Hakhorst dit weekend in teken van „Leusden Aardig Vaardig" Opa Jans De Hakhorst Succes voor Jazz Band in Vrijdag tieneravond De Til Gecom bineerde oogst-/ jeugddienst in Marcuskerk Vrouwenvereniging Tryfosa hield bazar Toneelvereniging Eendracht brengt blijspel Film Von Wegen Schicksal in Vrouwenkafé KPJ Leusden naar Culemborg ionsclub Leusden organiseert culturele manifestatie i.ysw.cjü OPHEFFINGS UITVERKOOP! DONDERDAG 1 NOVEMBER 1979 plaatselijk nieuws Opa Jans Jazz Band LEUSDEN - Vrijdag 2 november 1979 organiseert „De Til" een tiener avond van 19.00 tot 20.30 uur. Het is de bedoeling om die avond groepen te imiteren. Opgave om 18.45 uur op 2 november; iedere groep mag niet groter zijn dan 5 personen. Kosten 1leeftijd van 10 tot 14 jaar. Iedereen is van harte welkom. LEUSDEN -Zondag 4 november is er een herv geref jeugddienst om 10.30 uur in de Marcuskerk. Er is dan oogst- dienst welke zal worden gecombineerd met de jeugddienst De kinderen die an ders naar de kindernevendienst gaan zullen nu de hele dienst in de kerk blij ven Een aantal van deze kinderen zul len een dankbaar lied zingen over de rijpe wijngaarden van Israël, over het voedsel dat wordt gegeven Voorganger zal ds.J P. Steenbergen uit Leusden zijn en niet ds. Jac. van Dijk uit Arnhem, omdat deze door ziekte ver hinderd is te komen. Muzikale medewerking zal worden verleend door: J. Griffioen op het orgel en de groep The Relations (manager H de Groot) uit Apeldoorn Thema van de dienst is: „In Gods Naam dankbaar". Na de dienst zullen mevrouw en meneer Van de Berkt als altijd de koffie weer bruin hebben. De bazar in het Trefpunt trok flink wat bezoekers, zoals hier bij de verkoop van onder andere kaarsen te zien is. LEUS DEN - Vrijdag 26 oktober - Eetcafé en galerie ,,De Hakhorst". „Een dolle avond nietwaar", zo sprak een keurig in pak-met-vest gestoken heer, die ik tijdens een pauze in de hal ontmoette. Enigszins aarzelend, het was nu niet bepaald een kwalifikatie die ik gebruikt zou hebben voor het geen tot op dat moment ten gehore was gebracht, knikte ik welwillend. Op dat moment realiseerde ik mij dat er naast het jazzconcert in het café een andere aktiviteit in de Schaapskooi plaatsvond De hal als tussenliggende ruimte funktioneerde, heel prozaïsch, als ontmoetingsplaats tussen deze twee werelden. Desgevraagd bleek genoemde heer dan ook niet de door mij bezochte jazzavond te bedoelen, maar de in deSchaapskooigeorga niseerde „Tiroler avond". Voortbordurend op de ervaringen opgedaan tijdens de als experiment gestartte jazzavonden op woensdag, hadden de organisatoren, Rob en Nelleke Brouwer, besloten dit seizoen de jazzconcerten voort te zetten op vrijdagavond en wel steeds op de laatste vrijdag van de maand. Makke lijk te onthouden voor de jazzliefheb bers. Gelijk agenda trekken en noteren voor de komende maanden. Coen Bergsma - banjo en zang, Frits de Groot - trombone, Dick Wama jr - klarinet, saxofoon en zang, Eugène Spruijt - drums, Hans van Wolden - trompet en Frits Grevink - bas en alge hele leiding, samen vormend de Opa Jans Jazz Band, hadden inmiddels de spits afgebeten en tot bovengenoemd moment gezorgd voor enigszins geza pige, maar degelijke en gezellige jazzmuziek in oude stijl. Nu was het bepaald niet de eerste keer dat de band in Leusden optrad en er viel met een een belangrijk verschil met hun vo rige optreden waar te nemen. Het kenmerkende nagalm effect waarmee het blazerstrio voorheen werkte werd nu nagelaten en dat vond ik een op merkelijke verbetering Hun stijl, Chi cago aanleunend tegen Swing, is er meer authentiek door geworden. Aanvankelijk moesten de heren hun draai nog vinden. In de eerste serie met nummers als „April showers", „All of me" en met name in „BUI Baily" een minder geslaagde trompetsolo van Hans van Wold en, die zich evenwel in het verdere verloop van de avond ge weldig zou rehabiliteren, liep het alle maal nog niet zo lekker, alhoewel de banjosolo van Coen Bergsma in „Is it true" reeds het een en ander beloofde. Tijdens de tweede serie na nummers als „Showboat to China", met een schitterende solo op sopraansax door Dick Wama jr en het gevoelige Duke Ellington nummer „Mood Indigo" nu met altsaxsolo, persoonlijk zou ik de voorkeur gegeven hebben aan so praan of tenor sax, draaide de hele band op volle toeren. In een heerlijk tempo bracht de groep vervolgens een zeer speciale interpretatie van „when you'r smiling" ten gehore, waarbij zo wel trompetist als bassist zichzelf overtroffen. Met het voor het publiek altijd weer spectaculaire „Mama don't allow" werd deze serie afgesloten. De stemming zat er nu goed in! Van deze pauze maakt ik gebruik om even een kijkje te nemen in de „Schaapskooi", alwaar een deel van wintersportminnend Nederland een voorschotje nam op hun aanstaande vakantie in Oostenrijk. En, inderdaad! De Heer-m-pak-met-vest had een treffende omschrijving gegeven. Man ner in Lederhosen, Frauen in Dirndl- kJeider, schuimend bier, lange rijen ta fels met „schunkelende" meezingende mensen, een volle dansvloer, een wal sen spelend Tiroler orkest bleken de ingrediënten voor een dolle avond. Maar verluidt werden er zelfs bomen doorgezaagd door Tirolers. Terug naar het café waar de vonk van de jazz inmiddels ook op het pu bliek was overgeslagen. De dansvloer werd eerst nog aarzelend door enkele paren m gebruik genomen. Maar na nummers als „Shme", „Just a closer walk with thee", het in Armstrongstijl gespeelde nummerOn the sunny side of the street" en het heerlijk swingende „The world is waiting for the sunrise" raakte de vloer geheel bezet. Met het wat-hoort-in-dib-rijtje-niet-thuis Georgia on my mind" van Ray Char les, een zeer gevoelig gearrangeerd geopend door burgemeester J. W. M Rademaker. Vanaf dat moment zijn in de schuur, de galerie en het eetcafé van ,,De Hakhorst" de inzendingen te zien van zo n 65 Leusdenaren die meedoen aan de expositie. Er zijn onder meer schilderijen, foto's, edelsmeedwerken, poppen, wandkleden en werkstukken van hout. Daarnaast vinden er nog een aantal optredens en vertoningen plaats. Zo speelt na de opening op vrijdagavond tot ongeveer half twaalf de regionale jazzformatie „Countryside Jazzband Zaterdagmiddag en zondagmiddag vertoont Bert Hooaendam enkele ma len zijn Sahelfilm. Voor zaterdagmid dag staat ook nog een optreden van de balletschool ..Leusden" op het pro gramma De Achterveldse toneelgroep ..Culdotostaat zaterdagavond om half negen met het stuk „Harten twee. har ten drie" op de planken in het eetcafé Zondagmorgen om 12 uur is er een kof fieconcert. dat wordt verzorgd door een aantal docenten van de muziekschool „Leusden' Het bezoeken van de tentoonstelling of één der voorstellingen of optredens kost één gulden per persoon. Wie het aanstaand weekend dus wat ver schillende culturele uitingen van Leusdenaren wil zien, kan met een paar gulden terecht in de Hakhorst. Het geld is in de eerste plaats nodig voor het bestrijden van een aantal kosten, zoals de huur van de schuur van „Dé Hak horst' Mochten er nog baten zijn, dat worden die geschonken aan de Lisidu- nahof, het pychiatrisch verpleegtehuis voor bejaarden aan de Bavoortseweg. Daar zit men al enkele jaren met een onafgebouwde plantenkas en wellicht is het na dit weekend mogelijk om die kas af te bouwen. Siem Lakeman, woordvoerder van de Leusdense Lions, hoopt dat een he leboel Leusdenaren a.s. weekend de weg naar de Hakhorst zullen vinden. „Gezien de reacties die we tot nog toe gehad hebben, denk ik wel dat het aan zal slaan We hebben zo'n 65 deelne mers aan de expositie en het levende LEUSDEN - Evenals voorgaande vrijdag 26 oktober. De opbrengst van deelte bestemd voor de renovatie van jaren heeft de vrouwenvereniging Try- deze bazar komt ten goede aan de de dorpskerk. Op de bazar was naast fosa ook dit jaar weer een bazar Gereformeerde Zendingsbond en de de verkoopstands een aantal attracties georganiseerd in het Trefpunt en wel op Inwendige Zending Ook is een ge- aanwezig. Men kon tijdens de bazar onder andere raden naar de leeftijd van een pop in Drentse klederdracht. nummer, gingen wij de laatste, te lange pauze in. Was het omdat het inmiddels tegen mindernacht liep en het alcoholpro millage in het bloed steeg, lag het ge woon aan de atmosfeer, of kwam het doordat inmiddels ook Trirolers op de vloer stonden te swingen? ledereen raakte geheel en al „in the mood". Ter gelegenheid van de aanwezigheid van een oud-lid van de band werd het fraaie „See See Rider" vrolijk om zeep geholpen, mede doordat de drummer en de trombonist van instrument wis selden. Na nog een schitterende klari netsolo in Roses of Picardy" en een fraaie uitvoering van „The lady is a tramp" werd door de leden van het or kest, die er kennelijk steeds meer ple zier in kregen (zo had al eens iemand vanaf het podium jo-de-la-hi-ti horen roepen tegen een der swingende Tiro lers) het pad der jazz verlaten. De stemming werd nog meer opgevoerd door het Beatles nummer „Can 't buy me love", waarin de saxpartij mij sterk deed denken aan de sound van BUI Halay and his Comets. „I love Capri" werd aangekondigd, waarbij het de bedoeling bleek dat iedereen het ref rein zou meezingen. Als een knallende climax werd het einde ingezet met een potpurrie, beginnend met Railway blues" via een spectaculaire drumsolo overgaand in ,,/ce cream" en eindi gend met het toepasselijke „Fare well blues". De heer-in-pak-met-vest had het reeds gezegd. ,,Een dolle avond, nietwaar!" J. B. Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Eetcafé en galerie ,De Hakhorst" staan het aan staand weekend geheel in het te- ten van de manifestatie „Leus- jen Aardig Vaardig". Dat is een cultureel gebeuren, dat dit jaar voor de eerste maal wordt georganiseerd door de Lionsclub Leusden. Het ligt in de bedoeling om van „Leusden Aardig Vaardig" een jaarlijks of tweejaarlijks terugkerende ma nifestatie te maken. „Leusden Aardig Vaardig" wordt vrij dagavond (1 november) om 20 30 uur gedeelte en dat vinden we een aardig aantal", aldus Lakeman, waar hij werk zaam was, waar ook jaarlijks iets der- gelijks georganiseerd werd Lakeman: „Serviceclubs als de Lions, waarvan de Leusdense afdeling in 1978 werd op gericht, stellen zich onder meer ten doel om aktiviteiten ten behoeve van ande ren te ontplooien. Het leek ons aardig om iets te doen op cultureel gebied. Leusdenaren die zich op een of andere wijze met iets cultureels of creatiefs be zighouden de gelegenheid geven dat eens te laten zien. We hopen dat er vanuit „Leusden Aardig Vaardig" een soort culturele kern zou kunnen groei en, die jaarlijks of tweejaarlijks iets der gelijks organiseert. En dat hoeft dan natuurlijk niet de Lionsclub te zijn. Wij hebben hier de aanzet voor willen ge ven", aldus Siem Lakeman Het tentoonstellingsgedeelte van „Leusden Aardig Vaardig" is op de vol gende tijden geopend: Vrijdag van 20 tot 22 uur; Zaterdag van 12 tot 22 uur; en zonderdag van 12 tot 16 uur. LEUSOEN - Binnenkort is het weer cover. Iets later dan In het vorige seizoen, nl. op 17 en 24 november, srengt toneelvereniging „Een- tracht'' het eerste stuk van het seizoen 1979-1980 op de planken. Plaats van handeling zoals altijd: „Het Ros Beyaart". Er Is weer geko zen voor een blijspel, dit keer „De Lieverdjes" van de Engelse toneel schrijver Jack Popplewell. Over de inhoud zullen we u niets ver klappen. maar het instuderen van het stuk heeft alle deelnemers de nodige zweetdruppeltjes gekost aangezien ontelbare handelingen van velerlei aard de uiterste concentratie vereisen. Maar het enthousiasme van de speelsters en spelers van „Eendracht" kennende, is het vri|wel zeker dat de bezoekers weer een paar uurtjes gezellig kunnen ge nieten van hetgeen zal worden gebo den Om teleurstelling te voorkomen verdient het aanbeveling via de voor verkoop toegangsbewijzen te kopen De voorverkoopadressen zijn: Meidoornhof 25; Marterhoeve 4, Ra venhorst 19; Vlasland 30; Porfier 1 LEUSDEN - Maandag 5 november wordt in het vrouwenkafé (De Hakhorst) de film vertoond Von Wegen Schicksal". Een film van clneaste Helga Rade- meester. gemaakt In 78/'79. Het is een dokumentalre. Gezien de lengte van de film begint de avond om 20.15 uur (entree 5,-). Irene Rakewitz (48), moeder van 4 kinderen, scheidde na 20 jaar huwelijk van haar man om een leven op te bouwen waarin plaats is voor haar eigen interesses en belevenissen en zonder zich konstant te moeten rechtvaardigen. Heel openlijk vertelt ze over de problemen, die ze met haar familie heeft, gaat ze een diskussie aan met haar kinderen en ex-man Tijdens de opnamen wordt Irene op een indrukwekkende manier gekonfronteerd met de reakties, uitspraken van haar dochters Voor Irene was het maken van deze dokumentaire een lang stuk werk, dat nog lang niet beëindigd is na afloop van de opnamen De film heeft enkele maanden geleden de Bundesfilmpreis 1979 gekregen Kaarten te bestellen bij: Riet v. Heerewaarden, Melafier 7, tel 43689; Noortje Klinkenberg. Marterhoeve 56. tel 40755, Ans v Kemenade. Haverland 8. tel. 43552; Rose Verkerk, Wederik 40. LEUSDEN - Op zondag 4 november wordt er in de sporthal te Culemborg het provinciale volleybaltoernooi gehou den Aan dit toernooi doen de teams mee die met het kringvolleybaltoernooi de eerste en tweede plaats hebben be haald. Leusden doet mee met een he ren- en een damesteam die toen twee de zijn geworden Het toernooi begint om 13 00 uur maar men moet om 12.30 uur aanwezig zijn KPJ Leusden ver trekt om 11 30 uur vanaf De Til met auto s Natuurlijk zijn supporters ook van harte welkom (Van Duinkerken tuinrekreatie) Arnhemsestraat 27 Amersfoort, tel 033-15649

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9