v. d. Burgwal die L Kerkhof verschillende malen in stelling bracht. Deze werd echter zo zwaar be waakt en met alle mogelijke middelen afgestopt dat zij haar werk niet kon af maken Ondanks deze zware bewaking was het toch L Kerkhof die ongeveer zeven minuten voor het einde de stand op 0-3 wist te brengen. Door deze overwinning kon Achterveld de twee punten toch mee naar huis brengen Zondag speelt Achterveld een thuis wedstrijd tegen Dorestad. Aanvang van deze wedstrijd is 10 00 uur LEUSDEN - De leden van de plan- adviesgroep zullen donderdag 8 no vember in vergadering bijeenkomen in de raadszaal De vergadering vang aan om 20 00 uur en op de agenda staan de volgende onderwerpen 1 Opening en mededelingen 2 Notulen van de vergadering van 3 ACHTERVELD/LEUSDEN - Daar door onvoorziene omstandigheden de prijswinnaars van de kleurpaat van september vorige week bij de plaatsing van de kleurplaat voor ok tober noa niet bekend waren, werd medegedeeld dat de prijswinnaars in de krant van deze week zouden wor den geplaatst. Het was ditmaal geen gemakkelijke taak om uit de vele tekeningen een prijswinnaar aan te wijzen Uiteindelijk is dit dan toch gelukt De gelukkigen zijn Wouter van Dijk, Eikenlaan 16, Leus den, Remy Croese, Haverland 15 en Cornel Straver, Pater Stormstraat 18. Achterveld De prijzen zullen bij de win naars worden thuisbezorgd oktober 3 Spreekrecht publieke tribune 4 Inspraak- en procedureverordening 5 Sociale kaart 6 Wat verstaan we onder welzijn? 7. Resumé en agenda voor donderdag 22 november 8 Rondvraag en sluiting. Als u dót besluit neemt DONDERDAG 1 NOVEMBER 1979 dan kunt u naast het huweli/ksbootje ook nog best 't schip ingaan Er is dan Immers zoveel te regelen. Uw trouwkaart bestellen bij de Leusder Krant geeft u in leder geval het rustige gevoel van „dat is tenminste in goede handen" Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht. Hoe gaat die volgende oplossing er uit zien? ,.U weet. er wordt gewerkt aan een regeling voor de vuilverwerking van ge heel Eemland Dat zal uiteindelijk wel resulteren in een verbrandingsoven voor dat gebied, maar het duurt nog enige tijd voor het zover is. Waarschijn lijk dat in 1984 of 1985 het vuil in Eem land zelf verbrand kan worden We ho pen dat we na volgend jaar toch terecht zullen kunnen bij de AVR Op dit mo ment is daar echt geen ruimte, maar er wordt daar aan een uitbreiding gewerkt. Bovendien is het natuurlijk een heel an der verhaal, wanneer je tegen de AVR zegt: kan het vuil voor de periode van drie jaar verwerkt worden, dan wanneer je moet zeggen: begin er maar aan en voorlopig weten we nog niet hoe lang het gaat duren", aldus de woordvoerder van de provincie. Wanneer er definitief besloten wordt over al of niet storten in Bunschoten, kon de woordvoerder niet met zeker heid zeggen ..Waarschijnlijk in de laatste week voor de vijftiende". ACHTERVELD - Door de Auto, Motor en Bromfiets Club werd zon dag de Herfstrit georganiseerd. Deze rit was tevens de slotrit van het seizoen. De uitzetters van deze wel pittige, doch zeer mooie rit waren de heren J. Hilverts en T. Staal. Door 44 deelnemers werd de rit gereden. Er was ditmaal een groot aantal jongere deelnemers dan men voorheen ge wend was. Ook was het aantal deelnemende Achtervelders groter dan bij de vorige ritten. De uitslag van deze rit was sportklasse: 1. T. Schram uit Hilversum. 31 straf- punten. 2 J Th. Kramer uit Vianen met 34 straf punten 3. H v. d Wetering uit Woudenberg met 49 strafpunten. De poedelprijs was voor G J. v. d. Hoed uit Soest met 249 strafpunten tourklasse: 1. G Vink uit Barneveld met 10 straf punten; 2 J van Loveren uit Utrecht met 32 strafpunten; 3. L. G. Lorist uit Achterveld met 92 strafpunten, 4 D. Krijnders uit De Weere met 104 strafpunten, 5. J van Loenen uit Leusden met 106 strafpunten. 6 W van Buuren uit Soest met 129 strafpunten; 7. A J van Druten uit Achterveld met 131 strafpunten; 8 H.v. d Kamp uit Voorthuizen met 137 strafpunten, De poedelprijs was voor mej. J v d Kamp uit Voorthuizen met 446 straf punten (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met ingang van 15 no vember aanstaande wordt het Leusdense huisvuil waarschijnlijk gebracht naar de stortplaats in Bun schoten. Naar verwachting zullen de gemeentes Bunschoten en Leusden nog ongeveer een jaar van deze mo gelijkheid gebruik kunnen maken. Ondertussen hoopt men een oplos sing voor een wat langere duur te vinden, waarbij de gedachten voor lopig toch weer uit gaan naar de AVR in de Rijnmond. Aldus het volgende hoofdstuk in de serie ,,Waar moeten we met het Leusdense huisvuil naar toe". Korte in houd van het voorafgaande: de ge meente Leusden stortte tot voor kort met enkele andere gemeenten op de stortplaats te Maarsbergen. Die stort plaats was op 1 juli jongstleden defini tief vol. Natuurlijk had men dat al lan gere tijd aan zien komen en was er ge werkt aan een oplossing. Die kon de provincie, verantwoordelijk voor de vuilafvoer in de gehele provincie, niet tijdig bieden. Leusden, onderdeel van Eemland en in dat verband aan het po gen een regeling voor de vuilafvoer te treffen, kwam tussen de wal en het schip te vallen. van de Utrechtse gedeputeerde voor Milieuzaken Fokkens een einde kon worden gemaakt. De Utrechtse gede puteerde kreeg het bij zijn Gelderse collega voor elkaar dat de vergunning voor Leusden nog verlengd werd tot 15 november aanstaande Op die datum moet er dus een andere mogelijkheid gevonden zijn. NOG NIET ROND Volgens een woordvoerder van de provincie is een oplossing nog niet he lemaal maar wel op korte termijn in zicht. ,,We proberen de urgente pro blemen van de gemeenten Bunschoten en Leusden binnen de provincie op te lossen. We denken daarbij nu in de eerste plaats aan de stortplaats in Bun schoten. Die is nog niet helemaal vol en moet nog worden afgebouwd Mis schien is het niet zo'n aantrekkelijke oplossing - u weet welke bezwaren er bestaan tegen het storten van huisvuil - maar op korte termijn is het echt niet mogelijk om gebruik te maken van de AVR, de VAM of het verwerkingsbedrijf in Duiven. Ik verwacht dat we ongeveer nog een jaar met het Leusdense en Bunschotense huisvuil in Bunschoten terecht kunnen Ondertussen moet dan aan de volgende oplossing gewerkt worden", aldus de provinciale woordvoerder Er werd een tijdelijke oplossing ge vonden; de eigenaren van de stort plaats Ullerberg in Gelderland waren bereid het Leusdense huisvuil tot het einde van dit jaar te accepteren Maar Gedeputeerde Staten van Gelderland wilden slechts een vergunning afgeven tot 1 oktober jongstleden. Wat iedereen in stilte verwachtte, geschiedde niet. Gedeputeerde Staten van Gelderland bleken niet bereid om de vergunning tot het eind van het jaar te verlengen. Daarom moest Leusden op met ingang van 1 oktober hals over kop toch weer even gebruik maken van de stortplaats Maarsbergen. Een onhoudbare situatie - het stortgat in Maarsbergen is hele maal vol - waaraan pas na interventie

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7